abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_74125926
Hoe lang voordat je eerste rentevaste periode afloopt moet een hyptheekverstrekker een voorstel tot verlenging toesturen? Is dit wettelijk geregeld (en zo ja, waar kan ik die info vinden)?

Dit i.v.m. het feit dat 4 weken voordat m'n eerste 10 jaar erop zitten het voorstel tot verlenging is ontvangen, dit is eigenlijk te kort om met andere partijen eens te kijken of het beter kan.
You have to stop blaming yourself.
Just blame yourself once and move on.
pi_74126054
Los van het feit of dat ergens wettelijk geregeld is, waarom ben je zelf niet al eerder op onderzoek uitgegaan bij andere partijen?
pi_74126292
Mja, ze hebben het 10 jaar geleden al aangekondigd. Verder is er niets wettelijk geregeld. Wil je rondkijken, ga dan tijdelijk voor een variabele rente. (als dat gaat, misschien heb je een spaarhypotheek, maar ga dan voor 1 jaar vast)
[b]A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?[/b]
pi_74126410
Daarom doen ze het juist zo laat, dat je nergens meer kan gaan kijken.
pi_74126447
Staan dat soort dingen niet in je overeenkomst?
Of er na 10 jaar bijvoorbeeld sprake is van een variabele rente, of van het opnieuw ingaan van een 10 jaars termijn (stilzwijgend met hetzelfde percentage, bij commentaar met een ander percentage)..

Overleg met andere partijen heeft meer te maken met oversluiten, en het moeten afkopen van een rentevaste periode (vooral als je rente hoger is dan de markt doet). Dit voorstel is meer wat jouw wensen zijn nu die afspraken over die eerste 10 jaar verstreken zijn. De resterende 20 jaar zijn nog geen (bindende) afspraken over, of je kunt ze in je contract terugvinden
pi_74126733
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 20:39 schreef frederik het volgende:
Staan dat soort dingen niet in je overeenkomst?
Of er na 10 jaar bijvoorbeeld sprake is van een variabele rente, of van het opnieuw ingaan van een 10 jaars termijn (stilzwijgend met hetzelfde percentage, bij commentaar met een ander percentage).

Er staat standaard een duur van 30 jaar in, over het algemeen. Daarnaast de rentevaste periode en dat deze bij afloop verlengd wordt tegen het dan geldende tarief. (en dat dit dán overeen te komen is)
quote:
Overleg met andere partijen heeft meer te maken met oversluiten,
Dat is ook wat TS bedoelt, gok ik
[b]A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?[/b]
pi_74128251
Ik heb zelf destijds 5 jaar voor het aflopen van mijn hyptheek al een nieuwe afgesloten. Koste me wel 800 euro boete omdat ik hem gedurende de looptijd afbrak, maar ik ging wel 80 euro in de maand minder betalen, en dat terwijl ik hem voor 20 jaar vast zette

Je had er gewoon op tijd bij moeten zijn, en voldoende informeren voordat je voor het blok komt te staan.

Ik zou het nu iig binnen 4 weken proberen te regelen, en te vergelijken, en lukt dat echt niet, dan zoals gezegt, dagrente, of 1 jaar vast zodat je wat meer tijd hebt.

[ Bericht 0% gewijzigd door Sakura op 27-10-2009 21:22:11 ]
Wie is jouw favoriete sprookjesfiguur, Sinterklaas, Hans en Grietje, Roodkapje, of Jezus?
pi_74129470
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 20:31 schreef Dennis101 het volgende:
Los van het feit of dat ergens wettelijk geregeld is, waarom ben je zelf niet al eerder op onderzoek uitgegaan bij andere partijen?
Erg zorgwekkende ontwikkeling, mensen die onder hun eigen verantwoordelijkheid uit proberen te komen door zich te proberen te verschuilen achter een of andere wet...
pi_74129755
quote:
Op dinsdag 27 oktober 2009 20:39 schreef tehoef het volgende:
Daarom doen ze het juist zo laat, dat je nergens meer kan gaan kijken.
Zal eerder zijn omdat ze zich niet te vroeg vast willen leggen op een oude (lees: te lage) rente
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')