FOK!forum / Weer, Klimaat en Natuurrampen / UNIEK: Tropische Storm Grace boven Europa
Frutseldinsdag 6 oktober 2009 @ 11:59
Tropische Storm Grace boven Europa

quote:
De Europese weerkaarten van vandaag mogen we best historisch noemen, want er lag als het ware een tropische storm boven Europa. De storm vormde zich langs de westkust en beweegt vanaf Spanje naar het Verenigd Koninkrijk. Vrezen voor een orkaan in Europa hoeven we echter niet te doen. Deze storm wordt weldra geabsorbeerd in een lagedrukgebied en zal geen ravage aanrichten zoals Atlantische orkanen dat aan de Amerikaanse kust regelmatig doen.

Vince
De storm kreeg de naam Grace en treedt zo in de voetsporen van Vince, een andere tropische storm die in 2005 als eerste aan land ging in Spanje. Grace zal niet in de geschiedenisboeken verdwijnen, want de storm is op weg naar koelere wateren en zal in kracht afnemen. Orkanen en tropische stormen ontstaan normaal enkel boven oceaanwater van minstens 26 graden. Dat maakt van Grace dus best een uniek fenomeen.

Geen orkaan
Vince blijft de tropische storm die tot nu toe het verst tot het oosten wist door te dringen. Grace komt net niet ver genoeg om dat record te breken. De storm trekt naar het Verenigd Koninkrijk en zal oplossen in een ander lagedrukgebied. Sommige weermodellen blijven Grace op de voet volgen, maar zowel in Groot-Brittannië als in Rusland verwachten ze niet dat haar restanten winden met orkaankracht zullen ontwikkelen.

Wat is een tropische storm?
Een tropische storm is het laatste trapje voor de storm de naam 'orkaan' zou krijgen. De wind kan dan snelheden tot 118 km/uur halen. Krachtigere stormen zijn orkanen die in verschillende categorieën worden verdeeld. In categorie 5 zitten de zwaarste orkanen, die meer dan 250 km/uur kunnen bereiken.
Meer dan een flink briesje zit er dus niet in
voor alle informatie over orkanen overal ter wereld --> [url]http://forum.fok.nl/topic/1340968[/ur]
jslavenburgdinsdag 6 oktober 2009 @ 12:01
Dus hij's al weer weg?
Frutseldinsdag 6 oktober 2009 @ 12:17
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 12:01 schreef jslavenburg het volgende:
Dus hij's al weer weg?
bijna

SpeedyGJdinsdag 6 oktober 2009 @ 12:48
Tja ik zei het toch al 2X aan toe zelfs dat we amper wat merken van dit systeem
Stalidinsdag 6 oktober 2009 @ 13:10
Zo'n spannende TT en wat krijgen we?
Een briesje. .
Gileaddinsdag 6 oktober 2009 @ 13:17
Dooie-mus-topic.
harmenstdinsdag 6 oktober 2009 @ 13:36
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 13:10 schreef Stali het volgende:
Zo'n spannende TT en wat krijgen we?
Een briesje. .
Daar gaat het niet om

Het gaat om dat dit een uniek verschijnsel is in europa, dat nog niet eerder is voorgekomen dat een tropische storm zo noord/oosterlijk komt.

Amazing Grace

Morgen krijgen we waarschijnlijk wat restanten van deze storm. Veel regen en mogelijk onweer
harmenstdinsdag 6 oktober 2009 @ 13:41
Je kunt Grace nu mooi binnen zien komen op de sateliet van ierland/gb:

http://sat24.nl/gb
Frutseldinsdag 6 oktober 2009 @ 13:46
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 13:17 schreef Gilead het volgende:
Dooie-mus-topic.
Dan heb je toch nog één keer in DE gepost
xxiessiexxdinsdag 6 oktober 2009 @ 14:28
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 12:17 schreef Frutsel het volgende:

[..]

bijna

[ afbeelding ]
Toch best apart om dat orkaantje te zien in de buurt van Europa i.p.v. Amerika
-CRASH-dinsdag 6 oktober 2009 @ 17:34
Ik leg m'n zwembandjes alvast klaar....
quote:
05-10-2009



Duidelijk is in ieder geval dat Grace de komende uren en dagen boven steeds koeler zeewater gaat komen en ook te maken krijgt met een toenemende zuidzuidwestelijke windschering, die gekoppeld is aan een veel omvangrijkere depressie ten westen van de Golf van Biskaje. Door deze flinke depressie zal Grace dan ook al binnen twee etmalen worden opgenomen en de wind zal dan ook sterk zijn afgenomen.

Het is trouwens bepaald niet ondenkbaar dat uitlopers van deze storing juist op woensdag over ons land zullen trekken en zo een kletsnatte dag zullen veroorzaken, maar niet met veel wind trouwens. Mocht Grace toch andere plannen hebben, dan zullen wij u daar daarvan op de hoogte blijven houden. Ondertussen kunt u zelf de koers, kracht en andere relevante informatie over Grace (maar ook van andere tropische stormen) vinden op onze site.


BRON: weer.nl
Frankz0rzdinsdag 6 oktober 2009 @ 18:26
Oom_Agentdinsdag 6 oktober 2009 @ 18:35
Ze trekt nu zuidelijk van Ierland richting Engeland.



http://www.sat24.com/gb
Sapstengeldinsdag 6 oktober 2009 @ 18:36
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 13:10 schreef Stali het volgende:
Zo'n spannende TT en wat krijgen we?
Een briesje. .
Inderdaad. Ik hoopte op van die hoosbuien en windvlagen waarbij je in een 45 graden hoek tegen de wind in kan leunen.

Een briesje .
SpeedyGJdinsdag 6 oktober 2009 @ 19:10
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 18:35 schreef Oom_Agent het volgende:
Ze trekt nu zuidelijk van Ierland richting Engeland.

[ afbeelding ]

http://www.sat24.com/gb
Als dat ding afbuigt naar onderen en dan via het kanaal naar ons land komt kan het best leuk worden helaas zal dit er niet in zitten
Staliwoensdag 7 oktober 2009 @ 23:53
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 13:36 schreef harmenst het volgende:

[..]

Daar gaat het niet om

Het gaat om dat dit een uniek verschijnsel is in europa, dat nog niet eerder is voorgekomen dat een tropische storm zo noord/oosterlijk komt.

Amazing Grace

Morgen krijgen we waarschijnlijk wat restanten van deze storm. Veel regen en mogelijk onweer
Nou ik moet toegeven dat ik afgelopen nacht met de ramen wagenwijd open geslapen heb.
Het was bijzonder zacht, vandaag ook.

Hangt dat samen met die tropische bries?
Frutseldonderdag 8 oktober 2009 @ 08:44
quote:
Warmste oktobernacht ooit

Afgelopen nacht is de warmste oktobernacht ooit geweest. In Ukkel werd vanochtend een minimumtemperatuur opgetekend van 17,4 graden. Dat meldt weerman Eddy De Mey.

Het vorige record dateert uit 1921 met 17,1 graden en vervolgens in 1985 met 17,0 graden. Ook elders in het land was het uitzonderlijk warm. Kleine Brogel registreerde 16,9 graden en op de luchthaven Deurne-Antwerpen en bij Gent werd het bijna 18 graden.

Oorzaak voor de extreem hoge temperatuur is een lagedrukgebied op de oceaan waar de restanten van de tropische storm "Grace" in opgenomen zijn. Aan de voorzijde ervan werd met een krachtige ZZW-hoogtestroming warme lucht afkomstig van het Iberisch schiereiland aangevoerd.
Stalidonderdag 8 oktober 2009 @ 08:54
Grappig, het had er dus inderdaad mee te maken.
Toch apart, kreeg echt het idee van een zomerse nacht.
xxiessiexxdonderdag 8 oktober 2009 @ 13:21
Het was inderdaad warm en dat terwijl het de hele dag geregend had.
Japsnarsdonderdag 8 oktober 2009 @ 13:23
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 11:59 schreef Frutsel het volgende:
Meer dan een flink briesje zit er dus niet in
En dat vindt jij jammer? Ik snap best dat het je wel tof lijkt om zoiets een keer mee te maken maar denk ook meteen even aan alle schade die dan aangericht zal worden...