abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 3 december 2009 @ 15:05:31 #1
201453 olmjanus
Blaaaahh... Appelsap!
pi_75248043
Ik geloof dat het zo is dat particulieren voor een verkocht product een bon kunnen uitschrijven.
Ik hoorde dat dit geen BTW-bonnen kunnen zijn, omdat de verkoper niet BTW-plichtig is en de koper(ondernemer) geen btw kan terugvragen over de aankoop.

Klopt dit tot zover trouwens?

Verder wil ik graag weten hoe het zit als ik als ondernemer een dienst afneem van een particulier. In hoc casu gaat het om een event waarvoor ik eenmalig een dienst wil afnemen bij een particulier, zonder KvK/belastingnummer, maar ook geen arbeidscontract wil opstellen. Voorzover ik terug kan vinden kan deze particulier een bon/factuur uitschrijven welke ik dan betaal. Hier staat verder geen btw op en kan ik dus ook niet terugvragen, maar het totaalbedrag is wel aftrekbaar van de inkomstenbelasting?

En wat is het gevolg voor de particulier? Alleen een extra post op de belastingaangifte bij 'inkomsten uit overige werkzaamheden'?
"Lord protect me from my friends, for I can deal with my enemies." - Voltaire
  donderdag 3 december 2009 @ 15:06:59 #2
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_75248089
Waarom heeft de organisator van dat event geen KvK nummer?
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  donderdag 3 december 2009 @ 15:20:40 #3
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_75248590
Als een particulier zonder BTW-nummer jou een factuur stuurt, mag daar geen BTW op staan.

Voor jou is het totaalbedrag een kostenpost. Jij hebt geen voorbelasting betaald, dus kan ook geen BTW terugvragen. Als het zakelijke kosten zijn, die noodzakelijk waren voor het behalen van jouw omzet, dan kan jij die in mindering brengen op je winst van dat jaar.

Voor de particulier is het inderdaad inkomsten uit overige werkzaamheden. Hij zal aan het eind van het jaar mogelijk inkomstenbelasting erover moeten betalen.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  donderdag 3 december 2009 @ 15:24:01 #4
201453 olmjanus
Blaaaahh... Appelsap!
pi_75248723
@ de hertog: het is de particulier die geen kvk etc heeft, organisator natuurlijk wel.

thanx voor de quick response verder, een helder en duidelijk antwoord.
"Lord protect me from my friends, for I can deal with my enemies." - Voltaire
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')