quote:Waarom verhuizen ze niet geheel Philips inclusief hoofdkantoor naar Azie, dat zou veel logischer zijn, met jouw redeneringOp maandag 25 oktober 2010 14:15 schreef petertje2 het volgende:
[..]
.... Waarom denk je dat Philips bijv. de laatste jaren een fors deel van zijn R&D naar Azie heeft verhuisd?
quote:En is dat percentage ook zo hoog in europeesche bedrijven.Op maandag 25 oktober 2010 14:33 schreef petertje2 het volgende:
[..]
1) Naar schatting 75% van alle Nederlanders gebruikt ook illegale software.
2) Wat heeft illegale software met het technische niveau te maken?
quote:De locatie van een hoofdkantoor is vooral een kwestie van juridische en politieke stabiliteit en van belastingtarieven.Op maandag 25 oktober 2010 14:37 schreef Bankfurt het volgende:
Waarom verhuizen ze niet geheel Philips inclusief hoofdkantoor naar Azie, dat zou veel logischer zijn, met jouw redenering
quote:Juist ja, dat heb ik ook gezien, maar ... je hebt het dan over Nederlandse technici, over jezelf toch ? Nee toch hoop ik ?Op maandag 25 oktober 2010 14:36 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Ik heb zelf TU Informatica afgerond en tientallen jaren bij Philips in Nederland en Azie gewerkt in de ontwikkeling. En ik heb in die periode Nederland qua technisch niveau langzamerhand internationaal onconcurrerend zien worden. Steeds meer bla bla, steeds minder kennis en inhoud.
quote:Er loopt in Azië genoeg talent rond, net als in NL overigens. Het nadeel is echter dat veel van deze mensen bij grote bedrijven eindigen i.v.m. carriere mogelijkheden. Echter.... daar lopen ze dan wel tegen de bedrijfscultuur aan die vaak killing is voor de productiviteit en innovatie. Kleine bedrijven in Azië moeten het vaak doen met de kneusjes.... daar moet je zo min mogelijk zaken mee doen imo.Op maandag 25 oktober 2010 14:36 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Ik heb zelf TU Informatica afgerond en tientallen jaren bij Philips in Nederland en Azie gewerkt in de ontwikkeling. En ik heb in die periode Nederland qua technisch niveau langzamerhand internationaal onconcurrerend zien worden. Steeds meer bla bla, steeds minder kennis en inhoud.
quote:hoe herkenbaar !Op maandag 25 oktober 2010 14:47 schreef DDDDDaaf het volgende:
De enige reden waarom westerse bedrijven hun productiecapaciteit oorspronkelijk naar Azië verhuisden, is uit kostenoogpunt. Als gevolg van die verhuizing is er automatisch meer vraag naar techneuten ontstaan in die landen. Als ik overigens ICT-problemen bij werk voor één van de klanten van mijn werkgever heb, moet ik naar een helpdesk in India bellen. Als je het over een typisch gevalletje epic fail hebt...
quote:En wat kost dit:grapje ? een vermogen ! Kijk dat bedoelde ik nou met die blik Aziaten.Ik heb na tweeënhalf jaar constant "naar India bellen" nog altijd geen externe toegang tot bepaalde applicaties, mijn account is op miraculeuze wijze al eens volledig geblokkeerd geraakt, waarna het hele riedeltje van wachtwoord(en) resetten en ga-zo-maar-door weer van voren af aan begon. Het mooie is dat die Indiase helpdesk-medewerkers, net als mij, niet bepaald accentloos Engels spreken en je bovendien een redelijke Engelse woordenschat op ICT-vlak moet hebben, terwijl jevan huis uit WTB-er bent. Het zal je niet verbazen dat je de nodige uren aan de lijn gehangen hebt eer een probleem min of meer opgelost lijkt te zijn.
(of je de hoop op een oplossing hebt opgegeven) Ik heb het er inmiddels volledig mee gehad;
quote:dat noemen ze concurrentiekracht en globale dynamiek.wanneer ik weer eens tegen een ICT-probleem aanloop, mag mijn directe teamleider dat voor me op lossen, ik vind het zonde van mijn tijd om de helpdesk te bellen...
quote:Hoog opgeleid? Waar is dat voor nodig?Op maandag 25 oktober 2010 13:54 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Welke problemen leveren hoog opgeleide migranten?
Die betalen zich hier alleen maar blauw aan belasting.
quote:Philips is trouwens heel bedreven in het binnenhalen van Nederlandse subsidies.Op maandag 25 oktober 2010 14:42 schreef petertje2 het volgende:
[..]
De locatie van een hoofdkantoor is vooral een kwestie van juridische en politieke stabiliteit en van belastingtarieven.
Philips R&D zal over tien jaar voor het grootste deel weg zijn uit Nederland, te meer daar er door massa-pensionering een tekort aan hoog opgeleide technici in Nederland (en trouwens in heel West-Europa) zal komen. Het sluiten van de grenzen voor hoog opgeleide immigranten zal dat proces hooguit nog wat versnellen.
quote:Het probleem is complexer. In feite is er al jarenlang een tekort aan goede technici in Nederland, waardoor steeds meer onvoldoende gekwalificeerde mensen in de techniek omhoog zijn gevallen. Ik heb HBO'ers gezien die zichzelf zonder blikken over blozen met drie jaar werkervaring voor senior systeem-architect uitgaven. En mensen met een pedagogische academie die na een omscholingscursus van twee maanden technische specificaties voor een MRI-scanner gingen schrijven.Op maandag 25 oktober 2010 14:46 schreef Bankfurt het volgende:
Ik denk dat je de Nederlandse organisaties en hun bedrijfsculltuur bedoelt.
Maar het probleem ligt toch zeker niet aan de echte hoogopgeleide technici in Nederland ?
quote:Dat betwijfel ik. Het lukt ze niet zonder Westerse managers.Op maandag 25 oktober 2010 14:59 schreef Freak188 het volgende:
Alles is een gevolg van een (overheids)ambitie om meer dienstverlenend dan producerend te worden. Ik heb me altijd al afgevraagd waarom dat zo nodig moet. Producerende landen besteden misschien nu hun overhead uit naar Westerse landen, maar binnen niet al te lange tijd zullen ze in China/Korea etc etc ook wel doorhebben dat ze dat zelf kunnen managen.
quote:Waarom komen dan zoveel Aziaten dan HIER technische studies studeren ?Nederland wil ook zogenaamd naar een kenniseconomie... tja... hoe kun je dat nou verkopen als je HBO diploma's kan halen met een verslagje van twee A4'tjes?? Ik ben ervan overtuigd dat alle opleidingen in NL onderhevig zijn aan enorme inflatie. Wat nu HBO is, was vroeger MTS/MEAO, wat nu WO is, was vroeger HTS/HEAO. Over het MBO nog niet te spreken.. dat niveau ontstijgt de basisschool niet
quote:Je moet jezelf specialiseren, en dan voor jezelf beginnen.Ik werk zelf ook in de technische sector. Ik kan beamen dat het salaris lager ligt dan in de bancaire sector, maar goed.. ik heb wel plezier in m'n werk in tegenstelling tot vrienden die wel 'veilig' in de financiele sector werken. Dat mindere salaris heb ik er wel voor over.
quote:De producten waren goed maar de marketing totaal mislukt. De techniek was dus prima, maar je moet het wel goed aan de man kunnen brengen. Heb je dan eindelijk lullo,s nodig die met een praatje het spul op de markt moeten zetten blijken ze dat niet eens te kunnen. Video 2000 is een mooi voorbeeld.Op maandag 25 oktober 2010 15:03 schreef petertje2 het volgende:
[..]
De grootste fout is daarom ook mijns inziens te denken dat Nederland technisch nog steeds superieur zou zijn. Dat doet me iets te veel denken aan die Philips directeur die in 1980 stelde dat we van bedrijven als Sony, Toshiba, Hitachi, Panasonic, etc. niets te vrezen hadden aangezien wij veruit superieur waren. Het resultaat is bekend.
quote:Deze zeer duidelijke uiteenzetting van wat er dreigt te gebeuren, geeft eigenlijk ook al aan wat er MOET gebeuren in Nederland. De maatregelen liggen dus voor de hand.Op maandag 25 oktober 2010 14:42 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Philips R&D zal over tien jaar voor het grootste deel weg zijn uit Nederland, te meer daar er door massa-pensionering een tekort aan hoog opgeleide technici in Nederland (en trouwens in heel West-Europa) zal komen. Het sluiten van de grenzen voor hoog opgeleide immigranten zal dat proces hooguit nog wat versnellen.
quote:Westerse expats zijn in hoog tempo aan het verdwijnen, in landen als Korea of Japan heb je die trouwens vrijwel nooit gehad. De expats die overblijven werken vooral bij westerse bedrijven, deels in de financiele sector (controle op het lokale management) deels voor de afstemming en contacten (liaison) met de vestigingen in Europa of de VS. De dagelijkse leiding in ontwikkeling en productie bestaat inmiddels al lang uit aziaten.Op maandag 25 oktober 2010 15:06 schreef Bankfurt het volgende:
Dat betwijfel ik. Het lukt ze niet zonder Westerse managers.
quote:De meeste aziatische landen kennen een moordende selectie aan de poort van de universiteit. Vaak zijn er vergelijkende toelatingsexamens met maar plaats voor 10% van de kandidaten. Veel studenten wijken daarom (als ze het kunnen betalen) uit naar Europa, Australie of de VS. Verder is in Azie buitenlandse ervaring belangrijk om promotie te kunnen maken, tegen ervaren mensen die wat van de wereld gezien hebben wordt nu eenmaal traditioneel erg opgekeken.Waarom komen dan zoveel Aziaten dan HIER technische studies studeren ?![]()
quote:Franse en ook de Duitse (zwaardere) werktuigbouw staan internationaal nog steeds op topniveau, dat klopt.Op maandag 25 oktober 2010 15:14 schreef Cherna het volgende:
Nog steeds denk ik dat onze westerse techneuten erg goed zijn en met name de Fransen in de wtb sector
maar het nivo is inderdaad gedaald.
quote:Alle diploma's zijn inderdaad onderhevig aan inflatie, als ik zie wat een kansloze stakkers er soms van het HBO onderwijs komenOp maandag 25 oktober 2010 14:59 schreef Freak188 het volgende:
Alles is een gevolg van een (overheids)ambitie om meer dienstverlenend dan producerend te worden. Ik heb me altijd al afgevraagd waarom dat zo nodig moet. Producerende landen besteden misschien nu hun overhead uit naar Westerse landen, maar binnen niet al te lange tijd zullen ze in China/Korea etc etc ook wel doorhebben dat ze dat zelf kunnen managen.
Nederland wil ook zogenaamd naar een kenniseconomie... tja... hoe kun je dat nou verkopen als je HBO diploma's kan halen met een verslagje van twee A4'tjes?? Ik ben ervan overtuigd dat alle opleidingen in NL onderhevig zijn aan enorme inflatie. Wat nu HBO is, was vroeger MTS/MEAO, wat nu WO is, was vroeger HTS/HEAO. Over het MBO nog niet te spreken.. dat niveau ontstijgt de basisschool niet
Ik werk zelf ook in de technische sector. Ik kan beamen dat het salaris lager ligt dan in de bancaire sector, maar goed.. ik heb wel plezier in m'n werk in tegenstelling tot vrienden die wel 'veilig' in de financiele sector werken. Dat mindere salaris heb ik er wel voor over.
quote:Tja, dan kun je het echt vergeten.
quote:Een hoop bedrijven zullen gewoon met de BB'ers mee op pensioen gaan. De gedachte dat het wel even gefixed gaat worden met wat import medewerkers is een gedachte die voortkomt uit de simpele belevingswereld van de alpha lullo's die dominant aanwezig zijn in de kern van de bestuurslaag van dit land.Op maandag 25 oktober 2010 15:28 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Tja, dan kun je het echt vergeten.
Met de vergrijzing ga je echt het eigen niveau niet opkrikken.
Je bent niet eens in staat om de huidige mensen zo meteen te vervangen.
quote:nog meer immigratie is zeer slecht voor de politieke stabiliteit; ook dat hoort bij concurrentievermogen.Op maandag 25 oktober 2010 15:28 schreef petertje2 het volgende:
[..]
Tja, dan kun je het echt vergeten.
Met de vergrijzing ga je echt het eigen niveau niet opkrikken.
quote:Er zal ooit een begin gemaakt moeten worden.Je bent niet eens in staat om de huidige mensen zo meteen te vervangen.
quote:Goh ik ben nog nooit een regeltje tegen gekomen wat mij verbood om techniek te studeren. Een numerus fixus kent men bij technische studies ook niet. Waar heb je het over?Op maandag 25 oktober 2010 15:44 schreef Bankfurt het volgende:
Op de korte termijn moeten allerlei regeltjes die meer dan 1 miljoen mensen verbieden om een technische opleiding te volgen worden verwijderd.
quote:Wanneer ik hier de op werkvloer kijk is het al moeilijk zat om iemand die zichzelf ervaren en opgeleid noemt toch goed werk af te kunnen laten leveren. Het lijkt vaak wel een kleuter school en je moet de mensen op de werkvloer nog steeds alles vanaf het begin uitleggen waarom hun werk toch maar weer steeds mis gaat. Oke dat heeft dan ook wel heel veel te maken met de aansturing van die mensen door een chef excel die echt niet weet wat hij die mensen nu inhoudelijk moet vertellen om een beter product te krijgen.Op de korte termijn moeten technische banen worden gesplitst in deeltijdbanen t.b.v. werkelozen, zodat werkelozen ervaring opdoen in de techniek met een ervaren iemand.
quote:Goh, je zou je eens moeten verdiepen in die hopeloze situatie van de deel-WAO, WAjong, WBB en WW etc. etc.Op maandag 25 oktober 2010 15:56 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Goh ik ben nog nooit een regeltje tegen gekomen wat mij verbood om techniek te studeren. Een numerus fixus kent men bij technische studies ook niet. Waar heb je het over?
[..]
quote:Ja nou, des te actueler is mijn aangereikte oplossing toch ?Wanneer ik hier de op werkvloer kijk is het al moeilijk zat om iemand die zichzelf ervaren en opgeleid noemt toch goed werk af te kunnen laten leveren. Het lijkt vaak wel een kleuter school en je moet de mensen op de werkvloer nog steeds alles vanaf het begin uitleggen waarom hun werk toch maar weer steeds mis gaat.
quote:En al die Aziaten mogen zomaar een technische studie hier volgen ?Oke dat heeft dan ook wel heel veel te maken met de aansturing van die mensen door een chef excel die echt niet weet wat hij die mensen nu inhoudelijk moet vertellen om een beter product te krijgen.
quote:Dit zul je niet meer veranderen. Het probleem is dat vooruitgang in vele gevallen ook achteruitgang betekend. Vooral in creatief denken.Waar je vroeger als kind met niets iets kon maken, wordt hen nu alles voorgekauwd en hebben ze alle hulpmiddelen al vroeg tot hun beschikking. Ouders sturen hun kinderen vaak tot in detail hoe ze problemen dienen op te lossen.(te beschermend)Op maandag 25 oktober 2010 15:24 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Alle diploma's zijn inderdaad onderhevig aan inflatie, als ik zie wat een kansloze stakkers er soms van het HBO onderwijs komen![]()
Ook de technische opleidingen zijn om te janken, rekenen kunnen ze niet, kennis hebben ze niet, probleemoplossend vermogen hebben ze niet... verder dan een beetje leren googlen en hopen dat de leerling eigen talent ontplooid komen ze tegenwoordig niet meer
quote:Op dinsdag 16 maart 2010 13:35 schreef LordSjonnie het volgende:
Na het lezen van dit deprimerend artikel (http://beteronderwijsnederland.net/node/5411) barst het zweet me nu echt flink uit. Ik ben namelijk deze maand gestopt met rechten (2e jaars rechten), ik vind de studie en de banen wel interessant vind maar ik zou liever de rest van mijn leven als een onderzoeker willen werken in de medische wereld.
Ik lees overal dat er volgens bedrijven, de overheid en allerlei andere instanties een tekort is van beta studenten, dus ik dacht, dat zit dus wel goed qua toekomstperspectieven. Ik hoef niet veel te verdienen, wat ik voornamelijk wil is gewoon werk doen waarvoor ik gestudeerd heb, en dat kunnen blijven doen voor een lange tijd.
Maar het artikel geeft een totaal ander beeld weer, zo'n beetje het tegenovergestelde is waar.
Na wat verder googlen (verder gekeken dan de standaard facultaire websites, of websites van bedrijven of instanties van de overheid die alles rooskleurig afbeelden) lijkt haast niemand dit artikel tegen te spreken maar zelfs te bevestigen...
hier volgen enkele quotes uit het artikel (http://beteronderwijsnederland.net/node/5411):
"Het Centraal Planbureau (CPB)
In 2005 publiceerde het CPB een rapport waarin gesteld werd dat Nederland geen bètatekort heeft.
Schreuder (Platform Bèta Techniek) reageerde als door een wesp gestoken. Maar het CPB blijft bij zijn conclusies en herhaalde deze dit jaar nog eens in het rapport 'Kansrijk kennisbeleid'."
"Als er echt veel te weinig bèta’s zijn, dan verwacht je een lage werkloosheid, talloze vacatures, hoge salarissen en leasebakken als lokkertje, en bérgen overwerk. In de praktijk blijken bèta’s echter op al deze punten beneden het gemiddelde voor de hoger opgeleide beroepsbevolking te scoren".
"Een bèta in een R&D-functie verdient minder dan het gemiddelde van de rest van de beroepsbevolking"
Wat ik verder heb gelezen is dat afgestudeerde beta-studenten maar moeilijk aan het werk raken. Al jaren wordt er gezegd dat er een tekort is, terwijl ik geen tekort is. Waardoor beta-afgestudeerden zonder werk zich maar blijven opstapelen. Op elke vacature reageren tientallen mensen, en net afgestudeerden zonder werkervaring (of zonder gedoctoreerd te hebben) zijn bij voorbaat al kansloos.
Velen zoeken hierdoor banen waarvoor ze niet gestudeerd hebben (ECHT EEN RAMP ZEG...)
etc. etc. etc.
Nu ben ik van plan om in september 2010 te beginnen met biomedische wetenschappen. Maar na het lezen van talloze berichten die dit artikel alleen maar bevestigen... Het zou heel moeilijk zijn om aan een baan te komen, en meestal als je toch een contract kan afsluiten dan is het meestal maar voor een paar jaar, en je doet meestal geen werk waarvoor je gestudeerd heb.
Heb ik nu toch wel enorme twijfels.
Kan iemand wat over dit onderwerp zeggen? Ik ben nu echt radeloos, worden hardwerkende wetenschappers niet meer gewaardeerd? Tis niet alsof ze veel geld vragen, maar gewoon werk waarvoor ze gestudeerd hebben.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |