Die schimmel zag ik ineens afgelopen voorjaar. Ik ging de ramen weer eens lappen en probeerde die irritante vlekjes weg te krijgen. Na goed boenen en gluren in dat raam zag ik dat het ertussen zat.quote:Op zondag 8 november 2009 01:28 schreef Tassiepassie het volgende:
Dat zou idd niet mogelijk moeten zijn aangezien het glaswerk bij de randen gekit is en niet onderaan in het houtwerk.
Het kan ook gewoon condens zijn waar zich stofdeeltje in zijn gaan verzamelen en daarna schimmelen.
Stof komt er al in bij het maken dat hou je nu eenmaal niet tegen en in een keuken heb je meestal veel kans op condensvorming (buiten kouder dan binnen en kookvocht)
Ook kan de kitlaag niet meer goed zijn en dan komt er rotzooi en vocht tussen het glas.
Kan dus vanalles zijn
Hoe oud is je deur en waarmee is deze geverfd/behandeld?quote:Op zondag 8 november 2009 01:08 schreef childintime het volgende:
Bij mijn keukendeur zitten allemaal schimmelplekjes tussen het dubbele glas. Ik heb rondom dubbel glas in mijn huis, maar alleen bij de keukendeur zie ik al die plekjes. Nu is het zo dat onderin die keukendeur een kattenluikje zit. Kan dat daar iets mee te maken hebben? Een "dubbelglasraam" moet toch helemaal vacuum zijn? Het zou dan toch niet uit moeten maken of er onderin het hout van de deur een kattenluik zit?
Ja bespottelijkquote:Op zondag 8 november 2009 01:44 schreef Oblivion het volgende:
600 euro voor een achterdeur...![]()
Wat een belachelijke prijs.
Wat je kan doen is kijken of er in je buurt een sloopbedrijf zit voor huizen.
Heel vaak hebben ze daar exact die achterdeuren, inclusief dubbelglas.
Vaak een euro of 70/90.
Zet je die er toch in?
Ben je overal vanaf.
Die deur is zeker al 11 jaar oud. Waarmee hij geverfd of behandeld is weet ik niet. Ze komen eens in de 4 jaar zo'n beetje schilderen.quote:Op zondag 8 november 2009 01:45 schreef CSI_MIAMI het volgende:
[..]
Hoe oud is je deur en waarmee is deze geverfd/behandeld?
11 jaar.. k gok op wat al eerder genoemd is.. een beschadigde kitrand.. heb je gekeken of je ergens losse/missende kitdelen ziet?quote:Op zondag 8 november 2009 01:47 schreef childintime het volgende:
[..]
Die deur is zeker al 11 jaar oud. Waarmee hij geverfd of behandeld is weet ik niet. Ze komen eens in de 4 jaar zo'n beetje schilderen.
Nee, dan moet ik morgen eens bij daglicht gaan kijken. Ik maakte me er ook niet zo druk om, tot ik nu wil ruilen en zij ineens 600 voor die deur in rekening gaan brengen...... Fuck off, met die deur is veel meer mis en ik wil gewoon niet voor alle kosten opdraaien. Ik wil Maandag even contact met ze opnemen en wil er dan dus zeker van zijn dat niet het kattenluik de oorzaak van het vochtprobleem kan zijn. Dat ze Maandag niet zeggen "die schimmel in het dubbelglas komt omdat er een kattenluik onderin die deur zit".....quote:Op zondag 8 november 2009 01:51 schreef CSI_MIAMI het volgende:
[..]
11 jaar.. k gok op wat al eerder genoemd is.. een beschadigde kitrand.. heb je gekeken of je ergens losse/missende kitdelen ziet?
Zou wat mij betreft een te makkelijke conclusie zijn natuurlijk. Tenzij je in het frame van het luikje kan zien dat er houtrot / open plekken zichtbaar zijn. Dan zou het nog wel eens zo kunnen zijn dat daardoor het vocht naar binnen getreden is.quote:Op zondag 8 november 2009 01:56 schreef childintime het volgende:
[..]
Nee, dan moet ik morgen eens bij daglicht gaan kijken. Ik maakte me er ook niet zo druk om, tot ik nu wil ruilen en zij ineens 600 voor die deur in rekening gaan brengen...... Fuck off, met die deur is veel meer mis en ik wil gewoon niet voor alle kosten opdraaien. Ik wil Maandag even contact met ze opnemen en wil er dan dus zeker van zijn dat niet het kattenluik de oorzaak van het vochtprobleem kan zijn. Dat ze Maandag niet zeggen "die schimmel in het dubbelglas komt omdat er een kattenluik onderin die deur zit".....
Ik zie nergens houtrot of open plekken. Maar dan nog, stel dat dat er wel zou zijn, dan hoort het raam toch vacuum te zijn en heel goed afgekit, zodat eventuele vocht in het hout geen invloed op het raam kan hebben?quote:Op zondag 8 november 2009 01:59 schreef CSI_MIAMI het volgende:
[..]
Zou wat mij betreft een te makkelijke conclusie zijn natuurlijk. Tenzij je in het frame van het luikje kan zien dat er houtrot / open plekken zichtbaar zijn. Dan zou het nog wel eens zo kunnen zijn dat daardoor het vocht naar binnen getreden is.
Logischerwijs niet nee.. mja.. het zit er wel.. een andere oorzaak kan ik eerlijk gezegd niet bedenkenquote:Op zondag 8 november 2009 02:10 schreef childintime het volgende:
[..]
Ik zie nergens houtrot of open plekken. Maar dan nog, stel dat dat er wel zou zijn, dan hoort het raam toch vacuum te zijn en heel goed afgekit, zodat eventuele vocht in het hout geen invloed op het raam kan hebben?
dat dus...quote:Op zondag 8 november 2009 11:16 schreef Forno het volgende:
Er zit helemaal geen vacuum tussen het glas. Dat zou in een fractie breken door de druk. Ze gebruiken een inert gas als argon geloof ik, om die ruimte op te vullen.
De kitnaad rondom het glas is niet 100% luchtdicht. Het heeft die functie ook niet. Die zit er alleen om water/regen tegen te houden. Het glas zelf en diens lijmverbinding moet luchtdicht zijn. Daar is waarschijnlijk een lek ontstaan. Dan kan er dus vocht tussen de glasplaten komen (dat houd een kitnaad niet tegen), en dat gaat natuurlijk mis. Vervangen is dan de enige optie.
Het kattenluikje heeft hier helemaal niks mee te maken. Ik kan me voorstellen dat een woningbouwcorporatie geen toestemming voor zo'n luikje heeft gegeven, en dus de kosten voor het terugbrengen in oorspronkelijke staat, op jou verhaalt. 600 euro voor een hardhouten deur, inclusief afhangen is geen gekke prijs hoor.
Als je geen schriftelijke (of email) verklaring hebt, dat het katteluikje mocht, sta je heel zwak. Daarnaast weten we niet in welke staat de deur zich nu bevindt. Misschien is de boel door dat luikje gaan rotten? Zonder foto kun je er weinig van zeggen.quote:Op zondag 8 november 2009 14:32 schreef error_404 het volgende:
Wat de heren Forno en TheOneAndOnly zeggen....
Een nieuwe deur is onzin; het dichtzetten / repareren van de sparing waar het kattenluikje gezeten heeft, mag je niet meer dan een paar tientjes kosten en jun je waar schijnlijk ook zelf wel doen (of een handige bekende).
zo erg issie huisbaas nou ook weer niet hoorquote:Op zondag 8 november 2009 15:13 schreef Forno het volgende:
[..]
Als je geen schriftelijke (of email) verklaring hebt, dat het katteluikje mocht, sta je heel zwak. Daarnaast weten we niet in welke staat de deur zich nu bevindt. Misschien is de boel door dat luikje gaan rotten? Zonder foto kun je er weinig van zeggen.
@saisai, een huisbaas is wat anders dan een woningbouwcorporatie. Die laatste hebben vaak een onderhoudsplan en laten de boel om de zoveel jaar onderhouden. Een huisbaas heeft vaak schijt aan onderhoud aan zijn woning(en). Die wil gewoon zoveel mogelijk huur vangen voor zo weinig mogelijk extra kosten. En als de woning uit elkaar dreigt te vallen, verkopen ze de boel. Doordat ze die huizen vaak lang in bezit hebben gehad, kunnen ze toch overwaarde in hun zak steken. Dat het huis verloedert, maakt de meeste m.i. geen reet uit. Heb zelf ook jaren in zo'n huis gewoond.
Met vacuum bedoelde ik dus dat er geen zuurstof in kan komen. Daardoor komt er ook vocht en allerlei andere ellende naar binnen. Ik weet wel dat er een soort gas in zit. Ik heb weleens gehoord als zo'n raam stukgaat, dit een behoorlijk dreun kan geven.....quote:Op zondag 8 november 2009 11:16 schreef Forno het volgende:
Er zit helemaal geen vacuum tussen het glas. Dat zou in een fractie breken door de druk. Ze gebruiken een inert gas als argon geloof ik, om die ruimte op te vullen.
De kitnaad rondom het glas is niet 100% luchtdicht. Het heeft die functie ook niet. Die zit er alleen om water/regen tegen te houden. Het glas zelf en diens lijmverbinding moet luchtdicht zijn. Daar is waarschijnlijk een lek ontstaan. Dan kan er dus vocht tussen de glasplaten komen (dat houd een kitnaad niet tegen), en dat gaat natuurlijk mis. Vervangen is dan de enige optie.
Het kattenluikje heeft hier helemaal niks mee te maken. Ik kan me voorstellen dat een woningbouwcorporatie geen toestemming voor zo'n luikje heeft gegeven, en dus de kosten voor het terugbrengen in oorspronkelijke staat, op jou verhaalt. 600 euro voor een hardhouten deur, inclusief afhangen is geen gekke prijs hoor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |