FOK!forum / Digital Corner / ISO openen op mac?
Maggi.vrijdag 25 maart 2011 @ 23:37
Goedenavond beste fokkers, ik zit met n probleempje.
(ik waarschuw maar alvast, ik ben een beetje een noob op dit gebied)

Ik heb een cd-rom gedownload, wat dus een iso bestand is.
Als ik op dat bestand klik opent osx een map, met al die bestandjes in dat iso bestand, ofzo.
Nou wil ik natuurlijk dat hij dat bestand opent als cd-rom, en niet als een map.

Ik heb het 1 en ander gegoogled, en waar ik op uitkwam was
A. dat op een macbook een schijfhulpprogramma zit (heb ik wat mee geklooid ook), en daarmee zou hij die iso file wel automatisch goed moeten openen ofzo iets? Maar hij herkent mn iso wel als een schijf, maar als ik dubbelklik op die iso krijg ik dus nog steeds die map die opent.
B. Dat ik een virtual drive moet installeren voor op mn mac, en m daarmee moet openen ofzo?

Kan iemand mij vertellen wat ik het beste kan doen, en hoe?
Bij voorbaat dank :)
Hans_van_Baalenvrijdag 25 maart 2011 @ 23:56
Applications / Utilities / Disc Utility

en dan File -> Mount image
Maggi.zaterdag 26 maart 2011 @ 00:08
Even voor de zekerheid hoor,
in het nederlands dus

Programma's/hulpprogramma's/schijfhulpprogramma toch,
en dan Archief--> open schijfkopie?

want dan krijg ik dus alsnog die map met shit.
Arguruzaterdag 26 maart 2011 @ 00:10
Als het goed is wordt je *.iso automatisch gemount. In je linkerkolom en op je bureaublad zie je hem dan ook als schijf staan. En ja, dat toont hij als een 'map', maar feitelijk is het gewoon een virtuele drive.
Maggi.zaterdag 26 maart 2011 @ 00:11
Hmm, maar hoe open ik m dan zodat hij als cd-rom werkt?
Er staan wel .exe bestanden in, SETUP.EXE bijvoorbeeld,
kan ik er dan überhaupt wel iets mee op mn mac?
Hans_van_Baalenzaterdag 26 maart 2011 @ 00:13
Om welk programma gaat het?

.exe kan niet op mac standaard, wel bijvoorbeeld met virtual pc
Tijnzaterdag 26 maart 2011 @ 00:14
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 maart 2011 00:11 schreef Maggi. het volgende:
Hmm, maar hoe open ik m dan zodat hij als cd-rom werkt?
Er staan wel .exe bestanden in, SETUP.EXE bijvoorbeeld,
kan ik er dan überhaupt wel iets mee op mn mac?
Setup.exe gaat in andere besturingssystemen dan Windows natuurlijk niet werken :')
Arguruzaterdag 26 maart 2011 @ 00:15
Andere vraag: wat voor software wil je eigenlijk gaan installeren en waarom? Misschien dat dat beter helpt :)

Windows-executables kun je inderdaad niet native draaien op OSX maar bijvoorbeeld Windows-gaming gaat prima in Boot Camp. Is het een programma als Office kun je bijvoorbeeld kijken naar Parallel's Desktop (of voor de nog simpelere programma's: CrossOver For Mac). De laatste is een WINE-variant en een stuk sneller als Parallel's, maar werkt niet met elk softwarepakket.
Maggi.zaterdag 26 maart 2011 @ 00:34
Ja het is n cd-rom voor mn studie, dynamic human heet het.. En die leraar zet dat leuk op blackboard zo van, ja installeer het maar en als je een mac hebt, heb je pech :') nouja.

Maar ik snap het nog steeds niet helemaal.. Als ik die iso file 'open', krijg ik dus een map met allemaal shit, gewoon de inhoud van die cd-rom neem ik aan (.exe, .bmp, .bin, .ico, .cab, .dll, enz.) Een iso file kan je dus alleen openen op een mac als er geen .exe bestanden in die iso file zitten?
Arguruzaterdag 26 maart 2011 @ 00:41
Een *.ISO kun je sowieso wel openen, maar in jouw geval kun je er niets mee. Die software is alleen ontwikkeld voor Windows en als OS X gebruiker heb je inderdaad 'pech', normaal gezien.

Wat je wel kan doen is op www.codeweavers.com een gratis proefversie downloaden van CrossOver for Mac. Dan kun je Windows 'emuleren', met andere woorden: Windows-programma's draaien op je Mac. Het werkt alleen niet met alles, dus eerst proberen voordat je het aanschaft!

Mocht het niet werken is er nog Parallel's Desktop 6. Dit is geen emulator maar een virtuele machine. Met andere woorden, je draait Windows op je Mac. Alles werkt hiermee, nadeel is alleen wel dat je een Windows-licentie nodig hebt.

Het derde en laatste alternatief is Boot Camp. Dit zit sowieso al in je Mac. Hiermee kan je Windows 'gewoon' installeren en kan je tijdens het opstarten kiezen of je Windows of Mac OSX wilt starten. Dit werkt ook met alles en is sneller als Parallel's, maar ik vind het niets. Je moet namelijk telkens opnieuw opstarten als je wil wisselen tussen Windows en Mac.

CrossOver blijft naar mijn mening het ideaalst, maar niet alles draait er op. Alternatief is Parallel's en voor zware software zoals games Boot Camp pakken.
Arguruzaterdag 26 maart 2011 @ 00:43
Oh en by the way, een ISO zelf is verder niets dan een virtuele CD of DVD. Je kan altijd wel een ISO openen, net als dat je ook elke CD in je Mac kan stouwen. Of je met de software die erop/erin zit mee kan werken is iets anders.
shintekzaterdag 26 maart 2011 @ 01:25
quote:
2s.gif Op zaterdag 26 maart 2011 00:43 schreef Arguru het volgende:
Oh en by the way, een ISO zelf is verder niets dan een virtuele CD of DVD. Je kan altijd wel een ISO openen, net als dat je ook elke CD in je Mac kan stouwen. Of je met de software die erop/erin zit mee kan werken is iets anders.
Maar sommige iso's vereisen weer CD Emulatie
#ANONIEMzaterdag 26 maart 2011 @ 01:25
Je moet ´m dan ergens heenslepen.
nietzmanzondag 27 maart 2011 @ 17:04
quote:
18s.gif Op vrijdag 25 maart 2011 23:37 schreef Maggi. het volgende:
Nou wil ik natuurlijk dat hij dat bestand opent als cd-rom, en niet als een map.
Dat doet 'ie al. Je kunt alleen niets met de content van de iso, da's iets anders.
n8nzondag 27 maart 2011 @ 18:02
Die map geeft de inhoud van de iso weer op dezelfde manier als een cd-rom doet. Het enige verschil is dat de drager je harde schijf is
grindfreakjezondag 27 maart 2011 @ 18:27
Euh TS welke versie van Dynamic Human moet je hebben, want de oudere versies zijn in elk geval gewoon multi en werken prima op OS X en windows. (ik ga ervan uit dat je dat anatomy gedoe hebt)

Verder isos mounten is gewoon rightclick > mount on desktop

Maar als je school nog meer .exe spul gaat aanbieden, kun je het beste een kleine partitie maken en daar windows opzetten.