FOK!forum / Culinesse à gogo / [TV TIP] Gordon’s Great Escape dinsdag 22.30 RTL4.
boriszdinsdag 8 maart 2011 @ 14:35
quote:
Gordon op pelgrimstocht in India

Gordon Ramsay laat de hectiek achter zich en begint aan een pelgrimstocht op zoek naar nieuwe gerechten. Hij reist voor deze nieuwe driedelige serie, die vanaf dinsdag 8 maart bij RTL 4 start, naar India en leert de keuken van dit land kennen
Dit keer zijn de rollen voor onze meesterkok omgedraaid. Niet anderen leren van hem, hij moet leren van anderen! Gordon weet namelijk maar weinig van de Indiase keuken. In India probeert hij zijn kennis te vergroten en ontdekt hij een nieuwe culinaire wereld.

Bij iedere regio die de beroemde chef-kok bezoekt, hoort een gerecht, welke hij met liefde wil leren maken. Tijdens zijn trip ontmoet hij onder anderen de legendarische chef-kok Imtiaz Qureshi en staat hij voor de uitdaging om te koken voor duizend huwelijksgasten in Lucknow.
Ben wel benieuwd :).
RobinOokdinsdag 8 maart 2011 @ 15:03
Heb ik geloof ik over gelezen, dat ie nogal badinerend over/tegen Indiase chefs sprak.
Wil ik wel zien. Thanks for the tip.
golferdinsdag 8 maart 2011 @ 16:09
Geprogrammeerd. ^O^
Cat-astrophedinsdag 8 maart 2011 @ 17:05
quote:
14s.gif Op dinsdag 8 maart 2011 16:09 schreef golfer het volgende:
Geprogrammeerd. ^O^
:Y

Wat zou er aan de hand zijn? Wordt het publiek zijn gescheld zat? :+
golferdinsdag 8 maart 2011 @ 17:23
quote:
1s.gif Op dinsdag 8 maart 2011 17:05 schreef Cat22 het volgende:

:Y

Wat zou er aan de hand zijn? Wordt het publiek zijn gescheld zat? :+
Zijn vorige Channel4 programma van afgelopen herfst waarin hij op zoek ging naar het beste Britse restaurant vond ik al heel erg aangenaam omdat hij een stuk rustiger was en geen 1x het f-word gebruikte. ^O^
golferwoensdag 9 maart 2011 @ 01:03
Wat een verschrikkelijke Nederlandse voice-over zit er bij dit programma. Vreselijk, die teksten van die man.

Verder wel aardig om te zien,qua bevolking en omgeving, maar veel te weinig echt koken.

En dat eind-examen van hem deed me erg denken aan dat programma van de meest erge Nederlandse TV-kok, die René Pluim. :{
"heb ik de smaak te pakken? "
RobinOokwoensdag 9 maart 2011 @ 01:46
Ik vond het nogal tegenvallen. Ontzettend oppervlakkig, vol cliches en nikserigheid. Ze gingen nergens echt op in. Als een eerste de beste domme toerist die alles maar een beetje over zich heen laat komen. "En toen gingen we daar naartoe en toen deed de plaatselijke bevolking dit en dat en toen gingen we met de trein daar naartoe en bladiebla. En oh oh oh, wat bijzonder en authentiek. En jeetje mina, wat anders dan de junkfoodcurries die wij kennen. Duhuh.

Hoef ik niet te zien. Ik krijg de indruk dat alles in 5 dagen is opgenomen en er daarna een nitwit een serie van heeft proberen te knippen.

En oja, ook zoiets irritants: in het begin spreekt ie af met Seema (of hoe heet ze), die zegt dat ze de Engelse curries haat, omdat daar room en suiker in gaat. "Heeft niks met India te maken, weg ermee!", sneert ze. En wat pleurt Ramsay door zijn curry? Juist ja, room en suiker. Lekker respectloos.....
golferwoensdag 9 maart 2011 @ 02:17
Amazing vooral. Om z'n elke zin tevoorschijn komende stopwoordje maar te gebruiken.

Maar vooral amazing doorgeproduceerd en wel leuk was dat recept met die geit die gevuld werd met kwartels, die weer gevuld werden met hardgekookte eieren.
Volgens mij heb ik ooit ergens dit recept al zien voorbijkomen waarbij die geit dan weer in een kameel werd gestopt, zodat je gevulde kameel met geit, kwartel en ei te eten kreeg. :)
Cat-astrophewoensdag 9 maart 2011 @ 07:18
Ik ben halverwege gaan slapen. Het kon me niet boeien. :N
RobinOokwoensdag 9 maart 2011 @ 10:28
quote:
7s.gif Op woensdag 9 maart 2011 02:17 schreef golfer het volgende:
Maar vooral amazing doorgeproduceerd en wel leuk was dat recept met die geit die gevuld werd met kwartels, die weer gevuld werden met hardgekookte eieren.
Volgens mij heb ik ooit ergens dit recept al zien voorbijkomen waarbij die geit dan weer in een kameel werd gestopt, zodat je gevulde kameel met geit, kwartel en ei te eten kreeg. :)
Wat ik dan wil weten is hoe dat recept ooit ontstaan is, want dat deden ze in Europa ook voor de adel. Wie beïnvloedde wie en wanneer? Walgelijk vertoon van rijkdom trouwens, want mij maak je niet wijs dat dit de beste manier is om een geit, kip en kwartel klaar te maken. Ultieme "kijk-mij-eens-rijk-en-belangrijk-zijn-eten".Patservoer.
Patchvrijdag 11 maart 2011 @ 12:19
Over een paar weken ga ik eten bij Gordon *O*
RobinOokvrijdag 11 maart 2011 @ 12:24
Mwah.
cinnamon_Mvrijdag 11 maart 2011 @ 15:28
quote:
1s.gif Op woensdag 9 maart 2011 10:28 schreef RobinOok het volgende:

[..]

Wat ik dan wil weten is hoe dat recept ooit ontstaan is, want dat deden ze in Europa ook voor de adel. Wie beïnvloedde wie en wanneer? Walgelijk vertoon van rijkdom trouwens, want mij maak je niet wijs dat dit de beste manier is om een geit, kip en kwartel klaar te maken. Ultieme "kijk-mij-eens-rijk-en-belangrijk-zijn-eten".Patservoer.
Hmm ik vond het eigenlijk wel leuk, vooral ook omdat Gordon me meevalt, in de zin dat hij zich vrij humble en leergierig opstelt. En ik vond het ook leuk om te zien hoe koken in India er nu aan toe gaat. Wel vond ik 't idd qua koken wat aan de oppervlakte blijven.

Maar die geit-kip-kwartel, daar vroeg ik me ook al bij af: waarom? Heeft dat nou echt zoveel effect op de smaak? Dat vroeg ik me trouwens mn af mbt dat in saffraan gerolde ei wat in de kwartel ging. Je ziet dat vlees in vlees in vlees idee idd in wel terug oudere Europese recepten. Zou dat dan echt enkel 'vertoon' zijn, of levert het toch ook iets extra's op qua smaak?
golfervrijdag 11 maart 2011 @ 15:48
http://www.wauwel.nl/wordpress/archives/106
boriszdinsdag 15 maart 2011 @ 19:23
Vandaag deel #2.
golferwoensdag 16 maart 2011 @ 01:17
Bekeken en nog steeds erger ik me rot aan die vreselijke teksten van die voice-over. :{

Wel weer wat leuke gerechten gezien. ^O^
Isegrimwoensdag 16 maart 2011 @ 08:41
Die voice-over is mega-irritant inderdaad, maar verder vind ik het erg leuk om te kijken.
boriszwoensdag 16 maart 2011 @ 17:26
Die mens met die pepers _O-
golferwoensdag 16 maart 2011 @ 17:43
quote:
1s.gif Op woensdag 16 maart 2011 17:26 schreef borisz het volgende:
Die mens met die pepers _O-
Ja. Hoe gestoord kan iemand zijn. :)
RobinOokwoensdag 16 maart 2011 @ 17:53
Die is niet gestoord maar mist gewoon de receptoren voor capsaicin. Die voelt er niks van. Net als vogeltjes bijvoorbeeld. Hebben ook nergens last van.
boriszdinsdag 22 maart 2011 @ 22:17
Vanavond de laatste ep.
golferdinsdag 22 maart 2011 @ 22:19
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 maart 2011 22:17 schreef borisz het volgende:
Vanavond de laatste ep.
DVD-recorder is weer geprogrammeerd. ^O^
Den_Haagdinsdag 22 maart 2011 @ 23:10
weer aan het kijken :)
Isegrimdinsdag 22 maart 2011 @ 23:22
Geniaal, dat stuk in die ashram. Zelfs de grootste vleeseter realiseert zich in India dat ook vegetarisch eten goddelijk kan zijn. _O_
golferwoensdag 23 maart 2011 @ 12:22
Gelukkig is het afgelopen. Begon me steeds meer aan die voice-over te ergeren. Wat een verschrikkelijke teksten bralde die man er uit. :{

En het werd op het laatst natuurlijk wel steeds meer de grote ik ben de zo geweldige-Gordon Ramsayshow zonder al te veel respect voor de mensen waar hij bij te gast was.
Isegrimwoensdag 23 maart 2011 @ 12:36
De voice-over was wel irritant ja. Maar ome golfer, je *hoeft* niet te kijken hoor. :D
golferdonderdag 24 maart 2011 @ 22:16
We gaan zaterdagavond onze eerste Indiase eet-ervaring opdoen bij Jai Bharat in Haarlem.
Ben benieuwd of er iets van de gerechten van Ramsay's reis te ontdekken valt.
Isegrimdonderdag 24 maart 2011 @ 22:21
Ben benieuwd naar jullie ervaring, maar Nederlandse Indiase restaurants zijn doorgaans weinig authentiek helaas. ;( Ik heb nog geen enkel restaurant gevonden waar ik enthousiast over ben. :N

Authentiek Indiaas eten in Nederland?

Edit: oh, daar had je immers al in gepost. :')
Den_Haagvrijdag 25 maart 2011 @ 10:06
quote:
1s.gif Op donderdag 24 maart 2011 22:21 schreef Isegrim het volgende:
Ben benieuwd naar jullie ervaring, maar Nederlandse Indiase restaurants zijn doorgaans weinig authentiek helaas. ;( Ik heb nog geen enkel restaurant gevonden waar ik enthousiast over ben. :N

Authentiek Indiaas eten in Nederland?

Edit: oh, daar had je immers al in gepost. :')
Klopt. Terwijl het zo lekker kan zijn :Y
rubjewoensdag 30 maart 2011 @ 11:24
quote:
3s.gif Op donderdag 24 maart 2011 22:16 schreef golfer het volgende:
We gaan zaterdagavond onze eerste Indiase eet-ervaring opdoen bij Jai Bharat in Haarlem.
Ben benieuwd of er iets van de gerechten van Ramsay's reis te ontdekken valt.
ik weet zeker van niet omdat in NL( netzo als de chinese keuken) alles aangepast wordt. }:| :r
Ik zou je bijna aanraden gewoon met de vrouw een weekend London aan te doen en de Soho buurt waar je ook traditioneel Indiaas kunt eten. :Y :9~
Isegrimwoensdag 30 maart 2011 @ 11:30
Dublin ook!

Volgens mij was het http://jaipur.ie waar ik destijds heerlijk gegeten heb. :)

[ Bericht 91% gewijzigd door Isegrim op 30-03-2011 16:08:40 ]