Erm... het is een levensverzekering. Buiten de verpanding (maar dat is niet anders bij andere verzekeringen) is het gewoon een kwestie van geen premie meer betalen en evt. afkopen.quote:Op maandag 23 augustus 2010 23:48 schreef harrienak2 het volgende:
En vraag wat de voorwaarden zijn om de verzekering stop te zetten. Gemiddeld worden verzekeringen na 7 jaar weer stopgezet!
Spaarhypotheek? Met een polis van Reaal?quote:Op dinsdag 24 augustus 2010 00:04 schreef fries1984 het volgende:
Allereerst bedankt voor je antwoord!
Het geen waarvoor gekozen is:
hypotheek: 200.000
waarvan
spaarhypotheek: 115.000
aflossingsvrij deel: 85.000
Ik wist niet dat je je eigen verzekeringsmaatschap. kon kiezen, dit is mij niet verteld!, ik heb een mooi overzicht gekregen met wat ik na 20 jaar heb opgespaard. (58.823 euro) (jaarlijkse premie 2130,-)
Ik weet dus niet of dit redelijk is...
Waarom?quote:Op dinsdag 24 augustus 2010 00:17 schreef Five_Horizons het volgende:
Ah, het klopt wel.
Het is gewoon een spaarhypotheek (ik doe niets met BNP, ken alleen hun confedence-product), dus er valt wat dat betreft niets te kiezen qua polis. Een woekerpolis in de zin van dat er niets meer overblijft, is het ook niet.
Waarom is deze constructie gekozen, trouwens? Het ziet er namelijk uit als een 'ik adviseer deze bedragen, omdat ze zo lekker binnen de NHG-normen passen'-constructie
Vanwege de bedragen.quote:
Ik neem aan dat jij ook een bepaald doel hebt met deze vorm van hypotheek?quote:Geen idee, bij 2 banken geweest en bij de hypotheeker, gekeken naar bruto/netto maandlast. Ik vraag me dan alleen altijd maar weer af: " betaal ik niet te veel", "denkt de adviseur in mijn of zijn voordeel" etc.
Mja, dan houdt het voor mij ook een beetje op.quote:Op dinsdag 24 augustus 2010 00:35 schreef fries1984 het volgende:
Misschien kijk ik verkeerd naar het afsluiten van een hypotheek, maar ik ben erg gefocusd op rente standen.
Je hebt geen offerte liggen voor een 20-jarige hypotheek, maar voor een 30-jarige hypotheek met de rente 20jaar vastgelegdquote:Op maandag 23 augustus 2010 23:10 schreef fries1984 het volgende:
na een hypotheekgesprek te hebben gehad is door mijn hypotheek adviseur een 20-jarige hypotheek van BNP PARIBAS icm een reaal verzekering geadviseerd.
Bedankt Five_Horizons, ik snap wat jij bedoeld, aleen je vat mijn antwoord iets anders op dan ik bedoel.quote:Op dinsdag 24 augustus 2010 00:46 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Mja, dan houdt het voor mij ook een beetje op.
Als het puur om de maandlasten gaat, dan begrijp ik eerlijk gezegd niet waarom je een huis gaat kopen.
Als je dan geen rekening houdt met fiscale gevolgen, de gevolgen van overlijden, kinderen zonder ouders, verlies van baan/minder werken, meer/minder inkomen, nóg een kind, verbouwen, pensioen, dan kun je inderdaad af met een simpele netto lasten berekening.
Met huren heb je veel meer vrijheid, zit je niet vast aan fiscale gevolgen en is het waarschijnlijk goedkoper (zonder kans op instorten van de markt).
Persoonlijke noot: ik begrijp zo'n adviseur ook niet op zo'n moment. Die zit in elk geval z'n zorgplicht aardig te verzaken.
Mag toch aannemen dat ik deze na 20 jaar rustig kan oversluiten naar een andere?? Heb toch een contract met BNP voor 20 jaar?, of ben ik nu erg dom?quote:Op dinsdag 24 augustus 2010 09:17 schreef Essebes het volgende:
[..]
Je hebt geen offerte liggen voor een 20-jarige hypotheek, maar voor een 30-jarige hypotheek met de rente 20jaar vastgelegd
Je gaat met BNP een contract aan voor 30 jaar, niet voor 20 jaar. Bij je overzicht van De Hypotheker staat dan ook bij "duur" 30 jaar. De 20 jaar slaat op de termijn die jij hebt gekozen om de rente vast te laten staan op 4,50%. Na deze 20 jaar zal je dus moeten beslissen wat jij de 10 volgende jaren met je rente wilt gaan doen...quote:Op dinsdag 24 augustus 2010 22:02 schreef fries1984 het volgende:
[..]
Mag toch aannemen dat ik deze na 20 jaar rustig kan oversluiten naar een andere?? Heb toch een contract met BNP voor 20 jaar?, of ben ik nu erg dom?
Als ik het goed na lees rekenen zij eenmalig 2.000 "bemiddelingskosten" ook staat er nog 1.100 voor kosten hypotheekgarantie (weet niet waar dat laatste exact heen gaat)quote:Op woensdag 25 augustus 2010 13:10 schreef MichelBtje het volgende:
[..]
Rest mij nu even één korte vraag aan TS; waar kan ik bij De Hypotheker op rekenen wat betreft bemiddelings- en advieskosten?
0,55% van 200.000 --> borgstellingsprovisie voor de NHG. (die gaat naar de stichting die de NHG verzorgt)quote:Op woensdag 25 augustus 2010 22:39 schreef fries1984 het volgende:
[..]
Als ik het goed na lees rekenen zij eenmalig 2.000 "bemiddelingskosten" ook staat er nog 1.100 voor kosten hypotheekgarantie (weet niet waar dat laatste exact heen gaat)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |