Heb jij een hond? Heb jij hier ervaring mee? Zo niet, dan vind ik jouw mening niet heel belangrijk moet ik bekennenquote:Op maandag 27 juni 2011 18:57 schreef pl4kkie het volgende:
Beter neem je geen hond. Je werkt fulltime en elke keer andere mensen die hem uitlaten is ook niet bepaald bevordelijk. Eeen hond kost tijd en zorg, wat jij blijkbaar niet kan leveren. Jammer maar helaas.
begint al goedquote:Op maandag 27 juni 2011 18:58 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Heb jij een hond? Heb jij hier ervaring mee? Zo niet, dan vind ik jouw mening niet heel belangrijk moet ik bekennen
Ja wij hadden 4 honden. Jack Russel Terriers. Dat zijn geen makkelijke hondjes. Me moeder was toen ook nog fulltime thuis. Maar nu vanwege bepaalde redenen en er zijn er inmiddel 3 overleden werkt me moeder partime. Dat gaat prima zolang ze maar niet telang weg is en/of tussendoor uitlaat.quote:Op maandag 27 juni 2011 18:58 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Heb jij een hond? Heb jij hier ervaring mee? Zo niet, dan vind ik jouw mening niet heel belangrijk moet ik bekennen
quote:Op maandag 27 juni 2011 18:58 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Heb jij een hond? Heb jij hier ervaring mee? Zo niet, dan vind ik jouw mening niet heel belangrijk moet ik bekennen
Mwah die hond zit 9 van de 10x dan toch heel de dag alleen. Je kan dan wel een uitlaat service regelen maar dat is alleen uitlaten. Een hond heeft meer nodig dan datquote:Op maandag 27 juni 2011 19:02 schreef Burdie het volgende:
Ik zie niet direct beren op de weg mbt werktijden, wel vraag ik me af of je ervaring hebt met herders en of je een herder kunt bieden wat hij nodig heeft (het blijven werkhonden).
Wat is je beeld bij een hond? Wil je er mee gaan trainen/sporten of is het puur voor de gezelligheid? In dat laatste geval zou ik naar een ander ras zoeken.
Voor wat betreft herders en kinderen, dat is in mijn ogen ook niet een combinatie die per definitie goed gaat, dat moet je ze wel echt aanleren (en dan nog heb je geen garantie dat het goed gaat)
We hadden vroeger een schotse collie.. Ik ben van plan er in elk geval mee op curcus te gaan en zeker 3 keer in de week weg naar bos of strand of whatever voor een paar uur beweging.quote:Op maandag 27 juni 2011 19:02 schreef Burdie het volgende:
Ik zie niet direct beren op de weg mbt werktijden, wel vraag ik me af of je ervaring hebt met herders en of je een herder kunt bieden wat hij nodig heeft (het blijven werkhonden).
Wat is je beeld bij een hond? Wil je er mee gaan trainen/sporten of is het puur voor de gezelligheid? In dat laatste geval zou ik naar een ander ras zoeken.
Voor wat betreft herders en kinderen, dat is in mijn ogen ook niet een combinatie die per definitie goed gaat, dat moet je ze wel echt aanleren (en dan nog heb je geen garantie dat het goed gaat)
Als jij nou gewoon de OP nog eens leest, dan zie je ook meteen in 1 oogopslag dat deze post nergens op slaatquote:Op maandag 27 juni 2011 19:05 schreef pl4kkie het volgende:
[..]
Mwah die hond zit 9 van de 10x dan toch heel de dag alleen. Je kan dan wel een uitlaat service regelen maar dat is alleen uitlaten. Een hond heeft meer nodig dan dat. TS woon je nog thuis? ( neem aan van wel maar is niet echt duidelijk uit je verhaal)
Mijn hond ligt de hele dag te maffen, ongeacht of er iemand thuis us of niet. Ik vind het persoonlijk belangrijker wat er in de tijd gedaan wordt die er wel met de hond doorgebracht wordt.quote:Op maandag 27 juni 2011 19:05 schreef pl4kkie het volgende:
[..]
Mwah die hond zit 9 van de 10x dan toch heel de dag alleen. Je kan dan wel een uitlaat service regelen maar dat is alleen uitlaten. Een hond heeft meer nodig dan dat. TS woon je nog thuis? ( neem aan van wel maar is niet echt duidelijk uit je verhaal)
Als jij nou is niet zo achterlijk uit de hoogte praat willen de mensen je mss beter helpenquote:Op maandag 27 juni 2011 19:06 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Als jij nou gewoon de OP nog eens leest, dan zie je ook meteen in 1 oogopslag dat deze post nergens op slaat
Oh en of ik wel of niet een hond heb vind ik voor jou niet zo belangrijk om te weten.quote:Op maandag 27 juni 2011 18:58 schreef Spirit82 het volgende:
Heb jij een hond? Heb jij hier ervaring mee? Zo niet, dan vind ik jouw mening niet heel belangrijk moet ik bekennen
Ok, het eerste deel reageer ik niet op want ik heb geen zin in een bashtopic. Wat betreft onderschijten en kapotmaken... Dat hoort erbij. Ik heb 4 jaar lang in een asiel gewerkt en poep geschept en pis weggespoten, dus ik ben wel iets gewend. Daarnaast heb ik geen dure spullen in huis dus als er iets sneuvelt: so be it.quote:Op maandag 27 juni 2011 19:09 schreef Document1 het volgende:
Succes met het kind dat je de hele week ergens dumpt en 3x in de week zelf mee neemt naar mcdonalds. Jij hebt een te rooskleurig beeld bij het hebben van een hond. Wat als de uitlaatservice ff niet kon en jij thuis komt na een dag hard werken en je hond heeft alles onder gescheten en kapot getrokken?
Nou nou, je vraagt hier toch om meningen?quote:Op maandag 27 juni 2011 18:58 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Heb jij een hond? Heb jij hier ervaring mee? Zo niet, dan vind ik jouw mening niet heel belangrijk moet ik bekennen
Precies ditquote:Op maandag 27 juni 2011 19:48 schreef Greys het volgende:
Mijn persoonlijke mening:
Een hond die heel de dag alleen zit en alleen tussen de middag even uitgelaten wordt door een uitlaatservice vind ik persoonlijk altijd een beetje zielig.
En al helemaal als het een herder of een ander ras betreft dat gewoon veel beweging en actie nodig heeft
Ik hoef niet alleen reacties die in mijn straatje passen, maar dan wel graag even de OP doorlezen en een onderbouwing erbij gezien ik serieus om advies vraag. Niet zomaar een uit de lucht gegrepen mening, hence mijn reactie.quote:Op maandag 27 juni 2011 19:49 schreef Greys het volgende:
En denk er bij na dat als je een pup wilt, je er echt weken/maanden heel veel tijd in moet steken, vooral in het begin dus. Dus dan zal je flink vrij van je werk moeten gaan nemen.
Ook als je een volwassen hond uit het asiel haalt - maar dat zal jij wel weten dan als je er gewerkt hebt- moet je daar vooral in het begin heel veel bij zijn.
Sowieso moet je baas dus akkoord gaan eerst met die twee dagen thuis werken. En je ouders akkoord gaan met twee dagen oppassen. Maar het is best vervelend om zo afhankelijk van anderen te zijn, wat als je ouders een paar weken met vakantie gaan?
Thanks!! Dáár ben ik dus ook juist benieuwd naarquote:Op maandag 27 juni 2011 19:59 schreef deadly_kiss het volgende:
ik maak me niet zo druk over wie de hond gaat uitlaten door dfe dag heen eigenlijk,
maar heb meer zorgen over de eerste 2 levensjaren van het dier..
toevallig hadden wij vroeger thuis ook een schotse collie, prachtbeest!
maar mn ma heeft heel veel tijd gestoken in de opvoeding, cursussen ect.
hoe ga jij dit doen als je een pup van 2 maanden in huis hebt en je moet gewoon naar je werk? wie gaat hem opvoeden?
of doe je dit buiten je werk om, terwijl als jij er niet bent het beestje kan doen wat ie zelf wil?
ik ken zoveel mensen die een hond in huis hebben genomen terwijl geen van alle veel thuis is...
er komt gewoon niks van terecht.
die honden slopen de meubels, schijten in de tuin, graven de struiken omver en vreten alles van de tafel af
De eerste maand(en) zou ik meer thuis kunnen werken en een aantal vrije dagen opnemen om die band op te bouwen. Maar is dat genoeg? Dat weet ik dus allemaal nietquote:Op maandag 27 juni 2011 20:05 schreef Greys het volgende:
Hoe dan ook vraagt een nieuwe hond (pup of volwassen) vooral de eerste weken en maanden heel veel aandacht van je en die hoort hij dan ook te krijgen. Je gaat een band opbouwen samen
Dat gaat niet als hij het meest van de tijd alleen zit en/of anderen ziet.
(Ik heb zelf een hondje van 15 jaar, ik ga binnenkort een jonge hond er bij nemen en heb een kat, dus van de praktijk mag ik wel meepraten dan toch?)
Wat is meer thuis werken?quote:Op maandag 27 juni 2011 20:08 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
De eerste maand(en) zou ik meer thuis kunnen werken en een aantal vrije dagen opnemen om die band op te bouwen. Maar is dat genoeg? Dat weet ik dus allemaal niet
Er zullen mensen zijn die zeggen 'Het is maar een hond, tuurlijk kan dat'. Maar ik vind persoonlijk dat je een pup de eerste paar weken echt amper alleen kunt laten, of af en toe een uurtje als je boodschappen gaat doen.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:08 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
De eerste maand(en) zou ik meer thuis kunnen werken en een aantal vrije dagen opnemen om die band op te bouwen. Maar is dat genoeg? Dat weet ik dus allemaal niet
Zeker als je ook nog zelf een degelijke band met de hond wil.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:11 schreef Greys het volgende:
Maar hoe dan ook, de hond is dus vier dagen van de week 'met anderen'. Met je ouers en de uitlaatservice en wordt dan misschien maar één keer per dag uitgelaten. Vind je het zelf ook niet veel te weinig klinken?
ik heb zelf ook vaak nagedacht om zelf een hond in huis te nemen, maar ik heb besloten dat dit gewoon niet kan.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:06 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Thanks!! Dáár ben ik dus ook juist benieuwd naarIk zit zelf te denken aan een pup, puur omdat je de opvoeding dan goed kunt aanpakken en het dier kan wennen aan kinderen en andere dieren. Heb zelf al een kat dus dat is wel heel belangrijk voor me. Maar inderdaad, is dat wel te doen? Is het genoeg om wekelijks met zo'n diertje op cursus te gaan? En kan zo'n beest die 2 dagen alleen met alleen die uitlaatservice doorkomen?
Zelf zat ik te denken om een bench aan te schaffen voor de eerste maanden, dat hij daar in kan als pup en daarmee het alleen zijn opbouwen tot hij volwassen en getraind genoeg is om niet het hele huis te slopen als ik er niet ben
En zelfs dan verdient zo'n hond na het asiel eigenlijk meer dan een paar dagen alleen een uitlaatservice eens per dag, dan heeft hij in het asiel bij wijze van spreken nog meer rumoer en aanspraak op een dagquote:Op maandag 27 juni 2011 20:20 schreef deadly_kiss het volgende:
persoonlijk vind ik het zielig voor de hond... tenzij je een oudere hond uit het asiel kan halen die aangeleerd is om alleen thuis te zijn en weet dat dit normaal is.
De meeste asiels zullen dan ook geen hond meegeven in zo'n situatie.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:22 schreef Greys het volgende:
[..]
En zelfs dan verdient zo'n hond na het asiel eigenlijk meer dan een paar dagen alleen een uitlaatservice eens per dag, dan heeft hij in het asiel bij wijze van spreken nog meer rumoer en aanspraak op een dag
inddquote:Op maandag 27 juni 2011 20:23 schreef Greys het volgende:
Wel complimenten voor TS dat ze het zich uberhaupt goed afvraagt van te voren ipv er in een opwelling aan te beginnen zoals anderen wel eens doen.
Ja dat is ook nog een optie inderdaadquote:Op maandag 27 juni 2011 20:28 schreef Hondenoutlet het volgende:
Als je vanuit huis kan werken... kun je dan geen halve dagen werken en dan de rest vanuit huis ? Ik werk 32 uur, waarvan iets meer dan de helft uit huis en de rest vanuit huis.... Heb 2 honden en dat gaat prima!! 's morgens voor ik uit mijn werk ga flink rennen en als ik thuis kom weer uit. Dan liggen ze gewoon te maffen
Halve dagen werken op alle dagen is perfect als je een hond hebt.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:31 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Ja dat is ook nog een optie inderdaadGoeie!
Halve dagen zou wel veel beter zijn. Jij hebt toch ook altijd zoiets gedaan, Greys?quote:Op maandag 27 juni 2011 20:31 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Ja dat is ook nog een optie inderdaadGoeie!
Nee, daar ben ik het inderdaad helemaal mee eens.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:33 schreef Greys het volgende:
[..]
Halve dagen werken op alle dagen is perfect als je een hond hebt.
Maar dat kan dus dan pas nadat de pup al helemaal gewend en opgevoed is
De eerste weken/maanden kan de pup - vind ik - echt niet één of twee dagen alleen zijn met alleen een hondenuitlaatservice.
Ohja, crap, schoenen.. goeiequote:Op maandag 27 juni 2011 20:36 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Halve dagen zou wel veel beter zijn. Jij hebt toch ook altijd zoiets gedaan, Greys?
Dichte bench ben ik geen fan van. Gewoon eerste maanden veel thuis zijn en dat goed opbouwen, dan is er niets aan de hand. Maar er gaan hoe dan ook wel dingen sneuvelenIk mis mijn favoriete schoenen nog steeds. En mijn iets minder favoriete schoenen. Ik vond het dan wel weer briljant dat hij op een hondenopvoedingboek ging kauwen
En idd wat Multi zegt, daar had ik nog niet eens aan gedacht, een pup die bv nog niet alle inentingen enzo heeft gehad op een bepaalde leeftijd kan ook sowieso niet met de uitlaatservice mee. Ze kunnen een jonge pup ook lang niet zo lang/ver laten lopen dan volwassen honden, dus wellicht kunnen/willen ze geen pup met hun uitlaatgroep mee.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:36 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Nee, daar ben ik het inderdaad helemaal mee eens.
Dat is wel echt iets om goed op te letten. Een Herder, Husky e.d. moet je goed over nadenken, dat zijn werkhonden. Die worden absoluut niet blij van drie keer een lange wandeling per week. Ze zullen je huis opvreten als je er niet genoeg mee doet en ze hun energie niet kwijt kunnen.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:36 schreef _Multiply86_ het volgende:
Een herder vind k ook niet zon strak plan om zoveel alleen te laten, die hebben wel wat meer uitdaging nodig, dan heb je straks zon klote beest die een stresskip word omdat hij zn energie niet kwijt kan.
Niet alleen schoenen, je kan beter NIETS laten slingerenquote:Op maandag 27 juni 2011 20:37 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Ohja, crap, schoenen.. goeieDie kan ik dan natuurlijk niet meer overal laten slingeren
Ik zie er denk ik toch maar van af
Nou, in eerste instantie dacht ik aan een bordercollie... maar die schijnen dus inderdaad echt veel meer aandacht en beweging nodig te hebben en dat wil ik zo'n beest dus inderdaad niet aan doen... maar wat ik over herders op internet heb gelezen, valt dat eigenlijk wel mee? Maarja, heb dus geen ervaring met écht duitse herders... alleen met schotse collies.. maar die viel op zich ook wel mee, en das óók een herdershond. Ik zit dus heel erg in dubio.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:40 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Dat is wel echt iets om goed op te letten. Een Herder, Husky e.d. moet je goed over nadenken, dat zijn werkhonden. Die worden absoluut niet blij van drie keer een lange wandeling per week. Ze zullen je huis opvreten als je er niet genoeg mee doet en ze hun energie niet kwijt kunnen.
Los daarvan, een herder b.v. heeft één echte baas en je moet ook echt zijn baas zijn anders neemt hij die taak wel over. Heeft een erg consequente opvoeding nodig wat misschien lastig kan zijn met meerdere mensen die hem opvoeden.
In algemene zin natuurlijk.
[..]
Niet alleen schoenen, je kan beter NIETS laten slingerenALLES MOET KAPOT
Maar er zijn ook wel wat grotere honden waar het werken niet meer zo in zit. Misschien kan je ook wel zo'n herder vinden hoor, maar dan moet je echt even de lijnen van de ouders bekijken.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:46 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Nou, in eerste instantie dacht ik aan een bordercollie... maar die schijnen dus inderdaad echt veel meer aandacht en beweging nodig te hebben en dat wil ik zo'n beest dus inderdaad niet aan doen... maar wat ik over herders op internet heb gelezen, valt dat eigenlijk wel mee? Maarja, heb dus geen ervaring met écht duitse herders... alleen met schotse collies.. maar die viel op zich ook wel mee, en das óók een herdershond. Ik zit dus heel erg in dubio.
Sowieso ben ik niet van de kleine hondjes. Het moet wel echt HOND zijn wat je hebt (dus hond, geen kalf, das dan ook weer overdreven) en ik vind het wel gaaf om echt lange wandelingen te maken en cursus te volgen en veel te spelen enzo, maar realistisch gezien weet ik gewoon dat dat niet iedere dag zal kunnen.
Ook een goede tip inderdaadquote:Op maandag 27 juni 2011 20:55 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Even contact opnemen met fokkers dus en lijnen bekijken
Maar met 'in het begin', bedoel je dan dat je vanaf het begin de pup al een paar halve dagen alleen laat?quote:Op maandag 27 juni 2011 20:59 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Ook een goede tip inderdaadThanks!
En inderdaad even mijn ouders afwachten. Mijn moeder zou 1x per dag een kort rondje wandelen, maarja, dan is de hond in elk geval niet alleen. En in het begin kan ik ook goed halve dagen kantoor werken en halve dagen thuis om het alleen zijn op te bouwenDat is al een stukje ervaring.
Oh kan iemand me trouwens vertellen wat je per maand gemiddeld kwijt bent aan voer en wat castreren en enten kost?
Het is een heleboel werk en straks in de winter, als het koud en nat is is het ineens niet zo leuk meer dat al de beweging van de hond in dat kleine stukje moet wanneer je thuis bent.quote:Op maandag 27 juni 2011 18:49 schreef Spirit82 het volgende:
Hoi!! Graag jullie mening. Ik loop al jaren met het idee van kwileenhond! Mijn ouders hebben altijd een hond gehad en ik merk nu gewoon dat ik het af en toe mis. Ik ga heel graag wandelen bijvoorbeeld, maar eigenlijk doe ik dat nooit want ik mn eentje is daar niet veel aan en om nou met vrienden zomaar een stuk te gaan wandelen.. mweh.
MAAR! De reden dat ik nog geen hond heb, is dat ik fulltime werk. Tot nu toe deed ik het steeds af van "het kan gewoon niet", maar vandaag realiseerde ik me dat het eigenlijk gewoon wél kan. Er zijn toch zoveel mensen die fulltime werken combineren met een hond?
Nou had ik bedacht dat ik 1 á 2 dagen in de week thuis kan werken en dan 1 á 2 dagen zo'n uitlaatservice regelen en ik heb mijn ouders gevraagd of zij ook 1 á 2 dagen op willen passen als ik werk. Mijn ouders reageerden niet heul positief (zeg maar dat mn pa ook gewoon bijna boos werd... maar ik geef ze even de tijd om er rustig over na te denken, lang verhaal, geen nut om dat hier neer te pennen).
Anyways, nu vroeg ik mij dus af hoe de overige werkende mens dat nu aanpakt, zo'n hond. Daarnaast vroeg ik me af wat de ervaringen hier zijn van mensen met een Duitse Herder. Volgens mij zou die hond het beste bij mij passen, maar mijn ouders werden woest van het idee van een Herder die ook maar in de buurt kwam bij de kleintjes van mn zusje (2 en 5). Maar die beesten zijn toch juist superlief?! Ervaringen, iemand? Help? Ben heel benieuwd
Ohja, ik weet dat een hond niet puur voor de lol is en een heule verantwoordelijkheid etc. Ik ben geen type van leukvooreven, loop echt al jaren met dit idee dus tis wel goed overdacht
Dat ligt eraan wat je voert. Ik voer Carnibest, één worst van een kilo kost 3,50 en je voert 20-30 gr per kilogram lichaamsgewicht, reken maar uit. Royal Canin zal ongeveer net zoveel kosten, en dan heb je nog supermarktvoer wat een dubbeltje kost bij wijze van.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:59 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Ook een goede tip inderdaadThanks!
En inderdaad even mijn ouders afwachten. Mijn moeder zou 1x per dag een kort rondje wandelen, maarja, dan is de hond in elk geval niet alleen. En in het begin kan ik ook goed halve dagen kantoor werken en halve dagen thuis om het alleen zijn op te bouwenDat is al een stukje ervaring.
Oh kan iemand me trouwens vertellen wat je per maand gemiddeld kwijt bent aan voer en wat castreren en enten kost?
Ook die hebben energie genoeg, een "rustig" ras heeft toch echt nog wel aardig wat beweging nodig, borders enzo hebben alleen nog meer beweging nodig en een geestelijke uitdaging omdat het anders vaak fout gaat.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:55 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Maar er zijn ook wel wat grotere honden waar het werken niet meer zo in zit. Misschien kan je ook wel zo'n herder vinden hoor, maar dan moet je echt even de lijnen van de ouders bekijken.
Even een voorbeeld: Retrievers zijn ook werkhonden, en je hebt nog steeds werklijnen. Maar omdat de Golden zo ontzettend populair werd jaren geleden heb je nu ook lijnen waar minder werk in zit zodat hij in het gezinnetje paste.
Maar hebben we het dan bijvoorbeeld over de Nova Scotia Duck Toller, dat ras is nog veel meer werklijn en heeft dus nog veel meer nodig op gebied van werk, inspanning, uitdaging en bla bla
Even contact opnemen met fokkers dus en lijnen bekijken
Dat zeg ik ook niet, maar de werklijnen zijn wel de overtreffende trap.quote:Op maandag 27 juni 2011 21:07 schreef erodome het volgende:
[..]
Ook die hebben energie genoeg, een "rustig" ras heeft toch echt nog wel aardig wat beweging nodig, borders enzo hebben alleen nog meer beweging nodig en een geestelijke uitdaging omdat het anders vaak fout gaat.
Betekend niet dat die "rustigere" rassen het niet nodig hebben, ze gaan alleen iets minder snel fout.
Haha, no worries. Nee de eerste 2 maanden zou er de hele dag iemand bij zijn: ik of mn moeder. Op de dagen dat mijn moeder op wil passen, breng ik de hond bij haar thuis. Hond kan bij haar in de tuin; ik woon helaas in een appartement, maar wandelen kan natuurlijk overalquote:Op maandag 27 juni 2011 21:04 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar met 'in het begin', bedoel je dan dat je vanaf het begin de pup al een paar halve dagen alleen laat?Of bedoel je dan pas na de puppy periode?
Je zult me misschien een drammer vinden - zo is het niet bedoeld hoor, echt niet - maar een pup kan je geen halve dagen alleen laten, helemaal niet vanaf het begin.
En je moeder die 1x per dag een kort rondje wandelt is ook niet genoeg natuurlijkBlijft ze er dan wel de rest van de dag bij? Of rijdt ze even op en neer?
Heb je een tuin waarin de hond, als je moeder er is, ook af en toe even rondjes kan hollen? Als ze geen zin heeft of mogelijkheid heeft (ik weet niet hoe goed ze ter been is natuurlijk) om vaker dan 1x per dag een kort stukje te lopen?
Dat maakt niet zo'n enorm verschil, niet binnen hetzelfde ras iig.quote:Op maandag 27 juni 2011 21:08 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet, maar de werklijnen zijn wel de overtreffende trap.
Maar pas wel op dat het JOUW hondje moet worden he, dat hij/zij zich aan jou gaat hechten en niet je moeder als leider ziet straksquote:Op maandag 27 juni 2011 21:09 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Haha, no worries. Nee de eerste 2 maanden zou er de hele dag iemand bij zijn: ik of mn moeder. Op de dagen dat mijn moeder op wil passen, breng ik de hond bij haar thuis. Hond kan bij haar in de tuin; ik woon helaas in een appartement, maar wandelen kan natuurlijk overal
Dat valt ook wel weer mee hoorquote:Op maandag 27 juni 2011 20:46 schreef Spirit82 het volgende:
[..]
Nou, in eerste instantie dacht ik aan een bordercollie... maar die schijnen dus inderdaad echt veel meer aandacht en beweging nodig te hebben
I know. Maar je kunt de hond natuurlijk ook nog even uitlaten als je net terug bent van stappenquote:Op maandag 27 juni 2011 21:40 schreef erodome het volgende:
Maar je wil ook werken en je wil vast ook nog een sociaal leven....dat is misschien wat lastig combineren.
Nu lijkt het allemaal leuk, maar als je een pup neemt zit je er zeker 12 jaar aan vast, hopenlijk nog wat langer.
Met regen en wind, met nare kou en ook wanneer je de dag ervoor toch bent wezen stappen.
Verplicht ben je dan, want je kan niet even afwachten tot het wat beter weer wordt, want de hond heeft al de hele dag binnen gezeten.
En dat als alles voorspoedig gaat, als er geen drempeltjes in de weg zitten zoals blaffen bij het alleen zijn en slopen enzo...
Een border heeft uitdaging nodig: ja. Maar het wordt overal zo bizar overdreven, het zijn geen monsters ofzoquote:
Dat komt hier niet voorquote:Op maandag 27 juni 2011 21:47 schreef erodome het volgende:
Wacht maar tot je 6 maanden amper wat hebt gedaan
Nee, helaas. Dat is met mijn functie niet mogelijk.quote:Op maandag 27 juni 2011 21:47 schreef Burdie het volgende:
Is het trouwens geen optie voor je om minder te gaan werken?
Jeetje hou eens op met die kul zeg. Ik weet heus wel dat zo'n hond door weer en wind uit moet. Dat is het punt helemaal niet. Daarnaast gaat het over 4 uurtjes stappen in de nacht als die hond sowieso al alleen is en slaapt.quote:Op maandag 27 juni 2011 21:45 schreef erodome het volgende:
En dat is leuk midden in de winter?
En is het eerlijk tegen over de hond die al de hele week alleen zit om hem dan weer alleen te laten?
Je weet dat een hond een roedeldier is die in zijn aard heeft zitten dat hij altijd bij het roedel is, nooit apart is, nooit alleen is?
Maar met een kort trippeltje met TS haar moeder en een hondenuitlaatservice op meerdere dagen red je het volgens mij echt nietquote:
Daar ben ik dus ook bang voor met een border collie...quote:Op maandag 27 juni 2011 21:57 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar met een kort trippeltje met TS haar moeder en een hondenuitlaatservice op meerdere dagen red je het volgens mij echt niet
Ja tuurlijk, maar dat alleen zijn moet je sowieso opbouwen. En daarnaast moeten mijn buren niet zeurenquote:Op maandag 27 juni 2011 21:59 schreef Greys het volgende:
Oh dat paar uurtjes stappen laat in de nacht als de hond eenmaal groter is, moet geen probleem zijn hoor. Dat deed ik ook gewoon, inderdaad omdat hij dan normaal toch al slaapt.
Maar met een pup die in het begin wellicht verlatingsangst heeft en je hele huis bij elkaar blaft en piept krijg je naast een zielige pup wellicht ook ruzie met je buren, dus in het begin moet je er zeker wel even over nadenken
Nou, hiervoor viel het wel mee, maar sinds een jaar ofzo heeft hij een vriendin en zit hij vaak daar omdat zij een kind heeft (daarom zitten de honden dus alleen). En hij heeft ze van een junk in Amsterdam gekocht omdat die ze verwaarloosde... Dus ja... Hij bedoelde het goed, de uitvoer is nu opt moment alleen wat minder.quote:Op maandag 27 juni 2011 22:03 schreef Greys het volgende:
Wat zielig voor die honden van je buurman, je vraagt je af waarom zo iemand dan uberhaupt honden neemt als ze toch het grootste deel van de tijd alleen zitten he?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |