abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_91090972
quote:
1s.gif Op zondag 9 januari 2011 15:12 schreef ZureMelk het volgende:
Gewoon een hoax dus.

Silent weapons is gewoon een manier om te zeggen dat je geen enkel bewijs hebt maar toch stug blijft volhouden dat er op extreem grote schaal gemanipuleerd wordt zonder dat dit uitlekt.

En dat eindeloze gezeur over dumbing down society is ook goedkoop.
Als er inhoudelijke serieuze informatie op TV zou zijn zou er bijna niemand naar kijken want saai en niet vermakelijk. Je hoeft niets te doen om mensen dom te maken of te houden. Mensen zijn nu eenmaal beperkt. Daar is geen externe hulp voor nodig.

De meeste argumenten gaan dus uit van een mensbeeld dat utopisch is. Mensen zijn niet nieuwsgierig, niet rationeel en hebben geen behoefte aan idealen. Ze lopen gewoon achter hun geslachtsdelen aan zoals ze altijd al gedaan hebben.

Als je een voorbeeld wilt hebben van walgelijke manipulatie moet je niet bij een geheime orde van illuminatie zijn. The Axe Effect reclame campagne laten goed zien hoe achterlijk mensen zijn. Pubers spuiten zich massaal onder met die troep omdat het idee in hun hersenen is geplant dat ze dan kunnen neuken. Zo simpel werkt en ook niet zo heel veel ingewikkelder dan dat. Maak het ingewikkelder of subtieler en het effect wordt kleiner. Vergelijk de effectiviteit van die campagne met de kansloosheid van de postbus 51 propaganda.
Als je mensen wilt manipuleren moet je zo hard mogelijk in rammen op hun primitieve drijfveren.
Sex, vraatzucht en (irrationele) emoties. Daarom werken die complotfilmpjes ook zo goed op mensen die daar gevoelig voor zijn.
Ze werken puur op de emoties. Ze brengen geen bewijzen maar ze brengen het gevoel over dat er iets niet pluis is. Als mensen een algemeen gevoel hebben dat er iets niet pluis is dan zijn ze makkelijk te manipuleren met complottheorieën die daarop inwerken. Alle complotpropaganda neemt zulke mensen in een emotionele houdgreep. Feiten doen er dan niet meer toe. Dat noem ik nog eens een silent weapon.
Goede post! mooi verwoord.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')