Ja. De 5 analoge poorten kun je ook als digitaal gebruiken.quote:Op zondag 10 april 2011 01:55 schreef Iemand91 het volgende:
Ah. Heb je het trouwens over de Uno, want ik lees dat die maar 14 digitale poorten heeft?
Klopt dat moet met de Mega lukken dan. De RTC chip zal waarschijnlijk met I2C gaan, en dat is een interface met 2 draden, dus daar heb je 2 poorten voor nodig.quote:Maar die LEDs sluit je per groep (per woord) aan op een poort. Hier zie ik 40 groepen/woorden dus ook 40 poorten. Met de Mega moet dat lukken (die heeft er 54). En die RTC sluit je dan ook aan op een digitale poort toch?
Zou best kunnen. Weet ik niet precies.quote:En als je zo'n LED-strip gebruikt heb je toch geen weerstand nodig, want ik geloof dat die er vaak opzitten.
Hoezo niet? Je vertaalt toch gewoon de woorden, en de aansturing van LED-groepen kan verder hetzelfde blijven. Ik zie het al.. Twee-en-dertig ipv Thirty-two.quote:Op internet zijn allerlei codes te vinden voor deze klok maar die zijn vaak voor Engelse klokken (die werken niet als het in het Nederlands moet).
Hm ja het taaltje lijkt wel aardig op PHP.quote:Die link hierboven is eigenlijk precies wat ik wil; elke minuut word weergegeven én in het Nederlands. Ook heeft hij nog een lichtsensor (minder fel als het donker is) maar dat is leuk maar ook weer lastiger qua maken/programmeren. Maar helaas lijkt hij er niet meer met dit project bezig te zijn.
Als hij nog bezig was geweest/klaar was zou ik hem natuurlijk kunnen vragen hoe hij het gemaakt heeft.
Ik heb ooit informatica gehad maar dat was niet meer dan php en daar was ik toen ook al geen held in.
Ik hoop inderdaad dat hier wat mensen zijn die er wat ervaring mee hebben. Ik probeer er tussen de dagelijkse bezigheden nog wat meer in te lezen.quote:Op zondag 10 april 2011 22:25 schreef grindfreakje het volgende:
Inderdaad leuk project, ik denk dat er hier zeker wel mensen zijn die je willen helpen met de code.
Zeker als je de voortgang een beetje blijft posten met wat leuke fotos erbij.
hehe, gevonden?quote:Op zaterdag 7 mei 2011 21:17 schreef gj67 het volgende:
Hallo allemaal,
Leuk om te zien dat mensen mijn "knutsel" project volgen. Ik ben nog niet gestopt met mijn project, sterker nog, deze hangt al aan de muur (zal binnenkort mijn blog updaten met nieuwe info).
Met 20 poorten ga je niet trouwens niet redden, als je naar de Excel sheet kijkt die op mijn site staat dan heb je er minimaal 37 nodig en dan combineer ik al zaken als zes en zestien. Dat en het feit dat je met die Max ics makkelijk de boel kunt dimmen, was voor mij de reden om de klok als 4 matrixen van 8 x 8 leds op te bouwen. Zowiezo wel makkelijk als je de leds los kunt aansturen, dan kun je nog allerlei andere grappige dingen met die klok doen. Voor wat betreft de tijd: je kunt of een dcf module gebruiken (storingsgevoelig dus zul je uit de buurt van de klok moeten monteren), of een RTC chip (even 2 knopjes toevoegen op uren/minuten te stellen, wat code, klaar), of echt lui zijn en er een network shield opzetten en via NTP de tijd naar binnen halen. Enige nadeel van de laatste variant: NTP geeft je altijd de tijd in UTC, je zult dus zelf zomer/wintertijd correctie moeten doen in de code.
Op dit moment ben ik nog bezig met de klok. De huidige opzet (met difuse witte leds) levert iets
te weinig licht op en mede omdat de witte achterplaat ook daglicht vangt, is deze bij daglicht moelijk te lezen. Ik ga nu experimenteren met fellere witte leds (25 en 50000 mcd) en rode leds (meer contrast tov wit).
Voor degene die de code willen (is nog niet volledig), laat maar weten en ik stuur je deze.
Groeten,
GJ.
Via programmeren of fysiek met knoppen? Eerste toch?quote:Op zaterdag 7 mei 2011 22:25 schreef MilaNL het volgende:
Je moet bij de RTC eerst zelf de tijd instellen, en vanaf dat moment onthoudt 'ie het.
Hmm, oké. Dat moet ik dus gaan inlezen, want het project valt voor een noob als ik toch wat 'uitgebreid' uitquote:Op zondag 8 mei 2011 08:47 schreef gj67 het volgende:
In principe beide. Je kunt het zelfs knoploos maken door je laptop er aan te hangen en dan via serial input de tijd te stellen maar dat lijkt me niet vreselijk handig (alhoewel er wel een backup
batterij in die RTC chips zit).
Als je het met knoppen wil doen dan zul je in de code de knoppen moeten uitlezen en aan de hand daarvan moeten bepalen of je een uur/minuut vooruit wil en vervolgens het resultaat naar
de RTC moeten sturen.
Plaat met een ondoorzichtige 'vel' erachter waar de letters uitgehaald zijn. Maar that's the least of my worries...quote:Op zondag 8 mei 2011 22:53 schreef MilaNL het volgende:
Ik ben vooral benieuwd hoe/waar je die glasplaat mooi gaat (laten) doen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |