De EU-leiders hebben de Italiaan Mario Draghi officieel benoemd tot nieuwe president van de Europese Centrale Bank (ECB).
Dat maakte EU-president Herman Van Rompuy vrijdag bekend.
Zijn benoeming gaat op 1 november in en loopt tot 2019.
Draghi, tot dusver topman van de Italiaanse centrale bank, volgt bij de ECB de Fransman Jean-Claude Trichet op, die sinds eind 2003 aan het roer stond van de ECB. Trichet was destijds de opvolger van de Nederlander Wim Duisenberg.
Volgens ingewijden maakt ECB-bestuurder Lorenzo Bini Smaghi in de komende maanden plaats voor zijn landgenoot. Hoewel de bestuurders van de ECB op persoonlijke titel worden benoemd, en niet als vertegenwoordiger van hun land, drong vooral Frankrijk de afgelopen tijd aan op het vertrek van Bini Smaghi.
Daarmee wilde het voorkomen dat na de benoeming van Draghi twee van de zes ECB-bestuurders uit Italië zouden komen. Algemeen wordt verwacht dat Frankrijk de opvolger van Bini Smaghi mag leveren.
Bron, nu.nl
Dat is vreemd want gisteren las ik dat Moody's niet veel vertrouwen heeft in een flink aantal Italiaanse banken, de Italiaanse schuldenlast en de groei van de Italiaanse economie.
Dan vraag ik me af wat voor goeds deze Italiaan dan heeft gedaan om nu de ECB aan te voeren.