Helicoptersquote:Op donderdag 9 juni 2011 21:00 schreef kanovinnie het volgende:
Trouwens, straaljager die net zo snel als een helicopter vliegt? Een helicopter gaat max 150/200 km/uur, een straaljager 10 keer zo snel
Knight rider, RENOquote:Op donderdag 9 juni 2011 21:01 schreef SP22 het volgende:
[..]
Jeugdsentiment![]()
Net als McGyver en Airwolf
Vandaag was die aflevering dat ze mensen in een autofabriek gaan helpen omdat er dieven zijn die onderdelen stelen.quote:
Nohh, had je die aflevering gezien met de slechterikken die een dam wilden opblazen? Toen was er zo'n megagrote gozer, maar toch won B.A.quote:
Vast wel gezien maar je denkt toch niet dat ik ze me zo nog allemaal herinner he.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:10 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Nohh, had je die aflevering gezien met de slechterikken die een dam wilden opblazen? Toen was er zo'n megagrote gozer, maar toch won B.A.
Gooienquote:En als iemand murdock of face aanvalt "pick somebody your own size sucker"
Nou, dan weet je het wel!
Klinkt logisch... wel aanvoer, maar geen afvoer= oplopende druk= oliedouchequote:Op donderdag 9 juni 2011 21:10 schreef Isdatzo het volgende:
Ik kan die motor toch niet uit m'n hoofd krijgen.. Vanmiddag bedacht ik me dit: omdat 't een dry-sump systeem is zijn er twee oliepompen (niet altijd maar wel meestal, en in mijn motor ook).
Als de eerste pomp de olie nu wel ín het blok pompt maar de tweede de olie er niet uit dan krijg je ook een behoorlijke opbouw van druk. Nu worden die 2 oliepompen allebei door dezelfde als aangedreven en dát gaat iig goed. Dat zou betekenen dat de drukregelaar van de tweede pomp niet meer doet wat hij zou moeten doen. Nummertje 9 in dit schema:
http://www.oemmotorparts.(...)SV1_EM&L2=AP_RSV1_EM
Zou dat het kunnen zijn?
Heb je dan voor jan lul dat nieuwe blok gekocht? En waarom spuit er dan olie uit?quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:10 schreef Isdatzo het volgende:
Ik kan die motor toch niet uit m'n hoofd krijgen.. Vanmiddag bedacht ik me dit: omdat 't een dry-sump systeem is zijn er twee oliepompen (niet altijd maar wel meestal, en in mijn motor ook).
Als de eerste pomp de olie nu wel ín het blok pompt maar de tweede de olie er niet uit dan krijg je ook een behoorlijke opbouw van druk. Nu worden die 2 oliepompen allebei door dezelfde als aangedreven en dát gaat iig goed. Dat zou betekenen dat de drukregelaar van de tweede pomp niet meer doet wat hij zou moeten doen. Nummertje 9 in dit schema:
http://www.oemmotorparts.(...)SV1_EM&L2=AP_RSV1_EM
Zou dat het kunnen zijn?
Dat was mijn redenatie ja.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:13 schreef SP22 het volgende:
[..]
Klinkt logisch... wel aanvoer, maar geen afvoer= oplopende druk= oliedouche
Als je er eenmaal bent wel ja. Dan hoeft de oliepomp niet als geheel vervangen te worden maar alleen de drukregelaar met veer.quote:Is zo'n pomp makkelijk te vervangen?
Nee, ik heb 't nu over m'n "nieuwe" blok hè. En die spuit eruit omdat er wel olie ingepompt wordt onder druk maar wanneer die er niet weer aan de andere kant uitgepompt wordt moet 'ie ergens heen. Als dat het is natuurlijk.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:19 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Heb je dan voor jan lul dat nieuwe blok gekocht? En waarom spuit er dan olie uit?
Ik ben niet zo into motoren, maar het lijkt me sterk dat een pomp zoveel druk kan opbouwen dat hij de olie door je pakkingen heendrukt. Maar ik hoop dat ik ongelijk heb.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:23 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat was mijn redenatie ja.
[..]
Als je er eenmaal bent wel ja. Dan hoeft de oliepomp niet als geheel vervangen te worden maar alleen de drukregelaar met veer.
En op zich kan je er wel redelijk bijkomen wanneer je 't juist gereedschap hebt. Ik moet alleen weer zo'n 'aprilia tool' hebben om de "clutch hub" (lomp ding dat in de weg zit) los te krijgen (die moet je tegenhouden omdat de boel anders meedraait wanneer je de centrale bout eruit wil halen).
[..]
Nee, ik heb 't nu over m'n "nieuwe" blok hè. En die spuit eruit omdat er wel olie ingepompt wordt onder druk maar wanneer die er niet weer aan de andere kant uitgepompt wordt moet 'ie ergens heen. Als dat het is natuurlijk.
Het is wel een 'performance' blok hè.. om de boel te koelen en te smeren met die 'maar' 4 liter olie die er totaal inzit moet de boel toch behoorlijk rondgepompt worden.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:25 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ik ben niet zo into motoren, maar het lijkt me sterk dat een pomp zoveel druk kan opbouwen dat hij de olie door je pakkingen heendrukt. Maar ik hoop dat ik ongelijk heb.
Maar is het een pomp die gemaakt is om op druk te pompen of op volume? Er moet ook wel ergens een veiligeheidsklep in zitten.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:30 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Het is wel een 'performance' blok hè.. om de boel te koelen en te smeren met die 'maar' 4 liter olie die er totaal inzit moet de boel toch behoorlijk rondgepompt worden.
Maar goed, misschien heb je gelijk hoor.
quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:44 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Maar is het een pomp die gemaakt is om op druk te pompen of op volume? Er moet ook wel ergens een veiligeheidsklep in zitten.
Op zich wel een behoorlijke druk. En ja, aan die klep zat ik ook te denken maar ik kan 'm nergens vinden (zou ik niet weten waar 'ie dan met z'n olie naar toe zou moeten gaan).quote:Lubrication pressure min 50.7 PSI (350 kPa) (3,5 bar)
at max 80°C (176°F) and 6000 rpm
Eigenlijk moet je 't op een plaatje / schema / in het echt kunnen zien, dan is het nog veel duidelijker.quote:Op donderdag 9 juni 2011 21:44 schreef SP22 het volgende:
ok..(ben vrouw zonder ook maar enig rijbewijs.. Dus ben al blij dat ik het enigszins kan volgen.. Ben gelukkig wel redelijk technisch onderlegd)
3.5 bar is in de hydrauliekwereld echt niets. Daar begin je bij minimaal 50, en gaat het door tot 1000+ barquote:Op donderdag 9 juni 2011 21:48 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
[..]
Op zich wel een behoorlijke druk. En ja, aan die klep zat ik ook te denken maar ik kan 'm nergens vinden (zou ik niet weten waar 'ie dan met z'n olie naar toe zou moeten gaan).
[..]
Eigenlijk moet je 't op een plaatje / schema / in het echt kunnen zien, dan is het nog veel duidelijker.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |