Een paar jaar geleden bedacht ik een theorie en toen ik die aan iemand vertelde zei hij dat het solipsisme was. Ik zie echter wel een groot verschil tussen het solipsisme en mijn theorie, maar omdat het toch bij elkaar in de buurt komt vraag ik me af of mijn theorie al bestaat en een naampje heeft. Als dat zo is wil ik me er namelijk in gaan verdiepen. Om deze reden maar even een topic maken hier op Fok, in de hoop dat iemand al iets weet over mijn zelfbedachte theorie die ik nu ga omschrijven.
Ik bedacht me dus dat misschien alles een illusie is, gecreëerd door een niet-stoffelijk bewustzijn. Er is geen materie, niks. Enkel een bewustzijn dat het hele universum creëert. 'Ik' zie de wereld vanuit enkel mijn eigen perspectief, en kan het niet zien vanuit dat van jullie. Dat is al zo'n mindfuck, maar zou het dan niet logisch zijn als er geen mensen bestaan? Het bewustzijn heeft gewoon alles gecreëerd en heeft zichzelf in deze wereld geplaatst, aanschouwt zijn creatie door de ogen van een willekeurig, gemiddeld persoon ('ik' dus) en heeft dit alles zo realistisch gemaakt dat hij niet eens meer weet dat het het een illusie is. Ik kan ook zo diep in gedachten verzonken zijn dat ik vergeet waar ik ben, soms zelfs wie ik ben, en als ik dan uit mijn gedachten wordt gehaald is het net alsof ik ontwaak uit een diepe slaap. Daarom kan ik me wel redelijk goed voorstellen dat er een bewustzijn is dat niet meer doorheeft dat ie een ander leven leidt, door mijn ogen, terwijl ook ik een illusie ben. Hij neemt alles waar vanuit dit perspectief, om zijn creatie optimaal te kunnen aanschouwen en het zo realistisch mogelijk te maken voor zichzelf.
Oké, sorry voor de slechte uitleg, het zit wel in mijn hoofd maar het is altijd moeilijk te verwoorden en goed over te brengen. In ieder geval ben ik er zeker van dat iemand dit alles ooit eerder heeft gedacht, en ik vraag me dus af of het iets bekends is of niet. Zoals ik al zei, het lijkt op solipsisme, maar heeft toch een andere twist, namelijk dat 'ik' ook nep ben. Het niet stoffelijke bewustzijn zit gewoon vast in zijn eigen creatie/illusie.