FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Molukse betoging loopt uit de hand
MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 13:19
quote:
NOS-TT 103 do 25 apr


DEN HAAG De demonstratie van Molukkers in Den Haag loopt uit de hand nu een groep van honderd jongeren na afloop van de officiele optocht door wil gaan met protesteren.De Mobiele Eenheid wilde hen tegenhouden,maar ze waren toen al door een cordon gebroken. De Molukkers bekogelen de politie met allerlei voorwerpen.Met de demonstratie moest de oprichting van de RMS,de Vrije Republiek der Zuid-Molukken op 25 april 1950 worden herdacht. In Ambon is het leger en de politie en masse op de been om ongeregeldheden te voorkomen.RMS-aanhangers toonden hun vlaggen.m Moslims reageerden furieus.


Is dit nog nieuws?
Je mag niet generaliseren, maar het gaat wel steeds vaker dezelfde kant op
SleepingSundonderdag 25 april 2002 @ 13:23
Jammer, wel ellende hier, maar voor het echte probleem verandert het niets..
V.donderdag 25 april 2002 @ 13:26
Tsja, jammer dat dat weer gebeurt.
Het leidt de aandacht weer lekker af van het doel van de betoging.

V.

V.donderdag 25 april 2002 @ 13:27
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:19 schreef MrTorture het volgende:

Je mag niet generaliseren, maar


Laat zo'n opmerking dan achterwege.

V.

Jordy-Bdonderdag 25 april 2002 @ 13:27
liever daar dan hier... *bibber*
speknekdonderdag 25 april 2002 @ 13:29
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:27 schreef Jordy-B het volgende:
liever daar dan hier... *bibber*
Je bedoelt, liever daar dan daar EN hier.
bluegrassdonderdag 25 april 2002 @ 13:29
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:19 schreef MrTorture het volgende:

[..]

Is dit nog nieuws?
Je mag niet generaliseren, maar het gaat wel steeds vaker dezelfde kant op


ja, ik kan me rotterdam van een paar jaar geleden ook nog wel herinneren, toen waren het voetbalvandalen...
MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 13:31
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:27 schreef Verbal het volgende:
Laat zo'n opmerking dan achterwege.
Wat ik er mee wilde zeggen is dat dit soort uit de hand gelopen betogingen er voor zorgen dat er steeds meer gegeneraliseerd wordt... Ik ben absoluut niet racistisch of discriminerend aangelegd, maar de groep jongeren die voor deze ongeregeldheden verantwoordelijk zijn, zorgen ervoor dat rechtse ideeen steeds meer voorkomen...
Baasdonderdag 25 april 2002 @ 13:32
-edit-

lees Discussieren onmogelijk? maar eens even.
-edit-

[Dit bericht is gewijzigd door Jernau.Morat.Gurgeh op 25-04-2002 13:34]

IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 13:41
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:31 schreef MrTorture het volgende:

[..]

Wat ik er mee wilde zeggen is dat dit soort uit de hand gelopen betogingen er voor zorgen dat er steeds meer gegeneraliseerd wordt... Ik ben absoluut niet racistisch of discriminerend aangelegd, maar de groep jongeren die voor deze ongeregeldheden verantwoordelijk zijn, zorgen ervoor dat rechtse ideeen steeds meer voorkomen...


Leg mij eens uit waarom je rechtse ideeen krijgt als mensen in Den Haag demonstreren voor hun onafhankelijkheid?. Die betoging is niet gericht tegen de nederlandse burger maar tegen de indonesische regering. Die mensen die vandaag demonstreren doen dat omdat ze het in indonesie niet mogen doen (we weten allemaal wel hoe het daar aan toe gaat). En tjsa je hebt er altijd raddraaiers tussen zitten, die elke mogelijkheid aangrijpen om ruzie te zoeken.

Weet je wie er pas oogkleppen opheeft? Mensen die meteen komen roepen dat je hier rechtse ideeen van krijgt......

Jordy-Bdonderdag 25 april 2002 @ 13:44
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:29 schreef speknek het volgende:

[..]

Je bedoelt, liever daar dan daar EN hier.


mag ook...

zolang het hier maar niet gebeurt... dan wordt half Assen onbegaanbaar... (een groot deel van de inwoners van Assen is Moluks)

[Dit bericht is gewijzigd door Jordy-B op 25-04-2002 13:44]

MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 13:44
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:41 schreef IHOAKSISnoet het volgende:
En tjsa je hebt er altijd raddraaiers tussen zitten, die elke mogelijkheid aangrijpen om ruzie te zoeken.
Ja, maar zij verpesten het voor de mensen die er met een echte reden betogen.
quote:
Weet je wie er pas oogkleppen opheeft? Mensen die meteen komen roepen dat je hier rechtse ideeen van krijgt......
Weet je wie er pas oogkleppen ophebben? Mensen die niet in de gaten hebben, dat vergelijkbare topics vaak rechtse mensen aantrekken. Als er ergens iets uit de hand loopt waar buitenlanders bij zijn betrokken, is dat alleen maar voer voor mensen met rechtse ideeen. Het versterkt hun idee dat ze gelijk hebben en er zijn steeds meer mensen die over gaan op vergelijkbare ideeen.
Moddermandonderdag 25 april 2002 @ 13:48
Dat zuigT!
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 13:51
Ik kan me nog herinneren hoe het er de laatste keer aan toeging in mijn binnenstad. Toen waren het Koerden. Het is mij nooit duidelijk geworden wat "fietsen en bakstenen door abri's gooien" met de turkse kwestie te maken heeft. De grootste ergernis was nog het slappe optreden van de politie, die gewoon in hun broek stonden te schijten en niet meer deden dan een hand op een schouder leggen en fluisteren: dat kun je beter niet doen. Waarna vervolgens nog meer stenen door ruiten gingen.

Moraal: Wanneer je zonodig in dit land de wantoestanden in je eigen land aan de kaak moet stellen, verbuik je ALLE credits en sympathie als je ook maar 1 kiezelsteen durft te verplaatsen, en mag de plitie/me/leger kei- en keihard optreden, no mercy. Wanneer een groep hooligans het centrum belaagt, gaat het er ineens wel heel hard aan toe.

Jammer dat het er in de praktijk zo anders aan toe gaat hier.

[Dit bericht is gewijzigd door eRR_ op 25-04-2002 13:52]

Forumpidonderdag 25 april 2002 @ 13:52
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:48 schreef Modderman het volgende:
Dat zuigT!
SportsIllustrateddonderdag 25 april 2002 @ 13:55
Weer een kleine groep die de rest te schande maakt.
Waarom reageerden die Moslims trouwens zo furieus op dat vlaggenvertoon?
IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 13:59
Rechts, links, onder of boven, het maakt me geen reet uit. Waar het mij omgaat dat er heel snel allerlei dingen worden geblaat door mensen zonder dat ze er over nadenken. Daar erger ik me aan. Dat het fashionable is om bijvoorbeeld bij deze demonstratie gelijk te gaan roepen dat het een gevolg is dat nederland o zo tolerant is, en dat het allemaal rechtser kan. Dat doet niet terzake bij deze demonstratie

Al die manifestaties van de RMS hebben in de voorgaande jaren al een explosief karakter gehad. Ik kan me nog zo'n 7 jaar geleden herinneren. Toen was het veel erger, er was toen een complete veldslag gaande bij de indonesische ambassade. Verder is het zo dat molukkers geen buitenlanders zijn. Alle sinds 1950 aanwezige molukkers (en de generaties daarna) zijn nederlandse burgers, omdat ze in het KNIL hebben gediend. Het is te vergelijken met de Ghurka's (actief legeronderdeel van de Britten). De molukkers waren onderdeel van het nederlandse leger (zij knapte de smerige karweitjes op o.a. in Atjeh). Dus gaan blaten dat buitenlanders voor dit soort overlast zorgen en dat zij enkel te gast zijn en dat zij zich dienen te gedragen (en wat betreft gedrag, kan ik demonstraties die uit de hand lopen met wat voor karakter dan ook nooit goedkeuren!) is hier totaal irrelevant.

Kaalheidonderdag 25 april 2002 @ 13:59
Ik zag vanmorgen dat er gedemonstreerd werd door molukkers...het eerste wat ik dacht:"Dat wordt weer eens rellen." Zijn mijn gedachten nu racistisch/disriminerend/generaliserend ?
Lithiondonderdag 25 april 2002 @ 14:00
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:59 schreef Kaalhei het volgende:
Ik zag vanmorgen dat er gedemonstreerd werd door molukkers...het eerste wat ik dacht:"Dat wordt weer eens rellen." Zijn mijn gedachten nu racistisch/disriminerend/generaliserend ?
IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 14:04
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:55 schreef SportsIllustrated het volgende:
Weer een kleine groep die de rest te schande maakt.
Waarom reageerden die Moslims trouwens zo furieus op dat vlaggenvertoon?
Omdat de meeste molukkers christelijk zijn. En de situatie op Ambon er één is van een geloofskwestie. Daar hebben namelijk moslims van Java (moet je maar eens zoeken in dit forum over dit onderwerp) behoorlijk lopen manifisteren. Met een bloedig conflict als gevolg (er bestaan zelfs aanwijzingen dat die moslim beweging van Java steunt krijgt van de Al-Quada. Indonesie staat hoog op de ranglijst van landen met vermeende banden met terroristische groeperingen.) Die groep van Java hebben een wig gedreven tussen de van oudsher inheemse bevolking van Ambon, de christenen en de moslims daar. Die hebben jarenlang gewoon in vrede met elkaar gewoond, zonder een issue te maken van elkaars geloofsovertuiging.
Koos Voosdonderdag 25 april 2002 @ 14:06
Ambon en de Molukken hebben een geschiedenis die wat anders is dan andere delen van Indonesië. Toen de Nederlanders in de zeventiende eeuw Ambon veroverden op de Portugezen werden de katholiek gedoopte Ambonezen gedwongen protestant. Andere Ambonezen bleven moslim. Lange tijd ging het goed tussen beide godsdienstige groepen, omdat de oude tradities van onderlinge hulp sterker waren dan de onderlinge verschillen.
Toch groeiden de verschillen. De protestantse Molukkers profiteerden meer van de mogelijkheden die het Nederlandse gezag bood dan de moslims. Er ontstond een geschoolde klasse van christelijke Ambonese ambtenaren, militairen en onderwijzers, terwijl de moslims daarbij achterbleven.

De RMS
Toen Indonesië zelfstandig werd in 1949, wilden velen op de Molukken ook een eigen zelfstandigheid. De RMS (Republiek van de Zuid-Molukken) werd opgericht, die zich in 1950 losmaakte van Indonesië. Gevreesd werd dat Indonesië een eenheidsstaat zou worden waarbinnen de delen overheerst werden door Java. De aanhangers van de RMS waren met name de christenen. De moslims wilden wel bij het islamitische Indonesië blijven, omdat ze daarvan een verbetering van hun positie verwachtten. Het Indonesische leger werd naar de opstandige Molukken gestuurd en aan de RMS kwam een einde. Vele duizenden Molukkers gingen daarna weg naar Nederland.
De regering in Jakarta heeft daarna duizenden moslims uit Java en andere eilanden naar de Molukken laten verhuizen. Deze migranten werden bevoordeeld en er werden ook veel Javanen in het plaatselijke bestuur benoemd. De onderlinge irritatie tussen christenen en moslims groeide en werd versterkt, omdat de nieuwkomers geen boodschap hadden aan de oude tradities.

Molukkers in Nederland
Toen de rellen uitbraken en het geweld toesloeg heeft de Indonesische regering troepen gestuurd. Maar de christenen vinden dat de soldaten op de hand zijn van de moslims. In ieder geval zijn de strijdkrachten er tot nu toe nog niet in geslaagd de vrede te herstellen. De Molukse minderheid in Nederland probeert familieleden op Ambon te helpen en heeft ook aan de Nederlandse regering gevraagd zich in te zetten voor een ingrijpen van de Verenigde Naties. Maar het lijkt erop dat de regering geen trek heeft zich te mengen in 'binnenlandse aangelegenheden' van de vroegere kolonie. Het is niet de eerste keer dat de Molukkers zich door de Nederlandse regering in de steek gelaten voelen.

SportsIllustrateddonderdag 25 april 2002 @ 14:07
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:04 schreef IHOAKSISnoet het volgende:

[..]

Omdat de meeste molukkers christelijk zijn. En de situatie op Ambon er één is van een geloofskwestie. Daar hebben namelijk moslims van Java (moet je maar eens zoeken in dit forum over dit onderwerp) behoorlijk lopen manifisteren. Met een bloedig conflict als gevolg (er bestaan zelfs aanwijzingen dat die moslim beweging van Java steunt krijgt van de Al-Quada. Indonesie staat hoog op de ranglijst van landen met vermeende banden met terroristische groeperingen.) Die groep van Java hebben een wig gedreven tussen de van oudsher inheemse bevolking van Ambon, de christenen en de moslims daar. Die hebben jarenlang gewoon in vrede met elkaar gewoond, zonder een issue te maken van elkaars geloofsovertuiging.


Bedankt, ik meende me zoiets te kunnen herinneren, maar ik ben geem autoriteit op dit gebied, dus voor je het weet flap ik er iets doms uit.
Teteleptadonderdag 25 april 2002 @ 14:10
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:59 schreef Kaalhei het volgende:
Ik zag vanmorgen dat er gedemonstreerd werd door molukkers...het eerste wat ik dacht:"Dat wordt weer eens rellen." Zijn mijn gedachten nu racistisch/disriminerend/generaliserend ?
Niet racistisch of discrimerend. Ik heb hetzelfde als ik al die suporters naar Ajax-Feijnoord zie afreizen. Het is wel generaliserend. Maar goed, dat kan niet zoveel kwaad in dit geval lijkt me.

Ikzelf heb als halfbloed Molukker ook nooit iets begrepen van die hele RMS kwestie. Koos Voos weet er meer van af dan ik.

IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 14:15
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:06 schreef Koos Voos het volgende:
Verhaal
Klopt.
quote:
Het is niet de eerste keer dat de Molukkers zich door de Nederlandse regering in de steek gelaten voelen.
En dat is een van de redenen waarom die demonstraties uit de hand lopen. Er zitten een paar diehard's tussen, terwijl de grote groep allang een veel gematigder standpunt heeft ingenomen. Het idee is eerder dat de molukkers eerder erkenning willen hebben voor het feit dat ze toen in 1950 slecht behandeld zijn door de nederlandse overheid. Men had de molukkers gewoon in militaire dienst moeten laten, dan was er anno 2002 helemaal niets aan de hand geweest. Of een eervol ontslag, bedankwoord van de koningin, iig dat hun aandeel in het koloniale verleden van nederland wordt vermeld.
lamentdonderdag 25 april 2002 @ 14:17
Bron: ANP

Molukse demonstratie loopt uit de hand

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie donderdag van Molukkers in Den Haag is korte tijd uit de hand gelopen. Een groep van ruim honderd, meestal jonge RMS-aanhangers, wilde na afloop van de officiële demonstratie verder protesteren en trok op in de richting van het Provinciehuis.

De politie slaagde er aanvankelijk niet in hen tegen te houden. Ook de eigen ordedienst van de demonstratie had de jongeren niet onder controle. De Mobiele Eenheid probeerde de Molukkers tegen te houden, maar de demonstranten braken door hun cordon heen. De Molukse demonstranten bekogelden de politie met allerlei voorwerpen, waaronder stukken stoeptegel.

De ME hergroepeerde snel en vormde een dubbele linie om te voorkomen dat de Molukkers verder zouden trekken. De eigen Molukse ordedienst slaagde er daarna in de veelal jonge demonstranten onder controle te krijgen en hen te bewegen naar het Malieveld te gaan.

De meeste demonstranten vertrekken nu met bussen naar het sportcentrum de Uithof in Den Haag. Daar is donderdagmiddag een herdenking van de proclamatie van de Vrije Republiek de Zuid-Molukken (RMS).

Arrestatie-eenheden van de politie hebben verschillende aanhoudingen verricht onder vertrekkende Molukkers. Op de Zuid-Hollandlaan zijn auto's klemgereden en ook uit auto's die de parkeergarage onder het Malieveld verlieten heeft de politie Molukkers gehaald. De politie kan nog niet zeggen hoeveel mensen zijn opgepakt.

---

Het valt gelukkig nog redelijk mee...

IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 14:19
En tsja, het waren niet voor niets de vechtjassen van het KNIL.
MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 14:21
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:17 schreef lament het volgende:
Het valt gelukkig nog redelijk mee...
Ja, gelukkig wel. Toch jammer dat ingrijpen door ME noodzakelijk was
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:22
quote:
De politie slaagde er aanvankelijk niet in hen tegen te houden. Ook de eigen ordedienst van de demonstratie had de jongeren niet onder controle.
deja-vu


SUKKELS !

Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:24
Wat een tuig, en het is allemaal de schuld van de regering, die ze met bootladingen vol het land binnenhaalde waarna ze allemaal, zonder uitzondering, de ene na de andere trein kaapten of ambassade bezetten.
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:25
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:24 schreef Ulx het volgende:
Wat een tuig, en het is allemaal de schuld van de regering, die ze met bootladingen vol het land binnenhaalde waarna ze allemaal, zonder uitzondering, de ene na de andere trein kaapten of ambassade bezetten.
*blaat*

en waar willen we weer heen?

MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 14:26
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:24 schreef Ulx het volgende:
(..knip..)
Je post is weer exact naar je niveau
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:28
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:26 schreef MrTorture het volgende:

[..]

Je post is weer exact naar je niveau


meet ulx, dat is juist grappig, sarcastich bedoeld. Zo'n post zet ie werkelijk in elk topic, telkens weer slaan we ons allemaal op de heupen.
MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 14:28
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:28 schreef eRR_ het volgende:

[..]

meet ulx, dat is juist grappig, sarcastich bedoeld. Zo'n post zet ie werkelijk in elk topic, telkens weer slaan we ons allemaal op de heupen.


Ah

*meeheupslaat*

eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:30
Van ulx mogen ze namelijk gerust het centrum slopen, zolang het maar allochtonen zijn. Zoiets.
MrTorturedonderdag 25 april 2002 @ 14:31
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:30 schreef eRR_ het volgende:
Van ulx mogen ze namelijk gerust het centrum slopen, zolang het maar allochtonen zijn. Zoiets.
Dan heeft-ie weer wat te klagen bedoel je?
Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:31
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:28 schreef eRR_ het volgende:

[..]

meet ulx, dat is juist grappig, sarcastich bedoeld. Zo'n post zet ie werkelijk in elk topic, telkens weer slaan we ons allemaal op de heupen.


Wat is er dan niet waar aan?

- De regering haalt ze binnen met bootladingen tegelijk - CHECK
- Ze kaapten treinen - CHECK
- Ze bezetten ambassades - CHECK

Ok, wellicht niet allemaal, maar toch wel een heleboel.

Jernau.Morat.Gurgehdonderdag 25 april 2002 @ 14:34
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:30 schreef eRR_ het volgende:
Van ulx mogen ze namelijk gerust het centrum slopen, zolang het maar allochtonen zijn. Zoiets.
Kan er vanaf nu weer inhoudelijk gereageerd worden, in plaats van op de persoon te spelen?

Discussieren onmogelijk?

eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:35
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:34 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:

[..]

Kan er vanaf nu weer inhoudelijk gereageerd worden, in plaats van op de persoon te spelen?

Discussieren onmogelijk?


Quote ULX dan, niet mij...die vind het leuk herrie te schoppen
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:36
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:31 schreef Ulx het volgende:

[..]

Wat is er dan niet waar aan?

- De regering haalt ze binnen met bootladingen tegelijk - CHECK
- Ze kaapten treinen - CHECK
- Ze bezetten ambassades - CHECK

Ok, wellicht niet allemaal, maar toch wel een heleboel.


nice try..vreemde opvattingen voor extreem links.

En plaats nu maar weer een slotje

Phrazedonderdag 25 april 2002 @ 14:38
Die lui moeten ze meteen terugsturen naar eigen land.... Als ze nog steeds aan hun land denken voelen ze er dus genoeg voor om terug te gaan...
Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:38
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:19 schreef IHOAKSISnoet het volgende:
En tsja, het waren niet voor niets de vechtjassen van het KNIL.
ztoch betwijfel ik of die veteranen langs de ME zouden komen in hun rollators.
Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:39
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:38 schreef Phraze het volgende:
Die lui moeten ze meteen terugsturen naar eigen land.... Als ze nog steeds aan hun land denken voelen ze er dus genoeg voor om terug te gaan...
Ze willen niets anders. Moet Nederland meehelpen om de molukken te bevrijden van Djakarta en de RMS daadwerkelijk te stichten?
Jernau.Morat.Gurgehdonderdag 25 april 2002 @ 14:40
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:36 schreef eRR_ het volgende:

[..]

nice try..vreemde opvattingen voor extreem links.

En plaats nu maar weer een slotje


Ik vroeg toch zeer duidelijk om te kappen met op de persoon te spelen.

Laatste waarschuwing.

Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:40
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:36 schreef eRR_ het volgende:

[..]

vreemde opvattingen voor extreem links.


Ik zal dan wel niet extreem links zijn, hè?
IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 14:41
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:31 schreef Ulx het volgende:

[..]

Wat is er dan niet waar aan?

- De regering haalt ze binnen met bootladingen tegelijk - CHECK
- Ze kaapten treinen - CHECK
- Ze bezetten ambassades - CHECK

Ok, wellicht niet allemaal, maar toch wel een heleboel.


Dit omdat ze deel uitmaakte van het nederlandse (koloniale) leger? Ze waren onderdeel van de nederlandse krijgmacht, soldaten dus. En daarmee ook nederlands staatsburger. Lijkt me meer dan logisch dat nederland ze dan hierheen haalt, toch?
Ik ben zelf van indische afkomst (geen molukker) of beter gezegd mijn moeder's kant van de familie komt uit Indië (en kijk, ik gebruik Indië en niet indonesië, omdat dat de koloniale naam is van het land). Hadden die soms daar maar moeten blijven, toen Soekarno aan de macht kwam (al dan niet met de hulp van de Jappen ten tijde van WOII). Dacht het niet, he?
IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 14:49
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:39 schreef Ulx het volgende:

[..]

Ze willen niets anders. Moet Nederland meehelpen om de molukken te bevrijden van Djakarta en de RMS daadwerkelijk te stichten?


Pfff, alsof nederland iets voorstelt qua militaire macht (begrijp wel de sarcastische insteek). Ik denk niet dat er veel molukkers zijn die dat daadwerkelijk verwachten. Ik ben van mening dat de huidige generatie molukkers eerder de wantoestanden op Ambon via een demonstratie onder de aandacht wilt brengen. De meeste molukkers voelen zich verraden (de wat oudere generatie) door de nederlandse overheid die toen in 1950 allerlei beloftes heeft gedaan ten aanzien van de molukkers.
Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:52
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:49 schreef IHOAKSISnoet het volgende:

[..]

Pfff, alsof nederland iets voorstelt qua militaire macht (begrijp wel de sarcastische insteek). Ik denk niet dat er veel molukkers zijn die dat daadwerkelijk verwachten. Ik ben van mening dat de huidige generatie molukkers eerder de wantoestanden op Ambon via een demonstratie onder de aandacht wilt brengen. De meeste molukkers voelen zich verraden (de wat oudere generatie) door de nederlandse overheid die toen in 1950 allerlei beloftes heeft gedaan ten aanzien van de molukkers.


Dat denk ik dus ook.

wel typisch dat de meest geintegreerde groep allochtonen na 50 jaar in nederland van sommigen mag oprotten na een betoging.

eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:54
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:52 schreef Ulx het volgende:

[..]

Dat denk ik dus ook.

wel typisch dat de meest geintegreerde groep allochtonen na 50 jaar in nederland van sommigen mag oprotten na een betoging.


van wie dan? wie heeft het gehad over oprotten? Ik iig niet, ik heb zelfs begrip voor hun standpunt, maar absoluut niet als er geweld gebruikt wordt, ook niet als het om een paar losgeslagen ettertjes gaat.
Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 14:57
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:54 schreef eRR_ het volgende:

[..]

van wie dan? wie heeft het gehad over oprotten?


Ik heb het niet over jou.
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:38 schreef Phraze het volgende:
Die lui moeten ze meteen terugsturen naar eigen land....
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 14:58
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:57 schreef Ulx het volgende:

[..]

Ik heb het niet over jou.
[..]


[magnietvanmoderator]
tja, dat soort reacties probeer jij dus uit te lokken, en gebruikt het vervolgens als wapenfeit..
[/magnietvanmoderator]
IHOAKSISnoetdonderdag 25 april 2002 @ 14:59
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:58 schreef eRR_ het volgende:

[..]

[magnietvanmoderator]
tja, dat soort reacties probeer jij dus uit te lokken, en gebruikt het vervolgens als wapenfeit..
[/magnietvanmoderator]


Niet zeuren, zeuren doe je maar bij je moeder.
eRR_donderdag 25 april 2002 @ 15:01
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:59 schreef IHOAKSISnoet het volgende:

[..]

Niet zeuren, zeuren doe je maar bij je moeder.


die is al murw, dus doe ik het maar hier...
golferdonderdag 25 april 2002 @ 15:10
quote:
Op donderdag 25 april 2002 15:01 schreef eRR_ het volgende:

die is al murw, dus doe ik het maar hier...


En nu echt kappen hiermee!
Als je alleen maar offtopic inhoudsloze reakties kan plaatsen blijf dan weg uit dit topic.
FuTilEdonderdag 25 april 2002 @ 16:59
-edit-
offtopic.

Klagen doe je maar in Feedback
-edit-

[Dit bericht is gewijzigd door Jernau.Morat.Gurgeh op 25-04-2002 17:10]

Ulxdonderdag 25 april 2002 @ 17:00
-edit-
genoeg geweest.
-edit

[Dit bericht is gewijzigd door Jernau.Morat.Gurgeh op 25-04-2002 17:11]

hounddogdonderdag 25 april 2002 @ 18:49
Ik begrijp best dat de Molukkers gefrustreerd zijn. De Nederlandse regering in de tijd van Drees heeft beloftes gedaan die niet waar te maken zijn. Het wordt tijd dat de Molukkers dat ook eens beseffen. Anders moeten ze in de Molukken voor hun onafhankelijkheid gaan vechten
mandark2000donderdag 25 april 2002 @ 19:15
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:24 schreef Ulx het volgende:
Wat een tuig, en het is allemaal de schuld van de regering, die ze met bootladingen vol het land binnenhaalde waarna ze allemaal, zonder uitzondering, de ene na de andere trein kaapten of ambassade bezetten.
De economie van Nederland draait zo goed dankzij Indonesië. Ik zou maar ff dimmen als ik jouw was. Je bent één van de vele asociale nederlanders.
revangedonderdag 25 april 2002 @ 20:01
quote:
Op donderdag 25 april 2002 18:49 schreef hounddog het volgende:
Ik begrijp best dat de Molukkers gefrustreerd zijn. De Nederlandse regering in de tijd van Drees heeft beloftes gedaan die niet waar te maken zijn.
Hier heb je absoluut gelijk, maar moet de regering dat niet eens tegen ze zeggen, van sorry we hebben een te grote smoel gehad??
En ze misschien een schade-vergoeding geven voor die jaren dat ze in kampen zijn opgesloten??
Ik vind iniedergeval van wel, ze hebben voor ons toendertijd de smerige klussen opgeknapt en we hebben ze laten vallen als een baksteen, dat dat nog steeds pijn doet kan ik me hevig voorstellen.
quote:

Het wordt tijd dat de Molukkers dat ook eens beseffen. Anders moeten ze in de Molukken voor hun onafhankelijkheid gaan vechten
Ik ben bang dat ze daar met te weinig voor zijn, helaas, anders hadden ze dat wel gedaan denk ik
quote:
[b]Op donderdag 25 april 2002 19:15 schreef mandark2000 het volgende:

[..]

De economie van Nederland draait zo goed dankzij Indonesië. Ik zou maar ff dimmen als ik jouw was. Je bent één van de vele asociale nederlanders.


Sorry hoor maar dit is je reinste flauwekul , dat was zo toen indonesie nog bij nederland hoorde, toen hebben we genoeg grod stoffen daar weggehaald om een goude tijd te hebben maar dat is al heel lang geleden
hounddogdonderdag 25 april 2002 @ 20:50
Heel Wassenaar geniet nog van hun familie uit Indonesie die daar heel rijk geworden zijn
littlerascaldonderdag 25 april 2002 @ 23:16
quote:
Dit omdat ze deel uitmaakte van het nederlandse (koloniale) leger? Ze waren onderdeel van de nederlandse krijgmacht, soldaten dus. En daarmee ook nederlands staatsburger.
Molukkers waren gelijkgesteld aan de nederlanders in Indie maar hadden geen gelijke rechten (=minder)
CherrymoonTraxxvrijdag 26 april 2002 @ 01:23
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:19 schreef MrTorture het volgende:

[..]

Is dit nog nieuws?
Je mag niet generaliseren, maar het gaat wel steeds vaker dezelfde kant op


Moet er niet eens worden gedacht aan een verbod van dit soort betogingen?
Natuurlijk heeft iedereen het recht om te betogen en zijn/haar mening te verkondigen, maar als het iedere keer zo'n teringzooi wordt bij een betoging is het misschien maar beter dat ze voorlopig maar ff geen betogingen meer mogen houden.
X-Rayvrijdag 26 april 2002 @ 08:24
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:27 schreef Jordy-B het volgende:
liever daar dan hier... *bibber*
En bedankt, ik liep in de stad toen het gebeurde. .
Vorig jaar met die rellende Koerden kreeg ik ook een stel stenen naar me hoofd geslingerd. .

Maar ach, veel meer dan het compleet verstopt zitten van de binnenstad wegens afsluitingen heb ik er niet van gemerkt. Weet nu wel dat Molukse demonstraties nooit goed gaan en ieder jaar uit de hand lopen. Het ontwijken van het Binnenhof en het Plein is dan ook het verstandigste op die dagen.

X-Rayvrijdag 26 april 2002 @ 08:29
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:00 schreef Lithion het volgende:

[..]


De Molukse demonstraties lopen altijd uit de hand, net zoals Ajax-Feyenoord supporters die elkaar tegenkomen.

Daar is niks generaliserends aan, het verleden heeft het uitgewezen.

Eerlijk waar, geen enkele Molukse demonstratie is vreedzaam verlopen. ELKE keer werd er gereld. Volgend jaar weer...

Dave_Mustainevrijdag 26 april 2002 @ 10:30
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:19 schreef MrTorture het volgende:

Je mag niet generaliseren, maar het gaat wel steeds vaker dezelfde kant op


Je mag en hoeft hier ook niet te generaliseren. Of het hier nu om demonstranten of voetbalsupporters gaat... Het is altijd zo dat zoiets uit de hand loopt door slechts een kleine groep 'raddraaiers' die de rest opzwepen. Ik heb gisteren de demonstratie in Den Haag met mijn eigen ogen voorbij zien komen, omdat ik daar vlakbij op school zit. Ik heb duidelijk kunnen zien dat er ook een hele hoop goede demonstranten waren die de mede demonstranten tot andere ideeen probeerden te brengen.

Om te generaliseren op het gebied van buitenlanders is helemaal belachelijk. Je ziet dat sommige nederlanders, neem nou de voetbalsupporters afgelopen week, zich ook niet kunnen gedragen.

X-Rayvrijdag 26 april 2002 @ 10:57
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 10:30 schreef Dave_Mustaine het volgende:

[..]

Je mag en hoeft hier ook niet te generaliseren. Of het hier nu om demonstranten of voetbalsupporters gaat... Het is altijd zo dat zoiets uit de hand loopt door slechts een kleine groep 'raddraaiers' die de rest opzwepen. Ik heb gisteren de demonstratie in Den Haag met mijn eigen ogen voorbij zien komen, omdat ik daar vlakbij op school zit. Ik heb duidelijk kunnen zien dat er ook een hele hoop goede demonstranten waren die de mede demonstranten tot andere ideeen probeerden te brengen.


Dat is niet waar, ik liep er langs (welke school zit er uberhaupt nog in de buurt van het binnenhof ???????) en de demonstranten bestonden alleen uit jonge gasten met van die RMS jassen aan die allemaal aan het rellen waren.
SanderThomasvrijdag 26 april 2002 @ 10:59
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 10:30 schreef Dave_Mustaine het volgende:
Je ziet dat sommige nederlanders, neem nou de voetbalsupporters afgelopen week, zich ook niet kunnen gedragen.
Eigenlijk een beetje te generaliserend dit... Kijk maar naar NAC - De Graafschap ofzo.. het kan wel goed gaan
CherrymoonTraxxvrijdag 26 april 2002 @ 11:00
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 10:59 schreef SanderThomas het volgende:

[..]

Eigenlijk een beetje te generaliserend dit... Kijk maar naar NAC - De Graafschap ofzo.. het kan wel goed gaan


De Graafschap...daar noem je ook wat...
SanderThomasvrijdag 26 april 2002 @ 11:03
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 11:00 schreef CherrymoonTraxx het volgende:

[..]

De Graafschap...daar noem je ook wat...


Supporters die zich kunnen gedragen ja
Behoorlijk triest als je soms denkt dat alleen clubs met relsupporters echte clubs zijn
CherrymoonTraxxvrijdag 26 april 2002 @ 11:04
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 11:03 schreef SanderThomas het volgende:

[..]

Supporters die zich kunnen gedragen ja
Behoorlijk triest als je soms denkt dat alleen clubs met relsupporters echte clubs zijn


NAC en De Graafschap lopen gewoon overdreven bevriend te zijn tijdens die ene wedstrijd....beetje hypocriet als je de weken daarna weer constant loopt te azen op een rel...
SanderThomasvrijdag 26 april 2002 @ 11:05
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 11:04 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
beetje hypocriet als je de weken daarna weer constant loopt te azen op een rel...
Dat heb ik bij De Graafschap eigenlijk nog niet meegemaakt
Dave_Mustainevrijdag 26 april 2002 @ 11:08
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 10:59 schreef SanderThomas het volgende:

Eigenlijk een beetje te generaliserend dit...


Dit wordt zo weer helemaal in een verkeerde context geplaatst. Dit is slechts als voorbeeld bedoeld om te laten zien dat het ook onder Nederlanders uit de hand kan lopen.

Als je het stuk goed gelezen hebt, zal je ook gezien hebben dat het ook onder voetbalsupporters in de meeste gevallen om een kleine groep gaat die het voor de anderen kunnen verpesten. Hiermee wordt dus niet beweerd dat het onder supportersgroepen altijd slecht verloopt. Dat zou wel een beetje een verkeerd beeld van de werkelijkheid scheppen.

worshipvrijdag 26 april 2002 @ 12:43
quote:
Op donderdag 25 april 2002 13:19 schreef MrTorture het volgende:

[..]

Is dit nog nieuws?
Je mag niet generaliseren, maar het gaat wel steeds vaker dezelfde kant op


Nee, dit is geen nieuws. Heel veel betogingen worden verstoord door jongeren die niet nadenken of -erger nog- alleen maar willen rellen. En dat zijn niet alleen 'buitenlanders', of is iedereen de rellen in Groningen of Rotterdam alweer vergeten?

Het is dus geen nieuws dat een of andere *&^%#$^@ alweer generaliseert en bepaalde bevolkingsgroepen probeert zwart te maken.

FokSpyvrijdag 26 april 2002 @ 17:46
kortom:

Ons stukkie land word WEER gebruikt als slachtveld voor andermans problemen.

Jernau.Morat.Gurgehvrijdag 26 april 2002 @ 19:16
quote:
Op vrijdag 26 april 2002 17:46 schreef FokSpy het volgende:
kortom:

Ons stukkie land word WEER gebruikt als slachtveld voor andermans problemen.


Nee, inwoners van ons land maken gebruik van hun recht op betoging. Dat daar relschoppers op afkomen staat daar volkomen los van.

Het verbieden van betogingen met als reden dat daar relschoppers op afkomen is dan ook een optie waar ik absoluut niet achtersta. De 'beroepsrellers' zullen dan ongetwijfeld andere 'redenen' vinden om herrie te schoppen.

Het probleem ligt m.i. niet bij de betogingen an sich, maar bij die relschoppers. Die moeten aangepakt worden.

somebodyswifezondag 27 april 2003 @ 19:43
quote:
Op donderdag 25 april 2002 14:38 schreef Phraze het volgende:
Die lui moeten ze meteen terugsturen naar eigen land.... Als ze nog steeds aan hun land denken voelen ze er dus genoeg voor om terug te gaan...
Als je zulke dingen zegt snap je dus helemaal nix van de Nederlandse geschiedenis. Als die molukse KNIL'ers er niet waren geweest waren de Nederlanders in Indonesië compleet afgeslacht. En alleen maar omdat ze zo hebzuchtig als de pest waren en andere landen wilden bezitten. En dan zou jij nu op dit moment zitten te janken om je Nederlandse volk.....................................