abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_81193850
Oh bij mij speelt ook zéker een stuk jeugd mee.. niet zozeer trauma's (al ben ik wel veel gepest.. dus onzeker.. En heeft op klaarlichte dag in elkaar geslagen worden ws. wel een beetje paranoia/angsten getriggerd), maar ik had wel héél erg overbeschermende ouders.. Mijn zus zette zich er altijd tegen af, maar ik nam altijd aan dat volwassenen het beter wisten dus heb daaruit onbewust wel een beetje geleerd dat de hele wereld eng is en ik altijd voorzichtig moet zijn.. daarnaast heb ik altijd alles gedaan wat er van me gevraagd werd, en zodra ik na mijn middelbare school ineens mijn eigen keuzes mocht maken had ik geen flauw idee wat mijn eigen mening/wil eigenlijk was
pi_81196135
Soms denk ik dat ik ook een ADD patiënt ben... Concentratie van 0, verveel me extreem vaak en kan mezelf slecht vermaken (wat dus leidt tot verveling). Verder kloppen niet alle kenmerken uit de OP. Druk ben ik niet dus ADHD is het zeker niet.
Eens met wat hierboven staat
  zaterdag 8 mei 2010 @ 23:31:03 #203
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81196783
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 23:15 schreef Splutje het volgende:
Soms denk ik dat ik ook een ADD patiënt ben... Concentratie van 0, verveel me extreem vaak en kan mezelf slecht vermaken (wat dus leidt tot verveling). Verder kloppen niet alle kenmerken uit de OP. Druk ben ik niet dus ADHD is het zeker niet.
misschien moet je er ff wat meer over lezen voordat je jezelf wat aanpraat
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81197491
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 23:31 schreef Murmeli het volgende:

[..]

misschien moet je er ff wat meer over lezen voordat je jezelf wat aanpraat
Ik praat mezelf helemaal niks aan Het is gewoon dat ik een soort interne onrust heb wat ten koste gaat van leerprestaties e.d. Ik doe hier maar een suggestie.
Eens met wat hierboven staat
  zaterdag 8 mei 2010 @ 23:50:55 #205
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81197559
Beetje té selectief misschien? Eniewajs: wat Murmeli zegt.
  zondag 9 mei 2010 @ 00:06:02 #206
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81198160
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 23:48 schreef Splutje het volgende:

[..]

Ik praat mezelf helemaal niks aan Het is gewoon dat ik een soort interne onrust heb wat ten koste gaat van leerprestaties e.d. Ik doe hier maar een suggestie.
het is niet zo dat ik je probleem niet serieus neem, onrust in je kop is ook klote. zeker als er dingen onder lijden. wat ik wil aangeven: wij kunnen niet voor jou beslissen wat de oorzaak van je onrust is. Dus het lijkt me handig om er eerst flink over te lezen op internet enzo (of evt een boek erover lezen) en dan te bedenken of het aannemelijk lijkt dat het door ADD komt en dan zou ik eens een dokter/psych opzoeken.

of je kan meteen naar de dokter gaan en vertellen wat je klachten zijn, zodat die je evt doorstuurt.

of je vertelt hier wat meer over je klachten/waar je tegenaan loopt enzo, als er iemand dingen in herkent gaan we dat vanzelf wel roepen, en je kan intussen ook lezen waar we zelf allemaal last van hebben en dan kan je kijken of je het herkent.

ik vind je sig trouwens
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81198751
quote:
Op zondag 9 mei 2010 00:06 schreef Murmeli het volgende:

[..]

het is niet zo dat ik je probleem niet serieus neem, onrust in je kop is ook klote. zeker als er dingen onder lijden. wat ik wil aangeven: wij kunnen niet voor jou beslissen wat de oorzaak van je onrust is. Dus het lijkt me handig om er eerst flink over te lezen op internet enzo (of evt een boek erover lezen) en dan te bedenken of het aannemelijk lijkt dat het door ADD komt en dan zou ik eens een dokter/psych opzoeken.

of je kan meteen naar de dokter gaan en vertellen wat je klachten zijn, zodat die je evt doorstuurt.

of je vertelt hier wat meer over je klachten/waar je tegenaan loopt enzo, als er iemand dingen in herkent gaan we dat vanzelf wel roepen, en je kan intussen ook lezen waar we zelf allemaal last van hebben en dan kan je kijken of je het herkent.

ik vind je sig trouwens
Het was ook niet de bedoeling om een diagnose gesteld te krijgen hier Interesseert me eigenlijk niet eens zoveel wat het is/of het iets is. Vriend van me heeft te kampen met ADD en die moet elke dag medicijnen slikken (concerta?). Als ik ergens geen zin in heb zijn het wel medicijnen, laat staan dokters/psychiaters.
Nogmaals, waarschijnlijk is het slechts een concentratie gebrekje.
Eens met wat hierboven staat
  zondag 9 mei 2010 @ 09:26:36 #208
302335 gr4v1ty
Just livin' my life
pi_81204498
Maartel : In mijn ogen is de uitwerking toch wel beetje het zelfde van de verschillende soorten problemen die je als kind kan ervaren. Uiteindelijk vormt het een stuk karakter wat kan voorkomen dat je met bepaalde dingen in de maatschappij " soepel " om kan gaan. Maar misschien is het wel iets wat het add/adhd triggert om zich meer te ontplooien, die ervaringen uit de jeugd.
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 22:14 schreef Murmeli het volgende:

[..]

jups, bij mij gooiden ze het ook op mn jeugd en dat soort dingen.
eerst een paar vragen: vinden ze wel dat je "voldoet'" aan de kenmerken van adhd? en wat geven ze aan als reden dat het aan je jeugd moet liggen en geen adhd kan zijn, en ook geen combi kan zijn van adhd en je jeugdproblemen? (bij mij is het een combi namelijk, dus ik moet het beide behandelen/aanpakken, maar doordat ik nu pillen heb voor de adhd heb ik wat meer plek in mn hoofd om ook de rest aan te pakken).

Tegen mij zeiden ze dat ze dachten dat het aan mn jeugd etc lag en dat ze dachten dat het geen adhd/add is. Ik heb toen eerst gevraagd of ze het zeker weten. maar ze wisten het niet zeker. daarvoor hadden ze me gezegd dat als ze dachten dat het wellicht adhd/add was, ze zouden proberen met ritalin of dat aanslaat ook om te checken of het dus wel echt adhd is. Dus ik zei toen: als jullie het niet zeker weten dat het geen adhd is, en je zou het toch testen met ritalin, kan ik dan niet gewoon ritalin proberen? dan weten we het meteen als het wel aanslaat. Dus dat deden ze (na me eerst ineprent te hebben dat adhd hoe dan ook niet het enige was wat er bij mij aan de hand is) en dat sloeg nogal aan (merkte dat al op de 2e dag). dus zodoende via de omweg toch "gelijk" gekregen.
Dus je zou dat eens kunnen vragen.

dus: probeer goed door te vragen over het hoe en waarom van hun idee. en als het dan naar jouw gevoel nog allemaal niet klopt dan kan je een second opinion ergens anders gaan vragen.

succes!! ik hoop dat je eruit komt! niet weten wat er met je aan de hand is, is klote!
Jou stukje slaat de spijker op zijn/haar kop.

De psycheloog vind wel dat ik voldoe aan de kenmerken, echter de psychiater vind van niet, die denkt meer dat de overeenkomsten komen door mijn jeugd. Andere oorzaak, zelfde symptonen.
Ik kwam daar met overspannen/burn out klachten, na gesprekken heb ik verkorte eq en iq test en dergelijke gemaakt en o.a. daaruit blijkt nu dat geen adhd hoeft te zijn. Ook vind de psychiater dat adhd te snel word toegekend en mode ziekte is en ze dus geen overhaaste conclusies moeten trekken.
Ook hebben ze het over stukje autisme, maar ook dat vinden ze moeilijk vanwege mijn enorm sociale karakter, raak altijd wel ingesprek met iemand en heb ook niet echt moeite om me in een nieuwe omgeving aan te passen. Tuurlijk is dat altijd spannend etc maar verstand op 0 en doen. Maar het denken aan een nieuw iets, verandering van de dagplanning, verrassingen en dan vaak de hyperfocus die daar uit voortkomt, dat geeft wel wat problemen.

Ik heb aangegeven dat ik het allemaal beetje in twijfel trek en 2nd opinion ga laten doen. Na overleg met vriendin kwamen we ook tot de conclusie : geef ritalin/concerta, als het werkt dan prima, ga ik lopen stuiteren dan is het geen adhd en is er tenminste duidelijkheid.

Zowel thuis als met de psycheloog beetje naar de erfelijkheid gekeken en kijkend naar mijn vader zie je dat het heel goed ADHD kan zijn. Echter is daar nooit onderzoek naar gedaan en zijn de symptonen verwijt aan o.a. schildersziekte en omdat hij medicijnen had/heeft tegen kanker/reuma/psychoriasis/etc. etc. Dus te complex eigenlijk.Maar als je de symptonen naloopt met mijn zus of moeder , denkend aan mijn vader , dan is het toch wel erg matchend. Idee is ook dat als het bij mij is vast gesteld dat ze TOCH met hem naar de psychiater gaan.

Thuis overleg gepleegd en de symptonen doorgelopen met mijn vriendin en die had ook zoiets van " ja maar wacht even, de dingen waar jij nee op zegt herken ik helaas wel bij je " (stemmings wisselingen, stukje agressie wat dan ineens op kan komen om niks) , dus nog meer symptomen die matchen.

Ik merk ook dat ik geen ruimte in mijn hoofd heb om de zogenoemde psychodynamiek dingen aan te pakken, het is te " druk " om echt bezig te zijn met andere dingen. Onbewust doe ik wel dingen veranderen omdat er klaarblijkelijk toch nog wel iets van blijft hangen maar ben met 1001 dingen tegelijk bezig en moet o.a. leren mijn gedachte te organiseren, niet te hyperfocussen voor uren/dagen/weken, etc

Het is taaie materie op deze manier, snap dat het voor de psychs complex is maar het zit gewoon niet lekker. Heb wat onderzoeken gelezen her en der en daaruit blijkt dan dat eq/iq tests vaak geen goede manier word gevonden om om adhd vast te leggen/te weer leggen. Dat een eq/iq test tijdens een burnout/overspannen periode niet de gewenste resultaten hoeft te geven. En dat adhd icm psychodynamiek vaker voorkomt en dat er meestal juist met adhd word gestart en niet met psychodynamiek.

Tijd dus voor een 2nd opinion en van mij part een 3rd opionion. Niet dat ik perse de diagnose adhd wil krijgen, maar moet wel uit gezocht worden, 2 out of 3 geloof ik eerder als nu enkel dit verhaal. Helaas is het nogal traag proces op deze manier.

Thanks in iedergeval!!
  zondag 9 mei 2010 @ 16:18:07 #209
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81215993
quote:
Op zondag 9 mei 2010 09:26 schreef gr4v1ty het volgende:
Maartel : In mijn ogen is de uitwerking toch wel beetje het zelfde van de verschillende soorten problemen die je als kind kan ervaren. Uiteindelijk vormt het een stuk karakter wat kan voorkomen dat je met bepaalde dingen in de maatschappij " soepel " om kan gaan. Maar misschien is het wel iets wat het add/adhd triggert om zich meer te ontplooien, die ervaringen uit de jeugd.
[..]

Jou stukje slaat de spijker op zijn/haar kop.

De psycheloog vind wel dat ik voldoe aan de kenmerken, echter de psychiater vind van niet, die denkt meer dat de overeenkomsten komen door mijn jeugd. Andere oorzaak, zelfde symptonen.
Ik kwam daar met overspannen/burn out klachten, na gesprekken heb ik verkorte eq en iq test en dergelijke gemaakt en o.a. daaruit blijkt nu dat geen adhd hoeft te zijn. Ook vind de psychiater dat adhd te snel word toegekend en mode ziekte is en ze dus geen overhaaste conclusies moeten trekken.
Ook hebben ze het over stukje autisme, maar ook dat vinden ze moeilijk vanwege mijn enorm sociale karakter, raak altijd wel ingesprek met iemand en heb ook niet echt moeite om me in een nieuwe omgeving aan te passen. Tuurlijk is dat altijd spannend etc maar verstand op 0 en doen. Maar het denken aan een nieuw iets, verandering van de dagplanning, verrassingen en dan vaak de hyperfocus die daar uit voortkomt, dat geeft wel wat problemen.

Ik heb aangegeven dat ik het allemaal beetje in twijfel trek en 2nd opinion ga laten doen. Na overleg met vriendin kwamen we ook tot de conclusie : geef ritalin/concerta, als het werkt dan prima, ga ik lopen stuiteren dan is het geen adhd en is er tenminste duidelijkheid.

Zowel thuis als met de psycheloog beetje naar de erfelijkheid gekeken en kijkend naar mijn vader zie je dat het heel goed ADHD kan zijn. Echter is daar nooit onderzoek naar gedaan en zijn de symptonen verwijt aan o.a. schildersziekte en omdat hij medicijnen had/heeft tegen kanker/reuma/psychoriasis/etc. etc. Dus te complex eigenlijk.Maar als je de symptonen naloopt met mijn zus of moeder , denkend aan mijn vader , dan is het toch wel erg matchend. Idee is ook dat als het bij mij is vast gesteld dat ze TOCH met hem naar de psychiater gaan.

Thuis overleg gepleegd en de symptonen doorgelopen met mijn vriendin en die had ook zoiets van " ja maar wacht even, de dingen waar jij nee op zegt herken ik helaas wel bij je " (stemmings wisselingen, stukje agressie wat dan ineens op kan komen om niks) , dus nog meer symptomen die matchen.

Ik merk ook dat ik geen ruimte in mijn hoofd heb om de zogenoemde psychodynamiek dingen aan te pakken, het is te " druk " om echt bezig te zijn met andere dingen. Onbewust doe ik wel dingen veranderen omdat er klaarblijkelijk toch nog wel iets van blijft hangen maar ben met 1001 dingen tegelijk bezig en moet o.a. leren mijn gedachte te organiseren, niet te hyperfocussen voor uren/dagen/weken, etc

Het is taaie materie op deze manier, snap dat het voor de psychs complex is maar het zit gewoon niet lekker. Heb wat onderzoeken gelezen her en der en daaruit blijkt dan dat eq/iq tests vaak geen goede manier word gevonden om om adhd vast te leggen/te weer leggen. Dat een eq/iq test tijdens een burnout/overspannen periode niet de gewenste resultaten hoeft te geven. En dat adhd icm psychodynamiek vaker voorkomt en dat er meestal juist met adhd word gestart en niet met psychodynamiek.

Tijd dus voor een 2nd opinion en van mij part een 3rd opionion. Niet dat ik perse de diagnose adhd wil krijgen, maar moet wel uit gezocht worden, 2 out of 3 geloof ik eerder als nu enkel dit verhaal. Helaas is het nogal traag proces op deze manier.

Thanks in iedergeval!!
de psychiater heeft gelijk dat het geen adhd HOEFT te zijn, maar het zou het wel kunnen zijn, dus ik zou ook zeggen dat ze dat nader moeten uitpluizen voordat ze de rest gaan behandelen.
Bij bij hebben ze ook andere testen gedaan dan alleen intelligentie enzo. meer in het algemeen over de psychische gesteldheid enzo. en daar kwam al wel uit dat ik moeite had om orde in dingen aan te brengen (daardoor mocht ik gelukkig weg uit de groepstherapie, en individueel verder). dus je kunt jouw psychiater ook vragen om meer dingen te onderzoeken, omdat je gewoon echt het gevoel hebt dat ze ernaast zitten, of in ieder geval te snel 1 conclusie trekken (psychodynamiek) en de andere opties negeren.
in ieder geval heeft intelligentie en sociale intelligentie niets met adhd te maken. dus daar kunnen ze het sowieso niet op gooien. probeerden ze bij mij ook wel, zeiden ze, ja de vragen waar je concentratie voor nodig hebt, daar scoor jij extreem hoog op. daarbij even vergetend dat ik me wellicht voor die vragen niet hoef te concentreren (ik kan best makkelijk leren/dingen begrijpen/doorzien).
en ze moeten ook niet zo zeiken over modeziekte etc. tuurlijk worden soms te snel diagnoses getrokken, maar dat neemt niet weg dat sommige mensen wel gewoon adhd hebben
maar als je het erbij kunt hebben qua stress zou ik gewoon traject voor second opinion vast inzetten.
maargoed, sterkte nog een keer. laat maar weten hoe het verder gaat enzo, als je wilt!
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
  zondag 9 mei 2010 @ 17:53:03 #210
152525 Knuffelzacht
Pathologische leugenaar
pi_81219637
quote:
Op zaterdag 8 mei 2010 23:48 schreef Splutje het volgende:

[..]

Ik praat mezelf helemaal niks aan Het is gewoon dat ik een soort interne onrust heb wat ten koste gaat van leerprestaties e.d. Ik doe hier maar een suggestie.
interne onrust kan adhd zijn!

de rest vind ik allemaal te lang om te lezen
Ik ben tenminste niet bang voor broccoli!!
Arrogantie is een ander woord voor zelfkennis
Hoe langer ik Bi ben hoe lesbischer ik word
Life: Highly overrated but you still gotta play the game
pi_81219754
quote:
Op zondag 9 mei 2010 09:26 schreef gr4v1ty het volgende:
Maartel : In mijn ogen is de uitwerking toch wel beetje het zelfde van de verschillende soorten problemen die je als kind kan ervaren. Uiteindelijk vormt het een stuk karakter wat kan voorkomen dat je met bepaalde dingen in de maatschappij " soepel " om kan gaan. Maar misschien is het wel iets wat het add/adhd triggert om zich meer te ontplooien, die ervaringen uit de jeugd.
Zeker, de vraag is alleen of ik door ADD me als kind al 'anders' gedroeg, daardoor buiten de boot viel en mijn ouders me zijn gaan vertroetelen, óf dat ik helemaal geen ADD heb maar door alle stress e.d. spanningsklachten heb die er erg op lijken.. Een combinatie kan natuurlijk ook nog..
pi_81246337
Godsamme
Net gesprek met behandelaar gehad (als je het zo kan noemen want meer dan intaken hebben we nog amper gedaan), die het idee had dat mijn angst- en paniekklachten een grotere belemmering vormen dan mijn ADHD, en ik moest de komende week maar even nadenken of ik me niet ergens anders aan wil melden waar ze meer ervaring hebben met dergelijke klachten. Uhm ja, zoals mijn laatste behandelaar die op den duur stopte omdat ze het idee had dat de ADHD in de weg stond en zij daar niets over wist...
Daar sta je dan 8 maanden voor op de wachtlijst
  maandag 10 mei 2010 @ 12:49:35 #213
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81248806
quote:
Op zondag 9 mei 2010 17:56 schreef Maartel het volgende:

[..]

Zeker, de vraag is alleen of ik door ADD me als kind al 'anders' gedroeg, daardoor buiten de boot viel en mijn ouders me zijn gaan vertroetelen, óf dat ik helemaal geen ADD heb maar door alle stress e.d. spanningsklachten heb die er erg op lijken.. Een combinatie kan natuurlijk ook nog..
Ik zou het gewoon zo zien:

als je je al die tijd hebt afgevraagd wat er allemaal om je heen gebeurde, terwijl je niet dom bent (oftewel, je haalt wel resultaten) dan kun je wel in de add-richting denken. Althans, zo ervaar ik het. Bij mij is altijd alles veel te snel gegaan en dan met name benamingen van zaken. Op de basisschool snapte ik nooit ergens een hol van (voltooid deelwoord? Ik snapte pas op de middelbare school wat daarmee bedoeld werd, terwijl ik de werking ervan al lang al begreep), tot het moment dat ik het op papier zag en ermee mocht werken. Dan vielen alle puzzelstukjes in elkaar. Middelbare school idem dito. Alles ging langs me heen, maar toch relatief makkelijk door het VWO gelopen. Moeite met omgevingsprikkels verwerken, maar juist totaal niet met logisch nadenken.

Ik denk dat het feit dat je moeite hebt om dingen uit je omgeving te verwerken (=add) ook erg makkelijk leidt tot angsten. Je hebt namelijk even de tijd nodig om door te hebben wat er gebeurt en dat lever hoe dan ook stress op.

Overigens vind ik behandelaars die bepaalde ziektebeelden elkaar in de weg laten staan gewoon prutsers. Je hoort persoonlijk behandeld te worden, naar de problemen die jij hebt en niet naar de algemene ziektebeelden die bij 1 ziekte of handicap passen.

Ik zou overigens nog steeds de stap wagen (als ik het maar zo vaak mogelijk herhaal ...) naar iets zweverigers, omdat die mensen je als mens verbeteren en niet alleen maar aan symptoombestrijding doen.
  maandag 10 mei 2010 @ 12:55:12 #214
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81249016
Ik ben trouwens sinds februari dus met ritalin bezig en het werkt als een zonnetje sinds ik het alleen 's ochtends neem. Ik heb 's avonds veel meer energie over, overdag ben ik veel gestructureerder bezig en ik lijk wel veel rationeler te kunnen denken. 's Middags nemen zorgt ervoor dat ik 's avonds totaal niet in slaap kan vallen, dus die heb ik geskipt.
pi_81249793
quote:
Op maandag 10 mei 2010 11:42 schreef Maartel het volgende:
Godsamme
Net gesprek met behandelaar gehad (als je het zo kan noemen want meer dan intaken hebben we nog amper gedaan), die het idee had dat mijn angst- en paniekklachten een grotere belemmering vormen dan mijn ADHD, en ik moest de komende week maar even nadenken of ik me niet ergens anders aan wil melden waar ze meer ervaring hebben met dergelijke klachten. Uhm ja, zoals mijn laatste behandelaar die op den duur stopte omdat ze het idee had dat de ADHD in de weg stond en zij daar niets over wist...
Daar sta je dan 8 maanden voor op de wachtlijst
Klote zeg.
  dinsdag 11 mei 2010 @ 19:26:26 #216
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81309339
quote:
Op maandag 10 mei 2010 13:14 schreef Juup© het volgende:

[..]

Klote zeg.
hier sluit ik me helemaal bij aan!
Sterkte maartel!
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:03:17 #217
118556 RandomMoron
our common boredom
pi_81334469
beeh, ik moest een week geleden mijn scriptie inleveren. En ik ben gewoon geen steek verder.
Ik ben bewust vroeg opgestaan vandaag, vervolgens ben ik twee uur verder met random internetten. Door alle stress zie ik door de bomen het bos niet meer en heb ik heel veel leuke plaatjes over mijn onderwerp opgezocht, maar geen fluit geschreven.

Ik baal af en toe zo van mezelf
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:16:55 #218
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_81335016
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:03 schreef RandomMoron het volgende:
beeh, ik moest een week geleden mijn scriptie inleveren. En ik ben gewoon geen steek verder.
Ik ben bewust vroeg opgestaan vandaag, vervolgens ben ik twee uur verder met random internetten. Door alle stress zie ik door de bomen het bos niet meer en heb ik heel veel leuke plaatjes over mijn onderwerp opgezocht, maar geen fluit geschreven.

Ik baal af en toe zo van mezelf
Een schop onder je kont! Whoop!
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:18:20 #219
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_81335077
quote:
Op maandag 10 mei 2010 11:42 schreef Maartel het volgende:
Godsamme
Net gesprek met behandelaar gehad (als je het zo kan noemen want meer dan intaken hebben we nog amper gedaan), die het idee had dat mijn angst- en paniekklachten een grotere belemmering vormen dan mijn ADHD, en ik moest de komende week maar even nadenken of ik me niet ergens anders aan wil melden waar ze meer ervaring hebben met dergelijke klachten. Uhm ja, zoals mijn laatste behandelaar die op den duur stopte omdat ze het idee had dat de ADHD in de weg stond en zij daar niets over wist...
Daar sta je dan 8 maanden voor op de wachtlijst
Beter dat ze zeggen dat ze je niet kunnen helpen dan dat ze je toch helpen om centen binnen te harken, toch?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_81335084
Dit is niet echt mijn week geloof ik
Gister mijn eerste gesprek met een arbeidsdeskundige gehad, die de instelling had dat ik prima order kan picken of straten kan vegen omdat dat niet stressvol is.
Ik krijg er maar niet door dat verveling me net zo opvreet als stress, en vind het ook erg lastig duidelijk te maken zonder lui over te komen.
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:24:15 #221
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_81335321
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:18 schreef Maartel het volgende:
Dit is niet echt mijn week geloof ik
Gister mijn eerste gesprek met een arbeidsdeskundige gehad, die de instelling had dat ik prima order kan picken of straten kan vegen omdat dat niet stressvol is.
Ik krijg er maar niet door dat verveling me net zo opvreet als stress, en vind het ook erg lastig duidelijk te maken zonder lui over te komen.
Ik denk dat je het beste op zoek kunt gaan naar alternatieven die niet saai en niet stressvol zijn! .
Overigens is orderpicken niet vervelend denk ik, vaak is het lekker doorwerken en moet je zeker ook goed opletten wat er op de bonnen staat qua aantallen en soort produkt etc.
Of anders misschien produktiewerk wat je met je handen kan doen waarbij toch een zeker vakmanschap komt kijken? Er zijn mogelijkheden genoeg .
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_81335459
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:24 schreef Maanvis het volgende:
Ik denk dat je het beste op zoek kunt gaan naar alternatieven die niet saai en niet stressvol zijn! .
Overigens is orderpicken niet vervelend denk ik, vaak is het lekker doorwerken en moet je zeker ook goed opletten wat er op de bonnen staat qua aantallen en soort produkt etc.
Of anders misschien produktiewerk wat je met je handen kan doen waarbij toch een zeker vakmanschap komt kijken? Er zijn mogelijkheden genoeg .
Tja, ik moet maar eens gaan doorstuderen denk ik... Misschien ben ik te veeleisend, maar ik heb toch het idee dat er ook wel werk moet zijn waar ik enigszins in uitgedaagd wordt zonder dat het gelijk te stressvol is...
't klinkt arroganter dan ik het bedoel, maar met universitair denkniveau denk ik niet dat ik in productiewerk echt mijn draai zal vinden..

[ Bericht 0% gewijzigd door Maartel op 12-05-2010 12:36:46 ]
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:35:19 #223
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_81335739
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:28 schreef Maartel het volgende:

[..]

Tja, ik moet maar eens gaan doorstuderen denk ik... Misschien ben ik te veeleisend, maar ik heb toch het idee dat er ook wel werk moet zijn waar ik enigszins in uitgedaagd wordt zonder dat het gelijk te stressvol is...
't klinkt arroganter dan ik het bedoel, maar met universitair denkniveau denk ik niet dat ik in productiewerk echt mijn draai zal vinden..
Dat klopt, maar in dat opzicht ben je niet anders dan mensen die geen stoornis oid hebben. Er werken in nederland honderdduizenden, zo niet miljoenen mensen in een baan waar ze zich niet 100% gelukkig voelen.
Ik hoop dat je je komende studie ook kunt afstemmen op een sector van werk waarin je een niet-stressvolle maar wel uitdagende baan kunt krijgen. Mocht je daarin hulp zoeken dan kun je daar denk ik het beste een topique in WGR over openen, zodat je daar naar ervaringen kunt vragen in de sector waarin jij gaat studeren .
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:37:42 #224
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81335813
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:18 schreef Maartel het volgende:
Dit is niet echt mijn week geloof ik
Gister mijn eerste gesprek met een arbeidsdeskundige gehad, die de instelling had dat ik prima order kan picken of straten kan vegen omdat dat niet stressvol is.
Ik krijg er maar niet door dat verveling me net zo opvreet als stress, en vind het ook erg lastig duidelijk te maken zonder lui over te komen.
kan je niet om een arbeidsdeskundige vragen die verstand heeft van add? die zou toch moeten snappen dat je iets veeleisender bent dan gemiddeld wat betreft mate van stress dat je aankan én ook weer nodig hebt?

maar orderpicken is wel leuk idd, zoals maanvis zegt. maar ik denk idd niet fulltime en jarenlang. ik heb het een paar weken gedaan en vond het wel leuk. als het druk genoeg was (dus je moest goed doorwerken) had ik het wel een paar maanden volgehouden denk ik, voor de 3 dagen per week die ik toen werkte.
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81335910
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:37 schreef Murmeli het volgende:
kan je niet om een arbeidsdeskundige vragen die verstand heeft van add? die zou toch moeten snappen dat je iets veeleisender bent dan gemiddeld wat betreft mate van stress dat je aankan én ook weer nodig hebt?

maar orderpicken is wel leuk idd, zoals maanvis zegt. maar ik denk idd niet fulltime en jarenlang. ik heb het een paar weken gedaan en vond het wel leuk. als het druk genoeg was (dus je moest goed doorwerken) had ik het wel een paar maanden volgehouden denk ik, voor de 3 dagen per week die ik toen werkte.
Het valt idd in de categorie 'baantjes die ik wel even volhoud', maar die heb ik nu al jaren gehad en ik wilde nu eigenlijk toch eindelijk eens een beetje een plan voor de langere termijn trekken.. dat hoeft niet direct mijn droombaan te zijn, maar wel iets waarin ik weet dat ik het langere tijd vol kan houden óf dat het een aanloop is naar een uiteindelijk doel.. Als ik nu weer 'gewoon een willekeurige baan' ga proberen die ik dan weer een paar maanden volhoudt zit ik over een paar maanden ws weer in dezelfde situatie en kan de hele molen weer van voor af aan beginnen..
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:40:14 #226
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81335915
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:35 schreef Maanvis het volgende:

[..]

Dat klopt, maar in dat opzicht ben je niet anders dan mensen die geen stoornis oid hebben. Er werken in nederland honderdduizenden, zo niet miljoenen mensen in een baan waar ze zich niet 100% gelukkig voelen.
Ik hoop dat je je komende studie ook kunt afstemmen op een sector van werk waarin je een niet-stressvolle maar wel uitdagende baan kunt krijgen. Mocht je daarin hulp zoeken dan kun je daar denk ik het beste een topique in WGR over openen, zodat je daar naar ervaringen kunt vragen in de sector waarin jij gaat studeren .
probleem bij ons is dat dan meteen de concentratie zo ver daalt dat we het werk niet meer kunnen uitvoeren. dus automatisch ben je dan nogal veeleisend. heel naar en ik heb me jarenlang schuldig gevoeld of ik misschien te lui ben, maar dat is het dus niet. want als ik gewoon keihard moet werken doe ik het wel (mits idd de stress niet te hoog en de chaos in het werk niet te groot)
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:41:16 #227
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81335953
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:40 schreef Maartel het volgende:

[..]

Het valt idd in de categorie 'baantjes die ik wel even volhoud', maar die heb ik nu al jaren gehad en ik wilde nu eigenlijk toch eindelijk eens een beetje een plan voor de langere termijn trekken.. dat hoeft niet direct mijn droombaan te zijn, maar wel iets waarin ik weet dat ik het langere tijd vol kan houden óf dat het een aanloop is naar een uiteindelijk doel.. Als ik nu weer 'gewoon een willekeurige baan' ga proberen die ik dan weer een paar maanden volhoudt zit ik over een paar maanden ws weer in dezelfde situatie en kan de hele molen weer van voor af aan beginnen..
mja dat snap ik. moet je dan niet doen, want dna kom je er nooit uit.
studie kan wel leuk zijn, maar moet je wel zeker weten dat het lukt. voor ik aan de medicijnen ging lukte dat niet dus daar moet je wel ff goed over nadenken
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81336070
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:40 schreef Murmeli het volgende:
probleem bij ons is dat dan meteen de concentratie zo ver daalt dat we het werk niet meer kunnen uitvoeren. dus automatisch ben je dan nogal veeleisend. heel naar en ik heb me jarenlang schuldig gevoeld of ik misschien te lui ben, maar dat is het dus niet. want als ik gewoon keihard moet werken doe ik het wel (mits idd de stress niet te hoog en de chaos in het werk niet te groot)
Tja, op dat soort momenten neemt de onrust het bij mij volledig over en moet ik mezelf echt dwingen om op mijn plek te blijven en nog even door te zetten, terwijl mijn instinct roept 'ik wil hier weg!!' wat uiteindelijk ook voor veel spanning zorgt.. (geen idee of dat 'ik wil hier weg'-gevoel nog een beetje weg valt te therapieën, of dat ik gewoon even een paar flinke klappen/schoppen nodig heb om me te realiseren dat ik soms gewoon wel iets 'moet'.. want wat dat betreft zit er ook gewoon een enorme aversie tegen verplichtingen/verwachtingen/verantwoordelijkheden bij mij)
pi_81336209
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:41 schreef Murmeli het volgende:

[..]

mja dat snap ik. moet je dan niet doen, want dna kom je er nooit uit.
studie kan wel leuk zijn, maar moet je wel zeker weten dat het lukt. voor ik aan de medicijnen ging lukte dat niet dus daar moet je wel ff goed over nadenken
Tja, ik ben er ook nog niet helemaal uit wat ik met medicijnen wil, en in hoeverre sommige dingen ook zonder medicatie aan te pakken zijn.. Ik denk dat een groot deel van mijn klachten meer door mijn onzekerheid/perfectionisme/obsessiviteit/angst komt, en die angst maakt het medicijnenverhaal wat lastig..
Ik ben nu net weer een beetje bijgekomen van een week paniekaanvallen die die eerste pil triggerde (wellicht meer door mijn gedachten dan door de werking, maar dat is lastig te scheiden). Er zit ook aanleg voor psychoses in de familie, en ik heb wel eens gehoord dat medicatie (of het stoppen ermee) dat kan triggeren, dus ik ben een beetje huiverig dat starten aan het medicijnenverhaal wellicht meer kapot kan maken dan oplossen..
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:48:47 #230
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81336237
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:44 schreef Maartel het volgende:

[..]

Tja, op dat soort momenten neemt de onrust het bij mij volledig over en moet ik mezelf echt dwingen om op mijn plek te blijven en nog even door te zetten, terwijl mijn instinct roept 'ik wil hier weg!!' wat uiteindelijk ook voor veel spanning zorgt.. (geen idee of dat 'ik wil hier weg'-gevoel nog een beetje weg valt te therapieën, of dat ik gewoon even een paar flinke klappen/schoppen nodig heb om me te realiseren dat ik soms gewoon wel iets 'moet'.. want wat dat betreft zit er ook gewoon een enorme aversie tegen verplichtingen/verwachtingen/verantwoordelijkheden bij mij)
heel herkenbaar die aversie. iets dat moet trek ik ook slecht. het enige dat werkt is om het om te bouwen naar: ik wil het zelf. dus bijv: mn werk goed doen, dan MOET ik niet, maar dat wil ik zelf, want ik wil nog wel eea bereiken, mn capaciteiten benutten, dingen leren.
mn vriend heeft er veel meer last van, die wil echt zn werk niet doen als ie maar het idee heeft dat het moet. volgens mij is dat toch ook wel een adhd dingetje. juist omdat we (net als iedereen) dingen moeten, maar ons er nooit op hebben kunnen concentreren, is er misschien die aversie ontstaan?
in ieder geval helpt forceren niet. het is denk ik echt belangrijk om de dingen voor jezelfaantrekkelijk te maken en daar je motivatie uit te halen. ook met studeren: niet : ik MOET leren, maar: ik wil er wat mee bereiken en i kvind het interessant dus ik WIL het.
snap je een beetje?
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
  woensdag 12 mei 2010 @ 12:52:34 #231
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81336362
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:48 schreef Maartel het volgende:

[..]

Tja, ik ben er ook nog niet helemaal uit wat ik met medicijnen wil, en in hoeverre sommige dingen ook zonder medicatie aan te pakken zijn.. Ik denk dat een groot deel van mijn klachten meer door mijn onzekerheid/perfectionisme/obsessiviteit/angst komt, en die angst maakt het medicijnenverhaal wat lastig..
Ik ben nu net weer een beetje bijgekomen van een week paniekaanvallen die die eerste pil triggerde (wellicht meer door mijn gedachten dan door de werking, maar dat is lastig te scheiden). Er zit ook aanleg voor psychoses in de familie, en ik heb wel eens gehoord dat medicatie (of het stoppen ermee) dat kan triggeren, dus ik ben een beetje huiverig dat starten aan het medicijnenverhaal wellicht meer kapot kan maken dan oplossen..
dan zou ik eerst de angst aanpakken, evt ook met medicijnen (lage dosis antidepressiva bijv) of anders met therapie.
en dan een hele goeie psychiater zoeken die weet hoe het zit met psychoses en medicijnen enzo.
en als je dan bijv ritalin nog ooit weer probeert, neem dan 5 mg. niet 10 mg, dat is hartstikke veel. of concerta 18 mg. dat geeft langzaam de stof af dus minder heftig. nadeel (en ook voordeel) is dat het 10 a 12 uur werkt/kan werken, dus als je het vervelend vindt, zit je er wel ff mee.
maargoed, eerst die angsten, dan de rest, denk ik. en als i kdit zo hoor zou ik eigenlijk ook proberen eerst niet met werken bezigte zijn, of evt 2 dagen in de week ofzo, gewoon iets leuks. zodat je bezig bent. maar t klinkt mij allemaal beetje te heftig om tegelijk te doen
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81336666
Vanmiddag te horen gekregen dat zuslief denkt, volgens m'n moeder, dat ik naast ADD ook nog eens hoogbegaafd ben.. dat met een IQ van 104. Ze is juf en werkt dagelijks met kinderen, heeft ook een stel hoogbegaafde kinderen in de klas. Dat ik vergeleken word met kinderen, zegt veel over hoe zij denkt over mijn doen en laten. Zit ik echt niet op te wachten.

Vanavond maar eens een gesprek aangaan over het hoe en wat..

[ Bericht 30% gewijzigd door Metalfrost op 12-05-2010 13:07:30 ]
Google is your friend, abuse your friends
pi_81338866
hoogbegaafd met een IQ van 104? Veel symptomen van ADD zijn er ook bij hoogbegaafdheid.
  woensdag 12 mei 2010 @ 13:52:03 #234
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81338953
IQ is een intelligentiemeting/test. Dit heeft relatief niets te maken met concrete intelligentie.

Sowieso is die volgens mij ook nogal tijdsgebonden, of iets dergelijks. Ter indicatie; 2005: 108, 2010: 126. -- nogal een fors verschil, niet?
pi_81339958
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 13:52 schreef feelsgoodman het volgende:
IQ is een intelligentiemeting/test. Dit heeft relatief niets te maken met concrete intelligentie.
Als je hoogbegaafd bent score je toch wel hoog met zo'n test lijkt mij, heb er dus wel íets mee temaken.. Als je laag scoort ben je niet meteen dom ofso, maar hoogbegaafdheid beinvloed de score wel.
  woensdag 12 mei 2010 @ 14:20:55 #236
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81340196
Ja, natuurlijk. Echter wat ik wil aangeven is dat als iemand ADHD/ADD heeft kan dit zijn score enorm beïnvloeden.
  woensdag 12 mei 2010 @ 14:35:01 #237
118556 RandomMoron
our common boredom
pi_81340870
Als jij de aandacht snel kwijt bent is een (officiele) iq test volgens mij best lastig vol te houden.
  woensdag 12 mei 2010 @ 14:38:52 #238
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81341066
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 13:52 schreef feelsgoodman het volgende:
IQ is een intelligentiemeting/test. Dit heeft relatief niets te maken met concrete intelligentie.

Sowieso is die volgens mij ook nogal tijdsgebonden, of iets dergelijks. Ter indicatie; 2005: 108, 2010: 126. -- nogal een fors verschil, niet?
Wat een onzin.

Bij mij werd het iq in 4 of 5 soorten opgedeeld (verbaal, performaal, weetikwat) en daar waar alles de 140 makkelijk haalde, had ik op mijn performale iq (ofzo, whatever) een score van 100. Toen wist de psycholoog die de test afnam met 99% zekerheid dat ik add had. Uiteindelijk is dat uiteraard nog goed getoetst door een specialist, maar 1 van de belangrijkste uitingen van add is dat je - zoals hij dat uitlegde - processorkracht uitzonderlijk goed kan zijn, maar je intern geheugen hier totaal niet op aansluit (en mensen die wat van computers weten, weten dat processor en intern geheugen 'gelijkwaardig' moeten zijn). Of: je prikkels worden opgeslagen in je 'werkgeheugen', die je dit laat verwerken door je hersenen. Je werkgeheugen is te klein om je hersenen voldoende prikkels te laten verwerken, waardoor je hersenen capaciteit overhebben. De hersenen willen die capaciteit evengoed laten gebruiken, waardoor het gaat zoeken naar manieren om dat te doen. Dat is wellicht het aspect dat je snel wordt afgeleid.
  woensdag 12 mei 2010 @ 14:44:18 #239
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81341333
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 14:38 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

Wat een onzin.

Bij mij werd het iq in 4 of 5 soorten opgedeeld (verbaal, performaal, weetikwat) en daar waar alles de 140 makkelijk haalde, had ik op mijn performale iq (ofzo, whatever) een score van 100. Toen wist de psycholoog die de test afnam met 99% zekerheid dat ik add had. Uiteindelijk is dat uiteraard nog goed getoetst door een specialist, maar 1 van de belangrijkste uitingen van add is dat je - zoals hij dat uitlegde - processorkracht uitzonderlijk goed kan zijn, maar je intern geheugen hier totaal niet op aansluit (en mensen die wat van computers weten, weten dat processor en intern geheugen 'gelijkwaardig' moeten zijn). Of: je prikkels worden opgeslagen in je 'werkgeheugen', die je dit laat verwerken door je hersenen. Je werkgeheugen is te klein om je hersenen voldoende prikkels te laten verwerken, waardoor je hersenen capaciteit overhebben. De hersenen willen die capaciteit evengoed laten gebruiken, waardoor het gaat zoeken naar manieren om dat te doen. Dat is wellicht het aspect dat je snel wordt afgeleid.
- Verbale intelligentie
- Logisch nadenken
- Ruimtelijk inzicht
- Algemene intelligentie
- Geheugen (?)

Geloof ik.

Maar wat is nou precies onzin aan wat ik verkondig? Ik heb dit nu al meerdere malen gehoord en geloof hier heilig in, puur omdat ik zelf precies heb meegemaakt wat jij nu o.a als onzin afdoet. (laag score op een officiële IQ test om een paar jaar later, met medicatie, bijna 20~ punten hoger te score)

Ik beweer alleen dat het kan meespelen, meer niet.
  woensdag 12 mei 2010 @ 14:51:56 #240
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81341698
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 14:44 schreef feelsgoodman het volgende:

[..]

- Verbale intelligentie
- Logisch nadenken
- Ruimtelijk inzicht
- Algemene intelligentie
- Geheugen (?)

Geloof ik.

Maar wat is nou precies onzin aan wat ik verkondig? Ik heb dit nu al meerdere malen gehoord en geloof hier heilig in, puur omdat ik zelf precies heb meegemaakt wat jij nu o.a als onzin afdoet. (laag score op een officiële IQ test om een paar jaar later, met medicatie, bijna 20~ punten hoger te score)
De onzin vind ik, als ik je goed begreep, dat jij vindt dat iq geen indicatie van add kan geven, terwijl dit júist wel kan. Met name doordat je iq op het gebied van zeer snel dat wat je ziet omzetten in reactie erg laag is. Dát be"invloedt je totale iq. En wordt gewoon gemeten in een WAIS test.
  woensdag 12 mei 2010 @ 15:09:36 #241
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81342616
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 14:51 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

De onzin vind ik, als ik je goed begreep, dat jij vindt dat iq geen indicatie van add kan geven, terwijl dit júist wel kan. Met name doordat je iq op het gebied van zeer snel dat wat je ziet omzetten in reactie erg laag is. Dát be"invloedt je totale iq. En wordt gewoon gemeten in een WAIS test.
Nee, dat bedoel ik niet. Ik geef alleen aan de een IQ test een relatief meet middel is, en dat het nogal eens voorkomt dat een persoon, ADHD'er of niet, een test slecht maakt. Ook al ontbreekt het hem of haar niet aan intelligentie. -- ergo; het is een indicatie, een maatstaf. geen absolute waarheid.

Voor de rest ben ik het met je eens, hoor. Een IQ test kan inderdaad gebruikt worden in relatie tot het waarnemen van ADHD/ADD.
pi_81343539
Twee (wellicht domme) vraagjes:

- Als je door gedachten onrustig raakt, kan dat dan nog steeds door ADHD komen of is ADHD nooit cognitief?
Toen ik het gister met iemand over mijn UWV/psychiater ervaringen had en me begon druk te maken of het wel ooit goed zou komen voelde ik ineens echt een lading adrenaline opkomen, deels angstig, maar deels ook alsof ik gewoon ineens heel veel energie kwijt moest...

- Als je door je ADHD onrustig raakt (even los van of je wel of niet medicijnen hebt) móét je er dan altijd wat aan doen om van die energie af te komen, of kan het 'loslaten' al genoeg zijn voor het gevoel om weer weg te zakken?
pi_81346956
Misschien handige tip voor de mensen waarbij de medicijnen niet goed aanslaan Neurofeedback.

heb zelf meerdere type meds gebruikt als ritalin wat geheel niet werkte en dexamphetamine wat 1st niet werkte en na een flinke dosis verhoging wel werkte maar ik er depressief en zelfs suicidaal van werd de Neurofeedback geprobeerd.
Dit werkte bij mij echt heel goed. stormen in mijn hoofd zijn niet zozeer verdwenen maar wel sterk verminderd, drukte in gedrag erg verminderd en een beter concentratie vermogen.
Ik ben inmiddels al een tijdje klaar met de neurofeedback en ik moet zelf wel bekennen dat ik gehoopt had dat het meer voor mij zou doen en dat het helemaal zou verdwijnen, maar ik kan goed leven met het resultaat dat het nu geleverd heeft.

voor de geintresseerden ik ben destijds door Trouw geinterviewd en hier het artikel:
http://www.trouw.nl/ontsp(...)met_elektroden_.html

eventuele links naar de website ervan:
http://www.neurofeedback.nl/

ikzelf heb het op de locatie in amsterdam gedaan en mijn psychiater daar vond ik zelf een uitermate geschikt persoon. kan niet anders dan positief over hem wezen.

eventueel verdere vragen aan mij mogen ge-pmd worden
Wii nr: 6970 8782 3230 1449
  woensdag 12 mei 2010 @ 16:53:26 #244
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_81347205
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 12:40 schreef Maartel het volgende:

[..]

Het valt idd in de categorie 'baantjes die ik wel even volhoud', maar die heb ik nu al jaren gehad en ik wilde nu eigenlijk toch eindelijk eens een beetje een plan voor de langere termijn trekken.. dat hoeft niet direct mijn droombaan te zijn, maar wel iets waarin ik weet dat ik het langere tijd vol kan houden óf dat het een aanloop is naar een uiteindelijk doel.. Als ik nu weer 'gewoon een willekeurige baan' ga proberen die ik dan weer een paar maanden volhoudt zit ik over een paar maanden ws weer in dezelfde situatie en kan de hele molen weer van voor af aan beginnen..
Da's toch altijd lastig voor iedereen, vaak is het effe uitproberen wat je nou eigenlijk wil totdat je ergens blijft plakken. Maar een beroepskeuzetest maken heb je zeker al gedaan?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_81347552
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 16:53 schreef Maanvis het volgende:
Da's toch altijd lastig voor iedereen, vaak is het effe uitproberen wat je nou eigenlijk wil totdat je ergens blijft plakken. Maar een beroepskeuzetest maken heb je zeker al gedaan?
Nope. Een echte fatsoenlijke ben ik zelf nog nooit tegengekomen, en de afgelopen tijd rekende ik er eerlijk gezegd een beetje op die arbeidsadviseur daar voor zou gaan zorgen.
  woensdag 12 mei 2010 @ 17:04:32 #246
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_81347617
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 17:02 schreef Maartel het volgende:

[..]

Nope. Een echte fatsoenlijke ben ik zelf nog nooit tegengekomen, en de afgelopen tijd rekende ik er eerlijk gezegd een beetje op die arbeidsadviseur daar voor zou gaan zorgen.
Ik zou nogmaals zeggen open een topique in WGR voor advies hierover
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_81347764
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 17:04 schreef Maanvis het volgende:

[..]

Ik zou nogmaals zeggen open een topique in WGR voor advies hierover
Ik zal er eens over denken (mijn ervaring met dergelijk serieuze topics buiten R&P is dat er nogal een lading grappig bedoelde reacties of onbegrip over je heen komen, en een lading kritiek van de rest van de wereld hoef ik er nu even niet bovenop te hebben)
Ik ga sowieso met mij RIBW-er eens kijken of er buiten het UWV om geen wegen zijn om zelf eens het één en ander op een rij te krijgen, want blijkbaar hoef ik voor een persoonlijk advies niet bij hun te zijn...
  woensdag 12 mei 2010 @ 22:46:29 #248
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81363098
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 14:51 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

De onzin vind ik, als ik je goed begreep, dat jij vindt dat iq geen indicatie van add kan geven, terwijl dit júist wel kan. Met name doordat je iq op het gebied van zeer snel dat wat je ziet omzetten in reactie erg laag is. Dát be"invloedt je totale iq. En wordt gewoon gemeten in een WAIS test.
wais test heb ik ook gehad. vonden de psychjes juist een reden om aan te nemen dat ik geen adhd heb, omdat ik op het deel waar je je voor moet concentreren heel hoog scoorde en op het deel met plaatjes en ruimtelijk inzicht relatief laag scoorde en veel tijd nodig had.
ik vond het nogal gelul

maar wat was nou volgens iemand hierboven de verhouding van de testscores voor iemand die zo goed als zeker add/adhdzou moeten hebben?
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81366278
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 22:46 schreef Murmeli het volgende:

[..]

wais test heb ik ook gehad. vonden de psychjes juist een reden om aan te nemen dat ik geen adhd heb, omdat ik op het deel waar je je voor moet concentreren heel hoog scoorde en op het deel met plaatjes en ruimtelijk inzicht relatief laag scoorde en veel tijd nodig had.
ik vond het nogal gelul

maar wat was nou volgens iemand hierboven de verhouding van de testscores voor iemand die zo goed als zeker add/adhdzou moeten hebben?
Wat moeten al die tests dan vertellen over het wel of niet hebben van ADHD/ADD dan? Het verband daartussen zal wel zeer klein zijn.

Ik bedoel, laat 1000 mensen hem invullen inclusief 50 ADHD/ADD'ers en grote kans dat die 50 zeer veel dezelfde antwoorden hebben als de mensen die het niet zullen hebben. Ik bedoel, het wel of niet hebben is niet zo zwart-wit, er is een heeeeeeeeeeeel groot grijs gebied bij deze aandoening.

Llaat mij zo'n test doen en ik ben sneller klaar dan 99% van de rest en heb zelfs een goede score (had op de middelbare school veel examens van 3 uur af binnen 45minuten) Zegt dat iets over het niet of wel hebben van ADHD/ADD bij mij, ik denk het niet.
pi_81367310
Ik zou 'm ook als eerste klaar hebben.. dat is ook wel iets wat ik qua werk voor mezelf weet: ik wil het liefst iets waar het gaat om de werkzaamheden en niet om de uren die ik draai.. laat mij maar lekker in 3 uur doen waar iedereen 8 uur over doet en dan bijkomen
  donderdag 13 mei 2010 @ 10:47:34 #251
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81373514
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 22:46 schreef Murmeli het volgende:

[..]

wais test heb ik ook gehad. vonden de psychjes juist een reden om aan te nemen dat ik geen adhd heb, omdat ik op het deel waar je je voor moet concentreren heel hoog scoorde en op het deel met plaatjes en ruimtelijk inzicht relatief laag scoorde en veel tijd nodig had.
ik vond het nogal gelul

maar wat was nou volgens iemand hierboven de verhouding van de testscores voor iemand die zo goed als zeker add/adhdzou moeten hebben?
Dat was ik ook .

Kijk het kwam er op neer dat ik bij dingen als de volgende tests heel laag scoorde:

-Je krijgt een lijst met tekens die gekoppeld zijn aan een cijfer. Je krijgt vervolgens een lijst met cijfers te zien. Teken dan zo snel mogelijk zo veel mogelijk tekens die bij de desbetreffende cijfers horen.

-De test waarmee je zo snel mogelijk moet waarnemen of een blokje dat op een computerscherm verschijnt bepaalde eigenschappen heeft of niet.

-Het natekenen van een ietwat abstracte tekening. Ging ook niet helemaal goed, doordat ik de tekening niet goed liet doordringen en mn zogenaamde planning faalde.

Al deze zaken, het snel verwerken van informatie om ze om te zetten in een reactie/interpretatie waren volgens de psycholoog die de test afnam een grote indicator van het al dan niet hebben van add/adhd. Je verwerkingssnelheid is gewoon significant lager dan je vermogen tot logisch nadenken.
  donderdag 13 mei 2010 @ 11:04:06 #252
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81373860
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 23:50 schreef McGilles het volgende:

[..]

Wat moeten al die tests dan vertellen over het wel of niet hebben van ADHD/ADD dan? Het verband daartussen zal wel zeer klein zijn.

Ik bedoel, laat 1000 mensen hem invullen inclusief 50 ADHD/ADD'ers en grote kans dat die 50 zeer veel dezelfde antwoorden hebben als de mensen die het niet zullen hebben. Ik bedoel, het wel of niet hebben is niet zo zwart-wit, er is een heeeeeeeeeeeel groot grijs gebied bij deze aandoening.

Llaat mij zo'n test doen en ik ben sneller klaar dan 99% van de rest en heb zelfs een goede score (had op de middelbare school veel examens van 3 uur af binnen 45minuten) Zegt dat iets over het niet of wel hebben van ADHD/ADD bij mij, ik denk het niet.
Dan heb je gewoon een totaal verkeerd beeld van een hoe een iq-test (in die context) wordt afgenomen . Het bestaat in de eerste plaats al uit verschillende afgebakende testjes van verschillende aard, die je met onderbrekingen kunt uitvoeren, waarbij soms het antwoord belangrijk is en soms de weg naar het antwoord. Het gaat er sowieso niet om hoe snel je zon ding afwerkt. ad(h)d'ers hebben überhaubt weinig problemen met logica of consistent denken, dus dat ze dezelfde antwoorden geven is niet heel verwonderlijk. De truc is hem juist dat er een goed evenwicht is tussen logica, inzicht, snelheid en relaties leggen. Sommige van die testjes hebben als doel het ene aspect te meten, sommige het andere. Sommige testjes zijn gesprekjes waarin je een gegeven onderwerp behandelt. Je kunt je voorstellen dat het daarin geen hol uitmaakt hoe snel je antwoord geeft, als je maar de kern van het onderwerp raakt.
pi_81379067
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 11:04 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

Dan heb je gewoon een totaal verkeerd beeld van een hoe een iq-test (in die context) wordt afgenomen . Het bestaat in de eerste plaats al uit verschillende afgebakende testjes van verschillende aard, die je met onderbrekingen kunt uitvoeren, waarbij soms het antwoord belangrijk is en soms de weg naar het antwoord. Het gaat er sowieso niet om hoe snel je zon ding afwerkt. ad(h)d'ers hebben überhaubt weinig problemen met logica of consistent denken, dus dat ze dezelfde antwoorden geven is niet heel verwonderlijk. De truc is hem juist dat er een goed evenwicht is tussen logica, inzicht, snelheid en relaties leggen. Sommige van die testjes hebben als doel het ene aspect te meten, sommige het andere. Sommige testjes zijn gesprekjes waarin je een gegeven onderwerp behandelt. Je kunt je voorstellen dat het daarin geen hol uitmaakt hoe snel je antwoord geeft, als je maar de kern van het onderwerp raakt.
Ik weet wel hoe zo'n test eruit ziet hoor, werk bij een GGZ instelling waar ze zelf die tests hebben liggen
Snelheid vind ik wel een belangrijk aspect van een IQ test, aangezien ze vaak totaal niet moeilijk zijn. Het abstract denken is juist mijn sterkste kant, ik werk een wiskunde boek zo door (doe ook een wiskunde studie) zonder enige moeite maar zodra ik veel tekst moet lezen kan ik er niet mee overweg.
pi_81380060
quote:
Op woensdag 12 mei 2010 23:50 schreef McGilles het volgende:

[..]

Wat moeten al die tests dan vertellen over het wel of niet hebben van ADHD/ADD dan? Het verband daartussen zal wel zeer klein zijn.

Ik bedoel, laat 1000 mensen hem invullen inclusief 50 ADHD/ADD'ers en grote kans dat die 50 zeer veel dezelfde antwoorden hebben als de mensen die het niet zullen hebben. Ik bedoel, het wel of niet hebben is niet zo zwart-wit, er is een heeeeeeeeeeeel groot grijs gebied bij deze aandoening.

Llaat mij zo'n test doen en ik ben sneller klaar dan 99% van de rest en heb zelfs een goede score (had op de middelbare school veel examens van 3 uur af binnen 45minuten) Zegt dat iets over het niet of wel hebben van ADHD/ADD bij mij, ik denk het niet.
Ik had zelf eerst gedacht aan het syndroom van Asperger. Op internet had ik een stukje gelezen en er kwam aardig veel overeen met dit aan ADHD/ADD gerelateerde stoornis.

Maar er kwam boven water dat ik een stoornis had die onder andere verminderde concentratie met zich meebracht. Hierdoor werd de link gelegd naar ADD, en dus niet Asperger.

Wat ik wil zeggen is dat de link tussen ADHD en ADD groter kan zijn dan je denkt, dat er misschien andere stoornissen tussen zitten voordat je ADHD en ADD naast elkaar kan vergelijken.
Google is your friend, abuse your friends
  donderdag 13 mei 2010 @ 15:02:57 #255
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81381335
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 13:52 schreef McGilles het volgende:

[..]

Ik weet wel hoe zo'n test eruit ziet hoor, werk bij een GGZ instelling waar ze zelf die tests hebben liggen
Snelheid vind ik wel een belangrijk aspect van een IQ test, aangezien ze vaak totaal niet moeilijk zijn. Het abstract denken is juist mijn sterkste kant, ik werk een wiskunde boek zo door (doe ook een wiskunde studie) zonder enige moeite maar zodra ik veel tekst moet lezen kan ik er niet mee overweg.
Zucht...

Als zo'n dude, zo'n AD(H)D-specialist, uitlegt dat hij met een iq-test een makkelijk en goedkoop vermoeden kan geven van het hebben van ADD, waarom zou daar dan aan getwijfeld moeten worden als hij daar resultaat mee boekt?

Dat die iq-tests niet moeilijk zijn is totaal niet relevant als je reactievermogen getest wordt En bovendien haal je tempo en reactievermogen door elkaar .
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 15:52:41 #256
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81382806
Net mijn eerste concerta ingenomen. Raakte eerst een beetje in paniek en werd er wat neerslachtig van. Nu voel ik me rustig, stil in mijn hoofd. Eerste ervaring is dus wel positief nu eens kijken hoe het me de rest van de dag vergaat...
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_81382863
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 15:52 schreef MaJo het volgende:
Net mijn eerste concerta ingenomen. Raakte eerst een beetje in paniek en werd er wat neerslachtig van. Nu voel ik me rustig, stil in mijn hoofd. Eerste ervaring is dus wel positief nu eens kijken hoe het me de rest van de dag vergaat...
Net? Je kan beter zo'n pil voor twaalven innemen, zodat je een goede nachtrust krijgt. Tenminste, dat werd mij verteld.
Google is your friend, abuse your friends
  donderdag 13 mei 2010 @ 16:06:43 #258
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81383253
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 15:52 schreef MaJo het volgende:
Net mijn eerste concerta ingenomen. Raakte eerst een beetje in paniek en werd er wat neerslachtig van. Nu voel ik me rustig, stil in mijn hoofd. Eerste ervaring is dus wel positief nu eens kijken hoe het me de rest van de dag vergaat...
Hmm, dat lijkt me heel erg vervelend, dat je weet dat ie nog heel lang gaat werken en dat je dan in paniek raakt.
pi_81383374
in Juni ga ik naar PsyQ naa 6 maanden wacht tijd. word de hoogste tijd. tis dat ik in dat half jaar stage kon lopen. anders had ik het niet volgehouden.
Want a job done right? do it your self.
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 17:02:05 #260
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81385318
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 15:54 schreef Metalfrost het volgende:

[..]

Net? Je kan beter zo'n pil voor twaalven innemen, zodat je een goede nachtrust krijgt. Tenminste, dat werd mij verteld.
om half 12 ingenomen dus net is een relatief begrip
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 17:05:41 #261
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81385450
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 16:06 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

Hmm, dat lijkt me heel erg vervelend, dat je weet dat ie nog heel lang gaat werken en dat je dan in paniek raakt.
dat is wel beangstigend ja, maar werd al snel weer rustig gelukkig merk wel dat ik wat afgevlakter ben dan anders, normaal ben ik drukker en meer een spring in het veld. Het is dus de vraag of ik zo wil zijn of toch mijn eigen drukke 'ik'
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_81386085
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 17:05 schreef MaJo het volgende:

[..]

dat is wel beangstigend ja, maar werd al snel weer rustig gelukkig merk wel dat ik wat afgevlakter ben dan anders, normaal ben ik drukker en meer een spring in het veld. Het is dus de vraag of ik zo wil zijn of toch mijn eigen drukke 'ik'
ja, dat gevoel had ik ook een beetje, vooral dat ik me minder alert voelde.. al is de ervaring dan wellicht alleen al zinnig om in te zien dat je het leven als 'jezelf' zo gek nog niet vindt.
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 18:53:59 #263
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81389158
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 17:24 schreef Maartel het volgende:

[..]

ja, dat gevoel had ik ook een beetje, vooral dat ik me minder alert voelde.. al is de ervaring dan wellicht alleen al zinnig om in te zien dat je het leven als 'jezelf' zo gek nog niet vindt.
ik voel me niet minder alert maar afgevlakt in mijn emoties.

Het probleem is alleen dat ik het op het moment voor mijn werk wel nodig heb. Mijn concentratiespanne is echt maar een paar seconden op het moment
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_81389341
Ik had echt het gevoel dat toen ik met een vriendin op straat liep te praten, ik de straat vergat als ik naar haar luisterde, en zodra ik naar de straat keek was ik haar verhaal kwijt
Dat vond ik vrij beangstigend, maar komt misschien ook omdat ik normaal gesproken een controlfreak ben, dus ik wíl ook gewoon álles in me opnemen.
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 20:50:18 #265
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81394182
Zit nu een beetje te panieken, krijg hartkloppingen en vind alles een beetje teveel. Niet leuk
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_81394334
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 20:50 schreef MaJo het volgende:
Zit nu een beetje te panieken, krijg hartkloppingen en vind alles een beetje teveel. Niet leuk
Ah, probeer je in elk geval niet te druk te maken, en bedenk dat je in ieder geval weet hoe het komt, je lijf moet ook even wennen.. straks naar bed en morgenochtend is het alweer uitgewerkt als 't écht te veel is!

Heb jij doorgaans ook last van paniekklachten of is dat echt nu voor het eerst?
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 20:58:44 #267
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81394536
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 20:53 schreef Maartel het volgende:

[..]

Ah, probeer je in elk geval niet te druk te maken, en bedenk dat je in ieder geval weet hoe het komt, je lijf moet ook even wennen.. straks naar bed en morgenochtend is het alweer uitgewerkt als 't écht te veel is!

Heb jij doorgaans ook last van paniekklachten of is dat echt nu voor het eerst?
Heb ook last van een angststoornis en depressie (daar slik ik ook medicijnen voor) dus ik ben wel wat sneller in paniek. Het is gewoon eng als je niet goed weet wat je voelt ofzo. Maar over 2 uur moet het uitgewerkt zijn, misschien begint dat nu al een beetje...
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_81394537
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 20:50 schreef MaJo het volgende:
Zit nu een beetje te panieken, krijg hartkloppingen en vind alles een beetje teveel. Niet leuk
Hoeveel mg per pil heb je?
Google is your friend, abuse your friends
pi_81394604
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 20:50 schreef MaJo het volgende:
Zit nu een beetje te panieken, krijg hartkloppingen en vind alles een beetje teveel. Niet leuk
Dit is precies de reden waarom ik geen medicatie wil
Dus zeg maar lekker niks, ik luister toch niet!
pi_81394625
Ik had zelf 5 mg en had er al last van.. maar tja, dat heb je met een angststoornis al snel vrees ik.. lichaamssensaties vind ik al snel eng.. plus dat ik me te duf voelde om echt iets te ondernemen dus ik zat zo'n beetje de hele dag thuis op m'n bank me te overfixeren op mijn lijf.

Ik voel me nu, een week later, nog steeds niet helemaal mezelf.. is het mogelijk dat één pil al blijvend iets qua stofjes in je hoofd verandert? Zal wel onzin zijn, waarschijnlijk ben ik gewoon weer wat angstiger door alle spanningen rond pillen/behandeling/uwv.
  donderdag 13 mei 2010 @ 21:21:24 #271
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81395391
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 20:50 schreef MaJo het volgende:
Zit nu een beetje te panieken, krijg hartkloppingen en vind alles een beetje teveel. Niet leuk
Stop er alsjeblieft nog niet mee. Dit zijn waarschijnlijk bijverschijnselen die over enkele dagen weggaan, of in ieder geval, grotendeels wegtrekken.

Er zijn zoveel mensen die er linea direct mee stoppen, die het middel überhaupt geen kans geven. Denk er goed over na, ik had dit soort bijwerkingen namelijk ook de eerste 3-4 dagen.
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 21:00 schreef Isdezenaamalbezet het volgende:

[..]

Dit is precies de reden waarom ik geen medicatie wil
Ontzettend zonde. Een kleine week oncomfortabel in je vel zitten > een leven lang (bijwezen van) stabiliteit.
pi_81396551
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 21:21 schreef feelsgoodman het volgende:

[..]

Stop er alsjeblieft nog niet mee. Dit zijn waarschijnlijk bijverschijnselen die over enkele dagen weggaan, of in ieder geval, grotendeels wegtrekken.

Er zijn zoveel mensen die er linea direct mee stoppen, die het middel überhaupt geen kans geven. Denk er goed over na, ik had dit soort bijwerkingen namelijk ook de eerste 3-4 dagen.
[..]

Ontzettend zonde. Een kleine week oncomfortabel in je vel zitten > een leven lang (bijwezen van) stabiliteit.
Nee, met ADD valt best te leven hoor. Je kent jezelf, je weet hoe je met bepaalde situaties omgaat en dat je stemming soms kan omslaan.
Voor je omstanders is het wat minder makkelijk te begrijpen maar daar heb ik dan totaal geen boodschap aan.
Dus zeg maar lekker niks, ik luister toch niet!
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 22:01:57 #273
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81396880
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 20:58 schreef Metalfrost het volgende:

[..]

Hoeveel mg per pil heb je?
54mg, de hoogste dosering. Dus dat is nogal wat wat je dan binnenkrijgt
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 22:04:43 #274
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81396984
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 21:21 schreef feelsgoodman het volgende:

[..]

Stop er alsjeblieft nog niet mee. Dit zijn waarschijnlijk bijverschijnselen die over enkele dagen weggaan, of in ieder geval, grotendeels wegtrekken.

Er zijn zoveel mensen die er linea direct mee stoppen, die het middel überhaupt geen kans geven. Denk er goed over na, ik had dit soort bijwerkingen namelijk ook de eerste 3-4 dagen.
[..]

Ontzettend zonde. Een kleine week oncomfortabel in je vel zitten > een leven lang (bijwezen van) stabiliteit.
Ik ga er zeker nog niet mee stoppen, de eerste keer dat ik Ritalin slikte raakte ik ook behoorlijk in paniek. Opeens was het stil in mijn hoofd! Dat was ik niet gewend Datzelfde effect had concerta vandaag ook bij me dus ik geef de hoop nog niet op, Ritalin bleek uiteindelijk goed voor me te werken, alleen de laatste tijd helaas niet meer...
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 22:06:36 #275
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81397073
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 21:01 schreef Maartel het volgende:
Ik had zelf 5 mg en had er al last van.. maar tja, dat heb je met een angststoornis al snel vrees ik.. lichaamssensaties vind ik al snel eng.. plus dat ik me te duf voelde om echt iets te ondernemen dus ik zat zo'n beetje de hele dag thuis op m'n bank me te overfixeren op mijn lijf.

Ik voel me nu, een week later, nog steeds niet helemaal mezelf.. is het mogelijk dat één pil al blijvend iets qua stofjes in je hoofd verandert? Zal wel onzin zijn, waarschijnlijk ben ik gewoon weer wat angstiger door alle spanningen rond pillen/behandeling/uwv.
Soms kan een (te) lage dosering juist averechts werken. 10mg viel bij mij niet goed, van 5mg merkte ik te weinig en 15mg bleek perfect voor me te zijn. Ik denk dat je er na een keer sowieso niet al te veel over kan zeggen. Dat je er nu nog wat van merkt is onmogelijk, het blijft echt maar maximaal 4 uur werken en daarna is het uit je lichaam. Dat je er de hele dag last van had lijkt me dan ook een beetje vreemd
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_81397199
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 22:01 schreef MaJo het volgende:

[..]

54mg, de hoogste dosering. Dus dat is nogal wat wat je dan binnenkrijgt
Ja, geen wonder dat je de heftigheid van de 'bijwerkingen' in het begin zo erg voelt dan
Google is your friend, abuse your friends
  Moderator donderdag 13 mei 2010 @ 22:10:49 #277
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81397250
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 22:09 schreef Metalfrost het volgende:

[..]

Ja, geen wonder dat je de heftigheid van de 'bijwerkingen' in het begin zo erg voelt dan
Dat snap ik Maar dat maakt me niet minder angstig
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  donderdag 13 mei 2010 @ 23:17:06 #278
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81400277
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 21:53 schreef Isdezenaamalbezet het volgende:

[..]

Nee, met ADD valt best te leven hoor. Je kent jezelf, je weet hoe je met bepaalde situaties omgaat en dat je stemming soms kan omslaan.
Voor je omstanders is het wat minder makkelijk te begrijpen maar daar heb ik dan totaal geen boodschap aan.
.

Sowieso valt met de meeste geestesziekte prima te leven, echter hebben sommige mensen dusdanig veel van bijvoorbeeld ADHD/ADD dat medicatie hier een (soort van-)oplossing biedt.

Er is een oneindigheid aan gradaties ADD/ADHD -- daar kan jij niet over oordelen.
pi_81403108
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 23:17 schreef feelsgoodman het volgende:

[..]

.

Sowieso valt met de meeste geestesziekte prima te leven, echter hebben sommige mensen dusdanig veel van bijvoorbeeld ADHD/ADD dat medicatie hier een (soort van-)oplossing biedt.

Er is een oneindigheid aan gradaties ADD/ADHD -- daar kan jij niet over oordelen.
Oordeel ik over hen dan?
Ik kan toch alleen over mijn eigen situatie oordelen, en dat doe ik hier ook.
Dus zeg maar lekker niks, ik luister toch niet!
  vrijdag 14 mei 2010 @ 01:57:27 #280
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81405202
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 18:53 schreef MaJo het volgende:

[..]

ik voel me niet minder alert maar afgevlakt in mijn emoties.

Het probleem is alleen dat ik het op het moment voor mijn werk wel nodig heb. Mijn concentratiespanne is echt maar een paar seconden op het moment
Hèee. Ik snap t niet hoor. Ik voel me juist veel sterker in mn emoties, doordat ik minder aan het piekeren ben en dus meer in het nu leef.
  vrijdag 14 mei 2010 @ 02:00:38 #281
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81405271
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 21:21 schreef feelsgoodman het volgende:

[..]

Stop er alsjeblieft nog niet mee. Dit zijn waarschijnlijk bijverschijnselen die over enkele dagen weggaan, of in ieder geval, grotendeels wegtrekken.

Er zijn zoveel mensen die er linea direct mee stoppen, die het middel überhaupt geen kans geven. Denk er goed over na, ik had dit soort bijwerkingen namelijk ook de eerste 3-4 dagen.
[..]

Ontzettend zonde. Een kleine week oncomfortabel in je vel zitten > een leven lang (bijwezen van) stabiliteit.
Meditatief bezig zijn werkt zo veel beter dan medicatief. Het is alleen makkelijker om medicijnen in te nemen, vooral als je de tijdsdruk die je in je leven hebt meerekent.
  vrijdag 14 mei 2010 @ 02:03:46 #282
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81405330
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 17:24 schreef Maartel het volgende:

[..]

ja, dat gevoel had ik ook een beetje, vooral dat ik me minder alert voelde.. al is de ervaring dan wellicht alleen al zinnig om in te zien dat je het leven als 'jezelf' zo gek nog niet vindt.
Hmm, maar waarom zou je altijd alert willen zijn?
quote:
Op donderdag 13 mei 2010 18:59 schreef Maartel het volgende:
Ik had echt het gevoel dat toen ik met een vriendin op straat liep te praten, ik de straat vergat als ik naar haar luisterde, en zodra ik naar de straat keek was ik haar verhaal kwijt
Dat vond ik vrij beangstigend, maar komt misschien ook omdat ik normaal gesproken een controlfreak ben, dus ik wíl ook gewoon álles in me opnemen.

Waarom zou je dat dan niet eens loslaten? Ik heb daar ook heel erg last van, maar het helpt gewoon echt voor 50% als je eens niet álles probeert op te nemen. Sterker nog, als je al je denkprocessen weggooit sta je de paar uur daarna weer erg stevig in je schoenen.
  vrijdag 14 mei 2010 @ 02:05:39 #283
228569 feelsgoodman
esse est percipi
pi_81405368
quote:
Op vrijdag 14 mei 2010 02:00 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

Meditatief bezig zijn werkt zo veel beter dan medicatief. Het is alleen makkelijker om medicijnen in te nemen, vooral als je de tijdsdruk die je in je leven hebt meerekent.
Een combinatie van beide. ADHD is een neurologische aandoening, derhalve is meditatieve coaching niet "beter dan" of "slechter dan".
  vrijdag 14 mei 2010 @ 02:25:47 #284
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81405598
quote:
Op vrijdag 14 mei 2010 02:05 schreef feelsgoodman het volgende:

[..]

Een combinatie van beide. ADHD is een neurologische aandoening, derhalve is meditatieve coaching niet "beter dan" of "slechter dan".


Als je zou mogen kiezen tussen de controle zelf in handen hebben of niet?..

Ik denk dat de werking van meditatie erg onderschat wordt. Je kunt je veel meer gelukkiger en minder chaotisch voelen op de momenten die jij voor ogen hebt. Bovendien is de werking van zo een medicijn weliswaar significant, maar echt nog geen fractie van wat je met de juiste mind tuning kunt bereiken.
pi_81410936
quote:
Op vrijdag 14 mei 2010 02:25 schreef wallofdolls het volgende:

[..]

Als je zou mogen kiezen tussen de controle zelf in handen hebben of niet?..

Ik denk dat de werking van meditatie erg onderschat wordt. Je kunt je veel meer gelukkiger en minder chaotisch voelen op de momenten die jij voor ogen hebt. Bovendien is de werking van zo een medicijn weliswaar significant, maar echt nog geen fractie van wat je met de juiste mind tuning kunt bereiken.
Hier zal ik me is in gaan verdiepen.
Want a job done right? do it your self.
  vrijdag 14 mei 2010 @ 12:06:57 #286
156288 wallofdolls
Making love with my ego
pi_81412375
quote:
Op vrijdag 14 mei 2010 11:23 schreef Snyder het volgende:

[..]

Hier zal ik me is in gaan verdiepen.
Haha, maar het gaat absoluut niet vanzelf he (understatement). En misschien is het zelfs verstandig om dit vanuit een basis van medicatie te doen. Sterker nog, ik denk dat dat het beste is.
  Moderator vrijdag 14 mei 2010 @ 23:44:53 #287
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_81442089
Hmm ik weet niet of concerta het wel voor me is Ben vandaag zo ontzettend somber, helemaal nergens zin in. Nu heb ik die neiging sowieso wel maar dit lijkt het wel héél erg te versterken...
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  vrijdag 14 mei 2010 @ 23:49:23 #288
156258 Metalfrost
dude, what
pi_81442365
quote:
Op vrijdag 14 mei 2010 23:44 schreef MaJo het volgende:
Hmm ik weet niet of concerta het wel voor me is Ben vandaag zo ontzettend somber, helemaal nergens zin in. Nu heb ik die neiging sowieso wel maar dit lijkt het wel héél erg te versterken...
Concerta is geen wondermiddel

Het versterkt de impulsen tussen de zenuwen in je hersenen, hierdoor gaat concentreren beter en nemen andere klachten ook af. Maar als jij je bij voorbaat al minder voelt, in je hoofd, dan wordt dit ook versterkt.

Probeer eens een lichtere dosis. Ik snap ook niet dat de arts die je de medicatie voorgeschreven heeft, je gelijk al een 54mg-recept meegegeven heeft.

[ Bericht 0% gewijzigd door Metalfrost op 15-05-2010 05:59:15 (zinsopbouw klopte niet) ]
Google is your friend, abuse your friends
  zaterdag 15 mei 2010 @ 05:58:11 #289
152525 Knuffelzacht
Pathologische leugenaar
pi_81448916
quote:
Op vrijdag 14 mei 2010 23:44 schreef MaJo het volgende:
Hmm ik weet niet of concerta het wel voor me is Ben vandaag zo ontzettend somber, helemaal nergens zin in. Nu heb ik die neiging sowieso wel maar dit lijkt het wel héél erg te versterken...
heb je zonder medicijnen ook depressieve klachten? ik moet moet waarschijnlijk eerst beginnen met anti depressiva voor ik met concerta begin....
Ik ben tenminste niet bang voor broccoli!!
Arrogantie is een ander woord voor zelfkennis
Hoe langer ik Bi ben hoe lesbischer ik word
Life: Highly overrated but you still gotta play the game
pi_81480640
Je moet wel oppassen met drinken als je concerta nog niet uigewerkt is.
Met Concerta breekt je lever veel langzamer alles af, dus met alcohol heb je eerder kans op een vergiftiging. Daardoor was ik ook altijd veel eerder dronken dan anderen, en dat ligt dan niet aanmezelf want ik ben wel een beetje alcohol gewend elk weekend.
pi_81482116
Ik ben blijkbaar een uitzondering, ik slik 2 x maal daags 5 mg Ritalin en reageer enorm goed op die lage dosis. Nu moet ik wel eerlijk zeggen dat ik nog meer medicatie slik, maar ook die in een hele lage dosis en ook daar reageer ik goed op.
pi_81500144
Na af en toe door de jaren heen wel eens documentaires te hebben gezien op TV of AHDH, had ik nooit het vermoeden dat ik misschien ook wel eens een vorm ervan zou kunnen hebben. Per ongeluk las ik laatst een stuk over ADD. Ik herkende toch wel wat van mezelf. Maar goed, nu vraag ik me dus af: tot hoe ver is het een persoonlijke eigenschap en wanneer is het een kenmerk van ADD? Ik ben nu toch wel erg benieuwd. Kan ik een afspraak maken met de dokter, die mij dooverwijst naar GGZ? Of kan ik direct contact opnemen met het GGZ? Alvast bedankt!
pi_81502705
quote:
Op zondag 16 mei 2010 19:12 schreef MidnightB00m het volgende:
Na af en toe door de jaren heen wel eens documentaires te hebben gezien op TV of AHDH, had ik nooit het vermoeden dat ik misschien ook wel eens een vorm ervan zou kunnen hebben. Per ongeluk las ik laatst een stuk over ADD. Ik herkende toch wel wat van mezelf. Maar goed, nu vraag ik me dus af: tot hoe ver is het een persoonlijke eigenschap en wanneer is het een kenmerk van ADD? Ik ben nu toch wel erg benieuwd. Kan ik een afspraak maken met de dokter, die mij dooverwijst naar GGZ? Of kan ik direct contact opnemen met het GGZ? Alvast bedankt!
Alle eerstelijns psychologen kan je je gelijk voor aanmelden zelf, maar deze worden maar beperkt vergoed (8 consulten bij meeste zorgverzekeraars). Bij een tweedelijns organisatie heb je een verwijzing nodig van de huisarts of een andere zorgverlener, maar vaak zijn hier langere wachttijden. Deze consulten worden allemaal vergoed (AWBZ). Let wel dat een psycholoog geen ADHD/ADD onderzoek kan doen.
  maandag 17 mei 2010 @ 19:08:03 #294
152525 Knuffelzacht
Pathologische leugenaar
pi_81546514
nou... morgenochten beginnen met efexor (venlafaxine, anti depressiva) en over 4 wkn ofzo met concerta...

Ben erg nerveus voor de bijwerking aangezien ik bij de citalopram ook zoveel bijwerkingen had en daardoor bijna 4 wkn uit de running was
Ik ben tenminste niet bang voor broccoli!!
Arrogantie is een ander woord voor zelfkennis
Hoe langer ik Bi ben hoe lesbischer ik word
Life: Highly overrated but you still gotta play the game
pi_81547551
quote:
Op maandag 17 mei 2010 19:08 schreef Knuffelzacht het volgende:
nou... morgenochten beginnen met efexor (venlafaxine, anti depressiva) en over 4 wkn ofzo met concerta...

Ben erg nerveus voor de bijwerking aangezien ik bij de citalopram ook zoveel bijwerkingen had en daardoor bijna 4 wkn uit de running was
Ik heb zelf nul komma nul bijwerking van de Efexor, ik hoop voor jou dat het bij jou ook zo zal zijn.
  maandag 17 mei 2010 @ 19:57:29 #296
152525 Knuffelzacht
Pathologische leugenaar
pi_81549009
quote:
Op maandag 17 mei 2010 19:29 schreef Juup© het volgende:

[..]

Ik heb zelf nul komma nul bijwerking van de Efexor, ik hoop voor jou dat het bij jou ook zo zal zijn.
ben helaas extreem gevoelig voor medicijnen..... maar we gaan het merken
Ik ben tenminste niet bang voor broccoli!!
Arrogantie is een ander woord voor zelfkennis
Hoe langer ik Bi ben hoe lesbischer ik word
Life: Highly overrated but you still gotta play the game
  maandag 17 mei 2010 @ 20:38:20 #297
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_81551307
quote:
Op maandag 17 mei 2010 19:57 schreef Knuffelzacht het volgende:

[..]

ben helaas extreem gevoelig voor medicijnen..... maar we gaan het merken
ik ken nog 2 mensen die efexor gebruiken, die hebben ook geen bijwerkingen. Volgens mij heeft deze gemiddeld genomen wel minder bijwerkingen dan citalopram
maar anyway...veel sterkte morgen meisje! je weet me te vinden indien nodig

en ik ga morgen juist afbouwen met de ADtjes ga naar de halve dosis ook errug spannend!
doel is niet om op korte termijn te stoppen, maar gewoon om eens een half jaar of jaar te kijken wat er gebeurd met de halve dosis of ik minder bijwerkingen en nog steeds geen/weinig depressie/angstklachten heb
maargoed ik schop mezelf verder ff naar het medicatietopic voor dit geklets
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_81551565
quote:
Op maandag 17 mei 2010 19:57 schreef Knuffelzacht het volgende:

[..]

ben helaas extreem gevoelig voor medicijnen..... maar we gaan het merken
Dat heb ik dus ook, maar vreemd genoeg heb ik het niet bij Efexor
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')