FOK!forum / Weer, Klimaat en Natuurrampen / Schaatsen op natuurijs! Komend weekeinde kan het?
Frutselmaandag 14 december 2009 @ 09:35
quote:
Schaatsen uit het vet!
ROTTERDAM - Als het een beetje meezit kan er komend weekeinde al op natuurijs geschaatst worden. Dat zegt meteoroloog Hans Roozen van WeerOnline in het AD.

,,In het weekeinde of net erna is het ijs, met zeven centimeter op zondag, dik genoeg om op te schaatsen,'' aldus Roozen. Volgens de jongste voorspelling blijft het dagenlang vrizen, met 's nachts temperaturen tot zes graden onder nul en overdag rond het vriespunt.

De luchtstroming is afgelopen weekeinde gedraaid van de Atlantische Oceaan naar het koude noorden. ,,Waarschijnlijk gaat het dan ook nog sneeuwen,'' voorspelt Roozen. De weerman verwacht dat de kou een dag of tien à vijftien aanhoudt. Later in de week is er kans op gladheid op de weg.
zie ook --> Natuurijs!

Tien tot vijftien dagen kou...das mooi
sneeuw, das helemaal mooi
gladheid op de weg, das niet zo mooi
Schaatsen is ook leuk, maar ik kan het niet
DirkZzmaandag 14 december 2009 @ 09:40
Ik zit te wachten op de zomer, kut koud weer.
warrelmaandag 14 december 2009 @ 09:41
Nice! Ik heb m'n schaatsen al zo'n beetje klaarstaan
Opa.Bakkebaardmaandag 14 december 2009 @ 09:43
Ik moet 't nog zien. Het lijkt me wel erg snel allemaal.
Soohrmaandag 14 december 2009 @ 09:49
Nadeel van sneeuw is dat er een soort isoleerlaag op het ijs komt waardoor het ijs minder snel dik wordt.
Ron.Burgundymaandag 14 december 2009 @ 09:55
Ik laat mijn schaatsen in het begin van de week ook al slijpen. Dan ben ik zeker klaar voor het weekend.
Soohrmaandag 14 december 2009 @ 10:01
quote:
Op maandag 14 december 2009 09:55 schreef Ron.Burgundy het volgende:
Ik laat mijn schaatsen in het begin van de week ook al slijpen. Dan ben ik zeker klaar voor het weekend.
Goed idee,
ik ga gelijk mijn slijper even mailen
Apotheosemaandag 14 december 2009 @ 11:03
quote:
Op maandag 14 december 2009 09:35 schreef Frutsel het volgende:

Schaatsen is ook leuk, maar ik kan het niet


peejdoriemaandag 14 december 2009 @ 11:04
oeh nu al? lekker!
Frutselmaandag 14 december 2009 @ 11:21
quote:
Op maandag 14 december 2009 11:03 schreef Apotheose het volgende:

[..]

[ afbeelding ]


Evil
Frankz0rzmaandag 14 december 2009 @ 18:37
quote:
Op maandag 14 december 2009 09:40 schreef DirkZz het volgende:
Ik zit te wachten op de zomer, kut koud weer.
Zomer

Winter

Ik kan trouwens ook niet schaatsen, alleen met 2 ijzertjes
Apotheosemaandag 14 december 2009 @ 21:12
quote:
Op maandag 14 december 2009 11:21 schreef Frutsel het volgende:

[..]


Evil
i'm just trying to help
Remcomaandag 14 december 2009 @ 22:56
Wie heeft de ijsgroei kaartjes?
Ron.Burgundymaandag 14 december 2009 @ 23:00
Als het zo doorgaat dan verwacht ik dit weekend zeker te schaatsen, misschien vrijdag al met een beetje geluk.
Frutseldinsdag 15 december 2009 @ 11:52
quote:
Eerste Friezen al op het natuurijs

RYPTSJERK - De eerste Friese natuurijsschaatsers hebben dinsdag de ijzers al ondergebonden. Op de Ryptsjerksterpolder in Friesland ligt voldoende ijs om te kunnen schaatsen.

De polder staat erom bekend dat er vroeg in het seizoen al veel schaatsplezier valt te beleven.

Het ijs in de Ryptsjerk is nog dun en kraakt op veel plaatsen. Lang stilstaan op dezelfde plaats is nog niet verantwoord.

Het is nog niet druk op de polder, veel mensen durven het nog niet aan, omdat ze bang zijn door het ijs te zakken.

De echte fanatiekeling trekt zich echter niets van het gevaar aan en draait vrolijk rondjes op het ijs.
TheRipperdinsdag 15 december 2009 @ 11:54
De eerste streken zijn alweer gezet, jammer dat ik moet werken.

http://waldnet.nl/wn/nieu(...)rs_op_natuurijs.html
Tommekedinsdag 15 december 2009 @ 12:14
Ik zit nu met zulke kriebels om weer te gaan schaatsen
Fredo55woensdag 16 december 2009 @ 11:33
quote:
Schaatsen op natuurijsbanen nabij
De natuurijsbanen in Zeeland hopen zaterdag klaar te zijn voor de schaatsliefhebbers. Nu het al een paar dagen vriest neemt de schaatskoorts toe.
De natuurijsbanen in onder meer Krabbendijke en Kruiningen hebben minimaal vijf centimeter ijs nodig voor de schaatsers.
#ANONIEMwoensdag 16 december 2009 @ 11:52
quote:
Op maandag 14 december 2009 22:56 schreef Remzz het volgende:
Wie heeft de ijsgroei kaartjes?
Frutseldonderdag 17 december 2009 @ 15:47
quote:
Haaksbergen krijgt wederom de primeur
HAAKSBERGEN - Grote vreugde bij IJsch, de ijs- en skeelerclub van Haaksbergen. Het Twentse dorp heeft opnieuw de winterprimeur, want het houdt de eerste marathon op natuurijs. Alle wedstrijdrijders komen vrijdagavond in actie. Het ANP stelde enkele vragen aan Hans Jansen, een van de drijvende krachten achter de organisatie.

Gefeliciteerd. Haaksbergen heeft weer de ijsverenigingen Veenoord en Noordlaren afgetroefd. Hoe doen jullie dat toch?
,,Zodra een vorstperiode zich aandient, zetten we onze skeelerbaan onder water. Dan ligt er 5 centimeter en dat vriest normaal gesproken snel op. Zodra de ijslaag meer dan 3 centimeter dik is, zuigen we de rest van het water weg onder het ijs en ligt er een prachtige gladde ijsvloer.''

Waarom wil Haaksbergen zo graag de eerste zijn?
,,We zien het als een sport om Veenoord en Noordlaren voor te zijn. Onze werkgroep heet ook EMON, eerste marathon op natuurijs. Wij willen gewoon graag de eerste zijn, omdat we graag de schaatssport promoten. Bovendien is het profijtelijk voor de ijsclub. Het ledental is de afgelopen jaren gegroeid van 180 naar 320.''

Is het jullie niet om aandacht van de media te doen?
,,Dat is niet ons eerste oogmerk. Toen wij de eerste keer de primeur hadden, wisten we niet wat ons overkwam. Zoveel aandacht van de media hadden we nooit verwacht. Nu is het nog steeds geen doel op zich, maar het is natuurlijk wel leuk. De televisie zal er vrijdag wel weer bij zijn. Overigens is het gezonde rivaliteit, hoor. Als Veenoord of Noordlaren meer vorst hebben en eerder een marathon kunnen organiseren, dan zeggen wij: chapeau.''

Het gebrek aan sneeuw lijkt in Haaksbergen in de kaart te hebben gespeeld? In Twente heeft het nauwelijks gesneeuwd, terwijl Groningen en Drenthe onder een dik pak liggen.
,,Nee, want wij zouden zonder sneeuwval in Nederland ook de eerste zijn geweest. Veenoord en Noordlaren wilden op zaterdag de wedstrijd houden, terwijl wij aanvankelijk donderdag al planden. Alleen de vorst viel wat tegen hier; vandaar dat we naar vrijdag zijn gegaan. Met een graadje of 5 vorst vannacht moet het helemaal goedkomen. Mocht het toch gaan sneeuwen, dan zijn we daar met schuivers op voorbereid
viagraapdonderdag 17 december 2009 @ 16:13
Hmm ben benieuwd hoe de sneeuw nu is in Twente.
Frutseldonderdag 17 december 2009 @ 16:14
quote:
Op donderdag 17 december 2009 16:13 schreef viagraap het volgende:
Hmm ben benieuwd hoe de sneeuw nu is in Twente.
KUT
Er is bijna niets gevallen hier vandaag
KhaZvrijdag 18 december 2009 @ 11:47
Ik wil morgen misschien gaan schaatsen in Friesland, kan het daar overal al zo'n beetje?

Wil graag naar Terherne (Terhorne) of naar Ryptsjerk (Rijperkerk).

Woont er iemand van fok in de buurt die 't weet? Terherne ben ik vroeger wel geweest, leuk dorp.
Bolkesteijnvrijdag 18 december 2009 @ 12:11
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 11:47 schreef KhaZ het volgende:
Ik wil morgen misschien gaan schaatsen in Friesland, kan het daar overal al zo'n beetje?
Ik zou er niet op rekenen, het heeft niet echt hard gevroren in Friesland, en nu ligt er ook nog een dikke laag sneeuw op het ijs. Het is erg gevaarlijk om dan op onbetrouwbaar ijs te gaan schaatsen omdat je het ijs niet kan lezen. Ook zorgt de sneeuw er voor dat het ijs bijna niet meer aan kan groeien en dat het zelfs in dikte af kan nemen omdat de warmte die vrij komt bij het bevriezen niet meer weg kan. En het schaatst ook uiterst kut om door 10 cm sneeuw te ploegen met je schaatsen.

Ik sta normaal ook zo snel mogelijk op het natuurijs, maar nu denk ik dat je enkel in de sneeuwloze gebieden (Achterhoek, Twente (Het Rutbeek is volgens mij aardig ondiep) en delen van Limburg en Noord-Brabant) kans maakt op ijs waar je het op zaterdag op zou kunnen proberen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Bolkesteijn op 18-12-2009 12:18:32 ]
KhaZvrijdag 18 december 2009 @ 12:23
Juust.. dan wacht ik nog een paar dagen
Bolkesteijnvrijdag 18 december 2009 @ 12:26
Ga anders op een lokaal vennetje met een bezem/sneeuwschuiver het ijs op, nu ligt de sneeuw nog los en kun je het er vanaf schuiven.
Tommekevrijdag 18 december 2009 @ 17:18
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 11:47 schreef KhaZ het volgende:
Ik wil morgen misschien gaan schaatsen in Friesland, kan het daar overal al zo'n beetje?

Wil graag naar Terherne (Terhorne) of naar Ryptsjerk (Rijperkerk).

Woont er iemand van fok in de buurt die 't weet? Terherne ben ik vroeger wel geweest, leuk dorp.
Bij Terherne heb je alleen maar grote meren volgens mij. Misschien het ondergelopen land bij Offingawier, maar ik geef je met al die sneeuw weinig kans
Catch22-zaterdag 19 december 2009 @ 00:53
hoe ondiep mag zijn schaatsbaan zijn eigenlijk?

10,20,50,100 cm?
Bolkesteijnzaterdag 19 december 2009 @ 10:35
quote:
Op zaterdag 19 december 2009 00:53 schreef Catch22- het volgende:
hoe ondiep mag zijn schaatsbaan zijn eigenlijk?

10,20,50,100 cm?
Dat mag men helemaal zelf weten. Een dun laagje water is sneller volledig bevroren, en dan kan het zijn dat er grote scheuren etc. gaan ontstaan, maar er ligt wel eerder schaatsbaar ijs op. Een dikkere laag water is minder snel bevroren, maar wel duurzamer bij langdurige vorst.
Catch22-zaterdag 19 december 2009 @ 19:49
ja oke, maar als je natuurlijk maar 20cm hebt liggen, kan je veel sneller een natuurijsmarathon organiseren natuurlijk, maar ik zie dat zelf niet als natuurijs.

Ik zie sowieso zo'n natuurijsbaan niet als natuurijs. Natuurijs is de sloot of plas
Bolkesteijnzaterdag 19 december 2009 @ 22:33
quote:
Op zaterdag 19 december 2009 19:49 schreef Catch22- het volgende:
Ik zie sowieso zo'n natuurijsbaan niet als natuurijs. Natuurijs is de sloot of plas
Ja, dat vind ik ook. Anders kan je net zo goed naar de kunstijsbaan.