In de afgelopen regeerperiode moest de PvdA - onder druk van het CDA en de ChristenUnie -toestaan dat er in Nederland weigerambtenaren konden blijven bestaan, maar uit het vandaag verschenen verkiezingsprogramma blijkt dat dit in de toekomst niet meer zal worden getolereerd.
In het programma ‘Iedereen telt mee’ staat het klip en klaar: “De PvdA vindt dat geen enkele trouwambtenaar mag weigeren om een homostel in de echt te verbinden.” Daarmee zal er een eind komen aan de mogelijkheid van trouwambtenaren om zich te beroepen op ‘gewetensbezwaren’. Ook VVD, D66, SP, GroenLinks, Verdonk en PVV zijn tegen het handhaven van weigerambtenaren. Daarmee is er een grote Kamermeerderheid die in een komende regeer[periode kan zorgen voor een einde van deze discriminatie.
De PvdA laat in het verkiezingsprogramma bovendien weten dat de partij zich sterk zal inzetten voor de sociale acceptatie van homoseksualiteit. “Van scholen verwachten we dat ze intolerantie actief bestrijden en aandacht besteden aan seksuele diversiteit en weerbaarheid. De wet wordt zo aangepast dat geen enkele school leerlingen en leraren vanwege hun seksuele geaardheid mag weigeren.” Die passage zal in streng christelijke kringen ongetwijfeld hard aankomen.
Ook wil de PvdA dat iedereen moet kunnen uitkomen voor zijn of haar seksuele identiteit.
Om daarover geen enkel misverstand te laten staan, voegt het verkiezingsprogramma daar aan toe: “De PvdA wil dat homoseksualiteit bespreekbaar wordt in religieuze kringen waar dit traditioneel moeilijk ligt.”
Bij de opstelling van het verkiezingsprogramma ‘Iedereen telt mee’ liet de PvdA zich adviseren door onder meer het COC en de Stichting Vrienden van de Gay Krant.
ik voel me gruts zou gerard van Maasakkers zeggen
Niet naar wat men is wordt men beoordeeld, maar naar wat men schijnt