FOK!forum / Weer, Klimaat en Natuurrampen / Marokko getroffen door noodweer
Mutant01vrijdag 25 december 2009 @ 20:20
quote:
Zware regenval heeft vandaag in Marokko zeker vijf levens geëist en grote gebieden onder water gezet. Dat meldden lokale media.

In de buurt van Agadir stierven drie familieleden. Ze zaten in een auto die door een watermassa werd meegesleurd. In de buurt van Marrakech kwam een Spaanse vrouw om het leven. Ook zij werd in haar auto door hoog water gegrepen. Haar Marokkaanse echtgenoot en hun kind konden worden gered. Bij het noordoostelijk gelegen Taza liep de poging van een vrouw om een ondergelopen dal over te zwemmen, fataal af.

Tientallen mensen raakten gewond in Casablanca en Marrakech door instortende huizen, die de met bakken uit de lucht vallende regen niet meer konden dragen. Ook in Tanger en Tetouan in Noord-Marokko zette de regen hele stadsdistricten onder water.
Doden en gewonden door noodweer in Marokko

Vrij bijzonder, omdat dit het tweede jaar is op een rij waarin het land last heeft van zulke hevige regenbuien. Normaal gesproken kent Marokko eens in de 5 jaar een natte periode. Het is tevens problematisch omdat de infrastructuur helemaal niet op dergelijke waterstromen voorzien is.

Wat foto's van de afgelopen dagen (bron flickr)









[ Bericht 0% gewijzigd door Mutant01 op 25-12-2009 20:30:35 ]
#ANONIEMvrijdag 25 december 2009 @ 20:23
Oja, dit is niet het topic om trieste 'leuke' grapjes te gaan maken, net zoals op het FP. De Marokkanen daar hebben niks te maken de immigranten hier.
Gijsjemaandag 28 december 2009 @ 10:30
Tja alle buien en zooi die wij normaal krijgen door de west circulatie komt nu een stuk zuider uit, vandaar de kou hier.
Frutselmaandag 28 december 2009 @ 14:43
Wat een water joh
Dat die lui er uberhaupt nog doorheen kunnen rijden
Frutselwoensdag 10 maart 2010 @ 08:37
quote:
Zeker tien doden in Marokko na noodweer
RABAT (ANP) - In Marokko zijn dinsdag zeker tien mensen om het leven gekomen als gevolg van noodweer. Dit is vernomen van officiële bronnen in het Noord-Afrikaanse land.

In een dorp in het district Ksiba verdronken zeven mensen toen een rivier buiten haar oevers trad. Door hevige wind en regen vielen in de steden Taza en Midelt nog eens in totaal drie doden.

Door hevige regenval is de afgelopen weken in Marokko veel schade ontstaan. Gebouwen werden beschadigd, bruggen weggespoeld. Honderden gezinnen zijn dakloos geworden
Tis weer mis daar
#ANONIEMwoensdag 10 maart 2010 @ 09:14
Voorlopig blijft die straalstroom over dat gebied lopen. Er komt nog meer slecht weer aan in die regio.

[ Bericht 23% gewijzigd door #ANONIEM op 10-03-2010 09:15:26 ]
Mutant01woensdag 10 maart 2010 @ 09:39
Alle dammen zitten nu op een capaciteit van 101 - 102%.
#ANONIEMwoensdag 10 maart 2010 @ 09:41
Jammer genoeg is dit topic nog steeds actueel...
Burakiusvrijdag 12 maart 2010 @ 11:19
Schud ze misschien wel wakker die Marokkanen. Ik hoop dat het bij Casablanca is btw. hoe erg het ook is.
FP128vrijdag 12 maart 2010 @ 14:08
En nu wil ik weleens wat zien van die Marokko binding waar de meeste Marokkanen zo altijd vol van
zijn als ze worden aangesproken op hun verplichtingen jegens Nederland als burger. Ik durf te wedden
dat het weer op het bordje van de EU of Nederland terecht komt die Marokko geld zal moeten geven
voor de wederopbouw en als het niet gebeurd,dan wordt er weer geklaagd en het etiket racisme van
stal gehaald.
gebruikersnaamvrijdag 12 maart 2010 @ 14:15
zeggen ze altijd dat het noodweer was