FOK!forum / Klaagbaak / Mozilla: 'Keuzescherm IE bevoordeelt Apple'
F04vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:18
quote:
Mozilla heeft ferme kritiek geuit op het browserkeuzescherm waar Microsoft voor heeft gekozen om aan de Europese antitrustwetgeving te voldoen. Volgens Mozilla is het keuzescherm duidelijk in het voordeel van Apple's Safari.

Mozilla beweert dat het keuzescherm oneerlijk is: omdat Apple's Safari als eerste keuze in de lijst staat, zullen mensen eerder voor Safari kiezen dan voor Firefox. Het keuzescherm bevat vijf browsers: Microsofts Internet Explorer, Apple's Safari, Google's Chrome, Mozilla's Firefox en Opera Software's Opera. Microsoft wilde aanvankelijk de browsers sorteren op volgorde van marktaandeel, maar hiermee ging de Europese Commissie niet akkoord. Microsoft moet nu de browsers in alfabetische volgorde weergeven, iets waar Apple dus van profiteert. Firefox staat nu pas als vierde in het rijtje.

Volgens Jenny Boriss van Mozilla is dit een rampzalige sortering. Consumenten zijn geneigd te kiezen voor Internet Explorer (want ze kennen dit product al) of Safari (omdat het de eerste in de lijst is). Het bedrijf staaft dit met onderzoeken die aangeven dat Westerse gebruikers een pagina van linksboven naar rechtsonder lezen.

Mozilla trekt ook meteen van leer tegen Safari zelf. De browserontwikkelaar noemt Safari een goede browser voor Apple-computers, maar een matige browser voor het Windows-platform. Volgens Mozilla is Safari de browser die de computergebruiker het minst graag wil. Mozilla eist dat de browsers op marktaandeel gesorteerd worden, maar dat Internet Explorer als laatste genoemd wordt. Zo ziet een gebruiker waar de meeste andere gebruikers voor gekozen hebben. In dit voorstel is de volgorde als volgt: Firefox, Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer. Een andere mogelijkheid is het willekeurig ordenen van de browsers, waardoor geen enkele browser een oneerlijk voordeel boven de anderen heeft.
Wil Microsoft eindelijk eens meewerken is Mozilla nog niet tevreden.
3keernixvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:22
Post het nou eens in het goede subforum, niemand heeft boodschap hieraan. Dit is KLB! geen DIG!
TC03vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:22
Waarom niet gewoon vijf icoontjes horizontaal naast elkaar? Dan is er van ordening geen sprake.
De_Hertogvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:22
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:18 schreef F04 het volgende:

[..]

Wil Microsoft eindelijk eens meewerken is Mozilla nog niet tevreden.
quote:
Mozilla eist dat de browsers op marktaandeel gesorteerd worden, maar dat Internet Explorer als laatste genoemd wordt.
Dat vind ik nogal een onzinnige eis eigenlijk. Omdat deze redelijk geacepteerde sorteervolgorde nadelig uitpakt voor Mozilla willen ze kunstmatige sorteermethode die voor henzelf beter uitpakt? Dat is pas echt bevooroordelen..
zquingvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:24
Laat ze het dan random plaatsen iedere keer, dan heeft niemand voordelen
karr-1vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:25
Lekker boeiend, ik neem aan dat iedereen de browser van zijn of haar voorkeur kiest.
GuidooHvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:26
Mee eens! Apple hoort er niet eens tussen te staan!
jeroen25vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:27
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:22 schreef TC03 het volgende:
Waarom niet gewoon vijf icoontjes horizontaal naast elkaar? Dan is er van ordening geen sprake.
Maar kiezen de mensen dan de meest links of de meest rechtse?
Godtjevrijdag 16 oktober 2009 @ 12:27
Huillie;s
Ik zou bijna Firefox eraf flikkeren.
8108139dpthsvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:28
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:24 schreef zquing het volgende:
Laat ze het dan random plaatsen iedere keer, dan heeft niemand voordelen
Dat was inderdaad ook het eerste waar ik aan dacht.
Plantagehoudervrijdag 16 oktober 2009 @ 12:29
Opera heeft altijd pech
jeroen25vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:29
Mozilla moet gewoon van naam veranderen "aaaMozilla aaaFirefox".
__Saviour__vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:29
Of plaats ze in een cirkel die draait.
TC03vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:30
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:27 schreef jeroen25 het volgende:

[..]

Maar kiezen de mensen dan de meest links of de meest rechtse?
Niet als je ze dan ook willekeurig plaatst. En het is niet zo vanzelfsprekend dat mensen dan het vaakst voor de linker zullen kiezen.
Nikmansvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:34
Ik ga een browser maken en die noem ik !!!
zquingvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:34
Of laat windows iedere keer random een browser voor de user kiezen, allemaal lekker 20% marktaandeel. De gebruiker merkt er toch weinig van
jeroen25vrijdag 16 oktober 2009 @ 12:35
Of gewoon niets aanbieden behalve een commandline ftp client waarmee ze zelf hun browser kunnen downloaden
De_Hertogvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:35
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:22 schreef TC03 het volgende:
Waarom niet gewoon vijf icoontjes horizontaal naast elkaar? Dan is er van ordening geen sprake.
Het is nog erger, want dat doen ze blijkbaar al:


Niet een dropdown-lijst dus, maar gewoon vijf op een rij waar Safari inderdaad vooraan staat.
DaCybrSrfrvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:36
Had hem nog niet gezien...
Voor de mensen die het ook niet gezien hebben.. bij deze...

De_Hertogvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:37
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:36 schreef DaCybrSrfr het volgende:
Had hem nog niet gezien...
Voor de mensen die het ook niet gezien hebben.. bij deze...

[ afbeelding ]
Dat is de oude versie waar IE nog vooraan staat (en nog een paar placeholders in staan)
DaCybrSrfrvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:38
Ah.. verklaart ook de andere volgorde.
zquingvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:39
Of iedere dag van de week een andere browser groot en de andere klein
De_Hertogvrijdag 16 oktober 2009 @ 12:40
Overigens denk ik dat ze door die logotjes te gebruiken vooral Chrome bevooroordelen eigenlijk. Volgens mij kennen nog meer mensen Google bij naam, Internet Explorer als naam is nog niet eens zo bekend. Dus denken ze 'dat Google-logotje zal wel goed zijn'.
Panzermausvrijdag 16 oktober 2009 @ 14:59
Ik snap Mozilla's probleem wel, mensen zijn nu eenmaal snel geneigd om bij de installatie van stuff niks te veranderen aan de standaard selecties etc, Safari dus. En als ze al zouden veranderen dan is de kans groot dat ze Internet Explorer kiezen omdat ze al 10 jaar met die bloatware werken.
Mozilla Firefox is imo nog steeds beter dan Safari voor Windows en Internet Explorer 8.

Waarom geen random sortering? De volgorde van de browsers wordt willekeurig bepaald op het moment dat de lijst opgeroepen wordt. Niemand bevooroordeeld of benadeeld. Lijkt mij de ideale oplossing tbfh.
Netsplittervrijdag 16 oktober 2009 @ 15:03
Wat een huilies zeg.
"Zij zijn groot en ik ben klein en dat is nieeet eerlijk."
GuidooHvrijdag 16 oktober 2009 @ 15:07
Ik snap het hele punt van die browserkeuze niet... Er is maar 1 goede browser en dat is Internet Explorer!
De_Hertogvrijdag 16 oktober 2009 @ 15:08
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 14:59 schreef Panzermaus het volgende:
Ik snap Mozilla's probleem wel, mensen zijn nu eenmaal snel geneigd om bij de installatie van stuff niks te veranderen aan de standaard selecties etc, Safari dus.
Maar er IS geen standaard optie. Het is niet zo dat Safari geselecteerd is en je moeite moet doen om een andere browser te kiezen. De enige optie om dit scherm weg te halen is om te klikken op 'later beslissen' of één van de genoemde browsers. Safari heeft daarbij geen enkel voordeel, behalve dat het verder naar links staat. Dat is het enige waar Mozilla om zeurt. En ja, dat vind ik in dit geval zeuren, ook al vind ik Firefox een zeer prima browser
Panzermausvrijdag 16 oktober 2009 @ 15:11
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 15:08 schreef De_Hertog het volgende:

[..]

Maar er IS geen standaard optie. Het is niet zo dat Safari geselecteerd is en je moeite moet doen om een andere browser te kiezen. De enige optie om dit scherm weg te halen is om te klikken op 'later beslissen' of één van de genoemde browsers. Safari heeft daarbij geen enkel voordeel, behalve dat het verder naar links staat. Dat is het enige waar Mozilla om zeurt. En ja, dat vind ik in dit geval zeuren, ook al vind ik Firefox een zeer prima browser
Klopt.

Maar waarom komen ze daar niet op het idee om die browserlijst in een willekeurige volgorde weer te geven? Dan wordt niemand bevoordeeld en ook niemand benadeeld.
De_Hertogvrijdag 16 oktober 2009 @ 15:18
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 15:11 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Klopt.

Maar waarom komen ze daar niet op het idee om die browserlijst in een willekeurige volgorde weer te geven? Dan wordt niemand bevoordeeld en ook niemand benadeeld.
Nou ja, als er toch geen default keuze is maakt het ook weinig uit in welke volgorde die lijst staat. Misschien klikken mensen wel op bekendere logo's (Google en IE) of op de browser die toevallig het dichtst bij hun cursor zit.

Sowieso, het hele idee is dat mensen de browser kunnen kiezen de ze zelf willen. Als Mozilla vervolgens gaat eisen dat de volgorde voor henzelf zo gunstig mogelijk moet zijn geven ze eigenlijk zelf al toe dat mensen browsers helemaal niet 'kiezen'.
Drommelsch85vrijdag 16 oktober 2009 @ 15:56
ik denk dat de meeste leken eerder op 'Google' klikken omdat dat voor hun misschien synoniem staat aan een internetbrowser?

Firefoxgebruikers herkennen hun eigen icoontje wel, dus ze moeten niet zo zeiken
leetzorsvrijdag 16 oktober 2009 @ 15:57
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 15:03 schreef Netsplitter het volgende:
Wat een huilies zeg.
"Zij zijn groot en ik ben klein en dat is nieeet eerlijk."
[ afbeelding ]
Kalimero.
Sapstengelvrijdag 16 oktober 2009 @ 16:14
quote:
Op vrijdag 16 oktober 2009 12:29 schreef Plantagehouder het volgende:
Opera heeft altijd pech
Inderdaad, terwijl het duidelijk de beste is .
CasBvrijdag 16 oktober 2009 @ 16:16
Installeer ze gewoon allemaal en gebruik degene die je wilt.
JediMasterLuciavrijdag 16 oktober 2009 @ 16:24
niet klagen, men hoeft firefox niet eerst te downloaden als ze die willen gebruiken
Yakkievrijdag 16 oktober 2009 @ 23:04
Het blijft wel mooi, uit de plaatjes zie je dat IE8 al is geinstalleerd.
Anders kun je niet in een web-browser je keuze maken voor je web-browser
Palomarvrijdag 16 oktober 2009 @ 23:11
Laat ze de volgorde van het lijstje gewoon elke keer random maken. Dan wordt er niemand bevoordeeld. Sorteren op alfabet vind ik eerlijk gezegd ook niet helemaal eerlijk. Mensen kiezen nou eenmaal de bovenste als ze het niet zeker weten (veiligste keus).
Allan24zaterdag 17 oktober 2009 @ 18:15
De meeste mensen kopen echt niet voor het eerst een computer of laptop. Dus als iemand Firefox gewend is, dan gaan ze nu echt niet ineens Safari kiezen 'omdat die vooraan staat'.

Mozilla huilies