quote:
Op woensdag 17 november 2010 19:48 schreef Highway61 het volgende:alles is via de notaris verlopen ja.... in de aandelen-transactie staat ook dat het bedrag 'voldaan' is...maar ja, dat kan dus ook door een schuld te laten ontstaan, denk ik... alleen had ik dat dan wel graag geweten!
Als er staat dat de schuld is voldaan, moet er ook uit blijken op welke wijze deze is voldaan. En ook lijkt het me dat je weet op welke wijze je een bedrag van enkele duizenden euro's zal moeten voldoen. Anders zal een notaris de transactie niet als voldaan bestempelen. Dus wat was de koopsom van de aandelen volgens de koopakte?
quote:
Het moeilijke is dat het niet uit de cijfers van de bv die ik gekocht heb blijkt.
Dat is logisch. De BV die je hebt gekocht heeft er namelijk niks mee te maken.
quote:
Ze hebben in plaats van het in die bv te regelen, d.m.v. rekening courant ofzo, het zo geregeld dat ik voor het overnemen van die 50% aandelen een schuld kreeg aan zijn ANDERE bv, namelijk de eigenaar van die aandelen.
Uiteraard heb je een schuld aan de andere aandeelhouder.
quote:
De grote vraag is alleen of die aandelen nou 18.000 euro waard waren, of dat ze alleen maar voor dat bedrag op zijn balans stonden, maar in werkelijkheid eigenlijk NIETS meer waard waren....
Hoe moet deze grote vraag beantwoord worden als de inhoud van de balans of de overeengekomen koopprijs niet worden vermeld?
Een BV kan veel meer of veel minder waard zijn dan het nominale aandelenkapitaal dat op de balans staat. In je andere topic noem je dat er verrekenbare verliezen zijn. Als dat bijv. ¤ 100.000 is, is het eigen vermogen (en dus de waarde van de aandelen) ook negatief en zou je dus eigenlijk geld toe moeten krijgen. (Feitelijk koop je goodwill als je de aandelen voor nihil over neemt.)
Samenvattend: in de koopakte staat de koopprijs genoemd. Je boekhouder zal deze koopprijs ook in jouw cijfers moeten verwerken zodat een eventuele schuld uit jouw balans hoort te blijken.
Als er in de koopakte een prijs van ¤ 1 staat (wat vaker voorkomt) en je hebt deze voldaan, heeft de tegenpartij dus niks meer te vorderen.
Ten slotte: wat is het antwoord van je boekhouder als je hem vraagt naar de administratieve/financiële verwerking van de transactie?
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.