Het slechtste van beide werelden. Respect dat hij überhaupt nog in leven wil blijven.quote:Op zaterdag 23 april 2011 12:20 schreef Tinos85 het volgende:
Er woonde vroeger bij m'n ouders in de buurt een redhead negerMoeder had rood haar/lichte huis en was getrouwd met een neger. Kind ziet eruit qua neus, haar e.d. uit als een neger alleen dan spierwit, sproeten en rood kroeshaar
Ohja? De meeste mixjes die ik ken zitten kwa huidskleur altijd een beetje tussen vader en moeder in. Donkere ogen (en ook haar) zijn trouwens onvolledig dominant. Daarom hebben veel mensen die heterozygoot zijn (blauw-bruin) ook vaak iets lichter bruine of zelfs groene ogen.quote:Op zaterdag 23 april 2011 12:03 schreef hearmeout het volgende:
Als een blanke seks heeft met een donker persoon, dan komt daar vrijwel altijd een donker kind uit. De ogen en het haar worden meestal overgenomen van het donkere persoon.
In de extreemste vorm is dit een blanke met een neger, maar volgens mij zijn ook spaanse / turkse genen al dominant aan die van 'ons'.
Hoe komt dit? Is dit omdat deze genen ook gezonder / beter zijn? Is het misschien voordelig om donkere eigenschappen te hebben, ook als het klimaat daar niet om vraagt? Gaat moeder natuur voor de 'zekere' weg?
Een neger kan immers wel in Scandinavië overleven, maar een superblank persoon moet veel moeite doen om niet levend te verbranden in Zimbabwe.
En is dit misschien ook een reden waarom veel mensen (voornamelijk vrouwen) op donkere mannen vallen?
De mens is in noordelijker streken waarschijnlijk lichter geworden ivm de aanmaak van vitamine D.quote:Op zaterdag 23 april 2011 12:36 schreef splendor het volgende:
http://www.erfelijkheid.nl/faq/huidskleur.php
Al is dat nog geen antwoord op je vraag.
De Scandinavische bevolking is overwegend licht qua huidskleur en haarkleur, maar toch zorgen die paar donkere mensen er niet voor dat ze gemiddeld langzaam aan donkerder worden. Dat zou je wel verwachten als je stelt dat donker dominant is.
Maar tegelijk kan ik ook niet verklaren waarom de mens juist lichter is geworden, we zijn tenslotte afkomstig van uit Afrika van oorsprong. Ik denk niet zozeer dat 'lichte' genen dominanter zijn dan 'donkere' genen en dus evolutionair voordeel bieden, maar eerder dat de noordelijke volken ze kwijt zijn geraakt, juist omdat zij ze niet nodig hebben.
Bij mij in de straat woonde een stel met een man die zelf een beetje getint was en een lichtere vrouw. Ze kregen een dochter met blond haar, lichte huid en blauwe ogen wat qua gelaatstrekken toch duidelijk op vader leek. Daarna kregen ze een zoon die qua huid, haar en ogen donker was. Volgens de buurvrouw vroegen vreemde mensen wel eens aan haar of ze verschillende vaders hadden. Als laatste kregen ze een dochtertje dat eruit zag als een middenweg tussen haar broer en zus, ze had een redelijk getinte huid met licht haar en lichte ogen, heel apart.quote:Huidpigmentatie: Melanine in de huid functioneert als natuurlijke bescherming tegen zonnebrand, maar beperkt eveneens de snelheid waarmee vitamine D kan worden gemaakt. Bij mensen met een donkere huidskleur functioneert de vitamine D synthese in de huid aanmerkelijk langzamer dan bij mensen met een blanke huid en kan tot 99% geremd worden.[22] Het feit dat mensen met een lichte huidskleur vooral in gebieden met weinig zonlicht wonen, zou een gevolg van de evolutie kunnen zijn, omdat mensen met een lichte huidskleur in deze gebieden minder snel rachitis zullen krijgen dan mensen met een donkere huidskleur. Omgekeerd zou het feit dat mensen met een donkere huidskleur vooral in gebieden met veel zonlicht wonen, een gevolg van de evolutie kunnen zijn, omdat mensen met een donkere huidskleur in die gebieden minder snel huidkanker zullen krijgen dan mensen met een lichte huidskleur.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |