FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Honderden doden bij nieuwe rellen in Kirgizie
Frutselvrijdag 11 juni 2010 @ 13:18
quote:
Doden en gewonden bij nieuwe onrust in Kirgizië

Bij nieuwe ongeregeldheden in het zuiden van Kirgizië zijn donderdagavond minstens zeventien doden en meer dan 250 gewonden gevallen. Veel mensen hadden schotwonden. Ruim veertig gewonden zijn er slecht aan toe, meldde het ministerie van volksgezondheid vrijdag.



De ongeregeldheden braken uit in Osj, de tweede stad van het land. Ooggetuigen verklaarden donderdagavond aanhoudend geweervuur te hebben gehoord. Kirgizische media meldden dat groepen jonge mannen in het centrum van de stad winkelruiten insloegen en auto's in brand staken.

De interim-autoriteiten kondigden de noodtoestand af en stuurden pantserwagens en militairen naar de stad om de orde te herstellen. Inwoners van Osj verklaarden echter dat de onrust vrijdag voortduurde en dat verschillende gebouwen in brand stonden.

Interim-president Roza Otoenbajeva deed vrijdag in een televisietoespraak een klemmend beroep op de bevolking om te bedaren. Zij richtte zich in het bijzonder tot het vrouwelijke deel van de bevolking: "Lieve zusters, vind de juiste woorden voor jullie zoons, mannen en broers. Het is in de huidige toestand onaanvaardbaar om te zwelgen in gevoelens van wraak en woede."

In Kirgizië heerst onrust sinds een volksopstand in april leidde tot de omverwerping van president Koermanbek Bakijev. De sfeer in het zuiden is extra gespannen sinds bij ongeregeldheden in Jalal-Abad, zeventig kilometer van Osj, vijf doden en tientallen gewonden vielen.
zie ook --> Grote opstand in Kirgizië. Minister dood ?

Gaat weer lekker daar Veel doden, veel gewonden...
Sinds april weinig over gehoord, maar nu lijkt de vlam weer in de pan te slaan
El_Matadorzaterdag 12 juni 2010 @ 10:24
Frutsel, complimenten voor het vaak uitzoeken van anders, bijzonder nieuws over niet algemene landen.

Kirgizie ligt in een sleutelgebied; de grens van de Russische beschaving en de Chinese beschaving. En ook nog eens veel moslims daar.

Zou best een nieuwe Kaukasus of Balkan kunnen worden daar. Het conflict der beschavingen verschuift sowieso naar het oosten.
Frutselzaterdag 12 juni 2010 @ 12:04
quote:
Op zaterdag 12 juni 2010 10:24 schreef El_Matador het volgende:
Frutsel, complimenten voor het vaak uitzoeken van anders, bijzonder nieuws over niet algemene landen.
Thanks

Het leeft alleen niet echt merken we weer
Zag ik in het darfur topic ook, terwijl wat jij zegt best zou kunnen. Nieuwe brandhaard
El_Matadorzaterdag 12 juni 2010 @ 12:13
quote:
Op zaterdag 12 juni 2010 12:04 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Thanks

Het leeft alleen niet echt merken we weer
Zag ik in het darfur topic ook, terwijl wat jij zegt best zou kunnen. Nieuwe brandhaard
Hier of in Darfur? Ga over 3 weken 5 weken naar Soedan, dus ben wel extra geinteresseerd daarin

En zo weg naar India, hemelsbreed niet AL te ver van Kirgizie.
wahtzaterdag 12 juni 2010 @ 12:49
Ik las dat de regering van Kirgizië aan Rusland soldaten heeft gevraagd om de orde te herstellen.

Als je Rusland om soldaten gaat vragen moet het wel heel erg zijn.
Monidiquezaterdag 12 juni 2010 @ 17:06
quote:
Op zaterdag 12 juni 2010 12:49 schreef waht het volgende:
Ik las dat de regering van Kirgizië aan Rusland soldaten heeft gevraagd om de orde te herstellen.

Als je Rusland om soldaten gaat vragen moet het wel heel erg zijn.
quote:
Thousands of ethnic Uzbeks have massed at the Kyrgyz-Uzbek border as they try to escape fighting between Kyrgyz and Uzbeks that has raged for two days.

One child was crushed to death at the border.

(...)


She described the situation in Osh as "out of control".

(...)

People at the border say that hundreds of other Uzbeks are stranded in their neighbourhoods in Osh.

They claim that people are being shot at from armoured personnel carriers, which are making way for armed gangs of ethnic Kyrgyz.

Eyewitnesses told the BBC that many people had been shot dead but it was impossible to retrieve the bodies.

"The situation is very bad. There is no sign of it stopping. Homes have been set ablaze... Entire streets are on fire," said Interior Ministry spokesman Rakhmatillo Akhmedov.

Machine-gun fire can be heard as troops try to regain control of the streets, the Associated Press reports.

The interim government has denied security personnel are shooting at people and says its forces are preventing others from entering Osh to join the fighting.

A state of emergency was declared in a second southern city, Jalalabad, as "the area of ethnic instability is expanding", an official with the interim government said.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/asia_pacific/10300348.stm

Het schijnt dat je daar dus nog verschillende Kirgizische "clans" hebt, verscheidene etniciteiten, met name Oezbeken en Kirgiziërs, de bekende politieke situatie waarin de president is verjaagd maar wel steun heeft in het zuiden, wat ongetwijfeld ook allemaal weer iets met die clans en etniciteiten te maken heeft. Het is mij niet duidelijk, sowieso weet ik er niets van, wat de echte reden is voor deze onlusten. Stay tuned.
Disanazaterdag 12 juni 2010 @ 19:48
De regering kan het geweld niet meer aan en had daarom Rusland om militaire hulp gevraagd, maar Rusland weigert die hulp te bieden.
zuiderbuurzaterdag 12 juni 2010 @ 21:32
Wat Kazachen, Turkmenen, Oezbeken en Kirgiziërs allen gemeen hebben is dat ze overwegend islamitisch zijn en een Turkse taal spreken.
Ik heb al vaak gelezen dat honderd jaar geleden die bevolkingsgroepen nog niet echt bestonden, het waren groepen mensen die rond oases met daartussen veel onbewoond gebied leefden. Stalin zou bewust verdeeldheid onder deze "moslims" gezaaid hebben. (in Kirgizië en Tadjikistan leven vele Oezbeken als minderheid, in Oezbekistan zelf is er dan weer een Tadjiekse minderheid in historische steden als Bukhara en Samarkand)

Volgens deze bron: http://www.eurasianet.org/node/61275 zijn er geruchten dat het Oezbeekse leger zich er ook mee aan het bemoeien is.
Amos_zaterdag 12 juni 2010 @ 23:26
Mensen die elkaar geweld aandoen
Bortecinemzondag 13 juni 2010 @ 01:04
quote:
Op zaterdag 12 juni 2010 21:32 schreef zuiderbuur het volgende:
Wat Kazachen, Turkmenen, Oezbeken en Kirgiziërs allen gemeen hebben is dat ze overwegend islamitisch zijn en een Turkse taal spreken.
Ik heb al vaak gelezen dat honderd jaar geleden die bevolkingsgroepen nog niet echt bestonden, het waren groepen mensen die rond oases met daartussen veel onbewoond gebied leefden. Stalin zou bewust verdeeldheid onder deze "moslims" gezaaid hebben. (in Kirgizië en Tadjikistan leven vele Oezbeken als minderheid, in Oezbekistan zelf is er dan weer een Tadjiekse minderheid in historische steden als Bukhara en Samarkand)

Volgens deze bron: http://www.eurasianet.org/node/61275 zijn er geruchten dat het Oezbeekse leger zich er ook mee aan het bemoeien is.
Ze bestonden wel, maar ze bestonden als Kirgizische-Turk, Kazachstaanse-Turk, Oezbeekse-Turk enz. Maar dat vonden de Russen niet zo leuk.



Begin maar te kijken bij minuut 2.50.
tong80zondag 13 juni 2010 @ 12:03
De toestand wordt steeds slechter. Geen water meer voorradig bijvoorbeeld. En de gevechten breiden zich uit.

Frutselzondag 13 juni 2010 @ 13:06
quote:
Breaking: 3 Russian aircraft landed in Kyrgystan, uncorfirmed reports say they could be carrying troops
De russen gaan toch meespelen?
Frutselzondag 13 juni 2010 @ 14:15
quote:
Duizenden op de vlucht in Kirgizië

De situatie in Kirgizïe verslechtert met het uur, tienduizenden mensen zijn op de vlucht geslagen en er wordt nog steeds gevochten. Dat meldt een zegsman van het Internationale Rode Kruis.

Bij het geweld van de afgelopen dagen zijn zeker 80 doden en 1000 gewonden gevallen. Niet alleen in de stad Osj zijn Kirgiezen en Oezbeken met elkaar slaags geraakt, ook op andere plaatsen wordt gevochten.

Volgens het Rode Kruis stokt de toevoer van gas en elektriciteit;op een aantal plaatsen is er ook geen drinkwater. In Kirgizië wonen ruim 4 miljoen Kirgiezen en bijna 1 miljoen Oezbeken.
Disanazondag 13 juni 2010 @ 14:21
quote:
Op zondag 13 juni 2010 14:15 schreef Frutsel het volgende:

[..]


Afschuwelijk, waar moet dit naartoe en wie gaat hier een einde aan maken. Ik heb verder niets over die vermeende hulp van de Russen kunnen vinden.
oorschelpzondag 13 juni 2010 @ 20:02
De bevolking van de stad Osh bestaat uit kirgiezen en oezbeken. Deze twee groepen vechten tegen elkaar. Maar....
Uuren lang de Russischtalig forum in Kirgizie gelezen en ik heb het volgende begrepen:
Beide groepen willen al dit gruwel uiteraard niet. Ik heb een aantal verhalen gelezen waneer de plaatselijke oezbeken en kirgiezen elkaar redden van de relschoppers en samen burgerwacht organiseren om eigen wijken te verdedigen.
Al deze pogroms en geweld wordt gepleegd niet door de plaatselijke bevolking maar door goed georganiseerde bandieten die onrust zaaien. Deze groepen worden door iemand betaald en organiseerd. De kirgiezen beschuldigen de expresident Bakiev en zijn zon.

*************
de bevolking van Osh en Jalal-Abad zit thuis vanwege de klokuur. Iedereen is bang dat het naar zijn wijk komt. Op sommige plaatsen doet internet het wel. Mensen vertellen vreselijke dingen...

Al vierde dag geen water, geen eten.
Een jonge vrouw met net geboren baby vraagt om hulp want het kindje is ziek geworden en medisch hulp nodig heeft.
Net werd gezecht dat het leger een euur geleden 6 relschoppers heeft doodgeschoten.
Het leger kan weinig doen. De regering is begonnen met mobilisatie van mannen van 18 tot 45.

[ Bericht 0% gewijzigd door oorschelp op 13-06-2010 20:05:53 (tipfout) ]
Disanazondag 13 juni 2010 @ 20:06
De meeste Oezbeken zouden Osh ontvlucht zijn.

Het Kremlin heeft alleen troepen gestuurd om eigen militaire bases te verdedigen.
oorschelpzondag 13 juni 2010 @ 22:42
http://www.youtube.com/user/OSHLIK1206
paddymaandag 14 juni 2010 @ 00:11
quote:


Zo misschien handiger? Dat is daar nu? Veel gewonden af en aan
Lavenderrmaandag 14 juni 2010 @ 00:13
Verschrikkelijk wat daar gebeurt.
Hoop dat er snel hulp komt voor de bevolking.
Frutseldinsdag 15 juni 2010 @ 11:55
quote:
100.000 mensen ontvluchten Kirgizië'
OSJ/BISJKEK - Het etnische geweld in het zuiden en westen van Kirgizië leek dinsdag af te nemen, maar datzelfde geldt niet voor de stroom vluchtelingen. De speciale VN-gezant voor Kirgizië, Miroslav Jenca, vreest dat het aantal mensen dat een veilig heenkomen zoekt in het buurland Oezbekistan snel zal stijgen tot boven de 100.000.

Jenca zei dat dinsdag tijdens een persconferentie in Bisjkek, de hoofdstad van het Centraal-Aziatische land. Andere bronnen stelden dat al meer dan 100.000 mensen de grens zijn gepasseerd in verband met het geweld tussen etnische Kirgiezen en etnische Oezbeken.

Het officiële dodental door het dagenlange geweld in het gebied ligt op 170, maar Oezbeken stellen dat er al ongeveer duizend doden gevallen zijn. Bijna tweeduizend mensen raakten gewond. De interim-regering vreest dat het geweld zal overslaan naar de hoofdstad Bisjkek.

De afgezette Kirgizische president Koermanbek Bakijev heeft opgeroepen tot militair ingrijpen in Kirgizië door de CSTO, een militaire alliantie van voormalige Sovjetstaten. De organisatie voelt hier vooralsnog niet voor, zo meldden Russische media.

Het geweld in Kirgizië is volgens deskundigen overigens niet veroorzaakt door etnische verschillen maar door klassenverschillen. Professor Alexander Cooley zei dat dinsdag in The New York Times. Oezbeken zijn veelal geslaagde ondernemers, wat geleid heeft tot verontwaardiging bij de arme Kirgizische meerderheid in de voormalige Sovjetrepubliek.

De VN-Veiligheidsraad heeft het geweld in Kirgizië inmiddels veroordeeld en opgeroepen de orde in het land te herstellen.
Amos_dinsdag 15 juni 2010 @ 11:55
Wat een gruwelsituatie daar
bohgekdinsdag 15 juni 2010 @ 12:16
quote:
Op zondag 13 juni 2010 01:04 schreef Bortecinem het volgende:

[..]

Ze bestonden wel, maar ze bestonden als Kirgizische-Turk, Kazachstaanse-Turk, Oezbeekse-Turk enz. Maar dat vonden de Russen niet zo leuk.



Begin maar te kijken bij minuut 2.50.
Interessante video maar wat heeft die man een irritante manier van praten
EdvandeBergdinsdag 15 juni 2010 @ 12:47
Ik heb nog niet gehoord over de massa's die de straten op gingen met spandoeken enzo.

Maarja, Israel en Amerika hebben er dan ook niks mee te maken.
Disanavrijdag 18 juni 2010 @ 06:39
Het drinkwater in Osh is door de hitte niet veilig meer en mensen worden ziek door het drinken ervan.
Mensen zitten verscholen in allerlei plekken zoals scholen en durven niet naar huis.
Hulpverleners proberen zieke mensen thuis te bereiken en naar het ziekenhuis te vervoeren.
Nog steeds vluchten er mensen.
Het aantal doden is waarschijnlijk veel hoger dan wordt aangenomen, ook omdat sommige mensen meteen begraven worden.

Aldus twee hulpverleners op Radio 1.
Frutselvrijdag 18 juni 2010 @ 09:28
quote:
President: Al 2000 doden
Interim-president Otoenbajeva denkt dat bij het etnische geweld in Kirgizië 2000 doden zijn gevallen. Volgens haar moet het officiële dodental van 190 met tien worden vermenigvuldigd.

In een interview met een Russische krant zegt Otoenbajeva dat veel doden niet naar mortuaria zijn gebracht, maar volgens de moslimtraditie direct zijn begraven. Vooral op het platteland zou dat op grote schaal zijn gebeurd.

In het zuiden van het land is al dagenlang sprake van grof geweld tussen Kirgiezen en Oezbeken. De president is naar de onrustige stad Osj gereisd om te kijken wat ze kan doen.
Gevlucht

De mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch noemt de situatie in de zuidelijke stad nog zeer gespannen. Onderzoekers van de organisatie bezochten Osj de afgelopen dagen.

Vrouwen verklaarden dat ze zijn aangevallen en verkracht. Oezbeken blijven verstoken van hulp en sommigen zeggen dat ze in elkaar geslagen of beschoten zijn door gewapende personen in uniform.

Rond 400.000 etnische Oezbeken en Kirgiziërs zouden zijn gevlucht, van wie er 100.000 de grens zijn overgestoken naar buurland Oezbekistan.
Amos_vrijdag 18 juni 2010 @ 09:29
2000??? Wat de hell zeg.
Basp1vrijdag 18 juni 2010 @ 09:41
Zou de VN niets kunnen betekenen in edze zaak.
Farenjivrijdag 18 juni 2010 @ 12:07
Waarom wordt er alleen lijdzaam toegekeken in andere landen?? "De veiligheidsraad heeft het veroordeeld", nou nou, is dat het enige wat ze gaan doen? Waarom wordt er geen VN vredesmacht samengesteld? Of gebeurt dat echt alleen als er iets te graaien valt?
tho_Omasvrijdag 18 juni 2010 @ 12:11
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 09:29 schreef Amos_ het volgende:
2000??? Wat de hell zeg.
Dat zegt ze ja.
Monidiquevrijdag 18 juni 2010 @ 18:50
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 12:11 schreef tho_Omas het volgende:

[..]

Dat zegt ze ja.
Exact. Het hoeft niet zo te zijn.
keesjeisliefvrijdag 18 juni 2010 @ 19:29
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 12:07 schreef Farenji het volgende:
Waarom wordt er alleen lijdzaam toegekeken in andere landen?? "De veiligheidsraad heeft het veroordeeld", nou nou, is dat het enige wat ze gaan doen? Waarom wordt er geen VN vredesmacht samengesteld? Of gebeurt dat echt alleen als er iets te graaien valt?
Er wordt nooit op korte termijn ingegrepen. Plus dat het de vraag is wat Rusland en China ervan zouden vinden etc.
Verburg_Kvrijdag 18 juni 2010 @ 19:33
hoogopgeleide en slimme Oezbeken worden gewoon uit hun zelfgebouwde huis gezet door luie criminele Kirgiziëers.

Men komt gewoon het huis binnen en gooit de mensen eruit, sommigen sluiten zich op en durven niemand binnen te laten
keesjeisliefvrijdag 18 juni 2010 @ 19:55
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 19:33 schreef Verburg_K het volgende:
hoogopgeleide en slimme Oezbeken worden gewoon uit hun zelfgebouwde huis gezet door luie criminele Kirgiziëers.

Men komt gewoon het huis binnen en gooit de mensen eruit, sommigen sluiten zich op en durven niemand binnen te laten
Ah, iemand met een objectieve kijk op de zaak. .
Verburg_Kvrijdag 18 juni 2010 @ 19:57
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 19:55 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Ah, iemand met een objectieve kijk op de zaak. .

nee , ik weet waarover ik spreek
keesjeisliefvrijdag 18 juni 2010 @ 20:10
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 19:57 schreef Verburg_K het volgende:

[..]


nee , ik weet waarover ik spreek
Vast en zeker. Je zou een goede minister van informatie maken voor Oezbekistan. .
WammesWaggeldinsdag 22 juni 2010 @ 03:02
Ze verbranden daar doodleuk mekaar, niet op deze link klikken als een nog levende doch hevig brandende Centraal-Aziaat je iets wat veel is.

http://video.gencturkhabe(...)yakilan_ozbekler.htm
Verburg_Kzaterdag 26 juni 2010 @ 11:51
quote:
Op vrijdag 18 juni 2010 20:10 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Vast en zeker. Je zou een goede minister van informatie maken voor Oezbekistan. [ afbeelding ].
Ja ik ben er vaak geweest, de echte Kirgies is dom en Oezbeken zijn de joden van het oosten, zij hebben de winkels opgezet waar de domme Kirgies moet kopen, zij studeren, de Oezbeken werken 10 uur oer dag en de Kirgies is lui en dronken..


En nu gooit de jaloerse Kirgies de Oezbeken uit hun huizen en steekt ze in brand

Binnenkort zullen ze ook de Russen het land uit gooien en dan komt Poetin
paddyzondag 27 juni 2010 @ 12:13
quote:
Kirgizische militairen zijn begonnen met het opgraven van de slachtoffers van het recente etnische geweld. De autoriteiten willen de identiteit van de doden vaststellen. In veel gevallen was dat nog niet gebeurd doordat ze snel begraven waren, om moslimtradities.

Volgens de nieuwe machthebbers zijn bij de rellen mogelijk 2000 doden gevallen, vooral Oezbeken die hen steunen. Ze zouden zijn belaagd door tegenstanders van het interim-bewind dat sinds de val van president Bakijev aan de macht is.

Morgen is er een referendum over een nieuwe grondwet die de interim-regering legitimiteit moet bezorgen.
Bron
Giazondag 27 juni 2010 @ 14:40
quote:
Op dinsdag 22 juni 2010 03:02 schreef WammesWaggel het volgende:
Ze verbranden daar doodleuk mekaar, niet op deze link klikken als een nog levende doch hevig brandende Centraal-Aziaat je iets wat veel is.

http://video.gencturkhabe(...)yakilan_ozbekler.htm
Mijn God, dat is toch niet normaal. Staat dat tuig er ook nog eens te juichen.

Die man had toch tenminste één van de omstanders vast moeten grijpen.
zuiderbuurzondag 27 juni 2010 @ 14:59
Klopt het dat deze etnische waanzin, als je het een beetje beter bekijkt, neerkomt op een uiting van allerlei sociale en economische problemen, die nu een etnisch tintje hebben gekregen?

Grofweg lijkt het zo dat de Oezbeken daar de huidige interimregering steunen en de Kirgiziërs in dat zuiden eerder tot de achterban van de net verdreven Bakiyev behoren... Maar ik heb dan ook weer gelezen dat onder Bakiyev programma's opgestart werden om de Oezbeken vooruit te helpen, zelfs tot ongenoegen van de Kirgiziërs in dezelfde regio...

Ik weet dat er in het verleden (net na WOI) ook onlusten waren (de Basmachi-opstand) maar dat lijkt eerder neer te komen op Turkse moslims versus Slavische overheersers...zijn er in de Sovjetperiode en daarvoor echter ook al voorbeelden geweest van conflicten tussen de twee Turkse volkeren onderling?
Bortecinemzondag 27 juni 2010 @ 15:12
quote:
Op zondag 27 juni 2010 14:59 schreef zuiderbuur het volgende:
Klopt het dat deze etnische waanzin, als je het een beetje beter bekijkt, neerkomt op een uiting van allerlei sociale en economische problemen, die nu een etnisch tintje hebben gekregen?

Grofweg lijkt het zo dat de Oezbeken daar de huidige interimregering steunen en de Kirgiziërs in dat zuiden eerder tot de achterban van de net verdreven Bakiyev behoren... Maar ik heb dan ook weer gelezen dat onder Bakiyev programma's opgestart werden om de Oezbeken vooruit te helpen, zelfs tot ongenoegen van de Kirgiziërs in dezelfde regio...

Ik weet dat er in het verleden (net na WOI) ook onlusten waren (de Basmachi-opstand) maar dat lijkt eerder neer te komen op Turkse moslims versus Slavische overheersers...zijn er in de Sovjetperiode en daarvoor echter ook al voorbeelden geweest van conflicten tussen de twee Turkse volkeren onderling?
Nee, er zijn voor zover ik het weet geen conflicten geweest tussen Oezbeken en Kyrgyzen. Sowieso bestaan de Oezbeken als volk pas sinds een jaar of honderd. Ze zijn het product van de verdeel-politiek van de Russen. Etnisch gezien zijn ze een mix tussen verschillende Turkse volken zoals de Kyrgyzen, Kazachen, Oghuzen en Oeigoeren, net als hun taal. Het Oezbeeks is namelijk een mix tussen het Kipchak-Turks - gesproken in Kazachstan, Kyrgyzstan en Tatarstan, en het Oghuz-Turks - gesproken in Turkije, Azerbeijdzan en Turkmenistan. Een soort tussentaal tussen de twee Turkse dialecten dus.

Maar goed, dit conflict heeft verder niet zoveel te maken met etniciteit of afkomst, maar vooral met sociale en economische problemen, zoals je het zelf al zei.
paddymaandag 28 juni 2010 @ 12:04
quote:
De Kirgiziërs hebben in het referendum van zondag de nieuwe grondwet goedgekeurd. Ruim negentig procent van de kiezers stemde voor. De opkomst was een kleine zeventig procent. Nu de nieuwe grondwet erdoor is kunnen verkiezingen worden uitgeschreven en kan een legitieme regering worden gevormd, zei interimpresident Roza Otoenbajeva.

"Het wordt geen interimregering, maar een legale en legitieme", aldus Otoenbajeva. "We laten het woord interim achter ons."

Otoenbajeva noemde het referendum een succes, waarbij ze benadrukte dat er zich geen incidenten hebben voorgedaan. Ze noemde de opkomst hoog. Het referendum -dat gesteund werd door de Verenigde Naties, de Verenigde Staten en Rusland- betekent een belangrijke stap richting democratie in het Centraal-Aziatische land.

Slechts een paar weken geleden kwamen nog tweeduizend mensen bij etnische onlusten in het zuiden van het land om het leven en zagen vierhonderdduizend etnische Oezbeken zich gedwongen te vluchten.

Kirgizië kiest voor nieuwe grondwet
GenusButeodinsdag 29 juni 2010 @ 14:52
quote:
Op dinsdag 22 juni 2010 03:02 schreef WammesWaggel het volgende:
Ze verbranden daar doodleuk mekaar, niet op deze link klikken als een nog levende doch hevig brandende Centraal-Aziaat je iets wat veel is.

http://video.gencturkhabe(...)yakilan_ozbekler.htm
Mijn God...
WammesWaggelvrijdag 2 juli 2010 @ 04:01
quote:
Last year Mr Bakiyev extracted a $2 billion aid package from Russia in exchange for a promise to close an American military air base in Kyrgyzstan, as Russia insisted. He then raised the rent for the American base and allowed it to stay.
http://www.economist.com/node/16438707?story_id=16438707&source=most_commented


Dus dat was de reden dat hij moest wieberen van Poetie poet.
zuiderbuurvrijdag 2 juli 2010 @ 08:38
quote:
Op zondag 27 juni 2010 15:12 schreef Bortecinem het volgende:

[..]

Nee, er zijn voor zover ik het weet geen conflicten geweest tussen Oezbeken en Kyrgyzen. Sowieso bestaan de Oezbeken als volk pas sinds een jaar of honderd. Ze zijn het product van de verdeel-politiek van de Russen. Etnisch gezien zijn ze een mix tussen verschillende Turkse volken zoals de Kyrgyzen, Kazachen, Oghuzen en Oeigoeren, net als hun taal. Het Oezbeeks is namelijk een mix tussen het Kipchak-Turks - gesproken in Kazachstan, Kyrgyzstan en Tatarstan, en het Oghuz-Turks - gesproken in Turkije, Azerbeijdzan en Turkmenistan. Een soort tussentaal tussen de twee Turkse dialecten dus.

Maar goed, dit conflict heeft verder niet zoveel te maken met etniciteit of afkomst, maar vooral met sociale en economische problemen, zoals je het zelf al zei.
Ik stel me dan ook de vraag bij deze rellen hoe herrieschoppers snel kunnen uitmaken wie tot welke groep behoort. Ze zijn allen Turkisch, spreken een verwante taal (misschien verschillend, maar binnen beide talen zullen er toch ook dialecten zijn, Vlaamse en Nederlandse Limburgers spreken ook een meer gelijkende taal dan Limburgers en Groningers?..)
Dhalsimvrijdag 2 juli 2010 @ 14:56
quote:
Op dinsdag 22 juni 2010 03:02 schreef WammesWaggel het volgende:
Ze verbranden daar doodleuk mekaar, niet op deze link klikken als een nog levende doch hevig brandende Centraal-Aziaat je iets wat veel is.

http://video.gencturkhabe(...)yakilan_ozbekler.htm
Hier draait mijn maag toch wel even van om. Verschrikkelijk.
WammesWaggelvrijdag 2 juli 2010 @ 18:02
quote:
Op vrijdag 2 juli 2010 08:38 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Ik stel me dan ook de vraag bij deze rellen hoe herrieschoppers snel kunnen uitmaken wie tot welke groep behoort. Ze zijn allen Turkisch, spreken een verwante taal (misschien verschillend, maar binnen beide talen zullen er toch ook dialecten zijn, Vlaamse en Nederlandse Limburgers spreken ook een meer gelijkende taal dan Limburgers en Groningers?..)
Naar oud Sovjet gebruik zal er wellicht in het paspoort ook wel naast staatsburgerschap de nationaliteit staan, ze spreken daar trouwens allemaal een malle vorm van Turks... ik versta er weinig van, net zoiets als een soort Afrikaans voor een Nederlander, de details ontgaan je maar de essentie maak ik wel op.
Bortecinemvrijdag 2 juli 2010 @ 18:06
quote:
Op vrijdag 2 juli 2010 08:38 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Ik stel me dan ook de vraag bij deze rellen hoe herrieschoppers snel kunnen uitmaken wie tot welke groep behoort. Ze zijn allen Turkisch, spreken een verwante taal (misschien verschillend, maar binnen beide talen zullen er toch ook dialecten zijn, Vlaamse en Nederlandse Limburgers spreken ook een meer gelijkende taal dan Limburgers en Groningers?..)
Er zijn heel veel verschillen. Meer dan je denkt en die zijn er al eeuwen. Ik ga er later wel op in.

Nu ga ik feest vieren.
Verburg_Kvrijdag 2 juli 2010 @ 21:59
quote:
Op vrijdag 2 juli 2010 08:38 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Ik stel me dan ook de vraag bij deze rellen hoe herrieschoppers snel kunnen uitmaken wie tot welke groep behoort. Ze zijn allen Turkisch, spreken een verwante taal (misschien verschillend, maar binnen beide talen zullen er toch ook dialecten zijn, Vlaamse en Nederlandse Limburgers spreken ook een meer gelijkende taal dan Limburgers en Groningers?..)
De Oezbeken kenmerken zich doordat na twintig jaar hard werken, kantoren, ziekenhuizen en de meeste winkels van hen zijn, daarnaast woonden ze nu in de mooiste huizen.

Geloof me, de luie kirgiezen weten donders goed dat ze geld betalen aan een Oezbeek als ze naar de tandarts gaan