FOK!forum / Digital Corner / Windows installatie kapot, wat is handig?
picodealionwoensdag 30 juni 2010 @ 16:48
Volk,

Ik heb hier een pc met een kapotte windows (vista) installatie. Wanneer ik de pc opstart blijft hij hangen tijdens het opstartproces, wanneer ik de schijf in een andere pc doe wordt er aangegeven dat winloader.exe corrupt of ontbrekend is.

Nu kan ik sowieso proberen met een windows cd de boel te herstellen, maar ik weet niet zeker of ik dezelfde versie van Vista heb als al op de schijf staat. Maakt dit uit?

Daarnaast wil ik sowieso eerst de bestanden backuppen van de corrupte schijf, maar als ik de HD in de andere pc doe (tevens Vista) heb ik niet de rechten om in bepaalde documentenmappen te komen. Hoe los ik dit op?

Overige tips om windows weer aan de praat te krijgen zijn ook welkom. Chkdisk heeft wel wat dingen weten te repareren maar heeft het probleem nog niet verholpen.

Alvast bedankt.
FaceFokwoensdag 30 juni 2010 @ 17:04
Andere harde schijf erin, Vista installeren met dezelfde gebruikersnaam en wachtwoord als waarmee de bestanden op de kapotte schijf beveiligd zijn, kapotte schijf als 2e schijf in de kast hangen en proberen de bestanden te back-uppen.
Iets in die geest is wat ik had geprobeerd.

EDIT: Het eerste wat je doet is natuurlijk kijken of het Vista repareren met CD'tje lukt.

[ Bericht 15% gewijzigd door FaceFok op 30-06-2010 17:18:01 ]
picodealionwoensdag 30 juni 2010 @ 17:10
Ah, dat is wel slim inderdaad. Ik geloof dat ik nu alsnog de documenten binnen ben gekomen gelukkig, maar daarna is het gewoon een kwestie van herstel met een Vista cd?
stefan1218woensdag 30 juni 2010 @ 17:10
Je kan de hd als externe hardeschijf aansluiten.
Alleen moet je even de ownership veranderen van de data die je wilt hebben.
Hier heb ik een stukje over ownership gevonden:
http://www.mydigitallife.(...)ns-in-windows-vista/
Dit zou moetten werken.