Ligt er maar net aan wat je doet.quote:Op zaterdag 7 november 2009 01:18 schreef EgoTrippin het volgende:
[..]
En bij dat telewerken worden grote hoeveelheden data geupload en gedownload? Nee, waarschijnlijk juist helemaal niet veel. Waarschijnlijker vind ik nog:
[..]
Meeste telewerkvoorzieningen zullen denk ik bestaan uit remote desktop-achtige dingen (citrix: 10kbyte/sec, microsoft terminal services(RDP): 25kbyte/sec, desktop virtualisatie gebruikt in de achtergrond vaak ook gewoon RDP (vmware in ieder geval wel). Denk dat je gemiddeld genomen kunt rekenen met 128kbit/sec per telewerker, dus daar moet je er heel wat van hebben. En ik denk dat de meeste webmails ook niet zo'n gek hoge eisen stellen.quote:Op zaterdag 7 november 2009 01:29 schreef McKillem het volgende:
[..]
Ligt er maar net aan wat je doet.
Nee dat is het niet en na 30 seconden googlen ben je daar al achter.quote:Op zaterdag 7 november 2009 02:17 schreef Megumi het volgende:
Het is maar een doodgewone griep. Wanneer houd die paniekzaaierij eens op.
Heb je wel enig idee hoe die netwerken eruit zien? De backbone vanaf een DSLAM (uitgaande van DSL) is eventueel de beperkende factor (op de AMS-IX zijn providers eerder met 10Gb aangesloten) en vanaf daar is ook alles glas en werkt men echt niet met 100Mb interfaces.quote:Op zaterdag 7 november 2009 00:47 schreef anboni het volgende:
[..]
Als je dan wikipedia artikelen gaat linken, zorg dan wel je dat iets relevants linked, zoals http://en.wikipedia.org/wiki/Overbooking . De dingen die jij linkt hebben hier niet zo gek veel mee te maken, punt is dat alle consumenten internetverbindingen ervanuit gaat dat nooit iedereen tegelijk gebruik maakt van de verbinding. Die 100 stuks 20mbit verbinding in 'n woonwijk gaan met z'n allen over 'n 100mbit verbinding naar de ams-ix. Als dus die 100 verbindingen ineens met z'n allen 1 mbit willen gaan verstouwen, gaat het nog net goed. Als ze allemaal 2 of meer willen versturen, dan houdt het op. En QoS helpt dan al gauw ook niet meer...
[..]
Je wil niet weten hoeveel bedrijven nog gewoon ADSL of SDSL hebben. Bij SDSL heeft men max 2,3Mb tot zijn beschikking en de overboeking houdt niet veel meer in dan dat de bandbreedtes zijn gereserveerd mocht het hypothetische geval ontstaan dat inderdaad de volledige backbone vol komt te zitten. Dan heb je met een 1:1 verbinding meer zekerheid. Is niet alleen die overboeking die daar voor zorgt overigens. Een 2,3Mb SDSL cbr levert meer zekerheid dan 2,3 Mb SDSL ubr. Daarnaast hebben de meeste zakelijke lijnen juist een overboeking van 1:20. Overboeking is voor veel bedrijven helemaal niet zo relevant (en terecht).quote:Mja, d'r zit natuurlijk wel enig verschil tussen de internetverbinding die 'n beetje bedrijf heeft en de meeste consumentenlijntjes.. De meeste zakelijke internetverbindingen hebben weinig of geen overboeking (1:1, 1:5, hooguit 1:10).. Consumentenlijnen hebben, afhankelijk van de ISP, 'n overboeking van 1:20 tot zelfs 1:50 (misschien nog wel meer ook). Daar hebben ze dus, strikt hypothetisch, wel een punt.
Neemt niet weg dat het waarschijnlijk zo'n vaart niet zal lopen, typische tacohoest paniek...
Nee duh, die 100mbit was gewoon 'n rekenvoorbeeld, ik heb inderdaad geen idee wat de werkelijke cijfertjes zijn voor de backbones (is ook totaal niet relevant voor deze discussie). En wat die 10gbit naar ams-ix betreft (wat waarschijnlijk voor de meeste providers niet de enige link met de buitenwereld is): die is natuurlijk ook flink overbooked. Of denk jij dat 'n gemiddelde ISP echt voor iedere 500 20mbit klanten een aparte ams-ix link heeft?quote:Op zaterdag 7 november 2009 10:38 schreef pisnicht het volgende:
Heb je wel enig idee hoe die netwerken eruit zien? De backbone vanaf een DSLAM (uitgaande van DSL) is eventueel de beperkende factor (op de AMS-IX zijn providers eerder met 10Gb aangesloten) en vanaf daar is ook alles glas en werkt men echt niet met 100Mb interfaces.
En wat heeft het soort aansluiting precies te maken met de overboeking? Ook ADSL en SDSL verbindingen zijn verkrijgbaar met diverse mate van overboeking.quote:Je wil niet weten hoeveel bedrijven nog gewoon ADSL of SDSL hebben.
Nou kom es op dan met de links.quote:Op zaterdag 7 november 2009 10:09 schreef splendor het volgende:
[..]
Nee dat is het niet en na 30 seconden googlen ben je daar al achter.
http://www.google.nl/#hl=nl&source=hp&q=verschillen+griep+en+mexicaanse+griep&btnG=Google+zoeken&meta=&aq=0&oq=verschillen+griep+&fp=46d08ae2e4da88dbquote:Op zaterdag 7 november 2009 15:17 schreef McKillem het volgende:
[..]
Nou kom es op dan met de links.
Mensen die A roepen maar geen B zeggen.
quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:25 schreef Farenji het volgende:
Het internet is ontworpen om atoomoorlogen en dodelijke wereldepidemieen te weerstaan. Een mild griepje zal het dan vast ook wel overleven.
Ja zo kan ik ook leuke rekenvoorbeelden bedenken die een of ander doemscenario ondersteunenquote:Op zaterdag 7 november 2009 10:52 schreef anboni het volgende:
[..]
Nee duh, die 100mbit was gewoon 'n rekenvoorbeeld, ik heb inderdaad geen idee wat de werkelijke cijfertjes zijn voor de backbones (is ook totaal niet relevant voor deze discussie). En wat die 10gbit naar ams-ix betreft (wat waarschijnlijk voor de meeste providers niet de enige link met de buitenwereld is): die is natuurlijk ook flink overbooked. Of denk jij dat 'n gemiddelde ISP echt voor iedere 500 20mbit klanten een aparte ams-ix link heeft?
[..]
Dat je doet overkomen alsof menig bedrijf een dikke pijp heeft liggen terwijl de realiteit is dat veel bedrijven nog tragere verbindingen hebben dan menig consument. Daarnaast snap je ook hier weer niet wat ik feitelijk zeg.quote:En wat heeft het soort aansluiting precies te maken met de overboeking? Ook ADSL en SDSL verbindingen zijn verkrijgbaar met diverse mate van overboeking.
Nou, leg jij dan eens uit waarom de cijfertjes volgens jou wel relevant zijn?quote:Op zaterdag 7 november 2009 17:06 schreef pisnicht het volgende:
Ja zo kan ik ook leuke rekenvoorbeelden bedenken die een of ander doemscenario ondersteunenGezien de rest van het verhaal is duidelijk dat je een typisch gevalletje klok-klepel bent. Die getalletjes zijn juist wel relevant en helemaal om te snappen hoe die verdeling van bandbreedte nu feitelijk werkt.
quote:Probeer nou verder niet de wijsneus uit te hangen want je weet zelf ook dat je hier met veel te weinig kennis interessant loopt te doen.
Precies. Nogal een onzinnig berichtquote:Op zaterdag 7 november 2009 17:07 schreef iamredleader het volgende:
Snel nog even een post maken voordat het Internet sluit
Een soort bankrun op het internet; door mensen als jij gaat het internet kapot.quote:Op zaterdag 7 november 2009 19:14 schreef Revolution-NL het volgende:
Snel maar even het hele internet downloaden dan, heb ik er iig geen last van
Idd, misschien dat het trager wordt maar ik denk niet dat je beter 10 thuiswerkers kunt hebben dan een hardcore downloader als je kijkt naar het internetverbruikquote:Op zaterdag 7 november 2009 15:25 schreef Farenji het volgende:
Het internet is ontworpen om atoomoorlogen en dodelijke wereldepidemieen te weerstaan. Een mild griepje zal het dan vast ook wel overleven.
Overbelasting is een heel ander probleem en zonder ingrijpen werkt het dan niet goed meer. En dan gaat het aantal verstuurde pakketjes nog verder omhoog want alles moet wel goed aankomen dus dan wordt het gewoon nog een keer verstuurd.quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:25 schreef Farenji het volgende:
Het internet is ontworpen om atoomoorlogen en dodelijke wereldepidemieen te weerstaan. Een mild griepje zal het dan vast ook wel overleven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |