FOK!forum / Flora & Fauna / Wespen en zulks
Guppyzaterdag 9 april 2011 @ 17:53
Zeg, we hadden toch een aardig strenge winter en zo. Ik bedoel, ik kon één keer niet eens naar m'n werk door alle sneeuw, ijzel en andere meuk. Nu is het O+ lente O+, maar is het al de tweede keer dat ik een wesp in huis aantref. En grote ook nog. Na ze naar buiten gewerkt te hebben, ontdek ik net ook nog twee bijen en heb ik ook al een mega-hommel op visite gehad. Binnen, wel te verstaan. :o

Nou zijn bijen tot daar aan toe, en hommels vind ik ook lief. Maar wespen, liever niet! :{w

Hoe kan het dat ze er nu al, in zulke grote getale zijn? Ik bedoel, die wespen zijn toch minstens doodgevroren? Ben ik de enige die ze nu al heeft? Of is het gewoon normaal?
ikbennieuwopfokzaterdag 9 april 2011 @ 17:55
Dat is normaal, en koop een hor dan.
Greyszondag 10 april 2011 @ 00:21
Ik heb geloof ik nog geen wesp gezien :o
Wel de eerste muggen van de week.
Harajuku.zondag 10 april 2011 @ 00:41
Ik heb de eerste bijen en hommels ook alweer gezien, wespen zullen snel volgen. Dan moeten we dus weer een nest in de tuinschuur kapot gaan slaan :')
Waterwegmaandag 11 april 2011 @ 14:24
als je nu al een grote wesp tegenkomt en doodslaat doe je een deel van de mensheid een groot plezier :)

dan is het of de koningin geweest, of een van de eerste werkster.
Als je die 't leven ontneemt is of het hele volk verloren, of de ontwikkeling gaat een stuk trager..

wellicht niet diervriendelijk, maar scheelt wel gezeik straks
Geelmanmaandag 11 april 2011 @ 14:26
Tijdens een zachte winter gaan er juist veel meer insecten dood dan tijdens een koude winter. Tijdens een zachte winter is het over het algemeen veel vochtiger zodat insecten schimmels krijgen en daar dus aan dood gaan.
PAACwoensdag 13 april 2011 @ 13:21
Ieder jaar is het hetzelfde met die wespen
http://img534.imageshack.us/i/wespen.jpg (copy/paste deze link)

En klopt het dat die image niet werkt?...
Dawnbreakerwoensdag 13 april 2011 @ 20:25
34htpah.jpg

vorig jaar op mijn kamer

bleek een hoornaar ofzoiets te zijn
Guppywoensdag 13 april 2011 @ 20:45
Ja, klopt, da's een hoornaar. Nasty beestjes, als je daardoor geprikt wordt, moet je naar het ziekenhuis in veel gevallen.

Die had ik gelukkig niet hier!