Microsoft zal geen stappen ondernemen tegen winkels die oem-versies van Windows 7 aan particulieren verkopen. Wel wil de softwaregigant winkeliers beter gaan voorlichten over de verschillende licentieversies en de verkoopvoorwaarden.
Een oem-versie van Windows 7 is volgens de definitie van Microsoft uitsluitend bedoeld voor een 'assembleerder, reparateur of pre-installateur van software die klantsystemen verkoopt aan derden'. Deze oem-uitvoeringen zijn aanzienlijk goedkoper dan de retailversies van Windows 7. Op de oem-edities zit echter geen ondersteuning vanuit Microsoft: deze moet door de systeembouwer verzorgd worden. Door de lagere prijs zijn oem-versies al jarenlang populair bij eindgebruikers die hun eigen systemen bouwen. Windows 7 is dan ook bij een groot aantal winkels in oem-uitvoering te bestellen, al dan niet in combinatie met hardware.
Afgelopen week ontstond er commotie nadat Microsoft het aanbieden van oem-versies aan particulieren tegenover Gadget.nl 'illegaal' noemde. De softwaregigant stelt dat het twee jaar geleden de definitie van een 'oem' heeft aangescherpt, waardoor winkels deze versie niet meer zouden mogen aanbieden aan particulieren die zelf hun pc's in elkaar schroeven. Microsoft zal computerwinkels echter niet gaan dwingen om de verkoop van oem-versies te staken, zo laat Lucas de Clercq, directeur Original Equipment Manufacturing aan Tweakers.net weten: "Wij kunnen een webwinkel en de sector als geheel er hooguit op aanspreken. Bovendien heeft ook de klant een eigen verantwoordelijkheid".
De Clercq vergelijkt de verkoop van oem-versies van Windows 7 aan particulieren met een ondernemer die een Makro-pasje bezit en deze uitleent aan zijn buurman: "Je weet dat het niet mag, maar het is wel mogelijk en eenvoudig". Volgens de Clerq is een consument beter uit met een upgrade-versie of een volledige retailuitvoering van Windows 7, omdat deze door Microsoft ondersteund wordt en geheel legitiem is. Microsoft wil binnenkort de spelregels rondom de verkoop van oem-versies en volledige versies van Windows 7 beter gaan overbrengen aan zowel de consument als de retailsector. Hoe dit 'voorlichtingsproces' er uit zal gaan zien, is nog niet duidelijk
Tweakers
OxygeneFRL-vrijdag 8 mei 2020 @ 08:52:59: Ik had een pleuris hekel aan je maar nu ik weet dat je tegen een vuurwerkverbod ben, hou ik van je.