Vind dat ik al best een krappe selectie heb gemaakt uit 350 foto's. En idd, het paupergehalte was HOOG. Heb nog nooit zoveel civics, golfjes en del snolletjes bij elkaar gezien. Leek wel een vliegveld met al die spoilers.quote:Op woensdag 12 mei 2010 18:13 schreef Skull-splitter het volgende:
Pauperwaggies-galore!
Strakke foto's, alleen groot deel niets zeggend/overbodig, krappere selectie wellicht?
Ben ik niet helemaal met je eens. Snollen, sjonnies en pauperbakken zie ik al genoeg gewoon op straat, in de stad en dorpen, dus ik probeer vooral de auto's te laten zien die je niet zomaar tegenkomt, waar enigszins nog iets bijzonders aan zit of is, al is het maar een klein detail. Laag standpunt heb ik ook veel gebruikt, misschien juist net niet bij deze foto's, maar ik gebruik in ieder geval niet het "gewone-fotomaak-standpunt". En ik vind het eigenlijk een belediging als je zegt dat het net marktplaats foto's zijn, want dan ga nog maar eens kijken op marktplaats en dan kun je zien hoe belabberd mensen foto's kunnen maken. Of begrijp ik je nu verkeerd? Dat laatste ben ik wel met je eens, over die snelwegfoto's, maar dat zijn eigenlijk de 1e foto's, op weg naar het evenement. Begrijp me niet verkeerd, ik val je niet aan, ik geef alleen mijn tegenwoord.quote:Op woensdag 12 mei 2010 18:43 schreef Skull-splitter het volgende:
Persoonlijk zou ik dan JUIST de nadruk leggen op snollen, sjonnies en pauperbakken, en al helemaal met een groothoek. Laag standpunt, laat ze maar poseren eventueel, maar ik zie menig foto van velgen en auto's die eerder op marktplaats passen dan bij de rest van de foto's. Ze missen voornamelijk kadering, spanning/verhaal. Lijken meer genomen te zijn voor een weergave van het product auto dan het product fotografie. En tegenover die paar strakke platen die je hebt steekt dat gewoon af (vooral die laatste paar op de snelweg bijvoorbeeld)
Ja helaas was het de hele dag zwaar grijs bewolkt, geen 1 keer de zon gezien.quote:Op woensdag 12 mei 2010 19:26 schreef Netsplitter het volgende:
De foto's geven wel zeer goed de sfeer door van dat evenement.
Alleen heb ik het idee dat op sommige foto's een wat grijzige waas hangt.
#10 dat behoorlijk.
Was het zo bewolkt die dag?
Bedankt voor je uitgebreide commentaar!quote:Op woensdag 12 mei 2010 20:04 schreef Omniej het volgende:
Tot en met foto 13 vind ik het een erg leuke serie, met uitzondering van #7.
#15 is op zich een leuk idee, maar mist een beetje context. Zou misschien mooier kunnen zijn geweest als je 'm nog veel meer close-up had gepakt, maar dan in de weerspiegeling een andere auto duidelijker had gehad. Nu zie ik wel een andere (overigens sjonnie-)auto in de weerspiegeling staan, maar net niet duidelijk genoeg om die leuke draai aan de foto te geven.
Voor de rest vind ik veel van de buitenfoto's vanaf #19 eigenlijk niet zo heel erg boeiend. Voor liefhebbers van dergelijke wagens zijn het ongetwijfeld prachtige platen overigens, maar fotografisch gezien vind ik ze toch niet heel interessant, in tegenstelling tot de binnenfoto's van #1 t/m #6 bijvoorbeeld.
Vanaf #21 begint het schuine perspectief me ook te storen. Voor die foto's individueel werkt het op zich wel goed en het geeft natuurlijk ook duidelijk aan dat je bewust over je composities hebt nagedacht, maar door de behoorlijke hoeveelheid schuine foto's in de hele serie gaat het op een gegeven moment een beetje aanvoelen als een standaard trucje.
De snelwegfoto's zou ik fotografisch gezien gewoon weg hebben gelaten trouwens. Voor de eigenaars van die auto's is het leuk, maar hoogstandjes zijn het niet. Beste foto's uit de hele serie zijn wat mij betreft 1 t/m 6, 9, 25, 32, 35, 37 en 38.Als fotoverslag van de hele dag zijn ze tot en met #39 allemaal meer dan prima natuurlijk.
Zeg ik toch ook, dat het op een gegeven moment begint te storen en aan gaat voelen als een trucje... Toch werkt het bij sommige foto's gewoon best wel lekker, zoals bij 3 en 9. Met een rechte horizon zouden ze een stuk saaier zijn geweest.quote:Op donderdag 13 mei 2010 00:47 schreef k_man het volgende:
Die scheve foto's zijn gewoon rete-irritant. Het toont helemaal niet dat je nadenkt over compositie, maar dat je een trucje probeert dat negen van de tien keer niet werkt.
Lekker onderbouwd ook.quote:
Klopt. Dit soort topics doen me altijd denken aan de mongolen die auditie bij Idols doen. Ze denken zelf dat ze het prima doen, maar de werkelijkheid is anders.quote:
Jezus, je voelt je wel heel wat he?quote:Op donderdag 13 mei 2010 16:14 schreef _Mystery_ het volgende:
[..]
Klopt. Dit soort topics doen me altijd denken aan de mongolen die auditie bij Idols doen. Ze denken zelf dat ze het prima doen, maar de werkelijkheid is anders.
Doe je research over dit vak, lees je in, kijk veel en kom dan terug met fatsoenlijk werk, want je hebt de basisprincipes niet eens door.
Nee, dan was plaatsen in PTA beter geweest.quote:Op donderdag 13 mei 2010 15:43 schreef Row-1 het volgende:
Maar toch hebben jullie niet helemaal goed gelezen of begrepen, dit was niet om mijn fotoskills te laten zien, maar meer om een impressie te geven van het evenement. Misschien had ik dan ook de tag [Reportage] moeten gebruiken in plaats van Showcase?
Dit dus.quote:Op donderdag 13 mei 2010 16:45 schreef k_man het volgende:
Nee, dan was plaatsen in PTA beter geweest.
Dan heb je net zoals een paar andere niet goed gelezen. Er staat niet dat je geen commentaar mag leveren.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:22 schreef elcastel het volgende:
[..]
Dit dus.
Overigens had ik best wat foto's willen bekritiseren, maar het gaat niet om de fotoskills begrijp ik.
quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:06 schreef Row-1 het volgende:
Dan heb je net zoals een paar andere niet goed gelezen. Er staat niet dat je geen commentaar mag leveren.
Daar haalde ik uit dat het je niet om de fotografie te doen was ...quote:Op donderdag 13 mei 2010 15:43 schreef Row-1 het volgende:
Maar toch hebben jullie niet helemaal goed gelezen of begrepen, dit was niet om mijn fotoskills te laten zien, maar meer om een impressie te geven van het evenement. Misschien had ik dan ook de tag [Reportage] moeten gebruiken in plaats van Showcase?
Jij hoeft niet te twijfelen, je topic staat hier prima en anders had een mod hem wel verplaatst. Persoonlijk beoordeel ik makkelijker als er gewoon 10 foto's in een post staan, nu ben ik het overzicht kwijt ... Maar dat gaf je zelf ook al aan; kortom, niks mis met je foto's, maar teveel om te waarderen. Waarmee ik niet zeg dat ik je bijdrage niet waardeer !quote:En heb zelf ook nog getwijfeld waar ik moest openen. Maar ik dacht dat als ik het in PTA zou openen, met zoveel foto's, dat ze dan zouden zeggen dat ik het hier had moeten openen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |