Ondanks dat Clasie niet echt lengte heeft (understatement) laat hij tijdens de voorbereiding een goede indruk achter. Laat zien over een geweldig inzicht en trap te beschikken en koppelt dit met een geweldige drive in zijn spel, iets wat hij vorig seizoen ook al regelmatig liet zien bij Excelsior. Toen stond hij niet altijd basis in verband met zijn toch wel wat beperkte fysiek, maar hij lijkt momenteel op een basisplek in de Kuip af te stevenen. Volg de verrichtingen van dit krachtige mannetje hier!quote:Jordy Clasie op weg naar basisplek bij Feyenoord
Jordy Clasie (19) kijkt na een jaar in de luwte bij Excelsior zijn ogen uit tijdens de eerste weken in de onrustige Kuip. Ook de entree van de nieuwe trainer Ronald Koeman bij Feyenoord noemt de kleine middenvelder 'spannend'.
Mijn droom is om door te breken bij Feyenoord. Daar ben ik nu mee bezig. Het jaartje bij Excelsior was bijzonder leerzaam. Ik heb mezelf kunnen ontwikkelen in de eredivisie. Natuurlijk is het hier heel anders dan bij Excelsior. Op Woudestein heerst een familiesfeer, Feyenoord is veel groter. In de Kuip is er altijd druk, is er altijd iets aan de hand. De afgelopen weken waren hectisch, maar het is zaak voor mij om te blijven focussen op presteren.
Natuurlijk heeft ook Clasie, na zeven oefenwedstrijden, in de gaten dat hij een basisplaats aan het veroveren is bij Feyenoord. Maar dat zelf ook hardop uitspreken, kan weleens averechts werken. En dus is de Haarlemmer op zijn hoede. 'Een basisplaats? Zover wil ik nog niet kijken', zegt hij in het AD. 'Natuurlijk kan het elftal dat tegen FC Dordrecht en Veendam startte ook de basisploeg zijn straks in de competitieopening tegen Excelsior. Maar ik reken mij nog niet rijk.'
Clasie weet ook dat er vanaf vandaag een andere wind zal waaien door de Kuip. Ronald Koeman is vanaf nu officieel de nieuwe trainer van Feyenoord. De speler van Jong Oranje noemt de entree van de 78-voudig international 'spannend'. 'Het is onzin dat de voorbereiding voor Feyenoord vanaf vandaag opnieuw begint. Maar iedereen zal zich wel weer opnieuw moeten bewijzen.'
Samen met Karim El Ahmadi en Leroy Fer vormt Clasie het nieuwe middenveld. El Ahmadi mag bij een goed bod de Kuip verlaten en Fer wil dolgraag naar FC Twente. Clasie, die woensdag 20 jaar wordt, is juist blij dat hij terug is in de Kuip.
'Mijn droom is om door te breken bij Feyenoord. Daar ben ik nu mee bezig. Het jaartje bij Excelsior was bijzonder leerzaam. Ik heb mezelf kunnen ontwikkelen in de eredivisie. Natuurlijk is het hier heel anders dan bij Excelsior. Op Woudestein heerst een familiesfeer, Feyenoord is veel groter. In de Kuip is er altijd druk, is er altijd iets aan de hand. De afgelopen weken waren hectisch, maar het is zaak voor mij om te blijven focussen op presteren.'
Clasie moet dit seizoen een belangrijke rol gaan spelen in Rotterdam-Zuid. Met zijn loepzuivere voortzettingen richting de razendsnelle voorhoede heeft hij een wapen in huis. 'Met Cissé, Fernández en Biseswar hebben wij heel veel snelheid voorin', zegt hij.
'Het is zaak om die jongens na het veroveren van de bal snel in stelling te brengen. Dat lukt tot op heden redelijk, maar het echte werk moet nog beginnen. Eerst vandaag de start van de nieuwe trainer, dan zondag het duel met Málaga en kort daarna de start van de competitie. We beginnen op Woudestein tegen Excelsior. In dat duel maakte ik vorig seizoen mijn debuut in het betaalde voetbal. Maar nu zal alles anders zijn.'
Njah, zo ver zou ik niet willen gaan. Maar hij laat leuke dingen zien inderdaad. Niet moeilijk doen waar het makkelijk kan, maximaal 2-3 keer de bal aanraken en snel het spel verleggen, passes komen 8 van de 10 keer aan. Dikke primaquote:Op maandag 1 augustus 2011 12:17 schreef PIETR het volgende:
Nu al de absolute uitblinker bij dit Feyenoord. Kan zomaar de revelatie van de Eredivisie gaan worden.
quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:17 schreef PIETR het volgende:
Nu al de absolute uitblinker bij dit Feyenoord. Kan zomaar de revelatie van de Eredivisie gaan worden.
quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:42 schreef SuperHarregarre het volgende:
De Iniesta/Xavi van Feyenoord.
Hij doet me wel een beetje aan Sneijder denken in z'n beginperiode in Amsterdam.quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:42 schreef SuperHarregarre het volgende:
De Iniesta/Xavi van Feyenoord.
quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:43 schreef Morpheus2002 het volgende:
[..]
Hij heeft wel wat weg van Sneijder vind ik. Draait snel weg van zijn tegenstanders en heeft een erg goede pass. Vrije trap weet ik niet.
Zeker, Van Haaren/Clasie waren ook zo'n soort duo op Varkenoord.quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:42 schreef SuperHarregarre het volgende:
De Iniesta/Xavi van Feyenoord.
Dat zei iemand gisteren ook tegen mij, ja. En klopt ook wel redelijk. Benieuwd hoe hij zich verder gaat ontwikkelen.quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:43 schreef Morpheus2002 het volgende:
Hij heeft wel wat weg van Sneijder vind ik. Draait snel weg van zijn tegenstanders en heeft een erg goede pass. Vrije trap weet ik niet.
Dat zei ik ook tijdens Veendam en toen werd ik weer belachelijk gemaakt, owowowowquote:Op maandag 1 augustus 2011 13:44 schreef Happel het volgende:
[..]
Dat zei iemand gisteren ook tegen mij, ja. En klopt ook wel redelijk. Benieuwd hoe hij zich verder gaat ontwikkelen.
Cabral was het toen ook.quote:Op maandag 1 augustus 2011 12:17 schreef PIETR het volgende:
Nu al de absolute uitblinker bij dit Feyenoord. Kan zomaar de revelatie van de Eredivisie gaan worden.
Ik hoop niet dat Koeman zo'n hekel aan hem heeft.quote:Op maandag 1 augustus 2011 13:27 schreef BusterPosey het volgende:
Ik hoop dat Koeman hem het vertrouwen zal geven en hem (mits blessures) de eerste 10 wedstrijden van het seizoen sowieso opstelt.
quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 01:32 schreef Sportex het volgende:
[..]
Ik hoop niet dat Koeman zo'n hekel aan hem heeft.
Elke speler is geboren in de jeugdopleiding van Barcelona in jouw wereld. Van Persie werd geboren in London en heeft zijn hele jeugd bij Arsenal gevoetbald. Salomon Kalou idem dito bij Chelsea, nooit in het Excelsior shirt gezien. Ook een Bastos is geboren in Turijn, in het stadion van Juve. Of nee, wacht...quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 02:58 schreef Rickazio het volgende:
ge-wel-dig een speler van Excelsior..
okequote:Op vrijdag 5 augustus 2011 03:19 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Elke speler is geboren in de jeugdopleiding van Barcelona in jouw wereld. Van Persie werd geboren in London en heeft zijn hele jeugd bij Arsenal gevoetbald. Salomon Kalou idem dito bij Chelsea, nooit in het Excelsior shirt gezien. Ook een Bastos is geboren in Turijn, in het stadion van Juve. Of nee, wacht...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Waarom zo serieus reageren op een troll?quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 03:19 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Elke speler is geboren in de jeugdopleiding van Barcelona in jouw wereld. Van Persie werd geboren in London en heeft zijn hele jeugd bij Arsenal gevoetbald. Salomon Kalou idem dito bij Chelsea, nooit in het Excelsior shirt gezien. Ook een Bastos is geboren in Turijn, in het stadion van Juve. Of nee, wacht...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:‘Van Haaren en ik zijn passende spelers, net als Xavi en Iniesta’
Feyenoord hoopt met de nieuwe lichting spelers een frisse start te maken in de Eredivisie. Opvallend is dat het fysieke gedeelte van de ploeg vooralsnog wel wat tegenvalt. Vooral op het middenveld kun je wel stellen dat de grote, krachtige spelers wel ietwat uitblijven. Momenteel zijn Ricky van Haaren en Jordy Clasie de aangewezen mensen op het middenveld.
Het tweetal laat zich echter niet gek maken. Sterker nog: ze zien alleen maar positieve dingen. “Ricky en ik zijn passende spelers, net als Xavi en Iniesta. Zij lijden geen balverlies, wij proberen dat ook niet te doen. Zij zijn natuurlijk van een veel hoger niveau, maar toch zijn ze een voorbeeld: ze laten zien dat het kan, kleine spelers op een hoog niveau”, aldus Clasie in het Algemeen Dagblad.
Van Haaren liet daarbij wel weten aan Voetbal International dat hij reëel genoeg is om zich te realiseren dat het duo geen kopie van Xavi en Iniesta zal worden. “Ik weet ook wel dat Feyenoord nooit het niveau van Barcelona zal halen. Maar voor ons is het belangrijk dat we in een duidelijk systeem spelen. Hoe maakt niet uit, als wij onze steekpasses maar kwijt kunnen.”
Handelingssnelheid is echt heerlijk bij hem manquote:
Toch wel treurig, een compilatiefilmpje van zo'n brakke wedstrijd.quote:
Met de manier waarop we spelen moeten onze middenvelders verreweg het meeste lopen - ze moeten steeds bij het verdedigen en het aanvallen aansluiten. Misschien krijgt hij ook wel de opdracht zich leeg te lopen in 60-75 minuten, who knows?quote:Op dinsdag 23 augustus 2011 23:52 schreef Caland het volgende:
Ja, alleen vaag dat hij telkens maar driekwart wedstrijd kan spelen.
Fysiek moet het dus nog echt groeien bij hem. Maar de start is zeer veelbelovend tot nu toe.
Doe datquote:Op donderdag 25 augustus 2011 13:55 schreef ZuidGrens het volgende:
Ik ben helemaal gek van Jordy Clasie (als voetballer dan he). Zal hem is aanbevelen bij mijn grote vriend Brands zodat hij naar PSV komt.
Bij gebrek aan een eigen jeugdopleiding kun je dat best doen ja. Maar Brands haalt alleen maar de meest voor de hand liggende namen voor de hoofdprijs, nog een paar jaartjes wachten dus.quote:Op donderdag 25 augustus 2011 13:55 schreef ZuidGrens het volgende:
Ik ben helemaal gek van Jordy Clasie (als voetballer dan he). Zal hem is aanbevelen bij mijn grote vriend Brands zodat hij naar PSV komt.
Zijn handelingssnelheid en vinden van oplossingen in kort bestek zijn wel goed hoor. Zeker vergeleken bij zijn collega's die mooie passes gewoon verprutsen door een verkeerde aanname.quote:
Dat zijn zijn voornaamste kwaliteiten ja, al was dit dan niet eens zo'n hele goede wedstrijd van hem, Vooral het samenspel met El Ahmadi is goed, tevens voelen hij en Fernandez elkaar blindelings aan. Ik hoop daarom wel op die Guidetti, lees overal dat dat nogal een slimme spits moet zijn qua diepte zoeken/looplijnen. Als dan Fernandez/Cabral op links komt te staan en Biseswar op rechts dan gaat een speler als Clasie daar echt optimaal van profiteren.quote:Op donderdag 25 augustus 2011 14:19 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Zijn handelingssnelheid en vinden van oplossingen in kort bestek zijn wel goed hoor. Zeker vergeleken bij zijn collega's die mooie passes gewoon verprutsen door een verkeerde aanname.
Ik heb zelf nog geen wedstrijden van Feyenoord gezien maar in dit filmpje is hij in de basis als middenvelder (passen/trappen/snel handelen) veel verder lijkt het dan zijn collega's. Hij houdt het erg simpel en levert bal direct weer af. Denkt ook altijd vooruit, geen balletjes breed enzo wat het spel alleen maar vertraagt.
Zijn grootste wapenfeit blijft toch z'n hoge handelingssnelheid.quote:Op zondag 25 september 2011 16:53 schreef Caland het volgende:
Is al bijna niet meer weg te denken uit het team.
Beste man op het veld vanmiddag na toch een paar 'mindere' wedstrijden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |