Het lijkt me dat je er van uit kunt gaan dat de dames die in dit topic zich afvragen 'waar de gentleman' is zich zelf ook ladylike gedragen.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 14:24 schreef Mahjoe_Jazz het volgende:
Waar zijn de 'ladies' dan? Die zijn ook samen met de dinosaurussen uitgestorven volgens mij.
M'n laatste meisje (studente psychologie, geen domme snol dus) liet me in een sms weten dat ze er geen zin meer in had... Ik kon niet eens ervan balen omdat ze nog te laf, lui en zielig was om me dat in m'n gezicht te zeggen.
Ik was heel 'hoffelijk' bij haar en deed echt m'n best om er wat leuks van te maken, maar zonder reden kreeg ik in twee regels te lezen dat het niet meer hoefde.
Duidelijk bewijs dat een gentleman-attitude geen meerwaarde heeft zolang er geen lady naast loopt.
Eigenlijk word ik intens verdrietig van dit soort houdingen. Blijkbaar staat hoffelijkheid gelijk aan een mietje en huftergedrag gelijk aan zelfverzekerdheid. Kan aan mij liggen hoor, maar ik vind dat heel wat anders.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 14:06 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Want iemand die zo welgemanierd en welbespraakt is is ergens ook gewoon een beetje een watjeEen man moet gewoon een combinatie zijn van een gentleman en een klootzak tegenwoordig.
Toch is het wel wat je veel ziet. Door een niemand kan mij wat maken houding en ik geef nergens wat om, wek je beter een schijn van zelfverzekerdheid. Je bent het vaak niet, maar je komt wel zo over op de wereld/quote:Op vrijdag 13 mei 2011 21:44 schreef twiFight het volgende:
[..]
Eigenlijk word ik intens verdrietig van dit soort houdingen. Blijkbaar staat hoffelijkheid gelijk aan een mietje en huftergedrag gelijk aan zelfverzekerdheid. Kan aan mij liggen hoor, maar ik vind dat heel wat anders.
Dit. Galant zijn is een gebaar wat jij geeft aan anderen zonder enige verwachtingen terug. In mijn opinie ook gedrag waarmee je aantoont een goede partner/persoon te zijn.quote:Op zondag 15 mei 2011 01:06 schreef ssebass het volgende:
Je verwart hoffelijkheid met kruiperigheid. Als gentleman zet je je af tegen het asociale onintelligente volk. Mensen die met macho gedrag zelfverzekerd over moeten komen zijn erg "dierlijk" en wel erg simpel. Ik ben heel zelfverzekerd ook omdat ik niet het idee heb dat ik me aan iemand moet bewijzen.
Dat is nog best een lastige vraag. Een gentleman vind ik iemand die zich netjes gedraagd, netjes kleed, en zoals genoemd dingen voor anderen doet zonder er zelf beter van te worden. Richting vrouwen nog net ietjes meer en bij een date nog meer. Het lastige zit hem in het feit dat een hoop dingen die een gentlemen zou doen ik ook gewoon onder fatsoen vind vallen. Dat zou betekenen dat iemand die gewoon 'goed opgevoed' is veel overeenkomsten heeft met een gentleman. Maar aan de andere kant is dat ook weer niet zo opzienbarend, aangezien ik een goed opgevoed persoon veel eerder een gentleman zie worden als dan een 'tokkie'. Overigens vind ik dat een gentleman altijd een gentleman is, en niet alleen op een date. Als je alleen op een date aardige dingen doet dan ben je een slijmbal.quote:Op zondag 15 mei 2011 00:25 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Maar zeg het eens, wat vind jij dan iemand een gentleman maken?
Volgens mij ben je dan elitair bezig, en dat is niet hetzelfde. Een gentleman is tegen iedereen hoffelijk, in mijn ogen tenminste.quote:Op zondag 15 mei 2011 01:06 schreef ssebass het volgende:
Je verwart hoffelijkheid met kruiperigheid. Als gentleman zet je je af tegen het asociale onintelligente volk. Mensen die met macho gedrag zelfverzekerd over moeten komen zijn erg "dierlijk" en wel erg simpel. Ik ben heel zelfverzekerd ook omdat ik niet het idee heb dat ik me aan iemand moet bewijzen.
Ik denk dat hij niet letterlijk maar figuurlijk bedoelt. En in principe zijn echte gentlemen sowieso elitair..quote:Op zondag 15 mei 2011 20:49 schreef Northside het volgende:
[..]
Volgens mij ben je dan elitair bezig, en dat is niet hetzelfde. Een gentleman is tegen iedereen hoffelijk, in mijn ogen tenminste.
Uhmm... nee.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 14:34 schreef Taurus het volgende:
[..]
Het lijkt me dat je er van uit kunt gaan dat de dames die in dit topic zich afvragen 'waar de gentleman' is zich zelf ook ladylike gedragen.
Waarom wel? Ken jij ze?quote:Op zondag 15 mei 2011 22:27 schreef Taurus het volgende:
[..]
Iets meer graag. Waarom niet? Jij kent ze?
Wat een rare reply van een ander: het is toch volkomen logisch dat vrouwen die zich afvragen war de gentleman is zelf ook van het 'damesachtige' zijn? Ik vind dat althans logischer dan een niet onderbouwd 'ehh nee.' reactie.quote:
Net er naast, als je het mij vraagt.quote:Op zondag 15 mei 2011 23:11 schreef Sofia90 het volgende:
Gentlemen's en ladies vallen weg omdat de rolpatronen van vroeger ook verdwijnen, is wel gekoppeld aan elkaar denk ik, ik bedoel waarom weigeren sommige mannen om zich als een gentleman te gedragen? Omdat veel meiden toch wel onder je willen liggen, hoef je niet zoveel moeite meer voor te doen. Daarom is het nu zo dat als je niet meteen met iemand wilt tongen dat je gewoon ''moeilijk'' bent.
Dat is zo, hoewel ik wel denk dat vrouwen vroeger veel voorzichtiger waren, er gold toen een hele andere moraal, met eerst trouwen enzo daarom waren mannen ook veel hoffelijker en nu niet meer vanwege die reden idd dat vrouwen nu gelijkwaardig zijn aan mannen. En ik vind dat mannen niet veel moeite meer hoeven te doen voor een vrouw, dus ze haken sneller af als de vrouw niet meteen toehapt en dat is jammer.quote:Op maandag 16 mei 2011 01:38 schreef Taurus het volgende:
[..]
Net er naast, als je het mij vraagt.
Ik vraag me af of vrouwen in de geschiedenis zo veel moeilijker in bed te krijgen waren, wellicht gebeude het meer heimelijk, maar niet lastiger. De reden lijkt me veel voor de hand liggender en is ook al meerdere keren in dit topic besproken: vrouwen willen gelijkwaardig aan mannen zijn, daar wordt de afgelopen decennia voor gestreden en daar past de 'beschermende' gentleman-approach niet bij. Het heeft denk ik niets te maken met de seksuele moraal van de dame die ontzettend achteruit is gegaan, het 'gentleman' gedrag heeft te maken met minderwaardigheid van de vrouw: het zwakkere geslacht. Niet met 'wat is ze moeilijk in bed te krijgen'.
Ik heb het verkeerd verwoord, ik bedoel niet "afzetten tegen" maar "onderscheiden van". Overigens wat is elitair? Als je waardig gedragen elitair is, dan ja.quote:Op zondag 15 mei 2011 20:49 schreef Northside het volgende:
[..]
Volgens mij ben je dan elitair bezig, en dat is niet hetzelfde. Een gentleman is tegen iedereen hoffelijk, in mijn ogen tenminste.
Ach he. In amerika waar van alles not done is lopen toch echt de meeste tienermoeders rondquote:Op maandag 16 mei 2011 09:54 schreef Sofia90 het volgende:
[..]
Dat is zo, hoewel ik wel denk dat vrouwen vroeger veel voorzichtiger waren, er gold toen een hele andere moraal, met eerst trouwen enzo daarom waren mannen ook veel hoffelijker en nu niet meer vanwege die reden idd dat vrouwen nu gelijkwaardig zijn aan mannen. En ik vind dat mannen niet veel moeite meer hoeven te doen voor een vrouw, dus ze haken sneller af als de vrouw niet meteen toehapt en dat is jammer.
Kortom heeft het wegvallen van gentlemen's en ladies te maken met het (seksuele) moraal van nu.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
True, dat zegt ook iets, jongeren beginnen steeds eerder met seksquote:Op maandag 16 mei 2011 10:42 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Ach he. In amerika waar van alles not done is lopen toch echt de meeste tienermoeders rondNiets is wat het lijkt!
Vroeger werd er gewoon geneukt voor een half brood of een paar aardappelen hoor. Als vrouw had je geen baan of eigen inkomen en was je dus grotendeels afhankelijk van mannen. En hoe krijg je iets gedaan van mannen? Juist...quote:Op maandag 16 mei 2011 09:54 schreef Sofia90 het volgende:
Dat is zo, hoewel ik wel denk dat vrouwen vroeger veel voorzichtiger waren, er gold toen een hele andere moraal, met eerst trouwen enzo daarom waren mannen ook veel hoffelijker en nu niet meer vanwege die reden idd dat vrouwen nu gelijkwaardig zijn aan mannen. En ik vind dat mannen niet veel moeite meer hoeven te doen voor een vrouw, dus ze haken sneller af als de vrouw niet meteen toehapt en dat is jammer.
Waardig gedragen, ja. Neerkijken op, nee. Maar ieders beeld van wat een gentleman nou precies is verschilt natuurlijk van persoon tot persoon.quote:Op maandag 16 mei 2011 09:59 schreef ssebass het volgende:
Ik heb het verkeerd verwoord, ik bedoel niet "afzetten tegen" maar "onderscheiden van". Overigens wat is elitair? Als je waardig gedragen elitair is, dan ja.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |