Maar daarover kun je ook gewoon zeggen dat het eigenbelang is.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:09 schreef Life2.0 het volgende:
Jawel, ik ben als atheist ook socialist, ik geef graag om mensen blij te maken of temisnte ze te helpen, omdat de mensheid daar mee opschiet, niet omdat een onzichtbaar vaderfiguur in de wolken zegt dat ik dat moet doen.
Ik zei uit liefde, niet uit angst.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:01 schreef Life2.0 het volgende:
"Ik ken hier een vrouw, zij is bijna 90 jaar, zij heeft haar hele leven lang Nederlandse les gegeven aan buitenlanders. Er zijn zoveel mensen, zoveel mensen het Nederlands machtig geworden dankzij haar en zij deed dit op vrijwillige basis. Zij deed dit uit liefde voor God en Jezus, zij was katholiek. "
Dus zij had geen eigen moraal of gevoel voor anders want alleen de angst dat er een god was die haar zou straffen als ze het niet deed was haar motivatie, niet echt een teken van een geloof vol liefde he?
Exact.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:04 schreef Ulx het volgende:
Als je zo gaat redeneren heeft niemand gevoel voor iemand anders.
Nouja, ze zegt dat ze het deed voor god. Dan is de intentie vrij duidelijk lijkt me.quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:50 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Ik laat het je wel weten wanneer jij voor anderen mag oordelen wat hun intentie is.
Je bedoelt dat jij wel 'mag' oordelen wat haar intentie was?quote:Zelfs de meest positieve dingen probeer je te relativeren en om te zetten in iets zelfzuchtig,
Nee hoor.quote:maar als het iets negatief is, dan moet er elk mogelijke feit bijgehaald worden om de magnitude ervan te vergroten.
Ik bekritiseer je manier van denken, je bent te pessimistisch, dit is verre van realistisch. Je doet alsof er geen gelovigen zijn die goed doen puur en omwille voor het geluk van anderen. Nu, ik weet wat voor individualistische cultuur Nederlanders hebben, maar het collectief denken hebben heel veel mensen nog en volgens mij kun jij dat niet bevatten noch begrijpen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:28 schreef ems. het volgende:
[..]
Nouja, ze zegt dat ze het deed voor god. Dan is de intentie vrij duidelijk lijkt me.
[..]
Je bedoelt dat jij wel 'mag' oordelen wat haar intentie was?
[..]
Nee hoor.
Ja, landschapsvervuiling. En dat zou ik - voor de goede orde - vinden van elke denkbare tekst die op zo'n dak staat.quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:19 schreef Dr.Nikita het volgende:
Maar Elfletterig, stoor jij je aan de tekst van jezus redt op zijn dak?
Ik stel dan ook nergens dat die man zijn kind niet mag verbieden om naar Kabouter Plop te luisteren. Ik stel dat die kinderen worden gehersenspoeld.quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:23 schreef Ulx het volgende:
[..]
Hoezo? Iedereen mag zelf bepalen welke reden hij/zij geeft aan de kinderen om iets te verbieden.
Dat is per definitie zo met opvoeden.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:34 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik stel dan ook nergens dat die man zijn kind niet mag verbieden om naar Kabouter Plop te luisteren. Ik stel dat die kinderen worden gehersenspoeld.
Ik zou terug kunnen werpen dat je te optimistisch bent en dat dat nog een stuk verder van realisme afligt, maar daar schieten we ook niets mee op.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:32 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Ik bekritiseer je manier van denken, je bent te pessimistisch, dit is verre van realistisch.
Dat doe ik helemaal nietquote:Je doet alsof er geen gelovigen zijn die goed doen puur en omwille voor het geluk van anderen.
Wat heeft de individualistische cultuur er nou weer mee te maken?quote:Nu, ik weet wat voor individualistische cultuur Nederlanders hebben, maar het collectief denken hebben heel veel mensen nog en volgens mij kun jij dat niet bevatten noch begrijpen.
En zij heeft daarin toegegeven dat ze het voor god deed. Yay.quote:Ik mag eerder oordelen dan jij, ik ken die vrouw, ik heb gesproken met die vrouw en ik heb die vraag gesteld aan die vrouw.
Dat eerste punt heb je gelijk, maar daar is waar onze fundamenten verschillen, maar ik denk dat mijn wereld daarom ook beter zou lukken met mijn visie. Als iedereen zo pessimistisch is over elkaar, dan vertrouwt niemand elkaar meer.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:36 schreef ems. het volgende:
[..]
Ik zou terug kunnen werpen dat je te optimistisch bent en dat dat nog een stuk verder van realisme afligt, maar daar schieten we ook niets mee op.
[..]
Dat doe ik helemaal niet
[..]
Wat heeft de individualistische cultuur er nou weer mee te maken?
[..]
En zij heeft daarin toegegeven dat ze het voor god deed. Yay.
Mwoah. Nee ik stoor mij er niet zo aan, ben wel meer gewend.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:33 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ja, landschapsvervuiling. En dat zou ik - voor de goede orde - vinden van elke denkbare tekst die op zo'n dak staat.
Je vindt het niet storend? Ik schrijf morgen "Allah red" op mijn dak.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:42 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Mwoah. Nee ik stoor mij er niet zo aan, ben wel meer gewend.
Ik vind landschapsvervuiling ergelijk als mensen hun vuilnis inclusief peuken en kauwgom op straat, berm, bos of greppel gooien terwijl het zo'n kleine moeite is om het thuis in de kliko te gooien.
Zolang je maar redt met dt schrijft vind ik dat je dat recht hebt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:42 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Je vindt het niet storend? Ik schrijf morgen "Allah red" op mijn dak.
Dan doe je dat toch lekker en vooral met schrijffouten, je huisbaas zal het je in dank afnemen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:42 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Je vindt het niet storend? Ik schrijf morgen "Allah red" op mijn dak.
quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:43 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Zolang je maar redt met dt schrijft vind ik dat je dat recht hebt.
Maar o wee als je die dt vergeet dan bel in de grammar nazi's op om je benen te breken
Hoezo denk je dat ik een huisbaas heb? En jij bent niet degene die mag klagen over schrijffouten, mevrouw "tentoon sprijdt".quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:45 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Dan doe je dat toch lekker en vooral met schrijffouten, je huisbaas zal het je in dank afnemen.
Ik mag schrijffouten maken, woon in het buitenland en spreek nauwelijks Nederlands.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:45 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Hoezo denk je dat ik een huisbaas heb? En jij bent niet degene die mag klagen over schrijffouten, mevrouw "tentoon sprijdt".
Positief of negatief is natuurlijk ook erg subjectief. Jij ziet mij als pessimistisch, ik zie me meer als realistisch. Laten we het hier niet al te veel over hebben want daar schieten we niets mee op.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:40 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Dat eerste punt heb je gelijk, maar daar is waar onze fundamenten verschillen, maar ik denk dat mijn wereld daarom ook beter zou lukken met mijn visie. Als iedereen zo pessimistisch is over elkaar, dan vertrouwt niemand elkaar meer.
Omdat zij zo specifiek zegt dat ze het voor god doet. Waarmee ik trouwens niet wil zeggen dat het een "slecht" persoon is, maar als je god als motivatie moet gebruiken om anderen te helpen twijfel ik aan de oprechtheid van zo'n persoon, ja.quote:Dat doe je niet? Waarom kan dat dan bij deze vrouw dan niet zo zijn?
Welk collectief gebeuren? Ik heb zelf ook in de zorg gewerkt en mag graag mensen helpen. Maar jeweetwel, niet voor iemand die beschreven staat in een boek, maar voor de mensen die hulp nodig hebben.quote:Dat is het verschil in fundament, omdat jij niet in contact bent gekomen met het collectief gebeuren, kun jij sommige perspectieven niet kennen noch begrijpen, begrijp je dat?
Dat schreef je niet. Je schreef dat ze het deed uit liefde voor jezus en voor god. En daaruit kan ik die implicatie concluderen ja.quote:Ze zei:"Ik hou van de mensen, ik hou van God". Jij zei dat ze het deed voor de hemel, die implicatie kan ik niet concluderen uit haar antwoord. Jij wel?
Dat zeg je nou wel. Maar ik denk dat het gewoon om je salaris ging.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:48 schreef ems. het volgende:
Welk collectief gebeuren? Ik heb zelf ook in de zorg gewerkt en mag graag mensen helpen. Maar jeweetwel, niet voor iemand die beschreven staat in een boek, maar voor de mensen die hulp nodig hebben.
Toevallig was het vrijwilligerswerk en behalve als ik ergens heel veel tijd aan moet besteden help ik mensen gratisquote:Op vrijdag 13 april 2012 18:50 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat zeg je nou wel. Maar ik denk dat het gewoon om je salaris ging.
Twijfel er maar over, dat maakt de kern van haar daden en intentie niet anders.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:48 schreef ems. het volgende:
[..]
Positief of negatief is natuurlijk ook erg subjectief. Jij ziet mij als pessimistisch, ik zie me meer als realistisch. Laten we het hier niet al te veel over hebben want daar schieten we niets mee op.
[..]
Omdat zij zo specifiek zegt dat ze het voor god doet. Waarmee ik trouwens niet wil zeggen dat het een "slecht" persoon is, maar als je god als motivatie moet gebruiken om anderen te helpen twijfel ik aan de oprechtheid van zo'n persoon, ja.
[..]
Welk collectief gebeuren? Ik heb zelf ook in de zorg gewerkt en mag graag mensen helpen. Maar jeweetwel, niet voor iemand die beschreven staat in een boek, maar voor de mensen die hulp nodig hebben.
[..]
Dat schreef je niet. Je schreef dat ze het deed uit liefde voor jezus en voor god. En daaruit kan ik die implicatie concluderen ja.
Dat zeker niet.quote:Op vrijdag 13 april 2012 19:06 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Twijfel er maar over, dat maakt de kern van haar daden en intentie niet anders.
En dat is relevant omdat..? Ik begrijp het punt dat je wil maken nietquote:Welk collectief gebeuren? De tegenhanger van het individualisme, niet hele tijd :"ik, ik, ik" vooropstellen, maar voordat je aan jezelf denkt aan een ander denken, veel mensen kunnen dat niet zeggen van henzelf.
Eens met wat precies?quote:Nu ik het correct geciteerd heb, ben je het dus wel met me eens?
Ah, van die aanklachten wist ik niet. Des te meer reden om die beerput eens open te trekken...quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:37 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Really?
Verder is het een zinloze vergelijking, net zo zinloos als te stellen dat de katholieke kerk de kerk van Michelangelo en daVinci is, van de prachtigste kathedralen, beeldhouwwerken en schilderkunst, van Dante en Remarque. De protestantse kerk is de kerk van de beeldenstorm, van de zwarte kousen en van Maarten 't Hart.
Het klopt, maar is verder totaal niet relevant.
Ik stoor me niet zo aan die tekst, eigenlijk, al rijd ik er dagelijks langs.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:33 schreef Elfletterig het volgende:
Ja, landschapsvervuiling. En dat zou ik - voor de goede orde - vinden van elke denkbare tekst die op zo'n dak staat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |