Waar ik momenteel werk heb ik het naar m'n zin dus hopelijk kan ik daar wat opbouwen. Ik merk wel dat ik in m'n eentje ben dus de motivatie puur uit mezelf moet halen, dit is ook een groot probleem, jezelf dwingen om te leren/lezen terwijl dit sowieso al een zeer groot probleem is.quote:Op donderdag 8 juli 2010 13:26 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Die houding heb ik eerder gehad. Door veel ondersteuning van mijn vrouw met veel pijn en moeite een diploma gehaald. Daarna een paar jaar gewerkt in de IT. Vanaf zo'n beetje het begin kwam ik er achter dat het niet de sector is waar ik mijn werkzame leven in wil spenderen.
Dan wordt de keuze heel simpel. Je leven lang in de "verkeerde" sector werken, of er iets aan doen. Dat laatste vereist herscholing, dus een opleiding.
Had het ook liever anders gehad
Ben 29 btw
ik zal jullie zeker op de hoogte houdenquote:Op donderdag 8 juli 2010 13:33 schreef McGilles het volgende:
[..]
Waar ik momenteel werk heb ik het naar m'n zin dus hopelijk kan ik daar wat opbouwen. Ik merk wel dat ik in m'n eentje ben dus de motivatie puur uit mezelf moet halen, dit is ook een groot probleem, jezelf dwingen om te leren/lezen terwijl dit sowieso al een zeer groot probleem is.
Ik wens je alle succes met je nieuwe studie, post hier regelmatig hoe het je af gaat!
Ik wilde min of meer hetzelfde gaan zeggenquote:Op donderdag 8 juli 2010 08:45 schreef Swiffer het volgende:
[..]
Dit vind ik dus niet waar. Dat je vroeger minder symptomen vertoont wil niet zeggen dat het er niet is.
Ik heb bijvoorbeeld nooit een schoolboek opengeslagen, maar kan me er zeker wel toe zetten om een boek te lezen van +400 blz. Omdat me dat interesseert!!
Herkenbaar. Ik heb vaak het idee dat het wel meevalt met (mijn) adhd. Mja, ik vind het heel moeilijk soms om me op dingen te concentreren, maar dat heeft iedereen toch wel eens, vooral als het minder interessant is. En me aanzetten tot opdrachten etc. (zelfs als ik het leuk vind) is moeilijk. Ik snap ook nooit als mensen adviseren om huiswerk in "blokken" op te delen en dan een uur leren en dan een kwartier pauze. Als ik eenmaal bezig ben kan ik het ook beter afmaken.quote:ADHD betekent niet dat je je helemaal nergens lang op kunt concentreren, maar dat je sneller afgeleid bent als het ' niet hard genoeg glimt.'
Je geeft het zelf al aan. Je vind het soms moeilijk om op dingen te concentreren. Ik heb er altijd evenveel moeite mee. Ik zie het inderdaad als een handicap, het zorgt ervoor dat ik mijn studies niet kon afmaken en in het dagelijkse leven stoort het mij ook. De positieve kant is wel dat ik heel energierijk ben, ben totaal niet snel moe en heb altijd zin om dingen te ondernemen.quote:Op donderdag 8 juli 2010 19:13 schreef Hanneke12345 het volgende:
[..]
Ik wilde min of meer hetzelfde gaan zeggen![]()
[..]
Herkenbaar. Ik heb vaak het idee dat het wel meevalt met (mijn) adhd. Mja, ik vind het heel moeilijk soms om me op dingen te concentreren, maar dat heeft iedereen toch wel eens, vooral als het minder interessant is. En me aanzetten tot opdrachten etc. (zelfs als ik het leuk vind) is moeilijk. Ik snap ook nooit als mensen adviseren om huiswerk in "blokken" op te delen en dan een uur leren en dan een kwartier pauze. Als ik eenmaal bezig ben kan ik het ook beter afmaken.
Ik heb ook een beetje het idee dat jullie (niemand specifiek, amar de algemene indruk die ik in dit topic krijg) allemaal heel veel hinder hebben van adhd en het veel meer als 'handicap' (misschien niet de juiste woordkeuze) ervaren. Terwijl ik het zelf veel meer zie als een aantal karaktereigenschappen die toevallig gelabeld zijn. Ik vind het daarom ook toch wel vaak moeilijk hulp te vragen. Omdat ik het niet iets vind waar anderen echt rekening mee moeten houden (niet meer dan andere karaktereigenschappen, that is).
Stel je voor dat je er midden tussen in zit.. De adhd is wel zo erg dat je je niet kan focussen, dat het je in wel in de weg zit en het je wel belemmert, maar dat je niet zoveel energie hebt om dingen te ondernemen en altijd energie hebt... well, that's me and i hate it!quote:Op donderdag 8 juli 2010 19:28 schreef McGilles het volgende:
[..]
Je geeft het zelf al aan. Je vind het soms moeilijk om op dingen te concentreren. Ik heb er altijd evenveel moeite mee. Ik zie het inderdaad als een handicap, het zorgt ervoor dat ik mijn studies niet kon afmaken en in het dagelijkse leven stoort het mij ook. De positieve kant is wel dat ik heel energierijk ben, ben totaal niet snel moe en heb altijd zin om dingen te ondernemen.
Over het leren, ik was al blij als ik 30minuten had geleerd op een dag. De constante gedachten aan andere dingen tijdens het lezen maakt het zeer vervelend om dit lang vol te houden, al snel ben je het spuug en spuugzat en ga je andere dingen doen.
Ik ga mij ook omscholen, ik blijf wel werken en ga de opleiding in de avond doen.quote:Op donderdag 8 juli 2010 13:26 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Die houding heb ik eerder gehad. Door veel ondersteuning van mijn vrouw met veel pijn en moeite een diploma gehaald. Daarna een paar jaar gewerkt in de IT. Vanaf zo'n beetje het begin kwam ik er achter dat het niet de sector is waar ik mijn werkzame leven in wil spenderen.
Dan wordt de keuze heel simpel. Je leven lang in de "verkeerde" sector werken, of er iets aan doen. Dat laatste vereist herscholing, dus een opleiding.
Had het ook liever anders gehad
Ben 29 btw
jaaaaahquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:18 schreef Pandora73 het volgende:
Een whiteboard is ook erg handig. Kun je ook heel goed taken en boodschappenlijstjes op zetten.
Hahaha was het maar zo'n feestquote:Op woensdag 14 juli 2010 08:29 schreef RvLaak het volgende:
Wow... 2 dagen geen posts hier... Zijn wel allemaal genezen?
Zeker een heel dik boek?quote:Op woensdag 14 juli 2010 09:54 schreef Carmw het volgende:
*nog een volger meldt!
Toen ik bij PsyQ was raadden ze mij een boekje aan: Aandacht, een kopzorg?
Iemand dat boek gelezen, zo ja, was het nuttig? Ik zit erover te denken om het aan te schaffen
Ach, je moet er niet teveel over lezen/nadenken (hoewel dat nadenken moeilijk is om niet te doen). Ik heb gemerkt dat toen ik er veel mee bezig was, dat het ook veel erger leek te worden.. Je gaat jezelf dingen aanpraten enzo, that ain't rightquote:Op woensdag 14 juli 2010 09:54 schreef Carmw het volgende:
*nog een volger meldt!
Toen ik bij PsyQ was raadden ze mij een boekje aan: Aandacht, een kopzorg?
Iemand dat boek gelezen, zo ja, was het nuttig? Ik zit erover te denken om het aan te schaffen
Ongeveer 200 bladzijden, niet echt dik, maar ook niet heel dunquote:
Dat zijn er 200 teveelquote:Op woensdag 14 juli 2010 10:40 schreef Carmw het volgende:
[..]
Ongeveer 200 bladzijden, niet echt dik, maar ook niet heel dun
quote:Op woensdag 14 juli 2010 08:29 schreef RvLaak het volgende:
Wow... 2 dagen geen posts hier... Zijn wel allemaal genezen?
Hoi lang verhaal!quote:Op woensdag 14 juli 2010 11:04 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Ik ben genezen
![]()
Laat ik het zo zeggen: ik ben van mijn geloof gevallen. ADD en aanverwante stoornissen, en dan met name de medicatie, hebben voor ernstige twijfels gezorgd. Dat komt zo: mijn zoon (die onlangs de diagnose ADD kreeg) lag laatst een week in het ziekenhuis na een uit de hand gelopen bindedarmontsteking en -operatie. Hij lag daar op een kinderzaal met 4 leeftijdsgenootjes (tussen de 12 en de 14), die ook geopereerd waren aan het één of ander. Ik bracht lange dagen door aan zijn ziekenhuisbed, en op de gang sprak ik natuurlijk wel eens met de moeders. De eerste moeder vertrouwde me toe: "X heeft het niet gemakkelijk, hij heeft namelijk ADHD. Het valt me nog mee dat hij, nu hij zijn medicatie niet mag slikken, in bed blijft liggen."
Dat was één.
De tweede moeder nam me ook in vertrouwen: "Y wil dat ik 's nachts blijf slapen, ze heeft namelijk een autisme-achtige stoornis die PDD-NOS heet, ken je dat? En dat is nu, zonder medicijnen, natuurlijk extra heftig."
Dat was twee.
En mijn zoon was dus drie!![]()
Dat is 75%![]()
(En de moeder van kind vier heb ik niet eens gesproken - dat durfde ik niet meer aan na deze schokkende ontdekking)
Nou geloof ik best dat er onevenredig veel gevallen van AD(H)D, PDD NOS etc. worden gediagnosticeerd omdat deze stoornissen nog niet zo 'bekend' zijn, maar dit loopt serieus de spuigaten uit. Dit valt gewoon niet te verklaren. Het is uitgesloten dat op een willekeurige ziekenzaal 75% van de jonge patiënten deze niet onschuldige medicijnen slikt. Ze worden kennelijk uitgedeeld als snoepjes.
Zouden die medicijnen niet gewoon moderne kalmeringspillen zijn? Vroeger slikten vermoeide huisvrouwen zich suf aan de kalmeringstabletten, daar kraaide toen ook geen haan naar, en tegenwoordig zijn het de pubers en de jongeren die kennelijk 'moeilijk' zijn, en die daarom massaal aan de AD(H)D-medicatie zitten.
Interessant en opmerkelijk gegeven: Ik slik die pilletjes tegenwoordig ook vaak, en hoewel ik me niet heb laten diagnosticeren, werkt het... perfectDe rust in mijn hoofd is geweldig. Ik ben veel energieker, opgewekter en daadkrachtiger.
Voordat iedereen moord en brand begint te schreeuwen over mijn 'onverantwoorde' medicijngebruik: mijn huisarts informeerde laatst uit zichzelf (toen ik bij haar was voor iets anders) of ik de Ritalin van mijn zoon al had uitgeprobeerd. Ik schrok een beetje en zei: "Eh... ja."![]()
![]()
Zij begon te lachen: "Dat dacht ik al, hoor. Dat gebeurt bijna altijd. En werkt het?"
Ik zei weer: "Ja. Het werkt uitstekend."
Toen heeft ze me doorverwezen naar een psychiater voor een diagnose, maar daar moet ik nog heel lang op wachten - tot oktober - en ik weet niet of ik er überhaupt nog aan wil beginnen.
Maar die pilletjes zijn fantastisch
Dat snap ik niet?quote:Op woensdag 14 juli 2010 11:14 schreef Michhas het volgende:
Voor jou is het leuk als de pilletjes beginnen te werken, voor mij is het leuk als de pilletjes uit beginnen te werken
Nou, stel nou dat je niet gediagnostiseerd wordt met ADHD/ADD, dan werkt de ritalin voor jou vergelijkbaar als speedquote:
Mijn theorie is juist dat ik energiek en opgewekt wordt omdat ik zoveel rustiger ben. De onrust zorgt voor prikkelbaarheid; het is een doorlopende reeks schrikreacties die ik normaalgesproken ervaar: als de telefoon gaat krijg ik bijna een hartaanval, als iemand tegen me praat moet ik van héél ver komen om überhaupt te verstaan wat er tegen me gezegd wordt. Dat is doodvermoeiend, ik word er pissig van, opgejaagd. Nu, met de pilletjes, is er gewoon rust.quote:Op woensdag 14 juli 2010 11:31 schreef Michhas het volgende:
[..]
Nou, stel nou dat je niet gediagnostiseerd wordt met ADHD/ADD, dan werkt de ritalin voor jou vergelijkbaar als speedje wordt dan energiek en vrolijk en vol goede moed, terwijl dat bij mij juist omgekeerd is.
Als de pillen bij mij zijn uitgewerkt, wordt ik hyper en lacherig en vrolijk, euforisch enz enz.![]()
Snappie?
quote:Op woensdag 14 juli 2010 11:40 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Mijn theorie is juist dat ik energiek en opgewekt wordt omdat ik zoveel rustiger ben. De onrust zorgt voor prikkelbaarheid; het is een doorlopende reeks schrikreacties die ik normaalgesproken ervaar: als de telefoon gaat krijg ik bijna een hartaanval, als iemand tegen me praat moet ik van héél ver komen om überhaupt te verstaan wat er tegen me gezegd wordt. Dat is doodvermoeiend, ik word er pissig van, opgejaagd. Nu, met de pilletjes, is er gewoon rust.
Ik voel me vooral erg volwassen, voor het eerst![]()
En ja, daar word ik opgewekt van, want dat is een geweldige gewaarwording, na al die jaren
![]()
Het gevoel: het lukt me! Ik kan dingen combineren! Ik raak niet in de stress als ik op een dag twee of drie dingen moet doen, in plaats van de gebruikelijke één. Mensen kunnen nu een beroep op mij doen zonder dat ik meteen zeg: 'Nee, nee, nee, dat kan niet!' Vroeger kon NIKS bij mij, nu denk ik er niet eens over na: prima, doe maar, het is goed.
Dus dat is geen speedy effect, eerder een rustgevend en overzichtelijk effect.
Dit is ook Ritalin, maar een lage dosis. Volgens mij is het effect heel groot, want als de pillen uitgewerkt zijn, na ongeveer 4 uur, krijg ik juist een dip. Dan erger ik me méér dan normaal aan dingen (troep, lawaai, onoverzichtelijkheid). Dat is wel een nadeel. Maar ik neem aan dat mensen dát bedoelen als ze het hebben over de 'rebound'. En ik vind het al een geruststelling om te weten dat het door de pillen komt: eerst worden de hersenen chemisch 'opgepimpt', zeg maar, waardoor er rust en overzicht ontstaat, en vervolgens - als het spul is uitgewerkt - is de kale realiteit nog net iets kaler dan normaal.quote:Op woensdag 14 juli 2010 11:44 schreef Michhas het volgende:
Ahaaaaa, dan snap ik hemkleine miscommunicatie
![]()
Je wordt eerder opgewekt van het gevolg van de pillen dan van de pillen zelf begrijp ik? Hoor ik meer van mensen die medicijnen voor ADHD slikken.. Slik zelf ritalin, maar heb dat gevoel van rust in mijn hoofd helaas niet mogen meemaken
Damn. lang verhaal... Pilletje gehad of zo?quote:
quote:Op woensdag 14 juli 2010 12:09 schreef CyclingGirl het volgende:
Ik heb een vraagje. Ik mag over een maand naar Psyq voor een adhd gesprekje. (klinkt grappig) maar ik heb dus wel eens als ik mijn energie niet kwijt kan dit overslaat in negativiteit. Bijvoorbeeld afgelopen WK finale. Verlenging, ik kan zolang niet stil zitten en na de wedstrijd kwam de energie er negatief uit als een soort van boosheidsaanval.
Ik heb dat wel eens vaker en ik heb hier al eens met mijn arts over gepraat en die zegt dat dit ook een bijwerking van adhd is. Heeft een van jullie dit ook wel eens?
Uiteraardquote:Op woensdag 14 juli 2010 12:04 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Damn. lang verhaal... Pilletje gehad of zo?
Ik ben nog nooit in een verslavingskliniek geweest. Vertel?quote:anyway, ik ben het an sich wel met je eens dat ADHD en aanverwante labeltjes nogal snel worden opgeplakt. Aan de andere kant kan dit ook komen doordat er nu veel meer kennis over is dan een aantal jaar terug.
Neemt niet weg dat het uitdelen van de pillen alsof het smarties zijn naar mijn mening geen goed idee is. Het is en blijft amfetamine. Volgens mij is er momenteel nog weinig bekend over de lange termijn effecten hiervan bij kinderen. Bij pubers en volwassenen kun je het lange termijn effect vrij simpel observeren. Loop maar eens een verslavingskliniek binnen & kijk naar de medische klachten van de amfetamine gevallen. Aangezien de dosissen die wij krijgen vele malen lager zijn, zal het veel langer duren voor hetzelfde effect optreedt. Maar goed voor het lichaam kan het nooit zijn. (nb: is een mening, ik wordt niet gehinderd door enige vorm van medische kennis)
Dat klinkt inderdaad heel verstandig. Ik moet zeggen: ik zou dolgraag iets aan de 'opvoeding' doen, maar ik vrees dat ik daar niet de aangewezen persoon voor ben. Of misschien moet ik zeggen: WAS. Want het lijkt er sterk op dat mijn zoon de ADD heeft geërfd van mij. Dat is geen ideale combinatie. Ik heb zelf geen overzicht en kan zíjn rotzooi er niet bij hebben. Schooltas pakken, fietssleutels zoeken, huiswerk begeleiden, etc. etc., dat breng ik gewoon niet op. Of misschien moet ik zeggen: BRACHT.quote:Mijn mening: diagnose is leuk & aardig en kan een hoop gedrag verklaren, maar pillen zou ik mijn kinderen nooit geven. "Gewoon" de opvoeding (en eventueel voeding) er op aanpassen. Heeft mijn moeder ook gedaan en ik ben ook redelijk terecht gekomen.
Tja, blijft speed... Gabbers deden daar 3 dagen op doorgaanquote:Op woensdag 14 juli 2010 12:16 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Uiteraard![]()
Ik slik de pilletjes selectief: alleen als ik moet werken (en dat moet vandaag, of liever gezegd: straks). Mijn zoon heeft nu zomervakantie, die slikt ze dus even niet. Hij slikte er aanvankelijk drie per dag (8 uur, 12 uur, 4 uur), maar ik beperk me meestal tot 2 pilletjes (9 uur, 1 uur). Sowieso heb ik gemerkt dat ik slaapproblemen krijg als ik ze te laat neem, dus vandaar.
Ik ken alleen de beelden van tv. Maar als ik mij niet vergis, oa nierproblemen. Maar kan me zo niet echt herinneren wat nog meer... Maar gezond is andersquote:[..]
Ik ben nog nooit in een verslavingskliniek geweest. Vertel?
In theorie is het heel simpel. Consequent zijn, regels stellen en die handhaven. Je hoeft niet alles voor hem te doen, kan hij wss heel goed zelf.quote:[..]
Dat klinkt inderdaad heel verstandig. Ik moet zeggen: ik zou dolgraag iets aan de 'opvoeding' doen, maar ik vrees dat ik daar niet de aangewezen persoon voor ben. Of misschien moet ik zeggen: WAS. Want het lijkt er sterk op dat mijn zoon de ADD heeft geërfd van mij. Dat is geen ideale combinatie. Ik heb zelf geen overzicht en kan zíjn rotzooi er niet bij hebben. Schooltas pakken, fietssleutels zoeken, huiswerk begeleiden, etc. etc., dat breng ik gewoon niet op. Of misschien moet ik zeggen: BRACHT.![]()
Conclusie: als IK gestructureerder kan leven en denken (en dat lijkt heel aardig te lukken met de Ritalin), kan hij misschien meer op mij leunen en hoeft hij geen pillen te slikken. Voor mezelf ben ik niet zo bang. Maar hij is nog in de groei, hij staat pas aan het begin van het leven...
True, true... :-)quote:
Ik ben geen softdrug-expert, maar als je toch al blowt, hoef je toch geen moeite te hebben met medicijnen? Volgens mij hebben beide stoffen effect op de hersenen. Het effect van Ritalin (of Concerta of hoe alle middelen ook mogen heten) is waarschijnlijk gecontroleerder (en beter onzocht, en dus gerichter) dan dat van hash.quote:Op woensdag 14 juli 2010 12:36 schreef Bixie1975 het volgende:
Er zit hier wel een hele hoop ADHD kennis :-)
M'n oude account kwijt, dus werd maar weer eens tijd om een usertje aan te maken...
M'n broertje is een tijdje geleden ADHD geconstateerd, en hij vroeg of ik mezelf ook niet moest laten testen... moa... 'k denk dat dat niet nodig is :p
Ik eet de hele dag door (10+ boterhammen, warm eten, en tussendoor), kan niet stil zitten, teveel ideeen, overgrote planning, etc.
Maar nu doe ik al een paar jaar redelijk blowen. Niet sterk zodat je als een zoutzak op de bank zit, maar gewoon 1 gram in de week oid. Ik ben een beetje tegen medicijnen, maar merk dat als ik ermee stop, ik gestrester ben. Heeft geeft me ècht een stuk rust, dat ik -denk ik- nodig heb. Als ik heb geblowed, kan ik gewoon stil zitten, dat kan ik anders gewoon ècht niet. En stoned achter m'n computer werken gaat helemaal lekker.
Zijn er hier ook mensen met ADHD die blowen ipv medicijnen? Ik vind het waardeloos om het te roken (ongezond), maar voel me er gewoon ècht beter bij.
Wiet wordt al eeuwen gebruikt, en enkel als je schizofrenie hebt oid, maakt wiet het eerder los. Zal me niets verbazen als er over 10-20 jaar uitkomt dat die ADHD medicijnen wèl een bijwerking hebben. Geef mij dan maar de lang bewezen wiet :-)quote:Op woensdag 14 juli 2010 12:51 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Ik ben geen softdrug-expert, maar als je toch al blowt, hoef je toch geen moeite te hebben met medicijnen? Volgens mij hebben beide stoffen effect op de hersenen. Het effect van Ritalin (of Concerta of hoe alle middelen ook mogen heten) is waarschijnlijk gecontroleerder (en beter onzocht, en dus gerichter) dan dat van hash.
Daarbij: het is bekend dat overmatig blowen tot psychoses kan leiden.
Inderdaad dronk ik tot voor kort gerust nog drie espresso voordat ik ging slapen - heerlijk, ik werd er lekker relaxed van![]()
Zo kun je meer alternatieve middelen bedenken die een gunstig effect hebben, zoals koffie bij ADD en hash bij ADHD, maar de erkende medicatie is vermoedelijk verfijner en uitgekiender samengesteld.
Wiet wordt al eeuwen gebruikt, maar de nadelige gevolgen (bij sommigen) zijn inmiddels niet meer af te doen met dooddoeners als: 'Je moet al schizofrene neigingen hebben'. In mijn omgeving ken ik een paar gevallen die inmiddels als halve planten aan de anti-psychotica zitten, en dat is echt wel veroorzaakt door overmatig blowen. Die mensen waren vroeger slim, levendig, getalenteerd. Nu: niks meer van over.quote:Op woensdag 14 juli 2010 13:01 schreef Bixie1975 het volgende:
Wiet wordt al eeuwen gebruikt, en enkel als je schizofrenie hebt oid, maakt wiet het eerder los. Zal me niets verbazen als er over 10-20 jaar uitkomt dat die ADHD medicijnen wèl een bijwerking hebben. Geef mij dan maar de lang bewezen wiet :-)
Ik snap je, maar hebben die jongens het enkel bij wiet gehouden, of gingen er nog chemicalien bij in ook (xtc, coke?). Toch heb ik meer vertrouwen in wiet dan chemicalien... lekker puh :pquote:Op woensdag 14 juli 2010 13:09 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Wiet wordt al eeuwen gebruikt, maar de nadelige gevolgen (bij sommigen) zijn inmiddels niet meer af te doen met dooddoeners als: 'Je moet al schizofrene neigingen hebben'. In mijn omgeving ken ik een paar gevallen die inmiddels als halve planten aan de anti-psychotica zitten, en dat is echt wel veroorzaakt door overmatig blowen. Die mensen waren vroeger slim, levendig, getalenteerd. Nu: niks meer van over.
...
Heeft wellicht ook te maken met de hoeveelheid die ze gebruikten? Kan me voorstellen dat iemand die eens in de twee weken een slappe joint rookt hier veel minder risico op loopt dan iemand die iedere avond urenlang aan hoge kwaliteit sterke wiet zit.quote:Op woensdag 14 juli 2010 13:09 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Wiet wordt al eeuwen gebruikt, maar de nadelige gevolgen (bij sommigen) zijn inmiddels niet meer af te doen met dooddoeners als: 'Je moet al schizofrene neigingen hebben'. In mijn omgeving ken ik een paar gevallen die inmiddels als halve planten aan de anti-psychotica zitten, en dat is echt wel veroorzaakt door overmatig blowen. Die mensen waren vroeger slim, levendig, getalenteerd. Nu: niks meer van over.
True, true..quote:Op woensdag 14 juli 2010 13:28 schreef Pandora73 het volgende:
[..]
Heeft wellicht ook te maken met de hoeveelheid die ze gebruikten? Kan me voorstellen dat iemand die eens in de twee weken een slappe joint rookt hier veel minder risico op loopt dan iemand die iedere avond urenlang aan hoge kwaliteit sterke wiet zit.
Hoe voorkom je het?quote:Op woensdag 14 juli 2010 12:13 schreef RvLaak het volgende:
[..]
, je wilde echt niet bij mij in de huiskamer zitten toen het fluitsignaal kwam... Ik kan dan ook enorm pissig worden en vroeger ging dat gepaard met het kapot maken van spullen in mijn woede.
Nu kan ik (al een paar jaar) beter voorkomen dat ik dat doe, maar ik wordt nog altijd extreem boos/blij na zo'n periode van opbouwende spanning.
Bij mij werkt rust goed. En dus ook echt rust inbouwen in je systeem. 's Avonds slaap ik vaak met die oorpluggen. Ik merk gewoon dat ik dan de volgende ochtend echt rust heb gehad. Ook regelmatig er bijtijds in. Soms wel 9 uur, en dan de volgende ochtend eruit als je wakker bent... vaak dan net even voor de wekker. Dan voel je je weer helemaal bij geslapen.quote:
dit dus. kom er zelf steeds meer achter dat ik veel rust moet pakken. Nu ook weer helemaal opgefokt, sjaggerijnig en depri. weer te weinig alleen thuis geweest. nu dus koken eten fokken en 9 uur met een boek mn bedje in. en hopen dat ik morgen weer lief ben. net al bijna ruzie met vriendje, die heeft precies last van hetzelfde, dus we waren beiden opgefokt.quote:Op woensdag 14 juli 2010 14:23 schreef Bixie1975 het volgende:
[..]
Bij mij werkt rust goed. En dus ook echt rust inbouwen in je systeem. 's Avonds slaap ik vaak met die oorpluggen. Ik merk gewoon dat ik dan de volgende ochtend echt rust heb gehad. Ook regelmatig er bijtijds in. Soms wel 9 uur, en dan de volgende ochtend eruit als je wakker bent... vaak dan net even voor de wekker. Dan voel je je weer helemaal bij geslapen.
jij bent altijd lievil, doe je niets aanquote:Op woensdag 14 juli 2010 18:03 schreef Murmeli het volgende:
pff murmeli aan het koken en fokken tegelijk. pan op vuur, vuur aan, beetje olie erin. ff fok lezen. hoort olie pruttelen. oja ik was aan het koken
[..]
dit dus. kom er zelf steeds meer achter dat ik veel rust moet pakken. Nu ook weer helemaal opgefokt, sjaggerijnig en depri. weer te weinig alleen thuis geweest. nu dus koken eten fokken en 9 uur met een boek mn bedje in. en hopen dat ik morgen weer lief ben. net al bijna ruzie met vriendje, die heeft precies last van hetzelfde, dus we waren beiden opgefokt.
In mijn geval is dat heeeeeeel simpel, boze blik + opmerking van mijn vrouw & ikquote:
Ja maar dat vershilt per persoon he, als ik 8/9 uur pr nacht slaap ben ik fucking slaperig de hele dagquote:Op maandag 19 juli 2010 13:31 schreef CyclingGirl het volgende:
Ik heb het van het weekend met ademen en relativeren geprobeerd toen ik weer een aanval op voelde komen. Dat ging wel goed. Dat van dat slapen dat is ook zo als ik maar 1 of 2 nachten minder als 8/9 uur slaap dan ben ik super opgefokt.
Heb regelmatig nachten dat ik maar 4 uurtjes slaap, moet ik alleen niet teveel van hebben in de week want dan word ik echt sloom. Nu met die dexamphetamine slaap ik wel veel makkelijker in als ik eenmaal ga liggen. Gelukkig maar want lag soms wel tot 04:00u wakker.quote:Op maandag 19 juli 2010 14:04 schreef Michhas het volgende:
[..]
Ja maar dat vershilt per persoon he, als ik 8/9 uur pr nacht slaap ben ik fucking slaperig de hele dagdoe mij maar lekker een korte nacht van zo'n 6 a 7 uur, dan ben ik op mijn best
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |