Hoezo hoe lager hoe beter?quote:Op zaterdag 30 juli 2011 23:02 schreef Marc H het volgende:
Groothoek.
Voorbeeld: als een camera een zoomlens heeft van 24-105, is 24 de groothoek. Hoe lager dat getal, des te beter. De meeste compact camera's gaan niet lager als 24mm, wil je meer, zal je moeten gaan kijken voor een DSLR, met een UWA (Ultra wide angle) lens.
Wel zonde van de vervormingen, dus ik zou niet zo laag mogelijk gaan..quote:Op zaterdag 30 juli 2011 23:07 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Hoe lager het getal, hoe meer groothoek je hebt en dus hoe minder ingezoomd je bent. Je had het erover dat je kleine ruimtes ook wil kunnn fotograferen en dus heb je veel groothoek nodig.
dan heb je geen mooie camera met dure lenzen nodig. je neemt gewoon 3 fotos vanuit dezelfde hoek van een kamer, neemt enkele closeups van irrelevante details en verkleint ze daarna naar 40x40 pixels en upload ze.quote:
Oh, nog even een klein detail: Marc H noemt hierboven een 24mm groothoek, wat bij compactcamera's meestal de uiterste groothoek is, maar dat betekent niet dat die 14-42mm lens op de Olympus PEN méér groothoek heeft.quote:Op zaterdag 30 juli 2011 23:38 schreef postzegellikker het volgende:
Met bijvoorbeerld een Olympus PEN E-PL1 14-42mm Kit Black zou ik goed uit de voeten kunnen?
Ik heb de 5dII met een 14 mmquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |