FOK!forum / Weer, Klimaat en Natuurrampen / Vorst,Sneeuw,Wat zal er gebeuren?
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:17
Na het weekend neemt het hoog de regie wat meer in handen. De kans op een paar buien blijft vooral op maandag nog vrij groot. Op dinsdag en woensdag maken buien plaats voor buitjes en breekt de zon meer en meer door. Er wordt wel vrij frisse lucht aangevoerd en in de nacht naar woensdag zou het aan de grond lokaal wel eens tot een graadje grondvorst kunnen komen.
Bron:piet paulusma

Dit weekeinde een sterk dalende SNEEUWGRENS in het Alpengebied. In sommige Zwitserse dalen sneeuwt het vanaf 1000 meter ein in Tirol vanaf tussen 1100 en 1400 meter.

De operationele verwachting van het ECMWF (Europees weercentrum) straalt optimisme uit. Tot en met maandag blijft het vanwege de komst van een Noors hoogtelaag behelpen, van dinsdag af is de regie van het weergebeuren boven het Noordzeegebied in handen van een Scandinavisch hogedrukgebied. Met een noordoostelijke stroming wordt dan vrij droge lucht aangevoerd. Dat betekent afnemende neerslagkansen en bovendien gaat de zon vaker schijnen.
Doordat de aangevoerde lucht van origine vrij koud is (polaire luchtmassa), komt het kwik echter nauwelijks in beweging. Het ECMWF verwacht dat oceaanfronten vanaf vrijdag 1 oktober langzaam dichterbij komen. Of ze in het weekeinde van 2-3 oktober een nieuwe wisselvallige periode gaan introduceren is geen uitgemaakte zaak. Het Scandinavische hoog groeit uit tot een solide blokkade. Daar zouden de fronten zich wel eens op stuk kunnen lopen.
Bron:jan visser


Oostenaanvoer.


Eerste sneeuw??
Er word zo,n 0 tot 0,8 cm sneeuw verwacht

Vannacht valt de eerste sneeuw in Noorwegen.

Er valt dan zo,n 5 cm sneeuw boven 1000 m


En er valt in richting maandag zo,n 40 cm in de alpen boven 1700m


Bij zo,n -10!!!!

Kortom:
De meeste Modelberekeningen en weermensen zeggen dat het kouder word en de hogedruk sich verscherpt en Volgende week eerste sneeuwbuitjes mogelijk zijn.

DEZE VERSLAG IS MOGELIJK GEMAAKT DOOR WEERMENSEN EN MENSEN VAN ANDERE WEERFORUMS!

Wil je dit volgen:
Hier eff de site

http://users.telenet.be/weerplaats/weerkaartenoverzicht.htm

UPDATE 8 UUR VANAVOND!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Y

MVG gerard
Keshetvrijdag 24 september 2010 @ 19:20
Bedankt voor de update! ^O^
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:20
WEET JIJ NOG MEER INFORMATIE!???

PLAATS MAAR!


MVG Gerard
Biogardevrijdag 24 september 2010 @ 19:21
Zucht. Heb 'm verplaatst, geen garantie. En kap voor de allerlaatste keer (ik blijf niet bezig) eens met het linkern naar die site.
Saffiervrijdag 24 september 2010 @ 19:21
Volgens mij zit je hier in OUD verkeerd ;)

Spuit 11 :')
Keshetvrijdag 24 september 2010 @ 19:21
HOI GERARD,

HIER KUN JE HEEL VEEL INFORMATIE VINDEN:
www.knmi.nl

ECHT WAAR!

MVG KESHET
Pigeon.vrijdag 24 september 2010 @ 19:22
Hoe oud ben je, TS?
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:39
Koud buiten - In Groningen Opklaringen en koud kille noordenwind
Pigeon.vrijdag 24 september 2010 @ 19:44
Beantwoord mijn vraag eens.
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:45
14 jaar
Pigeon.vrijdag 24 september 2010 @ 19:45
Oké.
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:46
ben actief ook op andere weer forums en verzamel samen alle anderen deze informatie :P
Hobby :P
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:48
Het mooie herfst weer dagen nu gevolgd een vluchtige en koeler weer fase. Morgen presenteert de vakantie regio van Flims Laax Falera meestal wolkenverhangen, natte en koel. De temperaturen komen in de vallei nauwelijks over 8 graden. Op de bergen van de sneeuw limiet van ongeveer 1700 m wordt verminderd.

Bericht uit zwitserland

Auf das schöne Herbstwetter der letzten Tage folgt nun eine unbeständige und kühlere Wetterphase. Morgen präsentiert sich die Ferienregion Flims-Laax-Falera überwiegend wolkenverhangen, nass und kühl. Die Temperaturen kommen im Tal kaum über 8 Grad hinaus. Auf den Bergen sinkt die Schneefallgrenze auf rund 1700 Meter.
gerard96vrijdag 24 september 2010 @ 19:49
Pigeon.vrijdag 24 september 2010 @ 20:07
quote:
Op vrijdag 24 september 2010 19:46 schreef gerard96 het volgende:
ben actief ook op andere weer forums en verzamel samen alle anderen deze informatie :P
Hobby :P
Leuke hobby.
gerard96zaterdag 25 september 2010 @ 11:48
'Grenzwetterlage', natte boel als die dep hier stagneert.
Voor stormkansen moet je kijken naar een dep die ons land passeert tijdens volle ontwikkeling. Moet ook niet recht over het land trekken, maar bijvoorbeeld net ten noorden ervan. Let op de druklijntjes: veel bij elkaar = veel wind. In bijgaand voorbeeld is ie eigenlijk net voorbij en staat de storm in het noorden van Duitsland.