Minitrix is baas, wij hebben een vrij forse baan lopen onder en tussen de grotere schaal treinen, ik zit er ook al een tijdje aan te denken om een klein minitrixbaantje te maken, gewoon voor mezelf, kan makkelijk op een houten plaatquote:Op donderdag 20 september 2012 17:28 schreef whY... het volgende:
Ik vind het zonde als een rijtuig niet past, ik heb ook een personenrijtuig dat niet past in mijn binnenstebochten...
oh dat kwam ik helemaal niet zeggen![]()
Heb zelf een beetje Marklin en mijn pa ook maar dat is weggestopt voor latere tijden (hehe, kinderen he) alleen ik heb zelf geen ruimte om de baan meer op te zetten. De locs en rijtuigen staan dus in de boekenkast mooi te wezen.
Anyway ik kwam eigenlijk vragen wat de meest compacte vorm van modelbaan is welke in commercieel gebruik is. Ik heb ooit een kant en klaar baantje gezien in een soort koffertje wat kleiner leek dan minitrix (toch?) is dat gewoon ergens te krijgen?
Ik vind het leuk om afentoe een beetje weg te dromen terwijl er een treintje zo rondrijd maar ik wil het wel kunnen uitbreiden qua treinen en rijtuigen dus op maat maken is niet mijn ding zolang ik mijn marklin niet kan gebruiken.
Oftewel is er een soort beginnerkitje van het allerkleinste modelspoor? en zo ja hoe ziet dat eruit en kan je het dan ook weer gemakkelijk wegbergen of juist mooi wegwerken?
edit: wat hebben jullie een mooi spul allemaal zeg![]()
Die plaatjes van mij van een paar posts geleden dat is vooral Minitrix (maar ook wat Fleischmann, Arnold en Brawa). Ik ben vorig jaar ook weer begonnen met een setje van Minitrix.quote:Op donderdag 20 september 2012 21:27 schreef whY... het volgende:
Jullie hebben allemaal vet veel passie!Ik zie mezelf nog niet zo snel motortjes invetten. Misschien ga ik eens kijken voor een starterkit van minitrix bij mijn lokale modelbouwwinkel (zolang ze nog bestaan...)
Zijn er mensen met leuke voorbeeldjes van minitrix of is dat echt een tak van sport voor andere hobbiesten.
Dat blauwe kraantje hebben wij ookquote:Op zondag 23 september 2012 12:38 schreef whY... het volgende:
Ik zie uit naar het filmpje.
Hier nog twee snelle foto's van wat ik in mijn boekenkast heb staan;
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Man! dat is retro voor mij.quote:Op dinsdag 18 september 2012 22:26 schreef Flodder450 het volgende:
'T staat in de kelder, meeste spul is 10-20+ jaar oud, ik heb dr al jaaaren niet meer mee gespeeld, en vanavond dacht ik van; laat ik eens kijken of alles het nog doet
Hier een overzicht, rechts op de foto staan alle transformatoren en een rangeerterrein
[ afbeelding ]
Rangeer terrein met Minitrix wagonnetjes
[ afbeelding ]
Minitrix
[ afbeelding ]
Ons opslagkastje voor Locs en wagonssommige locs die erin staan zijn 30+ jaar oud, maar doen t nog steeds
[ afbeelding ]
Luchtopname transformatorkant
[ afbeelding ]
Andere kant
[ afbeelding ]
Random stoomloc
[ afbeelding ]
Vindt de Santa Fe trein nog steeds de bazigste trein die we hebben, hoewel ik een Koploper ook wel graag zou willen
[ afbeelding ]
Ik zal deze week wel een fimplje maken van het rijdende spul
Ik heb nog nooit van Plastoy gehoord.., heb je wat foto's?quote:Op donderdag 11 oktober 2012 12:26 schreef HMaster-II het volgende:
Ik heb nog 2 sets H0 gebouwen liggen. Allebeide Nieuw in doos.
Van het merk Plastoy heb ik een 5 gebouwen dorps tafereeltje. Niet de beste kwaliteit afwerking, maar voor de knutselaar altijd wel iets van te maken.![]()
Station, kerk, fietsenstalling (met fietsen), woning en stationswachtershuis "Neuenfeld".
Van het merk Faller heb ik de volgende set 130971 Publieke Werken. Deze is bij Faller uitverkocht.
Ik doe ze weg omdat ik er geen ruimte en nog minder tijd voor heb.![]()
![]()
Ik weet niet wat ik er voor moet vragen, dus doe een bod.
Ik sla dit jaar een keer over. Er komen eind van het jaar nog wat leuke modellen uit, dus ik bewaar mijn modelspoorgeld daar nu voorquote:Op woensdag 17 oktober 2012 19:47 schreef Driftkikkerrrrr het volgende:
Iemand naar Eurospoor dit weekend?
Hier wat snelle foto's van het pakket.quote:Op woensdag 17 oktober 2012 07:20 schreef Automatic_Rock het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit van Plastoy gehoord.., heb je wat foto's?
Ja.quote:Op woensdag 17 oktober 2012 19:47 schreef Driftkikkerrrrr het volgende:
Iemand naar Eurospoor dit weekend?
Nee, ik ga vrijdag alquote:Op woensdag 17 oktober 2012 19:47 schreef Driftkikkerrrrr het volgende:
Iemand naar Eurospoor dit weekend?
Tja, leek me wel wat om met de kinderen eens te gaan kijken. En inspiratie opdoen voor m'n eigen nog-te-bouwen baanquote:Op donderdag 18 oktober 2012 07:19 schreef Dr_Flash het volgende:
Eurospoor is slecht voor je portemonneeEn goed voor je hebbehebbehebbe knobbel
![]()
![]()
Klopt, maar met kinderen die ook dol zijn op treintjes is het natuurlijk niet zo leuk om alleen te gaanquote:Op donderdag 18 oktober 2012 12:19 schreef Duvel het volgende:
Er zijn nog wel meer modelbouwtentoonstellingen zo door het jaar heen. Eurospoor heeft een groot handelsgedeelte, minder tentoonstelling.
Dat soort setjes zorgen er toch voor dat ik het jammer vind dat ik met een N-spoor zitquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 14:24 schreef NikkelCobalt het volgende:
Ben ook naar Eurospoor geweest. Na een paar jaar zoeken (ik loop maar enkele beurzen per jaar af) eindelijk gevonden: een CNL stammetje. Kwam ook een BR 189 tegen, die het stammetje mooi complementeerd.
[ afbeelding ]
(De DDM2 stam en 1800 had ik al, maar wilde m'n beide dubbeldekkers even naast elkaar zien)
Echt?quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 14:27 schreef NikkelCobalt het volgende:
Helaas moet ik je portomonnee teleurstellen, het is 1:160 ;-)
Klopt nog steeds, dat heb je al eens eerder opgemerkt ;-) Die heb ik ook al een aantal jaren.quote:
Die DDM2 is handgemaakt ja. Was ook niet goedkoop.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 16:32 schreef Cryothic het volgende:
Echt?
Zijn dat dan zeldzame modellen? Of hand-gemaakte ofzo?
Ik kom zo ontzettend weinig nederlands materieel tegen normaal gesproken in N.
Alles wat geel en blauw is.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 14:24 schreef NikkelCobalt het volgende:
[ afbeelding ]
(De DDM2 stam en 1800 had ik al, maar wilde m'n beide dubbeldekkers even naast elkaar zien)
Ow, das nog wel een hoop jaquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 17:29 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Klopt nog steeds, dat heb je al eens eerder opgemerkt ;-) Die heb ik ook al een aantal jaren.
[..]
Die DDM2 is handgemaakt ja. Was ook niet goedkoop.
Maar er is er redelijk wat NL materieel te vinden, natuurlijk minder dan in H0...
Even uit mijn hoofd, wat goed te krijgen is momenteel:
• NS 1100
• NS 1200
• NS 1300
• NS 1600/1700/1800
• Koploper (in allerlei kleurstellingen)
• Wadloper
Rijtuigen:
• Plan E / Plan W / ICR / ICK
• Thalys
Dan heb je nog allerlei goederenloc's zoals
Class 66 van ACTS, V60 ACTS / Volker Stevin etc etc.
En natuurlijk allerhande buitenlands spul wat hierheen getrokken wordt, zoals die CNL bakken, en andere internationale treinen.
Het meeste spul vindt je op (grote) beurzen. En handgemaakt zijn er ook behoorlijk wat dingen te krijgen.
Nee, dat niet.quote:Ben je specifiek op zoek naar dingen?
Ahja, pak eens een grote beurs, kijk vooral eens bij Freebit/n-spoorstore, heeft behoorlijk aanbod enkel in N. Houten staat die vent ook vaak volgens mij. Op z'n website staat een agenda waar hij staat.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 23:31 schreef Cryothic het volgende:
Nee, dat niet.
Heb hier (o.a.) een 1600 en wat nederlandse rijtuigen.
Zijn van m'n pa geweest. En ooit is het de bedoeling om er eens wat mee te doen.
Maar het afgelopen jaar ben ik niet verder gekomen dan orienteren en rondkijken
Jij begon door ze hier neer te zetten!quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 17:29 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Klopt nog steeds, dat heb je al eens eerder opgemerkt ;-) Die heb ik ook al een aantal jaren.
Ja, maar straks denk je nog dat ik dozen vol DDM2 materieel op schaal bezit!quote:Op woensdag 24 oktober 2012 01:09 schreef Duvel het volgende:
[..]
Jij begon door ze hier neer te zetten!
Die vent in Houten zit ook op het 9mm forum volgens mij. Frank ofzo?quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 23:46 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Ahja, pak eens een grote beurs, kijk vooral eens bij Freebit/n-spoorstore, heeft behoorlijk aanbod enkel in N. Houten staat die vent ook vaak volgens mij. Op z'n website staat een agenda waar hij staat.
En neem een goedgevulde portomonnee mee
Die van de N-spoorstore is van het n-spoorforum, dat is Hans.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 21:41 schreef Cryothic het volgende:
[..]
Die vent in Houten zit ook op het 9mm forum volgens mij. Frank ofzo?
En die portemonnee is juist t probleem.
Voordeel is wel dat er genoeg treintjes op zolder liggen om voorlopig vooruit te kunnen
Wat Wombcat zegt. Je kunt ook oud spul inruilen natuurlijkquote:Op woensdag 24 oktober 2012 21:41 schreef Cryothic het volgende:
[..]
Die vent in Houten zit ook op het 9mm forum volgens mij. Frank ofzo?
En die portemonnee is juist t probleem.
Voordeel is wel dat er genoeg treintjes op zolder liggen om voorlopig vooruit te kunnen
Ik vind het wel leuk staan (ook de kinderen thuis vinden het wel leuk om herkenbare treintjes voorbij te zien komen.quote:Op donderdag 25 oktober 2012 13:44 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Wat Wombcat zegt. Je kunt ook oud spul inruilen natuurlijkMaargoed, ik weet niet of je uberhaupt overweegt/oriënteert om meer Nederlands spul in huis te halen!
En het lastigste als iets op een onmogelijke plek ontspoortquote:Op donderdag 25 oktober 2012 14:27 schreef Cryothic het volgende:
Ik vind het wel leuk staan (ook de kinderen thuis vinden het wel leuk om herkenbare treintjes voorbij te zien komen.
Maar ja, de interessantste banen om te zien en te bouwen bevatten toch bergen en tunnels e.d. Daar staat zo'n nederlands treinstel weer niet zo mooi in.
quote:Op woensdag 13 mei 2009 19:34 schreef NikkelCobalt het volgende:
Vanochtend is de eerste Wadloper in Zakopane aangekomen, alwaar deze direct is ingezet om ski-toerisme naar boven te helpen ter vervanging van de kapotte skilift. Ik heb foto's van een Poolse vriend:
Ja dan zou ik het ook niet inruilen.quote:En wat inruilen betreft, de meeste treintjes hebben meer sentimentele waarde denk ik.
Mocht als kind van m'n pa rondjes ermee rijden. En aangezien hij er niet meer is, leek het me wel leuk om die treinen ooit weer eens een soort tweede leven te geven
Daarom ben ik dus maar met Zwitsers materieel gaan rijden. Al heb ik wel twee Nederlandse locs, maar die rijden amper in het berglandschapquote:Op donderdag 25 oktober 2012 14:27 schreef Cryothic het volgende:
[..]
Ik vind het wel leuk staan (ook de kinderen thuis vinden het wel leuk om herkenbare treintjes voorbij te zien komen.
Maar ja, de interessantste banen om te zien en te bouwen bevatten toch bergen en tunnels e.d. Daar staat zo'n nederlands treinstel weer niet zo mooi in.
quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |