Misschien laat, maar lijkt me wel handig:
VOS 1: panpancall, mogelijk problemen, kan van alles zijn.
VOS 2: maydaycall tot 50 pax maximaal.
VOS 3: maydaycall 50 tot 250 pax maximaal.
VOS 4: maydaycall meer dan 250 pax.
VOS 5: crash tot 50 pax.
VOS 6: crash 50 tot 250 pax maximaal.
VOS 7: crash meer dan 250 pax.
Weetjes (alweer enigszins gedateerd):
- De VOS wordt altijd geformaliseerd door de Airside Operations Manager. Hij is de Amsterdam Airport Schiphol operationeel leider verantwoordelijk voor o.a. veiligheid en continuiteit luchthaventerrein.
- Hij of zij verzameld de informatie van Airport Authority, AAS Brandweer, LVNL, KLM Hub control, flight crew en afhandelaar. De havendienst voert alle registratie en secretariaat van de VOS.
- Apron Control, Koepel, roept vluchtgegevens om en regiseert bus-, sleep en andere begeleidingen. Allocatie vliegtuig opstel plaats (en gate).
- Er bestaat een voorkeur om een incident ernstiger in te zetten dan wellicht daadwerkelijk het geval is. Liever meer materieel dan te weinig.
- Daarna wordt er afgeschaald. Einde VOS 1 betekent ook niet dat de afhandeling ten einde is. Deze is soms nog dagen voelbaar voor de vluchtuitvoering (vanwege bijvoorbeeld werktijden crew).
- Elke incident en ongeval wordt gerapporteerd door luchthaven, luchtvaartmaatschappij en afhandelingsmaatschappij. De luchthaven rapportages worden geanalyseerd, overlegd en leiden (soms) tot nieuwe regelgeving en veiligheidscampagnes.