quote:
Op donderdag 26 augustus 2010 09:35 schreef flugeltje het volgende:[..]
Zodra hij ook maar enigszins aan het zoeken gaat hangt ie al aan m'n tiet
Bijvoeding is essentieel hier, hij viel echt heel erg veel af en werd heel erg apathisch en passief... Er was dan ook geen 'willen' bij, het moest van de VK. (en geloof me, als je kind gewoon uren aan een stuk niet wakker te krijgen is en als hij wel z'n ogen opent haske suf is laat je al snel wat principes varen)
Door heel vaak aanleggen hoopten we dat de productie omhoog gaat en we de bijvoeding stukje bij beetje kunnen verminderen. Op dit moment lijkt het er echter op dat dit plannetje niet helemaal werkt. Ook het nakolven na iedere voeding had weinig effect. De geijkte truukjes lijken dus niet te werken bij mij... De lactatiedeskundige heeft nog steeds goeie hoop,
maar geeft wel aan dat er nu eenmaal ook vrouwen zijn die gewoon niet zo heel erg veel melk hebben. M'n borsten zijn ook amper gegroeid en ik heb nog steeds geen stuwing gehad. Ik geloof er eigenlijk niet meer in dat ik nog eens op 100% BV uit ga komen, bijvoeding zal noodzakelijk blijven...
Wat gek dat de LK dit zegt. Het is een kwestie van vraag en aanbod. Misschien is het een idee om een second opinion te vragen? I
k heb ook wel eens een vreemd advies van een LK gekregen: ik moest water gaan geven en dat is echt geen goed idee voor je productie.Het staat hier zelfs als eerste fabeltje genoemd
http://www.borstvoeding.com/fabeltjes/fabeltjes-1.htmlHet kan zijn dat Willem niet goed aangelegd is en daardoor te weinig melk uit de borst kan halen en de daardoor de melkproductie onvoldoende stimuleert. Misschien toch de bijvoeding wat verminderen ook, want hoe meer bijvoeding hij krijgt hoe minder vaak hij komt voor een borstvoeding en hoe minder jouw productie gestimuleerd wordt. Het is heel normaal voor een jonge baby om heel vaak kleine beetjes te drinken, ieder half uur of zelfs continu aan de borst is echt niet gek:
clusteren. Veel kindjes gaan 's avonds clusteren, sommigen ook 's morgens, dit zorgt ervoor dat de productie op peil komt. (Meestal 's avonds omdat dan de aanmaak van melk het laagste is). Maar als hij veel bijvoeding krijgt heeft hij niet de kans om te gaan clusteren, zijn buikje zit te vol.
artikelen over te weinig melk:
http://www.borstvoeding.c(...)iet-genoeg-melk.htmlhttp://www.borstvoeding.c(...)-te-weinig-melk.htmlJe kunt
borstcompressie toepassen, hierdoor komt er meer melk uit de borst en wordt Willem gestimuleerd om door te drinken. Hoe leger hij je borst drinkt hoe meer de productie gestimuleerd wordt.
goed filmpje over aanleggen en over borstcompressie, filmpje 2 en 3 staan bij dezelfde gebruiker.
Je geeft bijvoeding met een flesje toch? Het kan zijn dat hij daardoor verleerd is om goed aan de borst te drinken en daardoor niet de juiste techniek gebruikt: zuigverwarring. Het is ook belangrijk dat je hem geen fopspeen geeft, als hij zuigbehoefte heeft kun je hem het beste aanleggen en wanneer dat niet kan kun je hem op je vinger laten zuigen (pink is vaak te klein).
Misschien kun je hem bijvoeden met melk uit een
cupje, dmv
fingerfeeding of mbv een
borstvoedingshulpset, dat laatste heeft als voordeel dat hij ook aan de borst drinkt en dus oefent en jouw productie stimuleert.
Artikelen over
cupfeeding,
fingerfeeding en de
borstvoedingshulpset.
Om het instinct tot zichzelf goed aanleggen en drinken te stimuleren kun je proberen hem halfliggend te voeden:
biological nurturing. Dat instinct wordt nog extra gestimuleerd als je eerst samen in bad gaat of misschien wil hij zelfs wel in bad bij je drinken.
Je schrijft dat je hem al heel vaak aanlegt, het kan helpen om ook te
wisselvoeden, daarmee stimuleer je de productie. Ook in ieder geval een keer voeden tussen 2 en 5 uur 's nachts is heel belangrijk om je productie op peil te krijgen, je maakt dan de meeste prolactine aan.
En verder wat anderen ook schrijven, wat je kolft zegt niet zoveel over je productie. Freecell kreeg er zelfs bijna niets uit en had ook nooit lekkende borsten.
Ik ben vast nog veel vergeten, misschien kan bijvoorbeeld owlet nog wat tips geven. Misschien kun je haar PM-en?
Heel veel succes meid

Davinia, wat een dilemma

Juist in de omstandigheden waar je nu in zit is het maken van keuzes echt enorm moeilijk
Ik denk dat het om medicijnen gaat die je stemming reguleren? Ik vind het rot te zeggen maar ik zou daar persoonlijk wel mee oppassen als die wel in de moedermelk overgaan. De hersengroei en ontwikkeling gaat het eerste jaar heel hard en Aviva drinkt natuurlijk nog erg veel bij jou waardoor deze medicijnen invloed uit kunnen oefenen op de ontwikkeling van het emotiereguleringssysteem van de hersenen.
Hier een artikel wat daarover gaat.
Aan de andere kant heeft jouw emotionele toestand natuurlijk ook invloed op haar hersenontwikkeling (net als bij iedereen en alle kindjes, gewoon milieuinvloeden), misschien wel dezelfde invloed. En als jij die medicijnen wel slikt en jij gaat er beter van in je vel zitten kun je de invloed va de medicijnen en sowieso die van je eigen stemming wellicht ook verminderen doordat je dan anders met haar omgaat.
Pff lastig hoor.
Ik zou je niet aanraden de borstvoeding af te bouwen trouwens, juist bij vrouwen die net gestopt zijn met borstvoeding geven komt PND veel voor.
Ik heb net voor de zekerheid GV gebruikt, ik heb al een week last van pijnlijke tepels, misschien door de ovulatie. Maar je had Niels kop moeten zien toen ik mijn borst met paarse tepel tevoorschijn haalde. Echt
<a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank">Niels</a> en <a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank">Sam</a>