Wat uit zetten? Het geluid?quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 21:00 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Op mijn tv zit een setting waarmee je dat uit kunt zetten. Sindsdien heb ik er geen last meer van. Wellicht op die van jullie ook
Nee mopje, we hadden het over grote geluidsverschillen, op mijn tv zit een setting die het hardere geluid dempt naar het normale niveau, dus dan heb je daar geen last meer van.quote:
Ja joh! Kneusquote:Op dinsdag 25 oktober 2011 21:05 schreef Guus Muisarm het volgende:
Ja, leg de grap even uit. Kneus.
edit: zat er weer een reactie tussen.
Vind eigenlijk gewoon dat die zender dat zelf beter moet regelenquote:Op dinsdag 25 oktober 2011 21:03 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Nee mopje, we hadden het over grote geluidsverschillen, op mijn tv zit een setting die het hardere geluid dempt naar het normale niveau, dus dan heb je daar geen last meer van.
Volgens mij doen meer zenders dat. 13th Street heeft er ook een handje van. Het is in ieder geval een aardige oplossing voor iemand die wel die instelling op z'n tv wil opzoeken.quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 21:11 schreef Sunnythesun het volgende:
[..]
Vind eigenlijk gewoon dat die zender dat zelf beter moet regelenZal vast nog wel bijgesteld worden. Geen idee of onze tv zo'n knopje heeft, niet echt de moeite om daar naar te zoeken voor die korte tijd dat ik af en toe kijk naar die zender
Dat ligt er helemaal aan hoe je het bereidt. Laatst maakte hij een maaltijdsoep daar ging ook van alles in maar was zo klaar en iedere minkukel zou het moeten kunnen maken.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:23 schreef rubje het volgende:
Nog een keer want ik laat mij niet de mond snoeren op een normale post door de edit van Mirjam of een note...![]()
Ik vind dat als je snel en makkelijk zegt je niet vervolgens aan moet komen met +/- 10 ingrediënten want dan is er geen sprake van snel en makkelijk gerecht maar van een gewoon standaard gerecht.![]()
Nou Mirjam ga je dit ook editen als zijnde het een abnormale post of laat je je vooroordeel weer gelden jegens mij middels een edit!
Kom op, maakt het uit of 1 een wortel in blokjes snijdt, of dat doet met zowel wortel als komkommer, augurk en aubergine? Ook de recepten met wat meer ingrediënten zijn in 15 minuten klaar, dat is nog steeds snel en zeker niet moeilijker dan slechts alleen de wortel.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:41 schreef rubje het volgende:
Nog een keer.Voor mensen die al de nodige ervaringen hebben met het bereiden van gerechten is een gerecht waar je meer dan 3 ingrediënten oid in moet doen geen probleem,maar dat is lijkt mij niet de gemiddelde kijker van dit kanaal(of misschien wel) en lijkt het mij handiger dat Rudolp als hij het over 'snel' en makkelijk' heeft met die achtergrond beter niet over snel en makkelijk kan hebben als hij dit soort gerechten bereidt voor mensen die dus alleen maar AH instantmaaltijden( stop'm in de magnetron) gewend zijn.
Ik denk dat mensen die hun avondeten normaal gesproken kant en klaar kopen en microwaven niet snel 24kitchen kijken. Mensen die iets meer passie/gevoel bij etenswaren hebben zullen het eerder kijken en zo inspiratie en nieuwe ideeën opdoen.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:41 schreef rubje het volgende:
Nog een keer.Voor mensen die al de nodige ervaringen hebben met het bereiden van gerechten is een gerecht waar je meer dan 3 ingrediënten oid in moet doen geen probleem,maar dat is lijkt mij niet de gemiddelde kijker van dit kanaal(of misschien wel) en lijkt het mij handiger dat Rudolp als hij het over 'snel' en makkelijk' heeft met die achtergrond beter niet over snel en makkelijk kan hebben als hij dit soort gerechten bereidt voor mensen die dus alleen maar AH instantmaaltijden( stop'm in de magnetron) gewend zijn.
Kijk uit hoor, Rubje is de DAM van cul.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:46 schreef Paul-89 het volgende:
[..]
Ik denk dat mensen die hun avondeten normaal gesproken kant en klaar kopen en microwaven niet snel 24kitchen kijken. Mensen die iets meer passie/gevoel bij etenswaren hebben zullen het eerder kijken en zo inspiratie en nieuwe ideeën opdoen.
Nergens staat ook dat ze als doelgroep de complete nitwits proberen te bereiken, ik denk dat ze meer inzetten met dit programma op moeders/vaders met een gezin die gevarieerd willen eten maar niet altijd de tijd/inspiratie hebben voor een goede maaltijd met de juiste verse ingrediënten.
Rudolph laat zien dat je niet veel hoeft te weten/kunnen om een goede maaltijd te kunnen bereiden. Maar inderdaad voor complete onwetende zal het vast te moeilijk zijn.
Rubje doet nog aan onderbouwing.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:52 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Kijk uit hoor, Rubje is de DAM van cul.
Ik snap wat je bedoelt, maar wat ik wel goed vind is dat hij juist laat zien dat meer ingrediënten niet 'eng' hoeft te zijn. De makkelijkheid zit hem dan ook misschien meer in wat je er mee doet. Beetje snijden en dan roerbakken is dead simple, of je dat nou met 3 of met 10 dingen doet bijvoorbeeldquote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:31 schreef rubje het volgende:
Voor iemand die al ervaren genoeg is met keukenhandelingen is het altijd makkelijker en zo te doen.Punt is dat de meeste kijkers van dit soort programma's de standaard AH klanten zijn die zich van alles laten aanpraten en het liefst alles vooringepakt en voorbereidt meenemen en vervolgens alleen maar in de oven hoeven te doen en dan te serveren en dat als 'snel en ' makkelijk' bestempelen. En met die achtergrond kijk ik dus naar zo een advies van Rudolp en niet als iemand die al de benodigde keukenervaringen heeft en voor wie 10 ingrediënten in de voorbereiding niks is.
quote:Op 1 november starten drie nieuwe programma’s van gerenommeerde buitenlandse topchefs op foodzender 24Kitchen. Elke werkdag geven de populaire tv-koks Donna Hay en Bill Granger hun keukengeheimen prijs en laten de kijker zien hoe je op eenvoudige wijze een verrukkelijke maaltijd op tafel zet. Gastronoom Anthony Bourdain gaat op avontuur en ontdekt overal ter wereld authentieke plaatselijke gerechten.
In Fast, Fresh, Simple onthult de Australische Donna Hay haar culinaire trucs en tips. Bill Granger deelt in Bill’s Food zijn passie voor het koken en laat zien hoe je voor elke gelegenheid een smakelijk gerecht kan bereiden. En in de Emmy genomineerde serie No Reservations gaat Anthony Bourdain op reis en verkent alle uithoeken van de wereld. Tijdens zijn reizen maakt hij kennis met de kleurrijke lokale inwoners en ontdekt hij de internationale culturele landschappen.
Series:
Bill’s Food – vanaf 1 november elke werkdag om 20.00 uur In zijn eerste televisieserie deelt de Australische restauranteigenaar en best-selling auteur Bill Granger zijn passie voor koken in dezelfde rustgevende en verbluffende stijl als in zijn cafés en kookboeken. Met duidelijke recepten en simpele ingrediënten zorgt Bill ervoor dat iedereen deze heerlijke gerechten kan bereiden.
No Reservations – vanaf 1 november elke werkdag om 22.00 uur De Amerikaanse chef-kok en auteur Anthony Bourdain reist de wereld rond en maakt kennis met de plaatselijke keukens. Hij is een echte avonturier, zelfs voor het eten van een oogbal van een bloedig zeehondenkarkas of een hagedissenjacht in de woestijn deinst hij niet terug.
Fast, Fresh, Simple – vanaf 1 november elke werkdag om 23.00 De Australische kok Donna Hay is wereldberoemd en heeft diverse bestsellers op haar naam staan. In Fast, Fresh, Simple laat ze zien hoe je met haar tips en trucs maaltijden bereidt die net zo goed smaken als dat ze eruit zien.
Klopt, maar dat richt zich dan vooral op reclame t.o. programma's. Hier verschillen ook de programma's van geluidssterkte onderling.quote:Op donderdag 27 oktober 2011 20:10 schreef soapie het volgende:
Ik dacht dat het sinds een paar maanden ook niet meer mocht dat geluidsverschil.....
valt wel me hoor, maar geef toe dat ik wel nauwgezet zaken volg en kritisch ben inzake wat men zoal over de ether spuit.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 15:52 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Kijk uit hoor, Rubje is de DAM van cul.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |