Jah, jeemig. Ze gaan eraan natuurlijk. Ja jeeumig. we moeten echt wel alvast een rekening openen. Jah, want dan doe je dan en dat volg je natuurlijk ook want dan doe je gewoon de rolgordijnen neer. Jah, jemig dat doe je dan gewoon. Loigisch ook. Joh. we hebben grif gegeven voor haitii maar dat blijven we natuurlijk niet doen natuurliijk , ja, nee zeg. Kom öp zeg. Jah het is reuze lullig natuurlijk maar ik mag nog blij zijn mijn baan te houden en afgelopen kerst met de familie liep ook niet helemaal lekker wat tja, he. We verliezen ook gewoon onze banen en daar doet niemand iets voor. Ja. Nee.quote:Op zaterdag 27 februari 2010 23:55 schreef Againzender het volgende:
Veel wind in het centraal massief in Frankrijk op dit moment.
Volgens mij hé, heb jij een hele leuke avond gehad.quote:Op zondag 28 februari 2010 00:16 schreef Stali het volgende:
[..]
Jah, jeemig. Ze gaan eraan natuurlijk. Ja jeeumig. we moeten echt wel alvast een rekening openen. Jah, want dan doe je dan en dat volg je natuurlijk ook want dan doe je gewoon de rolgordijnen neer. Jah, jemig dat doe je dan gewoon. Loigisch ook. Joh. we hebben grif gegeven voor haitii maar dat blijven we natuurlijk niet doen natuurliijk , ja, nee zeg. Kom öp zeg. Jah het is reuze lullig natuurlijk maar ik mag nog blij zijn mijn baan te houden en afgelopen kerst met de familie liep ook niet helemaal lekker wat tja, he. We verliezen ook gewoon onze banen en daar doet niemand iets voor. Ja. Nee.
Jah, goh zeg. Nou ik gooi wel wat in het busje hoor. Maar toch he.
quote:At least 45 dead in western Europe storms
At least 45 people have been killed in storms that have lashed parts of Spain, Portugal and France, officials say. Forty people have died in France and three in Spain, one in Germany as well as a 10-year-old boy in Portugal.
Winds of up to 140km/h (87mph) caused chaos as they moved from Portugal up through the Bay of Biscay.
The storm system is moving north-eastwards and is expected to reach Denmark by the evening, French meteorological authorities said.
Falling trees
The French civil defence says that the number of people killed in France has now reached forty.
Most of the French fatalities were caused by drowning, but some were killed when hit by parts of buildings or falling trees as floods and high winds battered the country. At least a dozen people are said to be missing and 59 others injured. President Nicolas Sarkozy expressed his condolences to relatives of victims, and ordered his interior minister to the worst-hit area to co-ordinate the response.
The storm system, which has been called Xynthia, has put five of the 95 French departments on red alert - only the second such warning since the new emergency system was introduced in 2001.
More than a million homes in France have lost electricity.
Some people had taken to their roofs in the Vendee region and and police helicopters were in action attempting to locate and rescue people marooned on their roofs. AFP reported that in Germany, a man was killed and his wife injured when a tree fell on their car in the Black Forest region.
Earlier on Sunday a falling tree killed two Spanish men in a car. A Spanish woman was killed by a falling wall in Galicia. The Portuguese boy was also killed by a tree.
Rail services were severely affected in northern Spain and a number of trains in western France were delayed because of flooded tracks. Air France said 70 of its flights had been cancelled from Charles de Gaulle airport in Paris. Wind speeds hit 175km/h at the top of the Eiffel Tower, French radio reported.
Spain's Canary Islands, particularly La Palma, Gran Canaria and Tenerife, were hit by the storm, although there was no great damage.
nu.nlquote:Storm eist veertig mensenlevens in Frankrijk
PARIJS - Het noodweer dat zondag over het westen van Europa raast, heeft in Frankrijk zeker 45 mensenlevens geëist. Dit berichte het comité voor bescherming van de bevolking.
Daarmee heeft de storm in Europa al aan vijftig mensen het leven gekost. Er zijn ook mensen omgekomen in Spanje, Portugal en Duitsland.
Het zwaarst is het West-Franse departement Vendée getroffen, meldden de Franse autoriteiten. Daar zijn bijna dertig doden gevallen als gevolg van buitengewone regenval en overstromingen.
Ook het westelijke department Charente-Maritime is zwaar getroffen. Een woordvoerder van het comité bescherming bevolking, commandant Samuel Bernes, vreesde zondagavond dat er nog meer slachtoffers zullen worden aangetroffen.
Geen stroom
Een miljoen huishoudens in West-Frankrijk heeft geen elektriciteit meer. Het elektriciteitsbedrijf EDF heeft zondag laten weten dat het enkele dagen kan duren voor de stroomvoorziening is hersteld in de zwaarst getroffen gebieden.
De Franse president Nicolas Sarkozy bezoekt de getroffen regio's maandagmorgen.
België
Ook België heeft zondag te kampen met stormachtig weer. Voor zover bekend zijn er echter geen gewonden gevallen. Ook grote verkeersproblemen deden zich niet voor.
Vooral in de Ardennen moest de brandweer veelvuldig uitrukken omdat er omgewaaide bomen op de weg lagen.
Echte grote verkeersproblemen deden zich niet voor en er vielen geen gewonden. De autoriteiten gaven wel het advies niet de deur uit te gaan als dat niet strikt noodzakelijk was.
Parken gesloten
Ook gebouwen liepen hier en daar averij op door de storm. In Meise, bij Brussel, moest een bejaardentehuis ontruimd worden wegens schade aan het dak. In Brussel en Antwerpen werden parken gesloten uit voorzorg
quote:Xynthia: overzicht schade en slachtoffers in Frankrijk
Ten minste 45 doden in Frankrijk is de huidige balans van de storm Xynthia. Een miljoen huishoudens zitten zonder elektriciteit. Er zijn overstromingen en er heerst verkeerschaos.
Overstromingen
“Ze zaten op zondagmorgen kort na middernacht, nog voor de tv en konden hun ogen niet geloven. Voordat ze het wisten, spoelde het snel stijgende water om hun voeten.” Met brute kracht en snelheden van 150 kilometer per uur duwde "Xynthia" een massa van water tegen de kust van Frankrijk. Vooral slecht was het in de kustgebieden van de Vendee en Charente-Maritime, hier alleen al kwamen 30 mensen om het leven. Ten zuiden van La Rochelle, stonden hele wijken een meter onder water.
Enorme stukken land onder water
Op zaterdag, trof een omvallende boom een tienjarige jongens in Portugal, in Spanje, stierven twee mannen toen ze tegen een omgevallen boom reden. Zaterdagavond en zondagochtend, kreeg de orkaan nieuwe kracht. Hij raasde langs de Franse Atlantische kust en het Kanaal, toen trok het stormveld meer landinwaarts en trof het centrale deel van Frankrijk.
Het saldo van de ergste stormramp sinds 1999: minstens 45 doden, tientallen gewonden, een miljoen huishoudens zonder elektriciteit, uitgestrekte stukken land onder water, materiële schade in de miljarden (?), chaotische omstandigheden op de luchthavens en treinstations.
La Rochelle
"Dit is iets wat ik nog nooit heb gezien" schudde Maxime Bono, de burgemeester van La Rochelle, het hoofd. In de Charente-Maritime, in de Vendee, stegen politiehelikopters op om wanhopige mensen van de daken te trekken, en honderden werden geëvacueerd met rubberboten. Voor zeven mensen in de Vendee, was het te laat om te helpen. Een 88-jarige verdronk in Boyardville in haar appartement, ook twee ouderen waren in Châtelaillon verrast door de dodelijke golven tijdens de slaap. In het dorp Charron verdronk een tienjarig kind, en bij Piriac-sur-Mer verdronken, twee vissers verdronken op zee.
In zijn tuin In Saints (Yonne), werd een 78-jarige gedood door een ijzeren balk, die de storm door de lucht had gejaagd, in Luchon (Haute-Garonne) werd een man werd gedood door een omvallende boom.
In veel delen van het land, veroorzaakte omgewaaide bomen en ondergelopen transformatorstations stroomuitval. Bernard Lassus, adjunct-directeur-generaal van de nationale elektriciteitsmaatschappij EFRO, verklaarde dat in Bretagne, de Auvergne en de Limousin in Midden-Frankrijk meer dan een miljoen huishoudens zonder elektriciteit zaten op zondag. Air France schrapte in Parijs van 70 van de 700 vluchten en op veel spoorlijnen tussen de hoofdstad en de provincies vertrokken geen treinen vanwege omgevallen bomen. Urenlange vertragingen waren het gevolg.
Het Elysee heeft aangekondigd dat president Nicolas Sarkozy uitgebreide noodhulp aan de rampgebieden beschikbaar stelt.
quote:Xynthia: storm ontregelt ook grote delen Duitsland
Snelwegen zijn geblokkeerd, tientallen vluchten geannuleerd, het treinverkeer wordt ernstig belemmerd. Tot nu toe zijn twee doden te betreuren. Meteorologen waarschuwen voor zware windstoten, met snelheden tot 130 kilometer per uur.
De enorme storm "Xynthia" heeft in Baden-Württemberg en Hessen, twee levens geëist. In het Zwarte Woud - in de buurt van de stad Feldberg – viel een boom zondag op een auto. Een man werd gedood en een andere inzittende van het voertuig, ernstig gewond.
Een 69-jarige man werd kort daarna getroffen in de bossen in de buurt van Wiesbaden bij Taunusstein door een omvallende boom. Zoals is gemeld door de Hessische politie, was de man was met een groep wandelaars op de weg toen de boom ontworteld werd. De 69-jarige stierf door het ongeval.
Landau, een ongeveer 30 jaar oude vrouw werd zeer ernstig gewond, toen ze poogde een ijzeren hek te sluiten, de storm rukte de deur uit zijn verankering en de deur viel op haar. In Frankfurt, werd de snelweg A3 volledig geblokkeerd door bomen en het verkeer werd omgeleid. Ook op de A5 in de buurt van Rastatt, blokkeerde een boom de rijbaan.
quote:Sarkozy bezoekt rampgebied
De orkaan Xynthia heeft in Frankrijk 47 mensenlevens geëist. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Brice Hortefeux verklaard. Terwijl reddingsploegen de bergingswerken voortzetten, wordt president Nicolas Sarkozy in de late voormiddag verwacht aan de bijzonder zwaar getroffen Atlantische kust.
Enkel al in het departement Vendée kwamen minstens 29 mensen om het leven. De regering wil de noodtoestand uitroepen, wat het betalen van schadevergoedingen door verzekeringen vergemakkelijkt. Vanochtend zaten nog steeds een half miljoen gezinnen zonder stroom. De Franse staatssecretaris voor Europese Zaken Pierre Lellouche zal in Brussel steun vragen uit de solidariteitskas.
quote:EU gaat slachtoffers Xynthia helpen
De Europese Unie is bereid de slachtoffers van de zware storm 'Xynthia' te helpen. De EU-Commissie zal hulp aan de meest getroffen landen onderzoeken. Dat heeft Commissievoorzitter José Manuel Barroso in Brussel verklaard. Hij sprak zijn deelneming en solidariteit met de slachtoffers uit.
Volgens EU-Parlementsvoorzitter Jerzy Buzek zijn er tussenkomsten mogelijk uit EU-Solidariteitsfonds, waarmee een deel van de heropbouwmaatregelen kunnen gefinancierd worden. Het Europees Parlemeent zal over dergelijke hulpaanvragen snel beslissen.
Ook Buzek sprak zijn solidariteit uit met alle slachtoffers, maar in het bijzonder met de zwaar getroffen gebieden in Frankrijk.
quote:Op zondag 28 februari 2010 00:16 schreef Stali het volgende:
[..]
Jah, jeemig. Ze gaan eraan natuurlijk. Ja jeeumig. we moeten echt wel alvast een rekening openen. Jah, want dan doe je dan en dat volg je natuurlijk ook want dan doe je gewoon de rolgordijnen neer. Jah, jemig dat doe je dan gewoon. Loigisch ook. Joh. we hebben grif gegeven voor haitii maar dat blijven we natuurlijk niet doen natuurliijk , ja, nee zeg. Kom öp zeg. Jah het is reuze lullig natuurlijk maar ik mag nog blij zijn mijn baan te houden en afgelopen kerst met de familie liep ook niet helemaal lekker wat tja, he. We verliezen ook gewoon onze banen en daar doet niemand iets voor. Ja. Nee.
Jah, goh zeg. Nou ik gooi wel wat in het busje hoor. Maar toch he.
Nee, ze is gewoon al de hele week aan het rellen.quote:Op zondag 28 februari 2010 01:01 schreef Fredo55 het volgende:
[..]
Volgens mij hé, heb jij een hele leuke avond gehad.
nu.nlquote:Dodental door storm in Europa loopt op
PARIJS/BERLIJN - Het dodental als gevolg van de storm die dit weekend Europa teisterde is opgelopen tot circa zestig. Zowel de politie in Duitsland als in Frankrijk meldde maandag nog twee nieuwe doden.
Volgens de Duitse politie kwam zondag een automobilist om het leven toen een boom omwaaide en op zijn auto viel op een weg in het Zwarte Woud.
Zijn vrouw die naast hem zat raakte zwaargewond. In een bos bij Frankfurt werd een 69-jarige fietser dodelijk getroffen door een omvallende boom. Eerder was al bekend geworden dat vier andere mensen door de storm waren omgekomen.
De reddingsdiensten in Duitsland moesten zondag en in de nacht van zondag op maandag reageren op duizenden noodoproepen, meestal vanwege omgewaaide bomen die honderden daken van woningen en auto's verwoestten.
Treinverkeer
Het treinverkeer dat ernstig ontregeld was geraakt, is maandag weer op gang gekomen, meldde spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn maandag. Ook de meeste vliegvelden in Duitsland functioneren weer normaal, nadat zondag tweehonderd vluchten waren geannuleerd.
Orkaan Xynthia heeft in Frankrijk in totaal 47 mensenlevens geëist, twee meer dan zondag werd gemeld. Dat verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Brice Hortefeux maandagmorgen. Alleen al in het departement Vendée aan de Franse westkust kwamen minstens 29 mensen om het leven. Zeker dertig mensen worden nog vermist.
quote:Ten minste 45 doden in Frankrijk is de huidige balans van de storm Xynthia. Een miljoen huishoudens zitten zonder elektriciteit. Er zijn overstromingen en er heerst verkeerschaos.
Overstromingen
“Ze zaten op zondagmorgen kort na middernacht, nog voor de tv en konden hun ogen niet geloven. Voordat ze het wisten, spoelde het snel stijgende water om hun voeten.” Met brute kracht en snelheden van 150 kilometer per uur duwde "Xynthia" een massa van water tegen de kust van Frankrijk. Vooral slecht was het in de kustgebieden van de Vendee en Charente-Maritime, hier alleen al kwamen 30 mensen om het leven. Ten zuiden van La Rochelle, stonden hele wijken een meter onder water.
Enorme stukken land onder water
Op zaterdag, trof een omvallende boom een tienjarige jongens in Portugal, in Spanje, stierven twee mannen toen ze tegen een omgevallen boom reden. Zaterdagavond en zondagochtend, kreeg de orkaan nieuwe kracht. Hij raasde langs de Franse Atlantische kust en het Kanaal, toen trok het stormveld meer landinwaarts en trof het centrale deel van Frankrijk.
Het saldo van de ergste stormramp sinds 1999: minstens 45 doden, tientallen gewonden, een miljoen huishoudens zonder elektriciteit, uitgestrekte stukken land onder water, materiële schade in de miljarden (?), chaotische omstandigheden op de luchthavens en treinstations.
La Rochelle
"Dit is iets wat ik nog nooit heb gezien" schudde Maxime Bono, de burgemeester van La Rochelle, het hoofd. In de Charente-Maritime, in de Vendee, stegen politiehelikopters op om wanhopige mensen van de daken te trekken, en honderden werden geëvacueerd met rubberboten. Voor zeven mensen in de Vendee, was het te laat om te helpen. Een 88-jarige verdronk in Boyardville in haar appartement, ook twee ouderen waren in Châtelaillon verrast door de dodelijke golven tijdens de slaap. In het dorp Charron verdronk een tienjarig kind, en bij Piriac-sur-Mer verdronken, twee vissers verdronken op zee.
In zijn tuin In Saints (Yonne), werd een 78-jarige gedood door een ijzeren balk, die de storm door de lucht had gejaagd, in Luchon (Haute-Garonne) werd een man werd gedood door een omvallende boom.
In veel delen van het land, veroorzaakte omgewaaide bomen en ondergelopen transformatorstations stroomuitval. Bernard Lassus, adjunct-directeur-generaal van de nationale elektriciteitsmaatschappij EFRO, verklaarde dat in Bretagne, de Auvergne en de Limousin in Midden-Frankrijk meer dan een miljoen huishoudens zonder elektriciteit zaten op zondag. Air France schrapte in Parijs van 70 van de 700 vluchten en op veel spoorlijnen tussen de hoofdstad en de provincies vertrokken geen treinen vanwege omgevallen bomen. Urenlange vertragingen waren het gevolg.
quote:De storm Xynthia heeft ook in België hinder veroorzaakt.
In Wallonië sloeg de storm als eerste toe. Ook in Charleroi, Paliseul en Neufchâteau waren er veel oproepen voor omgevallen bomen en afgerukte elektriciteitskabels.
In de Waals-Brabantse gemeente Geldenaken (Jodoigne) is een man onder een boom terechtgekomen en verloor hierbij het leven.
In Leuven in Vlaams-Brabant is een stelling op de treinsporen gevallen. De bovenleiding is beschadigd en de sporen 1, 2, A en B zijn voorlopig niet bruikbaar. Daardoor ondervindt het spoorverkeer doorheen Leuven veel hinder. Nog in Leuven is een stelling omgewaaid in de Muntstraat.
Ook elders in de buurt en in het Hageland zijn er tal van omgewaaide bomen op de weg gekomen. In Meise is het rusthuis Oase ontruimd omdat een deel van het dak is weggewaaid.
In Brussel zijn de parken en bossen preventief gesloten. De Lorrainedreef in Ukkel, die door het Zoniënwoud loopt, is afgesloten voor het verkeer. Ook in Antwerpen worden de stedelijke parken gesloten.
Ook in Oost-Vlaanderen is er hinder. Aan de Groentenmarkt in Gent is een stelling terechtgekomen op de tramsporen. In Baardegem nabij Aalst is een dak volledig van een huis gewaaid. In Geraardsbergen werd een woningbrand fors aangewakkerd door de wind. Op de E40 in Zwijnaarde moest een omgewaaide boom van de weg worden gehaald.
Vraag me af of onze kust bestand is tegen zon hoop ellendequote:Vlaamse kust niet bestand tegen storm
'Onze kust is niet bestand tegen een superstorm, zoals Xynthia die dit weekend in Frankrijk 51 levens eiste. Dat zegt econoom Geert Noels in Het Laatste Nieuws. Hij baseert zich op een rapport van de Afdeling Kust van 2007. "Een superstorm kan hier minstens 4.000 slachtoffers maken," klinkt het.
Volgens de studie die Noels aanhaalt is een derde van onze kust onvoldoende beschermd. "Vooral Oostende, Middelkerke en de vier kusthavens zijn zwak." Naast 4.000 doden, vooral op de dijken, zou een superstorm volgens Noels ook voor 3 miljard euro schade in het hinterland kunnen aanrichten.
Financiering noodplan
Een masterplan - waarvan Noels nu de financiering bekijkt omdat de overheid erop vastliep - moet zo'n rampscenario vermijden. Noels: "Het plan is klaar, maar de financiering raakte niet rond. Nochtans is dit dringend. Zo'n ramp als in Frankrijk kan hier morgen ook gebeuren. Door de klimaatverandering komen zulke stormen steeds vaker voor."
Veel dijken en kademuren dateren nog uit de tijd van Napoleon.quote:Acht vermisten na storm Frankrijk
Na de storm van zondag in Frankrijk worden nog acht mensen vermist. Aan de Atlantische kust begaven dijken het en werden bewoners verrast door het snel stijgende water. Reddingswerkers zoeken naar lichamen.
Veel dijken en kademuren dateren nog uit de tijd van Napoleon. Volgens lokale bestuurders zijn er juist door die verouderde zeeweringen veel slachtoffers gevallen.
De storm kostte alleen al in Frankrijk aan zeker 51 mensen het leven. In Duitsland, Spanje, Portugal en België vielen in totaal tien doden.
RTL
Tjonge, dan roep je het ook over jezelf af hoor.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 13:01 schreef aloa het volgende:
[..]
Veel dijken en kademuren dateren nog uit de tijd van Napoleon.
Ik dacht echt dat het weer het zoveelste kultopic zou zijn over noodweer wat weer eens niets voor zou stellen. Mijn excuses hiervoor want enorm rot wat er allemaal heeft plaatsgevonden natuurlijk.quote:Op zondag 28 februari 2010 01:01 schreef Fredo55 het volgende:
[..]
Volgens mij hé, heb jij een hele leuke avond gehad.
quote:Op maandag 1 maart 2010 12:34 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
[..]
Nee, ze is gewoon al de hele week aan het rellen.
quote:Miljard schade door noodweer in Frankrijk
PARIJS - De storm die in het afgelopen weekeinde over Europa trok, heeft in Frankrijk voor circa een miljard euro schade aangericht.
Deze schatting van verzekeraars stond woensdag in het dagblad Le Figaro.
De storm werd Xynthia genoemd en veroorzaakte in Frankrijk de dood van 52 mensen. Twee mensen worden nog steeds vermist.
Vergoeding
Het zwaarst getroffen gebied, in de westelijke departementen Vendée en Charente-Maritime, is uitgeroepen tot rampgebied. Dat maakt de uitkering van schadevergoedingen makkelijker.
De regering heeft de verzekeringsmaatschappijen opgeroepen claims snel en coulant af te handelen.
quote:An extratropical cyclone named Xynthia brought hurricane-force winds and high waves to Western Europe at the end of February 2010, CNN reported. Winds as fast as 200 kilometers (125 miles) per hour reached as far inland as Paris, and at the storm’s peak, hurricane-force winds extended from Portugal to the Netherlands. Hundreds of people had to take refuge from rising waters on their rooftops. By March 1, at least 58 people had died, some of them struck by falling trees. Most of the deaths occurred in France, but the storm also caused casualties in England, Germany, Belgium, Spain, and Portugal.
The Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) on NASA’s Aqua satellite captured this image of Western Europe, acquired in two separate overpasses on February 27, 2010. MODIS captured the eastern half of the image around 10:50 UTC, and the western half about 12:30 UTC. Forming a giant comma shape, clouds stretch from the Atlantic Ocean to northern Italy.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |