Bronquote:AMSTERDAM - Tekenaar Peter Vos is zaterdag op 75-jarige leeftijd overleden. Dit heeft een vriend van Vos zondag gemeld. De tekenaar was al geruime tijd ziek.
Peter Vos was in de jaren zestig en zeventig medewerker van Grafisch Gezelschap De Luis in Utrecht en illustrator bij Vrij Nederland. In 1972 won Vos de Zilveren Griffel voor de illustraties in De pozzebokken van Bouke Jagt.
Vos tekende veel vogels maar was ook bekend als illustrator van boeken van Simon Carmiggelt en Renate Rubinstein met wie hij bevriend was.
In het Centraal Museum in Utrecht is momenteel een tentoonstelling van het werk van Vos en bevriend kunstenaar Charles Donker. De expositie is te zien tot en met 2 januari.
© ANP
Wat gemeenquote:
Schijtlijster, mafkikker, kamerolifant, welke waren er nog meer? Het schijnt dat ie dat hele kwartet in een paar dagen getekend had.quote:
de Sloddervosquote:Op zondag 7 november 2010 16:30 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Schijtlijster, mafkikker, kamerolifant, welke waren er nog meer? Het schijnt dat ie dat hele kwartet in een paar dagen getekend had.
mag ik van jou uit de serie stoute beesten de reetkever?quote:Op zondag 7 november 2010 17:16 schreef Dagonet het volgende:
[..]
de Sloddervos
de Mafkikker
de Kamerolifant
de Klavierleeuw
de Landrot
de Huismus
de Belhamel
de Schijtlijster
de Werkezel
de Luistervink
de Kloothommel
de Snotaap
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |