Aan de natuur liefhebbers,
Sinds 2 jaar hebben we last van deze irritante snelvliegende beestjes. Ik heb ze nu kunnen identificeren en het blijkt een Zwartstreepsmalbok (Stenurella melanura) te zijn. Ook wel bekend onder de namen zwartpuntsmalbok, bruine smalbok of distelbok.
![Strangalia_melanura_-_side_%28aka%29.jpg]()
![Strangalia_melanura_-_top_%28aka%29.jpg]()
We hebben nogal wat hout liggen voor de haard maar dit bestaat amper uit loofboomsoorten en rottend hout is ook niet aanwezig.
Wiki:quote:
Deze kever heeft een zeer smal lichaam en is bruin van kleur, de kop, poten en tasters zijn zwart. Meestal is de punt van de dekschilden zwart gekleurd, maar dat is niet altijd goed te zien. Ook het midden van het achterlijf, rond de naad tussen de dekschilden is vaak zwart gekleurd, bij vrouwtjes wat meer dan bij mannetjes, en de tasters zijn ongeveer zo lang als het lichaam. Over het hele lichaam is een fijne, fluweelachtige beharing aanwezig. Mannetjes hebben een iets gelere kleur dekschilden, vrouwtjes een wat rodere kleur, maar dat is niet altijd goed te zien. De kever wordt ongeveer 6 tot 10 millimeter lang
Kan iemand me een oplossing vertellen hoe ik deze beestjes weg krijg? We krijgen ze niet meer uit het huis en gedurende het hele jaar hebben we ook last van kleinere vliegende beestjes waarvan ik denk dat het jongen zijn of larven van.Alvast bedankt