Het maakt blijkbaar niet uit wat voor advies je hier geeft want het feit dat je toevallig achter een toetsenbord zit maakt alles ongeldig.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:29 schreef shadow117 het volgende:
Naast de AED ook maar blusdekens neerhangen
Ik ook, maar volgens Auti helpt dat niks, en hij zou er verstand van hebben, kan niks vinden op wiki over vuur uitpiesen...quote:
Klopt, ik heb ook al gezocht.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:33 schreef Denettemeneer het volgende:
[..] kan niks vinden op wiki over vuur uitpiesen...
De adviezen zijn heel goed, alleen pakt de praktijk soms anders uitquote:Op woensdag 6 april 2011 20:33 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Het maakt blijkbaar niet uit wat voor advies je hier geeft want het feit dat je toevallig achter een toetsenbord zit maakt alles ongeldig.En je wordt geaccuseerd van toetsenbord held.
Blijkbaar moeten we online fora afschaffen en alleen conversaties voeren met mensen direct naast ons, anders is onze advies niet goed
Zoals ik als schreef vind ik het ook vreemd dat niemand enige drankjes bij zich had. Ook geen cafes op het dam? Ik zelf draag altijd een flesje water mee, tegen uitdroging bedoeld.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:33 schreef Denettemeneer het volgende:
[..]
Ik ook, maar volgens Auti helpt dat niks, en hij zou er verstand van hebben, kan niks vinden op wiki over vuur uitpiesen...
Het advies van een brandblusser zoeken in dit geval pakt nooit mis uit bij een brandgeval.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:35 schreef MaLo het volgende:
[..]
De adviezen zijn heel goed, alleen pakt de praktijk soms anders uit.
Ach,achteraf adviezen hebben de omstanders niet zoveel aan, alsook de arme man die in woede onstak.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:33 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Het maakt blijkbaar niet uit wat voor advies je hier geeft want het feit dat je toevallig achter een toetsenbord zit maakt alles ongeldig.En je wordt geaccuseerd van toetsenbord held.
Blijkbaar moeten we online fora afschaffen en alleen conversaties voeren met mensen direct naast ons, anders is onze advies niet goed
Alsof mensen weten of die man toerekeningsvatbaar was op dat moment.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:37 schreef DrDentz het volgende:
Ik weet ook niet of je überhaupt wel in moet grijpen in zo'n situatie. Gun die man z'n laatste wens (verbranden) en niet een miserabel leven in een verbrand lichaam. Of zoals Kurt aan het eind van z'n zelfmoordbrief schreef it's better to burn out than to fade away.
Ik weet niet wat de afstand is tussen het monument en het dichtsbijzijnde café, zodra je om een brandblusser heb gevraagt heeft meneer al 3e graads brandwonden. En dan moet je nog terug rennen.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:35 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Zoals ik als schreef vind ik het ook vreemd dat niemand enig drankjes bij zich had. Ook geen cafes op het dam? Ik zelf draag altijd een flesje water mee, tegen uitdroging bedoeld.
Mensen noemen die dader/slachtoffer (weet niet meer wat ik hem moet noemen) een malloot maar volgens mij was hij heel erg slim. Want hij voerde juist en precies uit dat wat hij wilde, itt die omstanders.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:37 schreef DrDentz het volgende:
Ik weet ook niet of je überhaupt wel in moet grijpen in zo'n situatie. Gun die man z'n laatste wens (verbranden) en niet een miserabel leven in een verbrand lichaam. Of zoals Kurt aan het eind van z'n zelfmoordbrief schreef it's better to burn out than to fade away.
Maar in noodsituaties doen mensen eerst en denken daarna pas na.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:36 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Het advies van een brandblusser zoeken in dit geval pakt nooit mis uit bij een brandgeval.
Maar daar heb ik het over juist. Waarom de omstanders niet elkaar van advies konden voorzien. En de een die een beetje verstand van zaken heeft de andere vertellen dat ze moeten verstikken en niet meppen. Op zijn minst.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:38 schreef shadow117 het volgende:
[..]
Ach,achteraf adviezen hebben de omstanders niet zoveel aan, alsook de arme man die in woede onstak.
Maargoed herhaling dient in de toekomst voorkomen te worden, dus advies is welkom !
Postbus 51quote:Op woensdag 6 april 2011 20:41 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Maar daar heb ik het over juist. Waarom de omstanders niet elkaar van advies konden voorzien. En de een die een beetje verstand van zaken heeft de andere vertellen dat ze moeten verstikken en niet meppen. Op zijn minst.
En dat ze dus niet alleen achteraf moeten doen/denken.
Ja, weet niet wat ik hiervan moet maken.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:45 schreef shadow117 het volgende:
[..]
Postbus 51![]()
Nationale calamiteiten training op vrijdagavond
Pas op, nu wordt je geacuseerd van toetsenbord held. Omdat je achter een toetsenbord zit.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:48 schreef Pinterman het volgende:
Eerlijk gezegd schaam ik me gewoon voor mensen, als ik dit zo zie. Zowel het achterlijke, te debiel voor woorden zijnde gezwaai met die jassen, en het feit dat er gewoon mensen zitten te kijken, of rustig langslopen.
Een brandende persoon met je jas gaan slaan. Dan ben je echt, echt heel ongeschikt als mens. Autistisch gewoon. Geen enkel idee hoe ze met een vreemde situatie moeten omgaan. Dat zie je helaas steeds vaker.
Niet iedereen is zo bijdehand natuurlijk, de beste stuurlui staan altijd aan wal. Geef mensen educatie over noodsituaties, das een beter alternatief dan dit soort gestuntel.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:48 schreef Pinterman het volgende:
Eerlijk gezegd schaam ik me gewoon voor mensen, als ik dit zo zie. Zowel het achterlijke, te debiel voor woorden zijnde gezwaai met die jassen, en het feit dat er gewoon mensen zitten te kijken, of rustig langslopen.
Een brandende persoon met je jas gaan slaan. Dan ben je echt, echt heel ongeschikt als mens. Autistisch gewoon. Geen enkel idee hoe ze met een vreemde situatie moeten omgaan. Dat zie je helaas steeds vaker.
Een met een steekpartij staan ze gewoon toe te kijken al zijn de daders gevluchtquote:Op woensdag 6 april 2011 20:48 schreef Pinterman het volgende:
Eerlijk gezegd schaam ik me gewoon voor mensen, als ik dit zo zie. Zowel het achterlijke, te debiel voor woorden zijnde gezwaai met die jassen, en het feit dat er gewoon mensen zitten te kijken, of rustig langslopen.
Een brandende persoon met je jas gaan slaan. Dan ben je echt, echt heel ongeschikt als mens. Autistisch gewoon. Geen enkel idee hoe ze met een vreemde situatie moeten omgaan. Dat zie je helaas steeds vaker.
Elkaar van goede advies voorzien is nooit mis. Ook achteraf.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:50 schreef shadow117 het volgende:
[..]
Niet iedereen is zo bijdehand natuurlijk, de beste stuurlui staan altijd aan wal. Geef mensen educatie over noodsituaties, das een beter alternatief dan dit soort gestuntel.
Absoluut mee eens!quote:Op woensdag 6 april 2011 20:53 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Elkaar van goede advies voorzien is nooit mis. Ook achteraf.
Want dat voorkomt wat in de toekomst.
Ja ik zeg ook niet dat heet 100% zeker was dat het leven van deze man was gered. Ik zeg alleen dat ze hem mogelijk sneller naar de dood hebben geholpen, ipv gewoon niks te doen wat beter was geweest.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:53 schreef Kabolter het volgende:
Nog steeds het blandblusserverhaal?
Het was zeer waarschijnlijk verstandiger geweest dat 1 iemand die niks deed naar een winkel zou rennen om een brandblusser op te halen. Maar dan houdt het ook op. Je gaat er toch vanuit dat je die brand niet binnen 10 tot 15 seconden gedoofd hebt als je met 5 man bent?
Tevens voelt direct iets doen veel nuttiger dan eerst een aantal handelingen uit te voeren die nog niks oplevert, maar eventueel wel belangrijk zal zijn als er een tijd is verstreken.
Niks doen was in dit geval wellicht beter geweest; echter gaat niks doen tegen het instinct van de mensen in en deden ze daarom toch maar wat (ookal was het verkeerd).quote:Op woensdag 6 april 2011 21:00 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Ja ik zeg ook niet dat heet 100% zeker was dat het leven van deze man was gered. Ik zeg alleen dat ze hem mogelijk sneller naar de dood hebben geholpen, ipv gewoon niks te doen wat beter was geweest.
Hier is een verhaal over een gevalletje in New York waar een vrouw haar ex in brand stak. Hij werd gebrandblusd bijna direct maar overleed alsnog omdat hij al snel 2 minuten aan het branden was voordat de blusser hem kon bereiken. En die blusser kwam uit een winkel direct naast.
Hem verstikken met die jassen was wel weer het beste wat ze konden doen. Maar goed dat is wel vergezocht om dat te verwachten van het gewone volk, dat ze zoiets zouden weten.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:08 schreef MaLo het volgende:
[..]
Niks doen was in dit geval wellicht beter geweest; echter gaat niks doen tegen het instinct van de mensen in en deden ze daarom toch maar wat (ookal was het verkeerd).
Ik vermoed dat de Dambrander het ook niet gaat overleven. Te lang gebrand, en als je naar het filmpje kijkt, een te groot oppervlak verbrand.
Erop slaan is hun eerste instinct.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:11 schreef iwannabehigh het volgende:
http://www.zie.nl/video/a(...)-de-Dam/m1gz2iqfhofm
Ironisch dat alleen ''de buitenlanders'' - kut marokkanen/negers enzovoort die man helpen hier.
Gewoon volk in een noodsituatie reageert anders dan getraind volk (hulpverleners) en gewoon volk dat zich niet in een noodsituatie bevindt.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:11 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Hem verstikken met die jassen was wel weer het beste wat ze konden doen. Maar goed dat is wel vergezocht om dat te verwachten van het gewone volk, dat ze zoiets zouden weten.
quote:Op woensdag 6 april 2011 21:13 schreef Pinterman het volgende:
Brandblusser was niet nodig geweest. Die mensen hadden hem moeten bedekken met hun jassen, evt. ook op hem gaan liggen. Die brand had je in 10 seconden kunnen doven als je onmiddelijk met 5 - 10 man op hem was gesprongen en een zo groot mogelijk oppervlak strak met de jas bedekken.
Ik vind het ook geen excuus dat mensen 'niet weten wat te doen in een panieksituatie'. Hallo, júllie staan niet in brand. Als je al niet meer kunt nadenken als een ánder iets overkomt, wat kun je dan wel? Ik begrijp dat dit een resultaat is van de voorspelbare, comfortabele levens van vandaag de dag, maar echt, ik heb er weinig begrip voor.
quote:
Maar dat zeg ik ook juist. Als je mijn reactie leest, dat ze dat niet zouden kunnen weten. Dus?quote:Op woensdag 6 april 2011 21:14 schreef MaLo het volgende:
[..]
Gewoon volk in een noodsituatie reageert anders dan getraind volk (hulpverleners) en gewoon volk dat zich niet in een noodsituatie bevindt.
Maar daar wil ik eigenlijk niet opnieuw over beginnen
quote:Op woensdag 6 april 2011 21:13 schreef Pinterman het volgende:
Brandblusser was niet nodig geweest. Die mensen hadden hem moeten bedekken met hun jassen, evt. ook op hem gaan liggen. Die brand had je in 10 seconden kunnen doven als je onmiddelijk met 5 - 10 man op hem was gesprongen en een zo groot mogelijk oppervlak strak met de jas bedekken. Ik vind dit echt ontzettende basiskennis.
Ik vind het ook geen excuus dat mensen 'niet weten wat te doen in een panieksituatie'. Hallo, júllie staan niet in brand. Als je al niet meer kunt nadenken als een ánder iets overkomt, wat kun je dan wel? Ik begrijp dat dit een resultaat is van de voorspelbare, comfortabele levens van vandaag de dag, maar echt, ik heb er weinig begrip voor.
En instinct? We zijn geen apen. Instinct overschrijf je met je hersens.
Lopen er daar wel Nederlanders dan? Weet niet hoor, ik kom nooit meer in Amsterdam.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:15 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Toch is 't best opvallend, je ziet alleen maar zwarten die hem helpen.
in sommige culturen is jezelf in brand steken best normaal.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:15 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Toch is 't best opvallend, je ziet alleen maar zwarten die hem helpen.
Maar ik denk persoonlijk dat het een schreeuw om aandacht is, wie steekt zichzelf nou in brand op de dam - dan wéét je dat je wel geholpen gaat worden. Mensen die helpen zijn er namelijk altijd en vooral op zo'n drukke plaats. Steek je jezelf in brand thuis, waar niemand bij is, weet je 100% zeker dat je het niet overleefd.
quote:Op woensdag 6 april 2011 21:17 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Lopen er daar wel Nederlanders dan? Weet niet hoor, ik kom nooit meer in Amsterdam.
Als je zélf in een noodsituatie zit weet je beter wat je moet doen. Dan geldt namelijk je overlevingsdrang. Dit geldt ook als je kind of je geliefde in direct gevaar is. Voor een wildvreemde voel je geen overlevingsdrang.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:13 schreef Pinterman het volgende:
Brandblusser was niet nodig geweest. Die mensen hadden hem moeten bedekken met hun jassen, evt. ook op hem gaan liggen. Die brand had je in 10 seconden kunnen doven als je onmiddelijk met 5 - 10 man op hem was gesprongen en een zo groot mogelijk oppervlak strak met de jas bedekken.
Ik vind het ook geen excuus dat mensen 'niet weten wat te doen in een panieksituatie'. Hallo, júllie staan niet in brand. Als je al niet meer kunt nadenken als een ánder iets overkomt, wat kun je dan wel? Ik begrijp dat dit een resultaat is van de voorspelbare, comfortabele levens van vandaag de dag, maar echt, ik heb er weinig begrip voor.
nee niet smorgens, die zijn aan het werk. Hoezo vooroordelen bevestigend ?quote:Op woensdag 6 april 2011 21:17 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Lopen er daar wel Nederlanders dan? Weet niet hoor, ik kom nooit meer in Amsterdam.
Ok, op die manier kun je het ook lezenquote:Op woensdag 6 april 2011 21:15 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Maar dat zeg ik ook juist. Als je mijn reactie leest, dat ze dat niet zouden kunnen weten. Dus?
Nee, als je thuis bent kan je in de badkuip springen. Of een deken zoeken of potje water. Of rondrollen - alleen dan wordt je huis ook in de fik gezetquote:Op woensdag 6 april 2011 21:15 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Toch is 't best opvallend, je ziet alleen maar zwarten die hem helpen.
Maar ik denk persoonlijk dat het een schreeuw om aandacht is, wie steekt zichzelf nou in brand op de dam - dan wéét je dat je wel geholpen gaat worden. Mensen die helpen zijn er namelijk altijd en vooral op zo'n drukke plaats. Steek je jezelf in brand thuis, waar niemand bij is, weet je 100% zeker dat je het niet overleefd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |