abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_101044720
Link naar alle vorige delen in de reeks: Topicreeks: Gezond Slank



De Slankreeks

De Slank-topics zijn bedoeld voor wie wel wat kilootjes kwijt wil raken, maar geen overgewicht heeft, en voor wie probeert een goed gewicht te behouden, kortom, voor wie bezig is met goed eten en goed leven.

Algemeen uitgangspunt om af te vallen / goed gewicht te houden
• Eet genoeg! Meestal is dat méér dan je denkt: veel mensen die willen afvallen eten te weinig om te kunnen afvallen. Wie te weinig eet geeft z'n lichaam onvoldoende energie om vet af te breken, en daarnaast krijgt het lichaam signalen dat het heel verstandig is om elke overblijvende calorie ergens op te slaan. Op je buik, kont of heupen.
• Eet meer broccoli! Toevallig is broccoli héél gezond. Zegt loveli, dus het zal zo zijn. Iets algemener: eet meer groente. Veel meer groente.
• Sport! Goed voor je lijf, voor de stofwisseling, voor vetverbranding en voor spieropbouw. Niet iedereen kan of wil sporten, sommige mensen wérken echt (huuh), anderen hebben een kwetsbaar lichaam, maar hoe meer je inspanning toevoegt aan je dagelijkse bezigheden, hoe beter dat is voor je lijf. Niet overdrijven natuurlijk.
• Wees duurzaam! Je kunt een laag gewicht bereiken met een extreme aanpak. Dan is het echter heel moeilijk vast te houden. Probeer een aanpak te kiezen die je kan en wil blijven volhouden. In het algemeen is het beter om maximaal een halve kilo per week af te vallen.
• Kijk niet uitsluitend naar calorieën en hecht niet teveel waarde aan een weegschaal. Een eenzijdig menu kan je voorzien van de juiste hoeveelheid calorieën, maar voorziet niet in alle stoffen die je nodig hebt. Een veelzijdig menu bestaat niet zozeer uit de ene dag italiaans en de volgende sushi en de derde hollandse pot, maar uit een verzameling van groente (veel), brood etc (volkoren), vlees (mager) en vet (van de juiste soort). De weegschaal vertelt je hoe zwaar je bent, maar als je een kilo vet verwerkt tot 2 kilo spieren ben je zwaarder.. maar slanker.

Meedoen!
Doen! Welkom! Vertel, wat wil je, wat is je plan, wat doe je? De meeste van ons posten regelmatig een eetlijstje, met daarop:
• O Ontbijt
• T Tussendoortje
• L Lunch
• D Diner
• S Sport
Soms volgt daarop ongevraagd commentaar, niet altijd, schroom niet expliciet om commentaar te vragen, dan krijg je een hoop op- en aanmerkingen (of complimenten natuurlijk, kan ook).

Details (BMI is een handvat om overgewicht vast te stellen. De slankreeks is bedoeld voor mensen zonder overgewicht, met overgewicht (BMI > 27) ben je van harte welkom in het zustertopic Dieetclub.
BMR is een statistische berekening van de hoeveel calorieën die je lichaam nodig heeft om bedlegerig te zijn zonder je organen te beschadigen.
Linkjes Heel heel vroeger hadden we een hele lijst met linkjes, ik denk dat niemand hier meer kijkt, geef anders een gil, ben wel benieuwd; deze linkjes en vele andere (incl. alle oude dieetclublinkjes) zijn hier te vinden: Dieetclub Linksite. Weet je nog een leuke link die er niet tussen staat, geef hem even door in het topic!

Slowchat In deze reeks wordt veel geslowchat, mocht jouw vraag niet meteen beantwoord worden/ondersneeuwen, stel hem dan gerust nog een keer!

PM-lijst PM-lijst is hier te vinden.
Bijwerken staat vrij!

Lurktooltje: Lurkers beware! http://www.fok.nl/gm/volgteltool.php
Like anything else in life, anal fisting can be made high class by going at it with your pinkie out.
pi_101044759
en spinners! Nog een uurtje en dan mag ik weer O+ ben benieuwd naar de maandag-instructeur!
Ja doei.
pi_101045106
En spinners en kajakpoloërs en bootcampers...

Lijstje:
O: Havermout met melk en banaan
T: Huzarensalade
L: 4x bth pindakaas + 2 glazen melk
...

Je verveelde je Mo?
Like anything else in life, anal fisting can be made high class by going at it with your pinkie out.
pi_101045126
quote:
0s.gif Op maandag 22 augustus 2011 14:57 schreef Perruche het volgende:
Courgette is echt lekker, maar als pasta vind ik het niet zo'n succes helaas. Wortels lijkt me beter idd, iets meer bite! Vraag: Hoe maak je er "spaghetti" sliertjes van?
Juliënnesnijder?

Hm, wilde vandaag eigenlijk eens die courgettepasta proberen, maar ben toch al niet zo'n fan van courgette, dus sla maar even over denk ik. De paprika's zijn in de bonus deze week, dus snijd daar maar reepjes van of zo.

Lijstje van vandaag:
O: koffie verkeerd met beetje suiker, omelet van 2 eieren en 2 aardappels
L: 4 volkorenboterhammen met pesto
T: schaaltje blauwe bessen
D: paprika's dus, met quorngehakt en tomatensaus (+ misschien nog een beetje volkorenpasta)
pi_101045221
Ñog 5 minuten....
[b]Op dinsdag 27 januari 2009 21:01 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
We zijn gewoon een topic vol dysfunctional awesomeness! And proud of it!
pi_101045234
Juliennesnijder?

Ik heb een mes. Een roze 8-) . Maar zo'n snijder, is dat een soort mandoline, maar dan met ribbeltjes?
  maandag 22 augustus 2011 @ 17:00:22 #7
277802 _Calimero_
They are big and I am small.
pi_101045377
quote:
0s.gif Op maandag 22 augustus 2011 16:43 schreef motorbloempje het volgende:
en spinners! Nog een uurtje en dan mag ik weer O+ ben benieuwd naar de maandag-instructeur!
Dat was ik 2 weken geleden :7

Ik ga strakkies ook weer (niet als juf) *O*
I'm not G.I. Jane, I'm attachment barbie
pi_101045403
tsk, en niet eens even langs komen! :+
Ja doei.
pi_101045443
quote:
0s.gif Op maandag 22 augustus 2011 16:56 schreef Perruche het volgende:
Juliennesnijder?

Ik heb een mes. Een roze 8-) . Maar zo'n snijder, is dat een soort mandoline, maar dan met ribbeltjes?
Is zo'n ding om groenten in dunne reepjes te snijden. Ik heb het zelf ook niet, dus ik weet niet of het werkt (heb een kleine keuken, dus zo weinig mogelijk meuk).
pi_101045473
Perr,
Like anything else in life, anal fisting can be made high class by going at it with your pinkie out.
pi_101045487
kaasschaaf werkt ook! :+
Ja doei.
pi_101045554
pi_101045634
quote:
0s.gif Op maandag 22 augustus 2011 17:03 schreef V1z0R het volgende:
Perr,
[ afbeelding ]
Ja, zoiets dus :P (ben niet zo snel).
  maandag 22 augustus 2011 @ 17:32:43 #14
231895 MariaEtcetera
President Vanellope
pi_101046391
O: twee sneetjes met champignonpaté
T: snee brood met hagelslag
L: 1 snee brood en twee gekookte eieren
T: aardbeien
T: cherrytomaatjes en blokjes kaas
---
En nu heb ik honger :') }:|

Maar zometeen:
D: pannekoeken! O+
T: sapje oids op bezoek

Weinig veggies vandaag maar maak ik morgen goed! :Y
"Dijenkletserextravaganza!" - V1z
  maandag 22 augustus 2011 @ 17:37:16 #15
215895 Sjaapje
Maar zeg Sjaap
pi_101046565
Hoi! Nog niet bijgelezen.

Lijstje:
O: appel, sinasappel, peche (verspreid)
L: bruine bol met ham en beetje becel, bak groenten, cola light
T: 2 hele kleine potjes kwark (Petit Gervais ofzo, die waren hier over tijd en de verpleging ging ze in de vuilbak gooien, en ik had wel zin ik kwark)
T: bak groenten, appel
D: heel veel soep, boterhammetjes met geitenkaas, worteltjes, komkommer
T: peche, nootjes

Commentaar graag!
Ik bijt!
(Zachtjes)
pi_101046719
Iets met ijzer Sjaapje?

Weet niet hoeveel boterhammen het bij de soep worden en wat voor soep...
Lijkt mij nog wel vrij magertjes wanneer die bakjes kwark magere kwark was.
Like anything else in life, anal fisting can be made high class by going at it with your pinkie out.
pi_101046865
pfffffffff kan geen code meer zien...
Gelukkig zit de werkdag er weer bijna op.
"Wie niet gelooft in wonderen, is geen realist."
pi_101047109
quote:
0s.gif Op maandag 22 augustus 2011 17:37 schreef Sjaapje het volgende:
Hoi! Nog niet bijgelezen.

Lijstje:
O: appel, sinasappel, peche (verspreid)
L: bruine bol met ham en beetje becel, bak groenten, cola light
T: 2 hele kleine potjes kwark (Petit Gervais ofzo, die waren hier over tijd en de verpleging ging ze in de vuilbak gooien, en ik had wel zin ik kwark)
T: bak groenten, appel
D: heel veel soep, boterhammetjes met geitenkaas, worteltjes, komkommer
T: peche, nootjes

Commentaar graag!
Vind m wel mooi, veel groentjes!
Be someone that makes you happy
pi_101047224
Honger!!!!!!!!!
Gelukkig wel over een half uur thuis. Kan ik mooi nog wat eten voor mm wandelsessie!

Sjaapje, ik heb het idee dat je qua calorieen vrij laag zit. Tot aan je lunch is het enige substantiële je broodje.
Doe wat je niet durft.
Geef kinderen in Madagascar kans op onderwijs. Steun Abecole
www.Facebook.com/AbecoleNL
pi_101047416
Even offtopic, gebruikt iemand van jullie een epilator?
De mijne is aan t overlijden en ik ben aan t zoeken naar een nieuwe.
Goede tips?
Be someone that makes you happy
  maandag 22 augustus 2011 @ 18:00:35 #21
215895 Sjaapje
Maar zeg Sjaap
pi_101047433
Goh ik vind dat echt heel moeilijk om in te schatten, maar ik eet wel redelijk wat boterhammen, ik moet daarna toch gaan lopen zodus... En mijn ochtenden zijn meestal zo schraal.
Ik bijt!
(Zachtjes)
pi_101047824
Ik vind het ook moeilijk inschatten! Weet natuurlijk niet how groot je porties zijn en hoeveel boterhammen je eet.
Doe wat je niet durft.
Geef kinderen in Madagascar kans op onderwijs. Steun Abecole
www.Facebook.com/AbecoleNL
pi_101047846
O: 2 crackers met muisjes
T: banaan
L: pistolet zeeuws spek met honingmosterdsaus
T: banaan
T: minimagnum
D: pasta bolognese
T: ? misschien nog pruimen
[b]Op dinsdag 27 januari 2009 21:01 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
We zijn gewoon een topic vol dysfunctional awesomeness! And proud of it!
pi_101047946
Thuis!
Weer file gehad, zo saai!

Lijstje
O: dubbele boterham met pindakaas + jam
L: dubbele boterham kaas+ mosterd, kippesoep, tomaten/mozarella/olijf salade, boterham pindakaas, appel
T: grapefruit
D: bloemkoolsoep, saucijsje
T: handje katjang pedis
pi_101048134
quote:
0s.gif Op maandag 22 augustus 2011 18:00 schreef Nallie het volgende:
Even offtopic, gebruikt iemand van jullie een epilator?
De mijne is aan t overlijden en ik ben aan t zoeken naar een nieuwe.
Goede tips?
hier kun je wel veel ervaringen lezen

http://www.epilatorshop.nl/

Ik heb zelf deze:
http://www.epilatorshop.n(...)nperfect-hp6578.html

Ben er wel tevreden over.

Daarvoor had ik deze
http://www.epilatorshop.n(...)681-wet-amp-dry.html

En die vond ik echt ruk, maar anderen zijn er weer dolblij mee :P
"Wie niet gelooft in wonderen, is geen realist."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')