Je zou natuurlijk ook eens kunnen kijken naar, bijvoorbeeld, de uitgaven aan de banken in de afgelopen vijf jaar en daar de uitgaven aan het Nederlandse sociale stelsel naast zetten. Guess which one is bigger...quote:Op maandag 23 november 2009 21:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is hypocriet. Zeuren over losers en ondertussen miljarden aan failliete banken spenderen.
Heel simpel: Je laat de banken omvallen. De troep die ontstaat (mensen zonder spaargeld e.d.) help je uit de problemen. Dat is vast goedkoper dan het ondersteunen van de banken.quote:Op maandag 23 november 2009 21:51 schreef justanick het volgende:
[..]
Zonder de banken hadden die 'onrendabelen' helemaal niets meer gehad. Dat is nl een van de consequenties van het in elkaar donderen van het financiele systeem: uitkeringen kunnen niet meer worden uitbetaald. Sterker nog, waarschijnlijk zijn er dan geen uitkeringen meer omdat de Nederlandse staat in dat geval gewoon failliet zou zijn.
Als je er niet van kan leven of als uberkapitalisten gaan zeuren over de opvoeding van kinderen die je niet kan betalen dan laten ze je wel in de steek.quote:Op maandag 23 november 2009 21:54 schreef LesStroud het volgende:
[..]
Het is ook hypocriet om elke maand gratis 800 euro op je bankrekening te krijgen en dan roepen dat ' ze je in de kou laten staan'.
Het si geen vetpot maar in de steek gelaten word je niet.
Wat dacht je van ze helpen je zoveel ze kunnen maar het houdt een keer op?quote:Op maandag 23 november 2009 22:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als je er niet van kan leven of als uberkapitalisten gaan zeuren over de opvoeding van kinderen die je niet kan betalen dan laten ze je wel in de steek.
Zoveel we kunnen? Dat is tussen de 8000 en 20.000 euro per maand. Dat doen we dus niet.quote:Op maandag 23 november 2009 22:13 schreef LesStroud het volgende:
[..]
Wat dacht je van ze helpen je zoveel ze kunnen maar het houdt een keer op?
En het dus niet waard zijn om......?quote:Op maandag 23 november 2009 18:59 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
Het idee van onrendabelen is dat ze meer geld kosten dan opbrengen.
En wie gaat dat betalen?quote:Op maandag 23 november 2009 22:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zoveel we kunnen? Dat is tussen de 8000 en 20.000 euro per maand. Dat doen we dus niet.
LOL! Als ING, SNS en ABN Amro (de risicobanken) om zouden lazeren, ontstaan er twee situaties. De overige banken mogen voor een deel van de kosten opdraaien (depositogarantiestelsel) terwijl tegelijkertijd het vertrouwen in die banken weg is. Gevolg: domino day. Ze gaan allemaal om. Dan kom je bij de 'rotzooi' waar jij over praat, zeg maar het uitstaande spaargeld. Dat valt wel mee hoor, dat is een paar honderd miljard. Dat tikt Bos zo even af.quote:Op maandag 23 november 2009 22:07 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Heel simpel: Je laat de banken omvallen. De troep die ontstaat (mensen zonder spaargeld e.d.) help je uit de problemen. Dat is vast goedkoper dan het ondersteunen van de banken.
Dat zal dan wereldwijd moeten gebeuren, want er als er ergens een bank van het formaat ING omdondert is er al een probleem (tijdelijk).Daarnaast: vertrouw jij de overheid met het betalingsverkeer? Er zijn zoveel voorbeelden van overheidsprojecten die zijn verkloot (OV chipkaart, C2000, Noord-Zuid Lijn - en dat zijn slechts drie volstrekt willekeurige voorbeelden) dat ik nog eerder een dronken slager zou vertrouwen om bij mij een open hartoperatie uit te voeren dan de staat controle te geven over zoiets essentieels als het betalingsverkeer.quote:Als je bang bent dat het betalingsverkeer onderuit gaat houd je dat gewoon in overheidshanden. Zo krijg je geen problemen en blijft het heilige marktprincipe (voor de banken) overeind.
Je kan het garantieplan ook afschaffen. Dat plan is er juist om banken niet om te laten vallen of de troep door andere banken te laten opruimen. Maar daar is geen gebruik van gemaakt toen het nodig was, dus we kunnen het net zo goed afschaffen.quote:Op maandag 23 november 2009 22:32 schreef justanick het volgende:
[..]
LOL! Als ING, SNS en ABN Amro (de risicobanken) om zouden lazeren, ontstaan er twee situaties. De overige banken mogen voor een deel van de kosten opdraaien (depositogarantiestelsel) terwijl tegelijkertijd het vertrouwen in die banken weg is. Gevolg: domino day. Ze gaan allemaal om. Dan kom je bij de 'rotzooi' waar jij over praat, zeg maar het uitstaande spaargeld. Dat valt wel mee hoor, dat is een paar honderd miljard. Dat tikt Bos zo even af.
Dat los je op door dat door de overheid te laten beheren als onmisbaar en strategisch systeem. Dan kunnen de "systeem"-banken gewoon in elkaar klappen.quote:Tegelijkertijd is er een serieus probleem in Nederland met het betalingsverkeer, waardoor de economische schade fors zal zijn.
Ik denk dat het op termijn goedkoper is om banken te laten vallen.quote:De keuze is dan dus: honderden miljarden voor spaargeld en de gevolgschade, of een miljardje of 30 om wat bankjes overeind te houden, deels door dat geld uit te lenen tegen best wel forse rentepercentages. Welke van de twee is de goedkopere optie, denk je?
[..]
De overheid moet zich ook niet bemoeien met prestige projecten. Ze moeten noodzakelijke dingen doen.quote:Dat zal dan wereldwijd moeten gebeuren, want er als er ergens een bank van het formaat ING omdondert is er al een probleem (tijdelijk).Daarnaast: vertrouw jij de overheid met het betalingsverkeer? Er zijn zoveel voorbeelden van overheidsprojecten die zijn verkloot (OV chipkaart, C2000, Noord-Zuid Lijn - en dat zijn slechts drie volstrekt willekeurige voorbeelden) dat ik nog eerder een dronken slager zou vertrouwen om bij mij een open hartoperatie uit te voeren dan de staat controle te geven over zoiets essentieels als het betalingsverkeer.
Niet alle banken gaan kaputt. Niet alle banken nemen te grote risisco's. Misschien nu, met allerhande garantie-onzin, maar niet in een vrije markt.quote:Tot slot zou het nationaliseren van betalingsverkeer geen donder uitmaken. Als er banken massaal failliet gaan, ligt het betalingsverkeer sowieso plat. Je kunt immers geen geld opnemen of overmaken naar een bank die kaputt is. En als Bos niet had ingegrepen, had nu het complete stelsel aan NL-banken om gelegen.
Niks hypocriets aan. Het is simpelweg prioriteiten stellen. Een maatschappij kan zich meten aan hoe zij haar zwaksten behandelt. Ergo, hulpbehoevenden krijgen hulp. Een stabiel bankenstelsel is nodig voor een welvarend land (wat vervolgens weer nodig is om hulp te kunnen bieden). Ergo, banken krijgen steun.quote:Op maandag 23 november 2009 21:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is hypocriet. Zeuren over losers en ondertussen miljarden aan failliete banken spenderen.
Dat zijn jouw vooroordelen. Niks meer en niks minder.quote:Op maandag 23 november 2009 22:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als je er niet van kan leven of als uberkapitalisten gaan zeuren over de opvoeding van kinderen die je niet kan betalen dan laten ze je wel in de steek.
Maar dat is standaard van rechtse mensen, ze zeuren over alles maar hebben er geen geld voor over.,
We kunnen alleen de hulpbehoevenden helpen als er genoeg "rendabele" mensen zijn. Simpeler dan dat kan ik het niet uitleggen.quote:Op maandag 23 november 2009 22:22 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En het dus niet waard zijn om......?
Je schaft wat top-bonussen af en je bent er. Het geld is er, maar mensen met geld hebben liever meer voor zichzelf.quote:Op maandag 23 november 2009 22:24 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
En wie gaat dat betalen?
[ afbeelding ]
Scherpquote:Op maandag 23 november 2009 22:43 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je schaft wat top-bonussen af en je bent er. Het geld is er, maar mensen met geld hebben liever meer voor zichzelf.
Vul maar in ja.quote:Op maandag 23 november 2009 22:22 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En het dus niet waard zijn om......?
Het zijn twee aparte thema's die beiden te complex zijn om onzinnige voor-tegen uitspraken te doen zoals jij maar vooral ook JohnLocke die zich ongetwijfeld in zijn graf ligt om te draaien overigens.quote:Op maandag 23 november 2009 21:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is hypocriet. Zeuren over losers en ondertussen miljarden aan failliete banken spenderen.
Hihi, volgens mijn leukste vriendin kom ik voor een tientje mijn nest uit.quote:Op maandag 23 november 2009 11:41 schreef LesStroud het volgende:
' Er is geld zat? waar dan? Ik zie het niet. Zaten wij niet met en enorme staatsschuld? Moeten we niet op zowat alles bezuinigen? Ook broodnodige investeringen ? Op mensen die nu onredabel zijn maar wel hun steentje hebben bijgedragen?
En verder hebben 1500 gratis euro's per maand ook een grote aantrekkingskracht op mensen die niet of half onrendabel zijn. Dan wil de waarheid nog wel eens geweld aan gedaan worden.
En waarom elke dag om half 7 uit je warme bed terwijl anderen zich nog een lekker kunnen omdraaien met zo'n beetje hetzelfde inkomen?
Dat is niet waar. Zoveel krijgen die topmannen in Nederland echt niet als bonussen. Voor de simpele ziel (nee, ik bedoel niet jou specifiek) klinkt 'een miljoen bonus' misschien veel, het is twee keer niks op maatschappelijk niveau.quote:Op maandag 23 november 2009 22:43 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je schaft wat top-bonussen af en je bent er. Het geld is er, maar mensen met geld hebben liever meer voor zichzelf.
Dat garantiestelsel (depositogarantiestelsel) is al enkele keren aangeroepen. Oa bij de DSB. Dus er is wel degelijk gebruik van gemaakt toen het nodig was. Als je doelt op de garanties die Bos nu heeft afgegeven op diverse (toxic) assets van de diverse banken: het is nog niet aangeroepen, juist omdat die garantie er is. Zonder die garanties gaan mensen zich toch weer afvragen hoe de balansen van de diverse banken er nu echt uitzien. De conclusies zullen minder fris zijn, maar alleen al het wegvallen van een staatsgarantie ondermijnt het vertrouwen in de banken in kwestie. Banken drijven op vertrouwen. Geen vertrouwen = bank dood. Helemaal bij toch al relatief wankelende bankjes zoals ABN.quote:Op maandag 23 november 2009 22:41 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan het garantieplan ook afschaffen. Dat plan is er juist om banken niet om te laten vallen of de troep door andere banken te laten opruimen. Maar daar is geen gebruik van gemaakt toen het nodig was, dus we kunnen het net zo goed afschaffen.
Hoe? Het laten omvallen van banken kost honderden miljarden. Het ondersteunen van de banken is aanmerkelijk goedkoper. Het is niet de meest fijne en frisse oplossing (en als het een geisoleerd bankje zou zijn had ik die ook liever om zien vallen), maar het probleem is zo breed en zo allesomvattend dat het laten omvallen van een (grote) bank catastrofaal is.quote:Ik denk dat het op termijn goedkoper is om banken te laten vallen.
C2000 (om maar even een voorbeeld te noemen) was niet echt een prestigeproject. Verder gaan er aan de lopende band projecten fout. Ook kleinere projecten waar nauwelijks prestige aan hangt. Daarnaast is dit eigenlijk geen reactie op mijn argument. Het opzetten van een betaalsysteem is iets wat je niet zomaar ff doet.quote:De overheid moet zich ook niet bemoeien met prestige projecten. Ze moeten noodzakelijke dingen doen.
Als we naar de NL-situatie kijken, waren alle banken uiteindelijk omgevallen. Niet alleen door het deposito garantie stelsel, alhoewel dat een flink (zo niet fataal) gat in de balans slaat bij zga iedere bank als ING, SNS en ABN om zouden vallen. Het echte probleem is echter dat in het geval van het omvallen van ING, SNS en ABN het vertrouwen in de banken in NL onmiddelijk weg zou zijn danwel een zware deuk zouden krijgen. Iedere bank was dan omgevallen door bankruns, omdat mensen in blinde paniek hun geld wegtrekken. Door het fractioneel reserve bankieren is er in principe niet zoveel nodig om een bank omver te trekken. Als iedereen 10-15% van zijn spaargeld opneemt is een bank al weg. Bij 5% eigenlijk al, omdat andere mensen dan ook ongerust beginnen te worden en massaal hun geld op zullen nemen.quote:Niet alle banken gaan kaputt. Niet alle banken nemen te grote risisco's. Misschien nu, met allerhande garantie-onzin, maar niet in een vrije markt.
Je hebt gelijkquote:Op maandag 23 november 2009 23:20 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Het zijn twee aparte thema's die beiden te complex zijn om onzinnige voor-tegen uitspraken te doen zoals jij maar vooral ook JohnLocke die zich ongetwijfeld in zijn graf ligt om te draaien overigens.
Die miljarden voor banken zijn noodzakelijk geworden als gevolg van keuzes mbt het financiëel bestel.
Het doet echter weinig ter zake in dit topic en het thema kredietcrisis heeft zelfs een apart subforum én de er is de mogelijk een apart topic te openen.
Afgezien daarvan betaald die groep al relatief en absoluut gezien veel belasting. Het 'afschaffen' van de topbonussen heeft dus enkel als effect dat de belastinginkomsten van de staat volledig instorten en je dus in het geheel geen geld meer hebt voor de uitkeringen.quote:Op maandag 23 november 2009 23:32 schreef waht het volgende:
[..]
Dat is niet waar. Zoveel krijgen die topmannen in Nederland echt niet als bonussen. Voor de simpele ziel (nee, ik bedoel niet jou specifiek) klinkt 'een miljoen bonus' misschien veel, het is twee keer niks op maatschappelijk niveau.
De stemmen haal je door de top te pakken, het geld door het midden te pakken.quote:Op maandag 23 november 2009 23:44 schreef justanick het volgende:
Afgezien daarvan betaald die groep al relatief en absoluut gezien veel belasting. Het 'afschaffen' van de topbonussen heeft dus enkel als effect dat de belastinginkomsten van de staat volledig instorten en je dus in het geheel geen geld meer hebt voor de uitkeringen.
En economisch resultaat door ze allebei met rust te laten.quote:Op maandag 23 november 2009 23:45 schreef FJD het volgende:
[..]
De stemmen haal je door de top te pakken, het geld door het midden te pakken.
Je wil mensen een uitkering van 8000 euro in de maand geven?quote:Op maandag 23 november 2009 22:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zoveel we kunnen? Dat is tussen de 8000 en 20.000 euro per maand. Dat doen we dus niet.
Dat mensen hun spaarcentje die ze opzij hebben gezet voor later zo maar kunnen verliezen daar heb jij dan weer geen moeite mee?quote:Op maandag 23 november 2009 22:41 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan het garantieplan ook afschaffen. Dat plan is er juist om banken niet om te laten vallen of de troep door andere banken te laten opruimen. Maar daar is geen gebruik van gemaakt toen het nodig was, dus we kunnen het net zo goed afschaffen.
[..]
Scherp.quote:Op maandag 23 november 2009 23:45 schreef FJD het volgende:
[..]
De stemmen haal je door de top te pakken, het geld door het midden te pakken.
Ik heb het dan ook niet over de huidige situatie, maar over de situatie die Papier voorstelt.quote:Op maandag 23 november 2009 23:22 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Hihi, volgens mijn leukste vriendin kom ik voor een tientje mijn nest uit.
Ik werk in deeltijd, 22 uur. En ik krijg net iets meer betaald dan een uitkering. Dan hebben mijn huidige baas en ik precies zo afgesproken: ik heb genoeg geld en verlies niet teveel tijd.
Ik ben erg tevreden met die deal en mijn werkgever ook. Gelukkig hoef ik zelden om 7 uur mijn nest uit, want daar heb ik een hekel aan.
En zijdelings zie ik op mijn werk hoe de minderbedeelden in de samenleving slechts een uitkering hebben, maar door gerichte actie toch een beetje tot bloei gebracht kunnen worden. Meer geld zou ze amper helpen, want daar kunnen ze toch niet mee omgaan. Maar een correcte en rustige benadering doet echt wonderen!
En wees gerust: veel echt luie mensen zitten er niet meer in de uitkering. De afgelopen 10 jaar is daar hard aan gewerkt om de onwilligen aan de gang te krijgen. Er blijft een harde tot keiharde kern over, die je als werkgever ook echt niet in huis wilt halen. Die zijn minder schadelijk als ze thuis zitten, dan wanneer ze rondlopen.
Wees zelf dan eens duidelijker, dan met 1 kernwoordje te antwoorden. Wees een duidelijk met wat je bedoeld. Je veroorzaakt een verkeerde beeldvorming gewoon zelf.quote:Op maandag 23 november 2009 11:51 schreef Chewie het volgende:
[..]
Oh dat kan zelfs in sommige gevallen.
Maar hoe kom jij in hemelsnaam van mijn uitspraak "gedeeltelijk" naar " Mensen zijn gedeeltelijk zelf verantwoordelijk dat ze een handicap hebben" . Ik kan dat niet halen uit mijn reactie en vind het nogal asociaal dat jij dit er wel van wilt maken.
Alsof het bedrijfsleven ineens die mensen wel gaan aannemen als overheid hen de uitkering afpaktquote:Het bedrijfsleven zal wel gek zijn om die mensen aan te nemen als de overheid wel erg makkelijk de mogelijkheid geeft om die mensen te dumpen.
[..]
Het alternatief is dan hen de uitkering afpakken???? Het bedrijfsleven neemt ze niet aan, want zwakkelingen. De overheid mag ze van jou ook geen baan geven en dan? Op straat dumpen, zonder geld?quote:Waarom zou ik moeten kiezen tussen die idiote en zelfs asociale keuzes die jij hier biedt?
Heel simpel: van mij heeft iedereen het recht om mee te doen. En ja, in de praktijk betekent dat dat ze gewoon betaald werk kunnen doen. Voor henzelf beter en het levert per saldo nog meer op ook.quote:En dan durf je me ook nog te vertellen dat ik mijn verantwoordelijkheid moet nemen terwijl jij hier degene bent die niet durft te kiezen, geen verantwoordelijkheid wil nemen aangezien je beide keuzes er op neer komen dat jij je verantwoordelijkheid wil afkopen
Ik kom alleen voor het bier en de popcorn. Ik heb niet langer de illusie dat er ook maar iemand is die z'n mening op basis van een topic wijzigt.quote:Op dinsdag 24 november 2009 12:23 schreef EchtGaaf het volgende:
Ow, nou wordt het gezellig, FJD is terug.
Geef de voorbeelden dan eens aanquote:Op maandag 23 november 2009 12:44 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
Je hebt dezelfde docu toch gezien? Dat vond ik luie, egoïstische mensen. De meeste van hen hebben hun eigen keuzes gemaakt.
Toch ben ik overtuigd dat het wel degelijk invloed heeft op het cognitieve vlak. Misschien.quote:Op dinsdag 24 november 2009 12:49 schreef FJD het volgende:
[..]
Ik kom alleen voor het bier en de popcorn. Ik heb niet langer de illusie dat er ook maar iemand is die z'n mening op basis van een topic wijzigt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |