De winter komt er weer aan en ik wil aan een nieuw auto project beginnen. Helaas kosten deze projecten al snel veel geld en alles wat ik kan besparen is mooi meegenomen.
Dit staat in WGR omdat ik wil kijken of ik dit vanuit mijn eigen bedrijf zou kunnen financieren. Ik heb binnen kort een afspraak met mijn accountant maar misschien krijg ik hier mooie tips waar mijn accountant niet aan denkt.
Even wat kleine feiten.
Op het moment ben ik “zzp er” (dus heb ik een eenmanszaak.) Dit zou als het iets uit zou maken omgezet kunnen worden naar een BV.
Ik wil een auto gaan bouwen voor circuit gebruik. (een klassieke racer van 40 jaar oud)
De auto zal ongeveer 1/3 gaan kosten van wat mijn bedrijf omzet in 1 jaar.
De bouw van de auto zou verdeeld moeten worden over 2 jaar dus de kosten zouden dan 2x 1/6 van mijn jaar omzet zijn.
Mijn netto winst is de afgelopen 2 jaar telkens 93% van mijn omzet. (dus ik zou geld kunnen besteden aan reclame)
Ik heb op het moment geen andere sponsoring of iets dergelijks lopen vanuit mijn bedrijf.
Zijn er mogelijkheden om de auto vanuit mijn bedrijf te financieren?
Zelf dacht ik al aan een sponsoring constructie maar ik kan natuurlijk nooit hard maken dat ik 1/6 van mijn omzet besteed aan een circuit wagen om voor mijn eenmanszaak klanten te werven. Dit zal denk ik problemen geven voor de belastingdienst.
Andere constructie: Een “Race team” (bedrijf) starten als dochter onderneming van mijn eenmanszaak (of bv als ik het hiervoor om moet zetten) en vanuit mijn moederbedrijf mijn dochteronderneming financieren?
Zijn dit mogelijke constructies of zijn er andere constructies mogelijk? Dan hoor ik dit natuurlijk graag.
Als weinig helpt, help veel meer.
Sparen is voor mensen die niet weten waar ze geld aan uit moeten geven !!!