Mijn zwager (man van mijn zus) is deze week ontslagen bij een grote zakenbank. Ze moesten naar eigen zeggen door de crisis flink met de bezem door het personeelsbestand.
Het is sowieso al lelijk, ze hebben net een baby (ze hebben al een jongen van 4) en zijn ook net verhuisd. Hij verdiende zeer goed en daar leven ze ook wel naar. Wat het extra zuur maakt, is dat ik een klein vermoeden heb dat ik medeschuldig ben aan deze situatie. Hij heeft een tijd terug een enorme blunder gemaakt, dit is wat er gebeurd is:
Ik ga best vaak langs bij mijn zus. Ze vertelde dan ook wel eens over het werk van haar man (mijn interesse ligt ook in de financiële wereld, vandaar). Vaak was hij gestresst en ging hij thuis meteen door met werk, vertelde ze. Anyway, op een dag vertelde ze dat hij een enorme blunder had gemaakt. Hij was een deadline van een hele grote klant/opdracht vergeten en was dus te laat met iets binnenhalen waardoor zijn werkgever wellicht miljoenen is misgelopen. Even was ze bang voor ontslag, maar dat gaat gelukkig niet zo simpel. Hij was er echter niet gerust op en vond dat ze hem vanaf toen anders behandelden op het werk en wist zeker dat dit gevolgen zou hebben, minder opdrachten->minder bonus, etc. Hij was altijd de favoriet van de baas en kreeg de grote opdrachten. Sinds dat voorval, zag zijn baas 'm nauwelijks meer staan.
Weken later kon hij der al wat relaxter over praten en met een biertje erbij heeft hij me toen op een avond de details verteld. Welke klant, hoe groot de opdracht was en dat hij dacht dat de deadline een week later was. In één keer schrok ik mij kapot!
De afkorting van het bedrijf kwam me namelijk zeer bekend voor... Een paar weken daarvoor was ik die afkorting als eens tegenkomen, niet wetende waar het voor stond.
Om te begrijpen wat ik heb geflikt, even nog wat meer details. Mijn zwager is wel een toffe gast. Een beetje wat ik zou willen zijn. Strak in pak, verdient goed, heeft wel humor. Hij is ook goed voor mijn zus, dus dat is allemaal prima. We staan op vriendschappelijke voet met elkaar, al kijk ik wel heel erg tegen 'm op. Nu ben ik iemand die van domme geintjes houd. Wat ik dus vaak doe, bij mijn vriendin, mijn moeder en mijn vrienden is bijvoorbeeld een beetje kutten met hun telefoon. De taal op Turks zetten, nepafspraken ('die en die is jarig') in de agenda zetten,etc. Vaak zie je ze dan helemaal verward met een telefoon met menus in het Turks... of iemand bellen die helemaal niet jarig is.. Anyway, ik heb dat domme geintje ook een paar keer bij mijn zwager uitgehaald, zonder dat 'ie het doorhad. Zo heeft die dus foutievelijk een andere zus van mij gefeliciteerd en heeft 'ie ooit een dag met Turkse instellingen rondgelopen... Nooit heb ik toegegeven dat ik 't was. Het kon ook verder niet zo'n kwaad denk ik.
Nu zat ik weer eens in een onbewaakt moment in zijn telefoon te rommelen. En toen zag ik een drie letterige afkorting staan, en een verjaardagsicoontje erbij. Ik dacht dus (niet zo gek toch?) dat het voor de verjaardag van iemand stond en heb het voor de grap een week later gezet.
FUCK , dat bleek dus later voor die deal te staan.... ik hoorde de bedrijfsnaam en het was precies die afkorting en ook de datum moet ongeveer overeenkomen.
Toen ik het hoorde heb ik niks durven zeggen. En ik hoopte dat de schade wel mee zou vallen. Maar nu is hij dus uiteindelijk wel eruit gezet. Niet direct door die blunder, maar ik heb het gevoel dat het wel mee heeft gespeeld. Wat moet ik nu doen? Zou hij nog terug aangenomen kunnen worden? Ook lelijk is dat hij bij geen van de concurrenten of soortgelijke bedrijven aan de slag kan. Mijn zus en hij gaan er dus bijna zeker financieel flink op achteruit. Ik voel me echt een klootzak nu. Ook al heb ik het nooit zo bedoeld.
[ Bericht 99% gewijzigd door BrandX op 18-06-2011 15:38:23 ]