FOK!forum / Culinesse à gogo / Nieuw pannenkoek Recept (basis) help me / idee?
ragnarokgodzaterdag 8 mei 2010 @ 10:35
Nou ben ik al een paar maanden mezelf al helemaal gek aan het maken over het volgende;

ik zie de nederlandse pannenkoek een beetje als een standaard wit brood, en toen ik 15 jaar geleden in frankrijk op de camping was hadden ze een franse crepes die gewoon als een bruin brood veel meer smaak hadden, ik vond ze zoooooooooooooo lekker


Nu bestaat er wel zes granen beslag en smaakt al een beetje lekkerder dan het standaard beslag, maar ik wil meer, ik wil een smaaksensatie net zoals die heerlijke mais , zonnepitten, en andere donkere excotische broden die je tegenwoordig kunt kopen

nu heb ik besloten om de stoute schoenen aan te trekken en vandaag naar een Molen te gaan om een kilo maismeel te halen en daarmee me beslag te maken.

ik zal de eerste keer 50% meergranenmeel en 50% maismeel gebruiken


http://www.raphaelstichti(...)iet%20bio%202010.pdf

maar heeft iemand nog lekkere tips voor beslag die ik kan proberen, en dan bedoel ik niet een zakje vanillie suiker of kaneel, rum, etc. maar gewoon als basis ingredient? ik hoop dat me eigen maismeel zal smaken.

ps ik vreet gemiddeld 1x per week pannenkoeken of als avond maal of een keertje tussendoor
Flurryzaterdag 8 mei 2010 @ 10:46
In Frankrijk doen ze toch ook gewoon half boekweit/half tarwebloem?
RemcoDelftzaterdag 8 mei 2010 @ 10:46
Ik zou niet graag hebben dat m'n pannenkoeken naar bruin brood smaken...
Kimbellzaterdag 8 mei 2010 @ 11:03
Maismeel vind ik niet zo in poannekoeken, maar boekweit
Buschettazaterdag 8 mei 2010 @ 12:27
Dat noemen ze Wholegrain Tortilla wraps TS.

Pannekoeken zijn iets heel anders.
SPOILER
Khadgarzaterdag 8 mei 2010 @ 13:35
Tja, ik ben gisteren pannekoeken op basis van rijstmeel tegengekomen, omdat we op de opvang een glutenvrij kind hebben. Smaakt wel aardig maar het haalt het niet bij normale pannekoeken.
Pietverdrietzaterdag 8 mei 2010 @ 13:39
Zoals al eerder gezegt werd, geen maismeel gebruiken.
Crepes maak je zo:
1,5 Dl Melk
1,5 Dl water
3 eidooiers
1 eetlepel suiker
3 eetlepels cognac of grand marnier
140 gram bloem
5 eetlepels gesmolten boter

Ingredienten in een blender doen en mixen, nacht in de koelkast laten staan.
Bak hier dunne crepe van zo een 12 Cm is een goede maat voor een crepe. Ze moeten erg dun zijn.
RobinOokzaterdag 8 mei 2010 @ 13:49
Of misschien at je socca, dat is een pannenkoek van kikkererwtenmeel met olijfolie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Socca
Pietverdrietzaterdag 8 mei 2010 @ 13:51
pannenkoeken van boekweitmeel zijn trouwens ook erg lekker.
Kimbellzaterdag 8 mei 2010 @ 14:50
Recept voor Franse galettes (boekweitpannenkoeken)
De_Taartjesfeezaterdag 8 mei 2010 @ 19:05
boekweitpannenkoeken
Spanky78zaterdag 8 mei 2010 @ 21:10
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 10:46 schreef Flurry het volgende:
In Frankrijk doen ze toch ook gewoon half boekweit/half tarwebloem?
Ze hebben de crepees voor zoet en die andere dingen voor hartig, die zijn ook donkerder, ben even de nam kwijt.

In holllandse pannenkoeken zit meestal ook boekweit trouwens... Misschien moet je eens volkorenmeel nemen in plaats van bloem. Dan krijg je wel meer smaak.

Met maismeel krijg je tortilla's .... (soort van)
Kimbellzaterdag 8 mei 2010 @ 22:45
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 21:10 schreef Spanky78 het volgende:

[..]

Ze hebben de crepees voor zoet en die andere dingen galettes voor hartig,
Spanky78zaterdag 8 mei 2010 @ 23:25
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 22:45 schreef Kimbell het volgende:

[..]


Thx, galettes inderdaad!
Flurryzondag 9 mei 2010 @ 00:57
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 23:25 schreef Spanky78 het volgende:

[..]

Thx, galettes inderdaad!
Maar die zijn ook tarwe/boekweit... wel het meest geniale ontbijt ooit helaas slecht voor de lijn

flippivideozaterdag 22 mei 2010 @ 20:13
Iemand zei ooit dat ze in Indonesie de lekkerste pannenkoek ooit had gegeten. Achteraf denkend hebben ze daar niet altijd verse zuivel, maar maken ze het zeer waarschijnlijk met kokosmelk. Heb het zelf nooit geprobeerd, maar lijkt wel lekker.

Stroop maken ze daar van gesmolten en gezeefde palmsuiker, de gula jawa. Zelf vind ik dit aromatischer dan maple- of schenkstroop.

Voor het beslag zou ik mengen met boekweitmeel, maar daarnaast ook rekening houden met het eiwitrijke harde meel in Frankrijk. Dan geen fijne patentbloem gebruiken maar tarwemeel 55 of hoger.

Ik probeerde laatst Koopmans voor pk, maar wat een schraal lapje werd dat zeg.
Spanky78zaterdag 22 mei 2010 @ 20:18
Ik vind zelf dat er eigenlijk ook bier in pannenkoekenbeslag hoort. Liefst iets wat nog een beetje gist op de fles. Dit geeft smaak, volume en is wel een extraatje. Gistextract wordt in de industrie als smaakversterker gebruikt.
kawotskizaterdag 22 mei 2010 @ 23:25
je moet er vla doorheen gooien zeg ik jullie.. lekker dikke gevulde pannenkoeken zijn dat (tip uit mijn tijd als pannenkoekenbakker in de horeca)
Daffodil31LEzaterdag 22 mei 2010 @ 23:29
Je kan ook eens proberen om een half glas bruiswater in je beslag te gooien. Maakt je pannekoeken extra luchtig.
noobdeswoopzondag 23 mei 2010 @ 09:31
Hmmmmm pannenkoeken ik ga maar is allemaal kleine test beslagjes maken dat bruis water en vla ga ik ook proberen.
DaanAzondag 23 mei 2010 @ 10:38
Een behoorlijk deel (25-50%) van het meel vervangen door geraspte kokos.

Wel zorgen dat je genoeg melk blijft houden, anders wordt het te droog.

Lekker met bijvoorbeeld rozijnen, suiker, appel, banaan, kaneel, spek, stroop en uiteraard combinaties daarvan.
ragnarokgodzaterdag 29 mei 2010 @ 02:20
Ik gebruik nu als laatste creatie 1/3 Maismeel 1/3 boekweit 1/3 supertarwe volkoren beste beslag tot nu toe! alhoewel het zeer smakelijk is mag het van mij ietsie pietsie hartiger!
Tezzzaterdag 29 mei 2010 @ 08:44
Ik gebruik tarwebloem, melk, bier, een paar eitjes en honing.

Heerlijke pannekoeken, ik krijg nooit klachten (maar mijn podium is doorgaans een kind van zeven, dus dat is waarschijnlijk geen maatstaf).