FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Verkoop HBU-deel ABN mislukt
ikweethetooknietdonderdag 17 september 2009 @ 17:06
De geplande verkoop van enkele zakelijke kantoren van ABN Amro aan Deutsche Bank is definitief van de baan. Daarmee is onzeker geworden welke koers ABN Amro en Fortis, beide in handen van de Staat, moeten varen.

Minister Wouter Bos van Financiën heeft donderdagmiddag de Tweede Kamer laten weten dat Deutsche Bank zich heeft teruggetrokken als koper van de kantoren, die in het spraakgebruik wel het HBU-deel worden genoemd.

Verkoop van het HBU-deel is een harde eis van de Europese Commissie, die waakt over eerlijke concurrentie in de EU. Zolang het onderdeel niet is verkocht, mogen ABN Amro en Fortis Bank Nederland niet fuseren.

En alweer een succes van Gerrit Zalm

Gelukkig heeft hij een dikke huid en is niet bereikbaar voor commentaar

Bron: http://www.fd.nl/artikel/13072860/verkoop-hbu-deel-abn-mislukt
ikweethetooknietdonderdag 17 september 2009 @ 17:08
Min Fin: Deutsche Bank breekt gesprekken over HBU af

AMSTERDAM (FD.nl/DJ)--Deutsche Bank heeft de gesprekken over een transactie van HBU (NEWbank) en IFN afgebroken, zo meldt het Ministerie van Financien donderdag. De Staat kijkt nu met de Europese Commissie naar alternatieven.

"Ondanks het feit dat partijen elkaar de afgelopen maanden naderden, zijn zij het niet eens geworden over de voorwaarden", aldus het ministerie.

NEWbank bestaat uit twee locaties voor grootzakelijke klanten, dertien regionale kantoren voor middelgrote, zakelijke klanten en delen van het Rotterdamse Hollandsche Bank Unie NV. Daarnaast behoorde ook de Nederlandse activiteiten op het gebied van debiteurenbeheer, IFN Finance BV, tot de deal.

De verkoop van de onderdelen wordt door de Europese Commissie geeist, om te voorkomen dat ABN Amro na de fusie met Fortis Bank Nederland een te dominante positie krijgt in de markt voor middelgrote bedrijven.

"Samen met de Europese Commissie worden nu opties bekeken om de vorig jaar aangekondigde strategie van integratie tussen ABN AMRO en Fortis Bank Nederland doorgang te laten vinden", meldt het ministerie verder.

De duitsers hebben onze Zalm dus ook door en willen geen zaken doen met een rat
Q.donderdag 17 september 2009 @ 17:51
Leuk. .

Misschien is dit voorstel dan wel een goed idee:

http://www.nrc.nl/economi(...)egratie_met_ABN_Amro
quote:
Oud-bestuursvoorzitter Fortis Bank Nederland pleit voor stopzetten integratie met ABN Amro

Kees Beuving: ‘Het is veel beter om Fortis op te splitsen’

Amsterdam, 11 sept. Het kabinet wil Fortis Bank Nederland volledig laten samengaan met ABN Amro. Een slecht idee, vindt oud-topman Beuving van Fortis Bank Nederland. Hij pleit voor opsplitsing.
Eigenlijk is het ironisch. Alle banken waar hij vanaf 1969 heeft gewerkt zijn inmiddels met elkaar gefuseerd – Amro, ABN, Credit Lyonnais Bank, Generale Bank Nederland en Fortis Bank Nederland. En nu zou hij ze het liefst weer deels uit elkaar trekken.

Kees Beuving (58) was acht jaar bestuurslid van Fortis Bank Nederland, waarvan de laatste vier jaar voorzitter. Sinds zijn terugtreden in oktober 2006 vult hij zijn dagen met advieswerk en commissariaten. De roerige ontwikkelingen van de afgelopen jaren zag hij met lede ogen aan. Eerst de kapitale en mislukte overname van ABN Amro, vervolgens de bijna-ondergang en uiteindelijk de plannen van de Nederlandse staat als nieuwe aandeelhouder om Fortis Bank Nederland volledig te integreren met ABN Amro Nederland. Dit keer met ABN als bovenliggende partij.

Deze zomer werd Beuving door de ondernemingsraad van zijn oude bedrijf gevraagd te kijken of dat plan wel zo zaligmakend is als minister Bos van Financiën en zijn vertegenwoordiger man bij ABN Amro, Gerrit Zalm, beweren. In zijn notitie, die vorige week uitlekte , schetst Beuving vele voordelen voor het niet volledig laten integreren van Fortis Bank Nederland met ABN Amro. Het is goedkoper, het is sneller, het houdt meer personeel tevreden en het zal de staat als aandeelhouder op termijn een beter financieel rendement opleveren. „Bovendien ontstaat een pluriformer Nederlands bankenlandschap wat goed is voor de klant. Precies zoals de overheid en De Nederlandsche Bank willen."

Wat heeft u bezield om u actief te bemoeien met uw oude bank?

„Op verzoek heb ik mijn plan aan de ondernemingsraad uiteengezet, in het belang van medewerkers en klanten. Als burger vraag ik me af hoe de Staat de vele miljarden die ze in deze banken heeft gestoken zo snel als mogelijk kan terugkrijgen."

Wat is er mis met het voorliggende integratieplan?

„Het in mijn ogen belangrijkste bezwaar is dat veel medewerkers en klanten het niet zien zitten. De top van het concern zal begrijpen dat je de werkvloer nodig hebt om succesvol samen te gaan, zeker in het kantorennet. Daarnaast geloof ik dat deze fusie ontzettend veel tijd en geld gaat kosten.

„Ik vind dat we de voortdenderende trein even moeten stilzetten. En dan nogmaals inspecteren of de trein zo wel in orde is, of alle wissels wel echt de goede kant op staan. Of we niet enkele wagons zouden moeten loskoppelen. Ik heb de indruk dat de politiek niet overziet welke consequenties er aan een totale integratie kleven.
Q.donderdag 17 september 2009 @ 17:52
Aan de ene kant wel weer mooi dat de HBU in Hollandsche handen blijft, het is immersch de aloude Hollandsche Bank Unie.
PietjePuk007donderdag 17 september 2009 @ 18:25
quote:
Op donderdag 17 september 2009 17:08 schreef ikweethetookniet het volgende:
De duitsers hebben onze Zalm dus ook door en willen geen zaken doen met een rat
Een overname wordt ook echt geblokkeerd omdat je de topman (die er net zit) niet mag .
xenobinoldonderdag 17 september 2009 @ 18:50
quote:
Op donderdag 17 september 2009 18:25 schreef PietjePuk007 het volgende:

[..]

Een overname wordt ook echt geblokkeerd omdat je de topman (die er net zit) niet mag .
Als je de topmensen zelf moet geloven zijn zij het die goud waard zijn, vandaar al die vette bonussen die ze durven op te strijken.
Q.donderdag 17 september 2009 @ 18:51
quote:
Op donderdag 17 september 2009 18:50 schreef xenobinol het volgende:

[..]

Als je de topmensen zelf moet geloven zijn zij het die goud waard zijn, vandaar al die vette bonussen die ze durven op te strijken.
Bij HBU niet hoor, dat is nog een mooi ouderwets bedrijf. De voormalige zakenbank van ABN, tegenwoordig onderdeel van RBS, DAT was een ziek onderdeel.
Kapt-Ruigbaarddonderdag 17 september 2009 @ 21:51
quote:
Op donderdag 17 september 2009 18:51 schreef Q. het volgende:

[..]

Bij HBU niet hoor, dat is nog een mooi ouderwets bedrijf. De voormalige zakenbank van ABN, tegenwoordig onderdeel van RBS, DAT was een ziek onderdeel.
Was?
Is nog steeds ziek.
Kapt-Ruigbaarddonderdag 17 september 2009 @ 21:52
Het verkopen van HBU is trouwens mislukt door de aanvullende eisen die gesteld zijn door het ministerie van financien. Daar kan Zalm niks aan doen.
quote:
AMSTERDAM (AFN) - Deutsche Bank was dichtbij het sluiten van een overeenkomst over de aankoop van ABN-onderdeel HBU, maar besloot zich terug te trekken nadat het ministerie van Financiën aanvullende eisen stelde. Dat meldden bronnen dichtbij de onderhandelingen donderdag.

Het ministerie van Financiën ontkent in een reactie extra eisen te hebben gesteld. ,,En we zijn altijd bereid geweest over ieder onderwerp te praten met Deutsche Bank'', aldus een woordvoerder.

Volgens de ingewijden vroeg het ministerie op het laatste moment of Deutsche Bank meer concessies wilde doen. De Duitse bank heeft zich volgens de bron teruggetrokken omdat het vertrouwen toen geschaad was. Het is onduidelijk of het gaat om de prijs die het ministerie wilde hebben voor het onderdeel van ABN Amro of om andere eisen.
Bron

[ Bericht 41% gewijzigd door Kapt-Ruigbaard op 17-09-2009 22:14:12 ]
Kapt-Ruigbaarddonderdag 17 september 2009 @ 22:15
[quote]EU blijft bij voorwaarde fusie ABN en Fortis

BRUSSEL (AFN) - ABN Amro en Fortis Bank Nederland kunnen niet fuseren als ABN-onderdeel HBU niet wordt verkocht. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag.

ABN Amro en Fortis zouden samen een te dominante positie op de Nederlandse markt krijgen. Daarom had de Europese Commissie geëist dat HBU zou worden verkocht.

Deutsche Bank liet woendagavond aan minister Wouter Bos (Financiën) weten niet verder te willen onderhandelen over de aankoop van HBU. Bos liet vervolgens weten opnieuw met de Europese Commissie in gesprek te gaan.[/quote]
ikweethetooknietdinsdag 22 september 2009 @ 20:58
Bos legt schuld bij Deutsche Bank

DEN HAAG - Minister Wouter Bos van Financiën geeft Deutsche Bank de schuld van het vastlopen van de onderhandelingen over de verkoop van ABN-onderdeel HBU
Deutsche Bank was in de race om HBU over te nemen. De Duitsers ''zijn afgehaakt'', zei Bos dinsdag in zijn wekelijks gesprek bij RTL Z.

Op tafel lag volgens Bos op dat moment een laatste bod van een bemiddelaar van de Europese Commissie. Voor hem was dat voldoende basis om verder te praten.
Maar de Duitsers wilden niet en haakten af, aldus Bos, die ontkent dat hij op het laatst nieuwe voorwaarden heeft gesteld. Bos is niet bang voor een schadeclaim van Deutsche Bank

Mertofzowoensdag 23 september 2009 @ 20:26
HBU is een zeer goede bank en heeft nog enige goede onderdelen, ze kunnen beter wat slechte onderdelen van Fortis verkopen.
Kapt-Ruigbaarddinsdag 20 oktober 2009 @ 14:05
Dit topic mag weer omhoog.
quote:
DEN HAAG (AFN) - ABN Amro verkoopt zijn dochterbedrijf HBU aan Deutsche Bank. Het ministerie van Financiën heeft daarover een akkoord op hoofdlijnen gesloten met de Duitsers. Dat heeft minister Wouter Bos (Financiën) dinsdag bekendgemaakt. Hij geeft nog geen details over de transactie.

ABN Amro moet HBU afstoten van eurocommissaris Neelie Kroes (Concurrentie). De verkoop is een keiharde voorwaarde voor Kroes om goedkeuring te verlenen aan de geplande fusie van ABN Amro en Fortis Bank Nederland, die beide in staatshanden zijn sinds een jaar. De banken zouden anders samen te veel marktaandeel krijgen op de markt voor kleinzakelijke kredieten, vindt de EU-commissaris.

Minister Bos zal de Europese Commissie opnieuw extra tijd vragen om het akkoord op hoofdlijnen om te kunnen zetten in een definitieve verkoopovereenkomst. De commissie moet ook akkoord gaan met de voorgenomen verkoop van HBU aan Deutsche Bank.

Blokkade

Bos liet weten blij te zijn met het gesloten akkoord, omdat het een blokkade voor de integratie van ABN Amro en Fortis Bank Nederland wegneemt. ,,De belangen van zowel de belastingbetaler als van de medewerkers en klanten van de banken staan voorop'', schrijft de minister daarover in een brief aan de Tweede Kamer.

Omdat de bestuurders van de betrokken banken de verkoop nog moeten goedkeuren, kon de bewindsman dinsdag nog geen inhoudelijke informatie geven over het bereikte akkoord. Hij zal die informatie zo snel als mogelijk naar de Tweede Kamer sturen. Die moet de verkoopplannen eveneens onderschrijven, omdat ABN Amro en Fortis Bank Nederland volledig eigendom zijn van de overheid.

Overeenkomst

Deutsche Bank bereikte vorig jaar juli al een overeenkomst over de aankoop van HBU, dertien zakelijke advieskantoren die zich richten op middelgrote bedrijven, twee onderdelen voor zakelijk bankieren en IFN, het bedrijf dat het debiteurenbeheer van ABN Amro onder zich heeft. Die verkoop werd door minister Bos echter ongeldig verklaard, omdat er door de nationalisatie van ABN en Fortis een nieuwe situatie was ontstaan.

Volgens de Duitse bank beslaat het nieuwe akkoord dezelfde onderdelen als het akkoord van juli 2008. Over de definitieve voorwaarden en bepalingen moet echter nog worden onderhandeld.
Bron: Telegraaf
Drugshonddinsdag 20 oktober 2009 @ 16:21
Voor de crisis was de HBU 1 miljard waard.
Tijdens de eerste besprekingen met de Deutsche Bank 710 miljoen (die niet doorgingen)
En het schijnt nu verkocht te zijn voor 690 miljoen + boel garanties.

Dat is nu het gerucht.

Toch een stevige aderlating van 30 % om het maar van de hand te kunnen doen.
ikweethetooknietdinsdag 20 oktober 2009 @ 17:03
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 16:21 schreef Drugshond het volgende:
Voor de crisis was de HBU 1 miljard waard.
Tijdens de eerste besprekingen met de Deutsche Bank 710 miljoen (die niet doorgingen)
En het schijnt nu verkocht te zijn voor 690 miljoen + boel garanties.

Dat is nu het gerucht.

Toch een stevige aderlating van 30 % om het maar van de hand te kunnen doen.
Wat maakt dat nou uit berekenen we Zalm zijn bonus toch gewoon wel over een miljard
Want die 300 miljoen waardedaling kunnen we hem niet aanrekenen toch
En het is wel zielig als Zalm alleen van zijn basis salaris moet rondkomen