quote:Het was een hof van de overwinnaars van de oorlog, Duitsland had zich overgegeven, is dat bij Israel nu ook het geval dan ?
Op zondag 07 juli 2002 16:03 schreef Boosoog het volgende:
Bazza, jij zult alles wel beter weten maar dat hof is Neurenberg was geen Duits hof, dus net zo weinig rechtsgeldig als het Haagse.
Nee.
quote:Hmmm... Toch een buitenlanse bemoeienis... Maar kennelijk niet zomaar een "onschuldige burger"...
Op zondag 07 juli 2002 16:05 schreef BAZZA het volgende:[..]
je kunt ook ff zelf zoeken maar goed...
[..]http://oud.refdag.nl/bui/010721bui56.html
[..]http://www.metimes.com/2K/issue2000-42/reg/hezbollah_says_captured.htm
quote:De aanslag op de synagoge in Djerba. Welke organisatie precies? Maakt geen fluit uit, geld komt uit dezelfde bronnen, en op de achtergrond trekt een beperkt aantal mensen aan de touwtjes. 'Regisseurs' voornamelijk te zoeken in Iran en Syrie.
Op zondag 07 juli 2002 15:50 schreef motown het volgende:[..]
Noem eens ook maar een recente terroristische aanslag buiten Israel of Palestina waar deze groeperingen bij betrokken zouden zijn geweest?[..]
quote:Okay, genoeg is genoeg. Op naar Feedback!
Op zondag 07 juli 2002 15:33 schreef Refragmental het volgende:[..]
Het betrof toen zeker aanslagen die bedoeld waren tegen Joden... en dat mag van hem.
quote:Was jij niet altijd die persoon die altijd erop stond dat iemand onschuldig was totdat het tegendeel was bewezen of gaat dat niet op bij Joden met de nationaliteit van de staat Israel ?
Op zondag 07 juli 2002 16:08 schreef motown het volgende:Maar kennelijk niet zomaar een "onschuldige burger"...
quote:Is dat relevant ?
Op zondag 07 juli 2002 16:06 schreef BAZZA het volgende:
Het was een hof van de overwinnaars van de oorlog, Duitsland had zich overgegeven, is dat bij Israel nu ook het geval dan ?
Nee.
quote:Moet je maar wat duidelijker zijn met je posts, want je wekt wel die indruk.
Op zondag 07 juli 2002 16:09 schreef motown het volgende:[..]
Okay, genoeg is genoeg. Op naar Feedback!
quote:Waarom zou ik mijn excuses moeten aanbieden?
Op zondag 07 juli 2002 16:06 schreef motown het volgende:[..]
Waar slaat dit nou weer op? Ik geef iemand beleefd de ruim de tijd om een ongelooflijk gemene opmerking terug te nemen voordat ik besluit om een klacht in te dienen
quote:Alleen als die door een bevoegde rechtbank schuldig waren bevonden van bv het in de gaskamers stoppen van tig mensen.
Op zondag 07 juli 2002 16:15 schreef Boosoog het volgende:
Is dat relevant ?
Dus als Amerika de oorlog in Vietnam hadden gewonnen hadden zij zoveel tegenstanders mogen executeren als wenselijk was ?
Rare redenatie van je !
dus voor bv de top van de Vietcong had dat best gemogen van mij.
Laat je toch nakijken man.
Dat amerikaanse tuig is verantwoordelijk voor tienduizenden onschuldige slachtoffers, en jij sypathiseerd kennelijk met die mongolen.
quote:Die kunnen gewoon voor een Amerikaanse rechtbak komen,
Op zondag 07 juli 2002 16:24 schreef Boosoog het volgende:
Inclusief de schuldigen aan het uitmoorden van de bevolking van Milay ?
als je wil kun je daar een apart topic over openen want we gaan nogal offtopic.
quote:Het was een geheel gerechtvaardige oorlog, jij bent zeker zo'n linkse bosmongool die het hardst vooraan had gelopen bij de moordpartijen van de Bolsjewieken maar er schande van spreekt als iemand die probeert te voorkomen.
Op zondag 07 juli 2002 16:24 schreef Boosoog het volgende:
Laat je toch nakijken man.
Dat amerikaanse tuig is verantwoordelijk voor tienduizenden onschuldige slachtoffers, en jij sypathiseerd kennelijk met die mongolen.
quote:Een aanslag is een oorlogs daad, in dit geval niet gepleegd in een uniform van een erkende staat, dus volgens het verdrag van Geneve mag die persooon standrechtelijk geexecuteerd worden.
Op maandag 01 juli 2002 00:43 schreef motown het volgende:[..]
Een standrechtelijke executie, he? Hoe zit het met innocent until proven guilty? Het zoveeste geval van het de Palestijnen onthouden van een eerlijk proces door Israel.
![]()
Zo, moeten we door dit verhaal nu Israel waarderen om het feit dat ze nu eens voor de verandering niet meteen begonnen te schieten, maar andere Palestijnen even de tijd gaven om het huis te ontruimen?
Sorry, maar hier klopt iets niet. Als het Israelische leger bij die omsingeling de boel zodanig onder controle heeft dat ze precies weten wie het gebouw vrij mag verlaten en wie degene is die ze moeten hebben, dan hadden ze de verdachte ook wel kunnen oppakken in plaats van hem dood te schieten.
Nu gaan mensen hier misschien roepen "het is voor motown nooit goed, pakken ze tenminste een terrorist terwijl ze anderen met rust laten, is het weer niet goed". Het gaat mij hier om het feit dat het Israelische leger met een Jedi mind trick de wereldmedia op het hart drukt: "de man die wij doodschoten was 100% zeker een terrorist en hij hoeft geen proces want als wij zeggen dat hij een terrorist is dan is hij een terrorist", waarna de wereldpers braaf nazegt: "de man die de Israelische soldaten doodschoten was 100% zeker een terrorist en hij hoeft geen proces want als het Israelische leger zegt dat hij een terrorist is dan is hij een terrorist".
Elk persoon is onschuldig totdat het tegendeel bewezen is, verdorie!
En nog iets: het is opvallend dat deze actie ruim bemeten wordt in de pers. Het Israelische leger gebruikt dit dus waarschijnlijk als propaganda om te laten zien dat zij onderscheid maken tussen terrorist en burger.
Ik zeg: ammehoela, steek die propaganda maar in je hol, IDF!
En zeg nou eerlijk, golfer: geloof jij werkelijk wat jij zei dat het "het aantal zelfmoordaanslagen misschien doet verminderen" Dit haalt toch geen reet uit. Het zal hoogstens nog meer olie op het vuur zijn voor andere groeperingen om door te gaan met de aanslagen.
[Dit bericht is gewijzigd door otaku-san op 07-07-2002 20:10]
quote:hallo zeg, je hebt het wel over mensen!
Op zondag 07 juli 2002 20:02 schreef otaku-san het volgende:[..]
Beter ze direct af te maken,
en daarnaast is het altijd nog maar de vraag of ze echt terroristen zijn. alleen bij verdenking worden er al mensen geexecuteerd.
en al die kinderen die door het israelische leger vermoord worden zijn zeker ook (zelfmoord)terroristen?
quote:En die kinderen die worden opgeblazen door zelfmoordterroristen... zijn dat soms sleutelfiguren in het israelische leger?
Op zondag 07 juli 2002 21:07 schreef waspman het volgende:[..]
hallo zeg, je hebt het wel over mensen!
en daarnaast is het altijd nog maar de vraag of ze echt terroristen zijn. alleen bij verdenking worden er al mensen geexecuteerd.
en al die kinderen die door het israelische leger vermoord worden zijn zeker ook (zelfmoord)terroristen?
quote:ooh ja waar staat dat in het Verdrag van Geneve? welk deel ?
Op zondag 07 juli 2002 20:02 schreef otaku-san het volgende:[..]
Een aanslag is een oorlogs daad, in dit geval niet gepleegd in een uniform van een erkende staat, dus volgens het verdrag van Geneve mag die persooon standrechtelijk geexecuteerd worden.
Israel heeft groot gelijk geen terroristen als gevangenen te willen hebben, het leidt tot terrosistische acties waarbij de eis is de vrijlating van deze terroristen.
Beter ze direct af te maken, vooral als je denkt dat ze niet veel bij te dragen hebben aan de intelligence van de betreffende terreur organisatie.
Terrorisme valt niet onder het normale strafrecht zoals een poster hier verondersteld. Het normale strafrecht is niet toegerust tot terrorisme, simpel om dat het over oorlogsdaden gaat. Het oorlogsrecht geld in dit geval en dan gaat het om uniformen en gereglementeerde legers. Waar dat niet het geval is, is standrechtelijke executies bij verdrag toegestaan.
quote:Ik had wel verwacht dat je te laf zou zijn om toe te geven dat je fout zat met je beledigingen.
Op zondag 07 juli 2002 16:47 schreef Refragmental het volgende:
Nou om nog even te reageren op Motown.
Ik beid mijn excuses niet aan.
Maakt niet uit, ik ga hier niet langer meer energie aan verspillen.
quote:Intimidatie? Hij zit binnen als een rat in de val terwijl het Israelische leger van buiten met tanks zijn hoofdkwartier aan het slopen is. Wie is daar dan eigenlijk degene die aan het intimideren is? Natuurlijk bewapen je jezelf als die klootzakken zich slechts enkele tientallen meters bij je vandaan bevinden.
Op zondag 07 juli 2002 16:17 schreef Refragmental het volgende:[..]
Waarom zou ik mijn excuses moeten aanbieden?
Die foto spreekt BOEKDELEN!!
Een beetje je pistool op tafel leggen tijdens een bespreking is gewoonweg intimidatie, hoe je het ook went of keert.
quote:Met deze reactie blijf je het feit negeren dat "iedereen onschuldig is tot het tegendeel is bewezen". Hoeveel onschuldige Palestijnen zijn er wel niet gedood omdat het terroristen zouden zijn? Leugens en halve waarheden en propaganda zijn het Israelische leger niet bepaald vreemd (dat zul zelfs jij niet ontkennen), dus hoe kunnen we redelijkerwijs aannemen dat iedereen waarvan het IDF zegt dat het een terrorist is ook werkelijk een terrorist is? En zelfs dan: iedereen, maar dan ook iedereen heeft volgens de VN Verklaring van de Rechten van de Mens het recht op een eerlijk proces! Je kunt zeiken wat je wilt, en het Israelische leger de hemel in prijzen wat je wilt, maar om dat feit kun je niet heen!
Op zondag 07 juli 2002 20:02 schreef otaku-san het volgende:[..]
Een aanslag is een oorlogs daad, in dit geval niet gepleegd in een uniform van een erkende staat, dus volgens het verdrag van Geneve mag die persooon standrechtelijk geexecuteerd worden.
Israel heeft groot gelijk geen terroristen als gevangenen te willen hebben, het leidt tot terrosistische acties waarbij de eis is de vrijlating van deze terroristen.
Beter ze direct af te maken, vooral als je denkt dat ze niet veel bij te dragen hebben aan de intelligence van de betreffende terreur organisatie.
Terrorisme valt niet onder het normale strafrecht zoals een poster hier verondersteld. Het normale strafrecht is niet toegerust tot terrorisme, simpel om dat het over oorlogsdaden gaat. Het oorlogsrecht geld in dit geval en dan gaat het om uniformen en gereglementeerde legers. Waar dat niet het geval is, is standrechtelijke executies bij verdrag toegestaan.
Standrechtelijke executies goedpraten...
Nu had ik op mijn beurt weer van jou beter verwacht! Diep triest, otaku-san...
Maken we elkaar nog steeds uit voor rotte vis?
Laat me het even weten wanneer de haat & achterdocht verdwenen is en er constructief nagedacht en gediscussieerd wordt over vrede.
J.
quote:Eerste stap daar naar toe is denk toch het inzien dat de groep die je zelf steunt ook grove fouten maakt en het niet zo nauw neemt met mensenrechten net zoals de andere groep. Alleen een echte discussie is hier nog niet geweest omdat mensen toch liever in een WOI type loopgraven oorlog (figuurlijk) willen zitten te midden van de discussie.
Op maandag 08 juli 2002 00:13 schreef Juan Zueco het volgende:
Hey?Maken we elkaar nog steeds uit voor rotte vis?
Laat me het even weten wanneer de haat & achterdocht verdwenen is en er constructief nagedacht en gediscussieerd wordt over vrede.
J.
anyway .. Shalom / Salaam
quote:Mee eens. Zoals al vele malen door mij hier vermeld overigens.
Op maandag 08 juli 2002 00:40 schreef Chadi het volgende:[..]
Eerste stap daar naar toe is denk toch het inzien dat de groep die je zelf steunt ook grove fouten maakt en het niet zo nauw neemt met mensenrechten net zoals de andere groep. Alleen een echte discussie is hier nog niet geweest omdat mensen toch liever in een WOI type loopgraven oorlog (figuurlijk) willen zitten te midden van de discussie.
anyway .. Shalom / Salaam
Die schuldvraag weer.
Is het zo moeilijk om het verleden te laten rusten om te werken aan een toekomst voor de vrede?
J.
Israël ronselt 'joodse' indianen in Peru
'Bekeerlingen' krijgen woning en volle ijskast
Door Greg Myre
Karmei Tsur - Nog maar twee maanden geleden leidde Mariano Perez een rustig leven in de stad Trujillo aan de kust van Peru. Perez was nog nooit in Israël geweest, sprak geen Hebreeuws en was tot vorig jaar ook niet joods. Tegenwoordig draagt Perez, een Peruaan van indiaanse afkomst, een keppeltje, heeft hij zijn voornaam veranderd in Mordechai en bevindt hij zich in de frontlinie van het conflict in het Midden- Oosten.
In november vorig jaar bekeerden rabbijnen uit Israël een groep Peruanen tot het jodendom, zodat zij in aanmerking zouden komen voor een Israëlische verblijfsvergunning. Sommigen onder hen waren volgelingen van een christelijke sekte met joodse invloeden of hingen, zoals de familie Perez, het joodse geloof aan, maar geen van hen zou zonder het optreden van de rabbijnen door Israël als jood zijn erkend.
Prikkeldraad
Dit voorjaar arriveerden zo'n honderd bekeerlingen in Israël. Ze vestigden zich meteen in joodse nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Mordechai Perez woont nu samen met zijn vrouw Leah en hun vier kinderen in de nederzetting Karmei Tsur. De nederzetting van in totaal zo'n honderd gezinnen ligt in de bergen en is afgezet met prikkeldraad. In de buitenwereld komt de familie Perez voorlopig zelden. De ouders krijgen een intensieve cursus Hebreeuws ; en ondervinden de gewelddadige werkelijkheid van het Midden-Oosten aan den lijve.
Vorige maand werd Karmei Tsur midden in de nacht overvallen. Op niet meer dan een paar honderd meter van de woonwagen van de familie Perez schoten de overvallers een zwangere vrouw, haar echtgenoot en een soldaat dood. ,,Het is wel een beetje eng,'' zegt Perez, in het Spaans. ,,Maar wij trekken ons er niets van aan. Wij zijn hier met maar één doel: dichter bij God te komen.'' Aan de muur hangt een Israëlische vlag en een lijst alarmnummers.
Sinds het uitbreken van de nieuwe geweldsronde in het Midden- Oosten in september 2000 is het conflict over de bijna honderdvijftig joodse nederzettingen in de Palestijnse gebieden hoog opgelopen. De Palestijnen vallen geregeld kolonisten aan, ook met zelfmoordaanslagen. Maar Israël slaat hard terug. In de Palestijnse gebieden mogen zo'n 700.000 Palestijnen een groot deel van de dag hun huis niet uit. De kolonisten kunnen gaan en staan waar zij willen. Speciaal voor hen legt Israël wegen aan.
Iedere dag komen er meer kolonisten bij. Ondanks het geweld is hun aantal vorig jaar gegroeid met zo'n 5 procent, oftewel tienduizend mensen. De nederzettingen lopen uiteen van Maale Adumim, dat 25.000 inwoners en een Burger King heeft en in de praktijk een voorstad van Jeruzalem is, tot buitenposten in de bergen waar kolonisten twee of drie woonwagens hebben neergezet - soms zonder toestemming van de Israëlische regering.
Verdwaald
De meeste nieuwe kolonisten komen nog steeds uit Israël zelf, maar de kolonisten werken in toenemende mate aan wervingscampagnes over de gehele wereld. ,,Ze zoeken naar 'verdwaalde joodse stammen' in India, Brazilië, Peru, noem maar op,'' zegt Dror Etkes, die voor de Israëlische beweging Vrede Nu het nederzettingenbeleid volgt.
In de meest onrustige gebieden staan rijen huizen leeg, maar tegelijkertijd vinden sommige joden dit juist de tijd bij uitstek om naar Israël te emigreren en hun solidariteit te betonen, zegt Sarah Weinreb, die aan het hoofd staat van een onlangs opgericht wervingsprogramma van Gush Etzion, een groep nederzettingen ten zuiden van Jeruzalem waaronder ook Karmei Tsur valt. Weinreb heeft de afgelopen drie maanden honderdtwintig gezinnen begeleid bij hun komst naar Gush Etzion. Ze verwacht er nog vijftig.
IJskasten
Voor de honderd Peruaanse bekeerlingen stonden bij aankomst in Karmei Tsur gemeubileerde woonwagens klaar, inclusief gevulde ijskasten. De eerste zes maanden krijgen de ouders een intensieve taalcursus. Daarna krijgen ze hulp bij het zoeken naar een baan. De kinderen krijgen op school extra taalles. Behalve de Peruanen wonen er in de nederzetting mensen uit Brazilië, Argentinië, Ethiopië, Groot-Brittannië en Spanje.
Ondanks de economische neergang in Israël zijn de kolonisten gespaard gebleven van de gevolgen van de bezuinigingen van de regering-Sharon. Nog altijd kunnen ze tegen lage prijzen grond kopen en komen ze in aanmerking voor voordelige hypotheken en talrijke belastingvoordelen. Sommige kolonisten geven toe dat de financiële voordelen de doorslag gaven, maar de meesten zijn diep gelovig en houden vol dat zij nu in het Beloofde Land wonen.
Terwijl de Palestijnen uit de omringende dorpen nog steeds nergens naartoe kunnen, reizen veel kolonisten uit Karmei Tsur iedere dag op en neer naar Jeruzalem. De sfeer in de omheinde wereld van de nederzetting, met de identieke huizen en de groene tuinen, is ontspannen. Het is een wolkeloze zomerdag, in de speeltuin klinkt het geluid van spelende kinderen en blaffende honden. Het zou iedere willekeurige woonwijk kunnen zijn, ware het niet dat de mannen hier pistolen onder hun broekband dragen, of een automatisch wapen over hun schouder, of allebei.
Dankbaar
,,We wisten van de problemen hier, en ze hebben ons verteld dat we naast Arabieren zouden wonen,'' zegt Mordechai Perez. ,,Maar we hebben een synagoge om in te bidden en de mensen hier geven om ons. Wij zijn erg dankbaar dat we deze kans hebben gekregen.''
bron:Rotterdams Dagblad 06/07/2002
quote:Goed gesproken, Chadi
Op maandag 08 juli 2002 00:40 schreef Chadi het volgende:[..]
Eerste stap daar naar toe is denk toch het inzien dat de groep die je zelf steunt ook grove fouten maakt en het niet zo nauw neemt met mensenrechten net zoals de andere groep. Alleen een echte discussie is hier nog niet geweest omdat mensen toch liever in een WOI type loopgraven oorlog (figuurlijk) willen zitten te midden van de discussie.
anyway .. Shalom / Salaam
"Zelfrelativering zorgt ervoor dat je over de grenzen van je eigen gelijk heen kijkt"
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |