quote:De Hidjra (هِجْرَة) is de migratie van Mohammed en zijn volgelingen van Mekka naar Medina in 622.
Mohammeds openbaringen vonden in Mekka niet veel waardering. Zijn stam, de Qoeraish, die de Ka'aba beheerde, een bedevaartsplaats voor de diverse Arabische polytheïsten, was bang die positie, die voor hen een belangrijke bron van inkomsten betekende, te moeten opgeven, en kon de nieuwe religie ook om andere redenen niet waarderen.
Op 26 Safar AH 1 (9 september 622) vertrok Mohammed uit Mekka, en op 22 Rabi'I (1 oktober) vestigde hij zich met zijn volgelingen in Yathrib, een stad 320 km noordelijker. Yathrib werd korte tijd later omgedoopt tot Madinat un-Nabi (de stad van de profeet), waarvan de Nederlandse naam Medina is afgeleid.
Het jaar waarin de hidjra plaatsvond werd in 638 AD (17 AH) door kalief Omar ibn al-Chattab uitgeroepen tot het eerste jaar van de islamitische jaartelling. De hidjra wordt meestal herdacht op 8 Rabi' I, de dag dat Mohammed aankwam in Quba', een plaats nabij Medina (20 september 622 AD).
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
Nee, ik vier het niet, kom er zelfs net een uur geleden achter dat het laatste dag van het jaar isquote:Op donderdag 17 december 2009 12:21 schreef Buschetta het volgende:
Als je het viert vanavond Triggershot. Dan wens ik je veel plezier en een goed nieuwjaar vast
Oke,quote:Op donderdag 17 december 2009 12:25 schreef Triggershot het volgende:
Het gaat hier over Islamitisch Nieuwjaar, een feestdag, niet over de status van de moslimwereld, hou het dus ontopic en vooral gezellig.
Is dat niet vandaag? Althans volgens de kalender van Semerkand wel.quote:Op donderdag 17 december 2009 12:11 schreef Triggershot het volgende:
Voor moslims is het al oud & nieuw, morgen zullen moslims het nieuwe jaar in gaan, het zal dan 1431 jaar geleden zijn dat de profeet van de moslims emigreerde van Makka naar Madinah om te ontsnappen aan marteling en vervolgingen.
Wikipedia:
[..]
Volgens islamicfinder niet :quote:Op donderdag 17 december 2009 12:46 schreef Diablo_GT het volgende:
[..]
Is dat niet vandaag? Althans volgens de kalender van Semerkand wel.
quote:17 December, 2009 Thursday 30 Thul-Hijjah, 1430
dus?quote:Op donderdag 17 december 2009 12:32 schreef Netsplitter het volgende:
Voor de mekkeraars.
het christendom loopt een paar duizendjaar achter op het Hindoeïsme.
http://www.beleven.org/feesten/kalenders/hindoe_kalender.phpquote:De jaartellingen van de hindoes
Voor de meeste hindoes begint de jaartelling (het jaar 0) met de overwinning van koning Vikram. Deze overwinning vond plaats in 57 v. Chr. Het jaar, dat Vikram Samvat wordt genoemd, begint op de eerste dag van de maand Kartika. Dit is in het najaar (november) en ongeveer 14 dagen na Divali.
Op 8 november 2006 begint het jaar Vikram Samvat 2063.
Op 27 november 2007 begint het jaar Vikram Samvat 2064.
Op 15 november 2008 begint het jaa Vikram Samvat 2065.
Op 5 november 2009 begint het jaar Vikram Samvat 2066.
Sommige Surinaamse hindoes laten hun jaartelling beginnen met de troonsbestijging van de Indiase koning Shalivakan. Deze bestijging vond plaats in 78 n. Chr., op 3 maart. Het jaar (Sjalivakan Sjaka genoemd) begint met de maand Chaitra. Deze maand valt in maart/april van de internationale kalender. Het nieuwe jaar begint na Holi. De telling heet Sjaka-era of Sjak-Samvat.
Op 15 maart 2006 begint het jaar Sjaka-era 1918.
Op 4 maart 2007 begint het jaar Sjaka-era 1919.
Op 22 maart 2008 begint het jaar Sjaka-era 1920.
Op 11 maart 2009 begint het jaar Sjaka-era 1921.
Hm. Daar heb je natuurlijk een punt.quote:Op donderdag 17 december 2009 12:25 schreef Triggershot het volgende:
Het gaat hier over Islamitisch Nieuwjaar, een feestdag, niet over de status van de moslimwereld, hou het dus ontopic en vooral gezellig.
Uiteraard. Logisch zou zijn om het op 21 december te vieren, de korste dag immers - daarna gaan de dagen weer lengen.quote:Op donderdag 17 december 2009 12:57 schreef Modus het volgende:
Dat bewijst maar weer dat Oud en Nieuw psychisch is..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |